Setari Cookie-uri

sindromul ochi uscat ?

Buna ziua.
Am o problema oftalmologica de mai mult de 1 an. Am cosultat multi oftalmologi, fiecare cu tratamentul si diagnosticul sau,dar fara rezultat. Am fost si in Austria la Klagenfurt,unde am fost vazuta de o doamna oftalmolog,a fost bine apoi timp de 6 luni,apoi din senin iar a aparut.
Iata problema mea: am ambii ochi umflati,inflamatia se extinde pana spre mijlocul obrajilor,conjunctiva discret hiperemica,secretie abundenta lacrimala. Nu ma ustura ochii,nu ma mananca,nu dor. Am incercat antibioterapie,antialergice local si pe cale generala,am facut tot ce e posibil legat de teste oftalmologice,vederea e f. buna, canalul nazo-lacrimal nu e infundat, nu ma machiez, nu lucrez in mediu toxic, nu folosesc produse cosmetice care sa aiba contact cu ochiul (ma refer la creme de fata, fond de ten,etc). Concluzia e ca nu este alergie, nici infectie ci un sindrom al ochilpor uscati,paradoxal desi secreta multe lacrimi,ramaN USCATI. MOMENTAN FOLOSESC PRODUSE DE HIDRATARE OCULARA SI GEL OFTALMIC CU CARBOMER. IN TIMPUL ZILEI UN PIC SE MAI DEZUMFLA PLEOAPELE (NU SI OBRAJII).Cand ma scol dimineata ,arat tragic de umflata. Nu e renal,mi-am facut si teste paraclinice (sunt medic).
V-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati comunica vreun tratament. Chiar si homeopatic. Poate cineva s-a mai confruntat sau a auzit despre asta.
Multumesc anticipat.Camelia

Postat pe 28 August 2009 14:30
poate e pur si simplu de la calculator... incearca ochelarii de protectie. eu am avut ceva asemanator, in sensul ca faceam niste conjunctivite tocmai pe fondul uscaciunii ochilor. erau destul de frecvente, cam o data pe luna mi se inrosea ochiul. la fel ca tine, am verificat 'toate orificiile' si nimic.
am tratat pb simptomatic cu lacrimi artificiale si dupa aprox un an a trecut. cu systane ma simteam mai bine, dar e cam scump si expira in 2-3 sapt de la deschidere. eu am dat vina pe stres si calculator atunci
cand citeam povestea ta, m-am gandit si la lupus si la exoftalmie din hipertiroidie... daca tot esti medic, nu ai ce pierde sa te testezi...
OanaTrifu
Postat pe 11 Septembrie 2009 16:12
AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96



IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:21
Draga mea ,poti incerca un tratament cu aparatul medical Bioptron Pro ,CERAGEM si alte terapii complementare pe langa tratamentul alopat .Daca esti hotarata ,EU TE ASTEPT !
IOANA1947
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:21
Am uitat un ..amanunt ,eu acum tratez un domn cu o problema de sanatate similara ,sunt progrese si continuam pana la completa rezolvare.Ce zici ?
IOANA1947
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:23
si eu am avut asa ceva deocamdata am scapat, dar deca tot esti medic probe hepatice ai facut? la mine in momentul in care am luat sau iau un medicament care nu-i comvine ficatului ,apare sindromul ochiului uscat, alergie si nu vad bine.Am fost la N-dr. si nu au rezolvat nimic. aSingura mi-am depistat si rezolvat problema(sunt asist.med),si cand imi creste glicemia tot asa patesc;e adevarat ca am probleme de sanatate mai deosebite, dar incearca sa vezi si pr. hepatice, cu tot tacamul,(HVB,HBC)etc.a-si fi curioasa daca poti sa-ti rezolvi problema si dupa ce-ti faci analzele hepatice, mi-ar place sa aflu daca ai reusit sa-ti rezolvi problema .Daca nu am sa incerc sa-ti trimit o alta solutie
Iti doresc sanatate ---Scorpia
kudika028960
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:19
www.biomnis.com
okyo
Postat pe 7 Ianuarie 2010 09:52
Da, doamna are dreptate, foarte posibil sa fie o problema de sanatate. In plus, mai puteti incerca sa reduceti drastic timpul petrecut in fata televizorului sau calculatorului,si renuntati cat mai mult la produsele cosmetice, ma refer la machiaj. Numai bine
healthy007752
Postat pe 8 Februarie 2010 21:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bebe si apa - pro sau contra 3 De la: greieras 15 Ianuarie 2010 13:27
probleme san 2 De la: healthy002469 12 Februarie 2010 22:36
HIPERTENSIUNE INTRACRANIANA 9 De la: camiflorea 27 Martie 2010 10:30
stargardt 2 De la: healthy001254 2 Aprilie 2009 07:26
Bazin fisurat 1 De la: bogy1982 26 Februarie 2010 17:07