Setari Cookie-uri

The best tratament...

Am parcus cateva discutii de pe acest forum si ma minunez uneori...Ideea sitelui e buna ,imi place se vb despre sanatate si diete ,dar unele intrebari de pe forum si mai cu seama unele raspunsuri sunt "BESTIALE",ma sperie doar gandul ca unele dintre aceste persoane vor urma unele tratamente oferite de Ionescu si Popescu care sau simtit bine (Vit B6 si B12 se foloseste in tratamentul deparazitar....ce sa zic )

NU stiu cine administreaza acest site ,dar cred ca ar trebui sa fie cineva care sa aiba cat de cat cunostiinte medicale si care sa filtreze o parte din mesaje ...

Oricum ideea e ca trebuie sa avem mare grija,citim ceva dar trebuie sa invatam sa oprim doar ce e bun de acolo.Opinia mea este ca indiferent de afectiune nu te poti trata sriing cateva simtome (care iti sunt tie evidente) pe un forum si apoi cineva care parca a avut si el/ea acelasi simtome sa te ajute cu tratamentul ei ("am avut tensiuneafoarte mare ,ajutatima!!!..raspunde un Ionescu ia blocante ale enzimei de conversie agina-angiotensina-aldosteron e fff bundar Popescu cel care a intrebat uita sai spuna ca are si asm dar se trateaza asa cum ia spus Ionescu si ajunge la alergolog pt o criza de asm")PARTEA PROASTA E CA PE POPESCU NICI NUL POTI ACUZA DE MALL-PRAXIS PE CAND PE "AMARATUL" ALA DE MEDIC CARE A CITIT VREO 6 ANI IN FACULTATE SI CARE CITESTE ZI DE ZI CA DE ASA TREBE...IL POTI ACUZA :)

Sper sa intelegeti ideea si specific ca nu vreau sa ofensez pe nimeni prin acest mesaj,intrebati ascultati ganditi de 2 ori inaite de a actiona mai ales cand e vb de sanatate.

Multa sanatate si intelepciune!
cis_tina
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:05
sunt total de acord cu tine cis_tina sunt unii care vorbesc numai sa se afle in treaba....unul de genul asta mai posteaza pagini intregi si pe "contraceptie" si acolo ne da el sfaturi din alea ca nus bune pilulele si ca nu ii bine sa iti pui sterilet si sa te protejezi dupa regula calendarului nu stiu care si dupa temperatura corpului ....deci daca vezi cate pagini o postat acolo te crucesti.....nu ii doctor nu are nimic in comun cu asta.....isi da parca licenta la filozofie....le mai si jigneste pe fetele de pe forumul respectiv...un om cultivat ce sa zic....
alysa_alex
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:41
Cei culti...si-au cultivat notiunile in materie de medicina probabil pe vreo plantatie de aloe
asistenta_medicala
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:49

