Setari Cookie-uri

SCURGERE VAGINALA

Buna. de ceva timp am o scurgere f urata, alba, chiar galbuie uneori, cu un miros f puternic. pot aplica tratament naturist sau trebuie sa urmez un trat. medicamentos?Mentionez, ca sunt casatorita si, dupa doua cezariene, am trompele legate.
Ce credeti ca se intampla? pana acum nu mi s-a intamplat!
fejerelza
Postat pe 10 Septembrie 2009 18:07
cred ca este un proces inflamator si trebuie sa mergeti la ginecolog. din pacate, problemele ignorate pot duce la complicatii si agravari ale starii de sanatate si la dvs nu e cazul sa mentionez sterilitatea, dar credeti-ma, sunt multe altele mai grave.
intai mergeti la medic, dupa care urmati tratamentul pe care vi-l prescrie si abia dupa aceea preventiv sau complementar puteti apela la leacuri naturale, plante etc. (pentru ca nu puteti sti exact ce aveti si cat de grav e).
va doresc multa sanatate.
eleain
Postat pe 10 Septembrie 2009 19:02
Scurgere vaginala??!!!
Poate fi o candida sau un alt fel de microb care l-ai luat prin contact sexual neprotejat.Iti indic sa te duci lavmedic sa iti faci analizele de rutina......CONSULT VALVE,BABES PAPANICOLAU,SECRETIE VAGINALA SI CULTURI DIN COLUL UTERIN.Asta e singura modalitate prin care te vei lamurii ce ai.Nu tb sa te sperii de medic,tb sa ai puterea sa mergi si sa te controlezi.
asistenta_medicala
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:45
Draga mea, pentru pastrarea sanatatii in zona intima iti recomand folosirea constanta a absorbantelor. Crede-ma eu le-am incercat si le recomand din tot sufletul pentru ca asigura o oxigenare mai buna a sangelui si ajuta la echilibrarea hormonala. Daca exista inflamatii produse de bacterii rezistente la medicamentatie, emisia de ioni negativi din absorbante poate restrange aria acestora iar in cazul unei utilizari consecvente inflamatiile pot fi inlaturate. Absorbante igienice anionice Lady Anion Uscat, aerisit, confortabil PLUS functii antibacteriene si dezodorizante prin procese pur fizice ( FARA SUBSTANTE CHIMICE ) deoarece captuseala fiecarui absorbant este imbibata cu o banda anionica, care elibereaza anioni de o densitate mare care ajuta functiile corpului, intaresc imunitatea, reduc inflamatiile, elimina mirosurile, imbunatatesc secretia hormonala, detoxifica, accentueaza capacitatile antiseptice si antibacteriene, prin procese pur fizice. NU ARE EFECTE SECUNDARE. Banda anionica din absorbant emite 5.800 anioni pe centimetru cub care impiedica multiplicarea bacteriilor si virusilor care cauzeaza infectiile vaginale. Ingrijirea genitala in epoca nanotehnologiilor medicale a determinat inventia si realizarea acestui produs in concordanta cu standardele de igiena internationala. Principalele masuri de siguranta includ : (1). Controlul strict al standardelor de igiena a materialelor brute pentru absorbant. (2). Folosirea echipamentelor de ultima generatie pentru productia secventiala si automata cu ambalarea total automata. (3). Folosirea adezivului usor de deschis si etanseizat pentru a asigura ferirea produsului de bacterii si ciuperci cauzatoare de infectii. Cardul de testare personala pentru verificarea sanatatii vaginale - echipamentul de testare personala a colpitei (inflamatia colului uterin) este oferit gratuit ! Nu se foloseste in locul tratamentelor medicale sau chirurgicale ginecologice, ci doar dupa efectuarea acestora - pentru prevenirea bolilor mentionate mai jos. Ajuta la prevenirea: 1- Inflamatiilor. 2 - Dermatitelor. 3 – Candiozelor vaginale. 4 - Infectia trompelor uterine. 5 - Scurgerilor vaginale excesive. 6 - Dismenoree. 7 - Durerilor de cap din perioada ciclului menstrual , inclusive migrene. 8 - Cancerului de col uterin (cancer cervical). 9 - Infectiilor cu bacilului Staphylococcus Aureus. 10- Infectiilor cu bacilul Stafilococus Hemolyticus. 11- Senzatiilor de arsuri vaginale. ANION (CHINA ) SIGILATE - tipuri de absorbante cu ioni negativi : - Absorbante igienice de zi /in timpul menstruatiei/ : ALBASTRE - Absorbante igienice de noapte /in timpul menstruatiei/: ROZ - Absorbante igienice de toata ziua / intre menstruatii / : VERZI Asigurarea calitãþii : Certificat ISO 9000 : 2001. Achizitionare : Dna Pop Daria Iuliana- Tel.: 0744397982 sau email p_dariapop@yahoo.com
p_dariapop
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:24
Eu va sfatuiesc sa faceti un test pentru determinarea cauzelor scurgerii vaginale. Eu am avut aceasta problema si la fel nu stiam ce se intampla..pana ce mi-am luat testul si am descoperit care era problema. Testul este Vianalyse si nu este nici foarte scump, se poate face si in caz de iritatii si mancarimi.
Va las id-ul meu pentru mai multe informatii: oana_eu2009
pupici
scumpica20
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:49
buna.Am 20 de ani si nu am intretinut relati sexuale.Am o scurgere galbuie...si inainte cu cateva zile sa imi vina ciclu mestrual..am durerii ff mari cand ma duc la wc pt.pipi.Ma puteti ajuta?Va multumesc!
GyA2010
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:59
culoarea galbuie si cu miros naspa indica o infectie vaginala urata ce trebuie neaparat tratata!
mersu la ginecolog de urgenta!!!
ciresik_dulce
Postat pe 9 Decembrie 2009 13:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fertilizare in vitro 214 De la: crinam_healthy 21 Iulie 2015 16:28
donez 27 De la: diana1981 7 Martie 2011 18:24
buna 123 De la: uratzica 15 Iulie 2010 12:22
inima marita 6 De la: angelradios 3 Mai 2011 08:56
Sarcina extrauterina - avort 8 De la: zeitsa 26 Iunie 2012 14:35