Setari Cookie-uri

epilat cu ajutoare de la iubit???????????

Vdaina,
Aici nu e vorba de cat de serioase suntem.
In dragoste, ne jucam ,corect,dar nu cu parul de pe picioare. Ne jucam la dus, ne jucam cu imaginatie in multe feluri.Aici era vorba de epilat, nu de ras cu lama.Fata care a initiat topicul vorbea de epilat cu ajutoare de la iubit,adica, eu pun ceara si tu ma ajuti cu smulsul.
Si inca o observatie...Epilatul se face prin smulgere cu ceara sau cu aparatul, cel cu ceara nu se numeste epilat, ci ras...Dar vad ca unele dintre voi n-au altceva mai bun de facut decat sa se bage in seama prin mania contrazicerii pe forumui, desi n-au nici o logica in ce spun si in ce contrazic.
Sa stii ca mama mea, nu ma ferea pe mine de tatal meu sa nu ma vada epilandu-ma, ci si pe ea...sa nu ii vada ritualul de infrumusetare...( Am pretentia ca stiu mai bine ce se intampla in casa mea decat stii tu...). Asa ca spui numai prostii...In alta ordine de idei multe dintre noi spre deosebire de tine, preferam epilatul cu ceara, ca e mai durabil decat rasul cu lama..E mai dureros ce-i drept, dar e mai durabil...Sufera baba la frumusete...
Si nu-mi vine sa cred ca n-ai inteles ca eu cand am zis taranci, m-am referit la un mod de comportare, ci nu la originea taraneasca care e o origine sanatoasa.Cand am folosit taranci,m-am referit la þaþe. Multe dintre cele cu origine taraneasca au bun simt si se apropie mai mult de purtarea unei doamne,decat niste orasence fara educatie dar cu pretentii de doamne...
Termenul þaranoi,inseamna dintr-o bucata, lipsit de maniere, de finete,mitocan opus gentleman-ului etc, etc, etc, ca m-am saturat sa tot explic ce-am vrut eu sa scriu...
sylvynet
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:19
eu nu vad nimic rau in "ajutoare" la orice. unele gesturi care de obicei sunt rutina feminina pot deveni extrem de erotice cand primesti "ajutor". sunt barbati carora le place si se ofera ei sa participe. depinde de fiecare femeie cum se simte confortabil. daca vedeti moartea pasiunii intr-un banal epilat nu stiu cum ati putea reactiona in caz de boala cand nu mai poti ascunde nimic si esti infranta si dezorientata.
imaginati-va o situatie de genul: il cunosti de o saptamana si esti bolnava, ai burta umflata si ti-a intarziat ciclul, ai poate si o infectie urinara si el te duce urgent la spital. nu poate fi vorba de intimitate inca si poate n-ai fost intima cu nimeni in ultimele luni. doctorii te intreaba imediat cand ai avut ultimul ciclu si tu stai intinsa pe patul de urgenta cu burta umflata cu doctorul care iti pune intrebari si cu el langa tine. dupa ce pleaca doctorul ii spui ca esti insarcinata si-l intrebi daca n-ar vrea sa fie tatal copilului tau. sau il intrebi daca n-ar avea chef sa mearga cu tine intr-un separeu in spital sa faceti prostii. si radeti amandoi in timp ce asistenta iti pune perfuzia. ideea e sa fii spontana si sa faci din orice un joc, sa razi si sa-l faci sa rada. nu mai fiti asa dramatice, doamnelor. daca barbatul va iubeste nu este nimic rusinos. pe corpul uman creste par: de regula femeilor le creste mai putin, dar totul este natural, de ce sa ne comportam de parca n-ar creste? eu rad de parul meu si fac comentarii autoironice si rade si el.(barbatul, nu parul)
eleain
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:24

tarot_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 17:54
eu imi ajut prietenul,el ma ajuta pe mine,ne permitem ..nu ne stim de ieri:).
cami_goanga10
Postat pe 16 Martie 2010 19:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diane 35 Pentru cosuri 2 De la: Melina89 4 Aprilie 2013 12:49
tratament negi 65 De la: 22 Iulie 2015 00:21
Dermatocosmetice ieftine 1 De la: kudika409327 25 Iulie 2011 11:54
IHI...DE ACTUALITATE!!! 3 De la: office_salinasusesi_ro 18 Martie 2010 21:16
Tatuaje cosmetice... pareri 11 De la: mi130667 14 Septembrie 2011 22:26