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:17
Saracu'Medic,a stat 6 ani citind pe bancile facultatii si mai citeste si-nzilele noastre ! Cred ca-r fi trebuit "filtrat"si comentariul tau "draga cis_tita"(scuze,cis_tina !)Ti-ai pus problema vreodata daca mai avem vreo scoala de medicina in tara asta ? Stidentii de la medicina oare fac practica asa cum se facea pe vremea lui Parhon ? Mediciinostrii nu mai stiu sigur nici sa mai puna un diagnostic corect ! Malpraxisul este ceva cotidian ,rupt din realitatea bolnava a tarii spre tentativa ei de a ajunge Germania si Franta din urma !!! Asa ca "saracii medicii ce se cultiva non-stop ,las-o moale ca ne faci impresia ca ori esti vreo septagenara ori traiesti prin Bulgaria sau Albania ! Medicii nostrii in mare lor majoritate se specializeaza dupa residentiat la ASE interesandu-i BANII ! BANI si iar BANI ! II doare undeva de Hypocrate si de dragostea fata de om ! BANII,asta conteaza si mai vorbesti de malpraxis CIS_TITO(scuze,CIS_TINO) ??? MAMA MEA a murit de malpraxis .Nu am intentat proces -ca dai banii degeaba in proces-dar DL DR.facut medic cu banii lu'taticu,a venit in acea fatidica noapte in garda obosit de la un pescuit si cu sangele aburit de cateva beri ! Cei mai buni medici la noi in tara se dovedesc a fi FARMACISTII !!! ASta-i purul adevar ! Spuneti-mi mie un doctor sub 10 milioane,care nu ia spaga sau care dupa terminarea supliciului comic al facultatii,doresc sa-si faca meseria in vreun spital de tara sau in vreun oras micut !!!
crysis
Postat pe 27 Octombrie 2009 08:32
e rau ca generalizam insa va asigur ca exista si oameni care iubesc ceea ce fac,oameni care fac cu drag si ar face dar NU AU CU CE!dc nu am citit niciodata multumesc ptr cei ce m-au facut bine,multumesc celor care m-au salvat..doar MULTUMESC!......?Daca macar o saptamana ai lucra intr-un spital te asigur ca ai intelege mai multe...nu e usor!
15uka
Postat pe 27 Octombrie 2009 08:49
De la: 15ukka, la data 2009-10-27 08:49:34e rau ca generalizam insa va asigur ca exista si oameni care iubesc ceea ce fac,oameni care fac cu drag si ar face dar NU AU CU CE!dc nu am citit niciodata multumesc ptr cei ce m-au facut bine,multumesc celor care m-au salvat..doar MULTUMESC!......?Daca macar o saptamana ai lucra intr-un spital te asigur ca ai intelege mai multe...nu e usor!
sistemul sanitar dezastruos din Romania nu ar trebui sa fie o scuza pentru slaba pregatire a multor cadre medicale...dar asa ne-am obisnuit noi,ca atunci cand gresim,sa gasim un vinovat in postura altui personaj...nu avem curaj sa ne recunoastem greselile si slaba pregatire in anume domenii...
4Life
Postat pe 27 Octombrie 2009 09:33
CEL MAI BUN TRATAMENT ESTE APA. VINDECA APROAPE ORICE, INCLUSIV CANCERUL, DIABETUL, LEUCEMIA. BETI ZILNIC IN FIECARE DIMINEATA 1,5 L APA PE STOMACUL GOL. IMPORTANT > NU MANCATI NIMIC O ORA INAINTE SI DUPA. INCERCATI E BUN SI PENTRU TENSIUNE ARTERIALA, PENTRU ORICE. MULTA SANATATE VA DORESC.
Sonyk
Postat pe 27 Octombrie 2009 09:48
elena72geo
Postat pe 27 Octombrie 2009 10:14
Buna ziua!Cred ca putina atentie la felul de exprimare si ortografie ar fi minunat.O zi buna iti doresc. P.S. pt cis tina
doinitaeda
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:53
De la: TF_, la data 2009-10-27 09:33:46
De la: 15ukka, la data 2009-10-27 08:49:34e rau ca generalizam insa va asigur ca exista si oameni care iubesc ceea ce fac,oameni care fac cu drag si ar face dar NU AU CU CE!dc nu am citit niciodata multumesc ptr cei ce m-au facut bine,multumesc celor care m-au salvat..doar MULTUMESC!......?Daca macar o saptamana ai lucra intr-un spital te asigur ca ai intelege mai multe...nu e usor!
sistemul sanitar dezastruos din Romania nu ar trebui sa fie o scuza pentru slaba pregatire a multor cadre medicale...dar asa ne-am obisnuit noi,ca atunci cand gresim,sa gasim un vinovat in postura altui personaj...nu avem curaj sa ne recunoastem greselile si slaba pregatire in anume domenii...
Un exemplu elocvent esti chiar tu.
ene_m_gabriel
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:58
De la: Doreen, la data 2009-10-27 08:32:36 Saracu'Medic,a stat 6 ani citind pe bancile facultatii si mai citeste si-nzilele noastre ! Cred ca-r fi trebuit "filtrat"si comentariul tau "draga cis_tita"(scuze,cis_tina !)Ti-ai pus problema vreodata daca mai avem vreo scoala de medicina in tara asta ? Stidentii de la medicina oare fac practica asa cum se facea pe vremea lui Parhon ? Mediciinostrii nu mai stiu sigur nici sa mai puna un diagnostic corect ! Malpraxisul este ceva cotidian ,rupt din realitatea bolnava a tarii spre tentativa ei de a ajunge Germania si Franta din urma !!! Asa ca "saracii medicii ce se cultiva non-stop ,las-o moale ca ne faci impresia ca ori esti vreo septagenara ori traiesti prin Bulgaria sau Albania ! Medicii nostrii in mare lor majoritate se specializeaza dupa residentiat la ASE interesandu-i BANII ! BANI si iar BANI ! II doare undeva de Hypocrate si de dragostea fata de om ! BANII,asta conteaza si mai vorbesti de malpraxis CIS_TITO(scuze,CIS_TINO) ??? MAMA MEA a murit de malpraxis .Nu am intentat proces -ca dai banii degeaba in proces-dar DL DR.facut medic cu banii lu'taticu,a venit in acea fatidica noapte in garda obosit de la un pescuit si cu sangele aburit de cateva beri ! Cei mai buni medici la noi in tara se dovedesc a fi FARMACISTII !!! ASta-i purul adevar ! Spuneti-mi mie un doctor sub 10 milioane,care nu ia spaga sau care dupa terminarea supliciului comic al facultatii,doresc sa-si faca meseria in vreun spital de tara sau in vreun oras micut !!!

