Setari Cookie-uri

loviturile la san

buna ma numesc mihaela, si in urma cu 10 ani cand mergeam la sala de antrenament din pacate am primit un pumn in san si multa vreme nu ma deranjat, dar de curand mai exact de cand am inceput sa iau anticonceptionale au inceput sa ma doara sanii fff tare si anul trecut am rost la un control si iam explicat doctorului in timp ce ma consulta iar el m-ia sp ca nu am nimic doar sa am grija sa numai primesc vro lovitura in el. Iar ceea ce m-ia sp doctorul nu a avut o explicatie prea clara pt mine pt ca pe mine ma doare pe zi ce trece mai tare. Si de aproape 6 luni numai iau anticonceptionale dar sanul drept ma doare si mai tare. Stiu ca o sa-mi spuneti sa merg la un alt doctor dar intrebarea mea este urmatoarea: daca si alt doctor imi va spune acelasi lucru ca si cel dinainte ce sa fac?
mikydutza_healthy
Postat pe 13 Septembrie 2009 20:24
pentru siguranta ta, poti face o echografie.
carmenjatarel_yahoo_com
Postat pe 27 Septembrie 2009 06:35
Fa-ti si un set de analize , pe langa ecografie. Parerea mea.
healthy004422
Postat pe 27 Septembrie 2009 08:15
Buna draguta,
Loviturile la san sunt periculoase
Eu am cazut in urma cu multi ani si mi-am invinetit sanul drept. Am tratat superficial acest lucru , iar dupa 14 ani an descoperit un nodul exact in zona unde fusesem lovita.Acest nodul nu durea deloc.L-am operat si rezultatele nu au fost deloc bune.
Pe tine daca te doare sanul pot fi dereglari hormonale.
Trebuie sa iti faci analize amanuntite, eventual o mamografie.
Dar pentru a diminua durerea unge sanul cu crema de galbenele si pune comprese cu biter suedez.Peste compresa pune o folie de plastic si apoi un prosop.Acest lucru sa il faci seara si sa incerci sa stai asa minim 2 ore, daca nu poti sta toata noaptea.In afara de asta sa gandesti pozitiv.Inchide ochii si imagineaza-ti ca durerea dispare, ca nu ai nimic la san si ca te simti bine.
Dar analizale trebuie sa ti le faci obligatoriu.
Iti doresc sanatate
lidia44
Postat pe 27 Septembrie 2009 08:39
buna fa-ti acografie si kolo se vede cl mai bine.ecografie sau mamografie(asta se face peste40 ani) si acolo se vede daca ai ceva.bafta!
miki_198810
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:02
sfatul cu bitter-ul suedez ti-l recomand si eu. Citeste mai multe despre acest bitter pe net, sa vezi ce minuni face in cazuri ff grave, in cele mai diverse afectiuni. Ideea este sa-l folosesti timp mai indelungat. Dar oricum trebuie sa vizitezi din nou un alt medic pt o alta opinie si sa-ti faci un set complet de analize. Cu sanii nu e de glumit, mai ales in contextul actual cand cancerul de san e in floare si se declanseaza de la orice nimic.(Doamne fereste de asa ceva!)
Multa sanatate!
zyca19
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:56
Nu te supara, dar nu ma pot abtine.............
Nu sunt perfectiunea intruchipata, dar daca te rog frumos, imi poti spune ce varsta ai si de unde esti?
olgutaa
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:51
De la: olguta, la data 2009-09-27 13:51:44Nu te supara, dar nu ma pot abtine.............
Nu sunt perfectiunea intruchipata, dar daca te rog frumos, imi poti spune ce varsta ai si de unde esti?


pe cine ai intrebat?
zyca19
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:05
Fa cat mai repede o ecografiemamara sau o mamografie.Poate sa fie doar o intindere musculara ,mergi si te convinge.Am avut aceste dureri si eu ,nu am noduli,am uzat Voltaren.
healthy004975
Postat pe 27 Septembrie 2009 16:12
Fa cat mai repede o ecografiemamara sau o mamografie.Poate sa fie doar o intindere musculara ,mergi si te convinge.Am avut aceste dureri si eu ,nu am noduli,am uzat Voltaren.
healthy004975
Postat pe 27 Septembrie 2009 16:12
Sanii te dor de la anticonceptionale. Fa-ti analize hormonale si sangvine. Daca iei pilule care nu-ti priesc vei avea probleme mari
nina_ciuciuc
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:43
buna sfatul meu este sa iti faci rezonanta magnetica sau rmn cred ca ii zice in romania nu stiu exact eu nu mi-am facut analize in romania actual traiesc in belgia dar sant romanca si sa stii ca am facut anu trecut momografie si ecografie aici in belgia si nimeni nu a vazut ca am cancer la san numai in capul meu era asta pt ca lumea a zis ca sant nebuna si dupa rezonanta magnetica de anu asta mia iesit ca am 2tumori si nici atunci nu au fost siguri pana nu mi-au facut punctie dar sa stii ca dureri nu am avut doar sa marit in volum si sa schimbat pielea sa facut ca si coaja de portocala la atingere sincer nu te culca pe o ureche si fati axamenul asta oricat costa este viata ta pt in mamografii si eco astia nu prea vad nimic pt ca nu stiu toti sa citeasca uite la mine eu am cancer sui ei au zis cas nebuna BAFTA
anaconda_1965
Postat pe 27 Septembrie 2009 22:12
si mie mi sa dat voltaren dar nu a avut nici un efect, mai repede a avut efect diclofenacul gel de 5%. ms oricum
mikydutza_healthy
Postat pe 28 Septembrie 2009 10:24
draga mea ms oricum de sfat, dar si pana sa iau anticonceptionale ma durea la fel sanul, iar eu nu iau o pastila fara sa nu consult un doctor.Iar mie mi sau dat pilule pt ca aveam execes hormonal iar testul sangvin mi lam facut si este bine. Ms mult de opinia ta, multa sanatate si tie, si daca cunosti cumva vrun doctor spun-mi ca voi incerca si alte pareri medicale.
mikydutza_healthy
Postat pe 28 Septembrie 2009 10:28
De la: mikydutza, la data 2009-09-13 20:24:37buna ma numesc mihaela, si in urma cu 10 ani cand mergeam la sala de antrenament din pacate am primit un pumn in san si multa vreme nu ma deranjat, dar de curand mai exact de cand am inceput sa iau anticonceptionale au inceput sa ma doara sanii fff tare si anul trecut am rost la un control si iam explicat doctorului in timp ce ma consulta iar el m-ia sp ca nu am nimic doar sa am grija sa numai primesc vro lovitura in el. Iar ceea ce m-ia sp doctorul nu a avut o explicatie prea clara pt mine pt ca pe mine ma doare pe zi ce trece mai tare. Si de aproape 6 luni numai iau anticonceptionale dar sanul drept ma doare si mai tare. Stiu ca o sa-mi spuneti sa merg la un alt doctor dar intrebarea mea este urmatoarea: daca si alt doctor imi va spune acelasi lucru ca si cel dinainte ce sa fac?


eu zic sa-i contactezi pe cei de la Favisan: http://www.favisan.ro - sunt f buni pe ceea ce fac..........e o posibil sa fie o dereglare hormonala, iti vor recomanda niste ceaiuri f bune si nu vei mai fi nevoita sa iei anticonceptionale....anticonceptionalel au efecte adverse:

http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=concurs5

adika_healthy
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:10
Ai dreptate...am uitat sa mentionez
O intrebam pe cea care a deschis discutia asupra acestui subiect, Mikidutza(parca asa o cheama, nu?)
olgutaa
Postat pe 30 Septembrie 2009 22:08
dak ai pina-n 35 ani este bine sa-ti faci ecografie daca ai peste aceasta virsta se face mamografie ;nu sta asa pentru ca nu sti ce se poate dezvolta
kudika116210
Postat pe 4 Octombrie 2009 18:11
Buna,

Hai sa iti spun si eu povestea mea. La 14 ani mi-am descoperit un nodul la sanul stang. Toti doctorii mi-au spus ca nu este nimic grav sa il las asa. Mi-au dat vitamine si un unguent sa ma dau la nevoie. Acum am 23 de ani iar nodulul l-am tinut sub observatie mereu pana anul acesta cand mi s-a dublat ca marime. Am fost la Fundeni la domnul doctor Blidaru care mi-a spus ca trebuie scos neaparat, defapt trebuia scos de multa vreme. Acum 2 saptamani m-am operat si ma simt ok. Dar cate am vazut in spitalul acela m-am ingrozit, sincer inca sunt cu moralul la pamant. Nu mai sta mergi la control la un medic - oncolog chirurg iti vor spune cu exactitate ce trebuie sa faci. Eu regret enorm ca m-am luat dupa medicii din Cluj si nu l-am scos mai devreme.

Bafta!
healthy005254
Postat pe 5 Octombrie 2009 11:51
Am 47 de ani,si datorita unei prietene mai mica ca mine,care a fost diagnosticata cu cancer in ianuarie este optimista ,am facut o ecografie in august,opoi o mamorafie......ai am descoperit o tumora la sanul stang.......pe care o operez acum pe .....si nu am decat doua variante.: laie sau balaie>>>>dar viata merge inainte.....tuturor celor la fel ca mime....megeti si ganditi pozitv....asat conteaza in proportie egala cu toata medicamentatia din lume...AN NOU FERICIT!
dobrotaelena
Postat pe 1 Ianuarie 2010 12:31
Eu niciodata nu am luat anticonceptionale si de cate ori am fost la doctor la control m-a felicitat. Vedeti ca acum exista si alte metode mai noi, e bine sa evitam consumul de chimicale care cu siguranta in timp produce efecte.

O zi frumoasa,
Mihaela
omorfi
Postat pe 29 Ianuarie 2010 10:54
Dar pe tine de ce te intereseaza citi ani are si de unde e,ii ei interogatoriu ?ce conteza citi ani are si de unde e,poti sa ajuti bine de nu vedeti de ciorba ta ,ca nu esti vreun inspector de politie,nu va mai dati asa destepte
healthy008026
Postat pe 20 Martie 2010 12:02
Dar pe tine de ce te intereseaza citi ani are si de unde e,ii ei interogatoriu ?ce conteza citi ani are si de unde e,poti sa ajuti bine de nu vedeti de ciorba ta ,ca nu esti vreun inspector de politie,nu va mai dati asa destepte
healthy008026
Postat pe 20 Martie 2010 12:02
tarot_healthy
Postat pe 10 Iunie 2010 18:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vanzare 1 De la: ZumyDumy 6 Decembrie 2010 10:51
operatie de marire a sanilor 5 De la: Gianna 11 Ianuarie 2010 10:10
salut 3 De la: camiflorea 25 Decembrie 2009 09:39
poati avea orgasm fara a simti plkacerea?????????? 23 De la: rashela 11 Decembrie 2010 22:06
Vand Menopur 75UI - 60 de lei fiola (negociabil) 2 De la: kudika434749 4 Iulie 2014 19:37