dragule,e regretabil ce s-a intimplat cu mama ta,dar spre surprinderea ta,sa stii ca totusi mai exista si medici ce-si fac meseria cu simt de raspundere,medici care au ales aceasta meserie nu pt spaga ci pt ca asta si-au dorit,acestia au ajuns medici pt c-au invatat nu pt ca le-a platit tac-su examenul
justforme
Postat pe 28 Octombrie 2009 01:41
Mai sant si unele exceptii, este adevarat , foarte rare din pacate! Eu la varsta mea 53 ani, am intalnit doi medici care asi merita cu adevarat numele de MEDICI EXCEPTIONALI , adevarati profesionisti ,carora le doresc in orice clipa sanatate si tot ce e mai bun pentru ei si familiile lor! Medici tineri, in varsta de 45 si 40 ani , ultimul m-a operat in acest an si care si-a dat toata silinta chiar si dupa externare ca sa fiu bine! Insa din pacate aveti mare dreptate ca in rest avem doar medici care au dorit doar sa aiba titlul de medici fara a dovedi acest lucru prin practica medicala pe care o presteaza. Conditiile de munca sant foarte grele , insa daca doreste cineva sa fie apreciat la adevarata lui valoare( daca o are) stie si poate sa faca acest lucru! Din pacate insa cei mai multi medici la ora actuala nu doresc decat sa faca bani si nimic mai mult! Nu conteaza ca mor oamenii chiar si peste o zi, s-au o ora ei asi iau banii si nu le pasa de acest lucru! Din acest motiv oamenii cauta alternative si ocolesc cabinetele medicale in speranta ca se vor putea trata mai simplu si mai ieftin, si poate mai sigur !Eu din pacate am facut citostatice si raze cobalt si va spun cu toata sinceritatea ca , daca stiam atuci ceea ce stiu azi nu treceam prin atatea operatii care m-au distrus ! Ai multumesc Bunului D-zeu ca mi-a deschis ochii la timp si am ales medicina alternativa, naturista si ca am reusit sa ma vindec de aceasta boala incurabila!!! Nu au reusit sa ma vindece acei medici buni care nu puteau sa iasa din tiparele standard, insa care m-au incurajat sa fac ceea ce cred eu ca este mai bine pentru mine, si care au avut curajul si cinstea sa ami spuna CA CEEA CE AM FACUT AM FACUT BINE ! EU NU AM DECAT CUVINTE DE LAUDA LA ADRESA ACESTOR MEDICI !!!
lelly
Postat pe 29 Octombrie 2009 20:45
cel mai bun tratament este propriul sistem imunitar !!!!...medicina moderna se pare ca a uitat acest principiu stravechi...
4Life
Postat pe 29 Octombrie 2009 21:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
WORKSHOP DORINTA SEXUALA IN CUPLU: 17 IULIE 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 18 Iunie 2010 12:33
bradicardie 17 De la: Monicamm85 31 Mai 2010 11:00
EDEM CEREBRAL NETRATAT --> GLAUCOM?!? 1 De la: ank_01 6 Februarie 2009 19:39
toate cremele bronzante miros respingator?? 13 De la: terapeut 20 Ianuarie 2010 19:51
boli maxilo faciale 11 De la: kudika367291 14 Februarie 2011 10:36