Setari Cookie-uri

acnea

cum scapam de acnee?
healthy002406
Postat pe 18 Septembrie 2009 08:08
eu nu am scapat. Am 26 de ani, am facut autovaccinuri, tratamente cu roacutane, cu antibiotice, cu produse naturiste, am incercat toate cosmeticele. Acum incerc acupunctura corelata cu un tratament homeopat. Nu mai sunt demult optimista dar incerc orice. asa ca daca aflati cum se scapa de ea poate imi spuneti si mie
florina_toma22
Postat pe 21 Septembrie 2009 08:04
buna , si am avut acnee foarte mari , dar de doua saptamani , au inceput sa dispara , de cand imi au cu o crema de la doctorita mea de piele , puteti sa incercati si voi , daca o gasiti sa o cumparati in Romania, ca eu nu locuiesc in rom. ci in cehia , si o am de aici ,se numeste Skinoren. este o crema , ca dupa ce te dai o sa te manance fata foarte tare, mie mia zis doc. ca alti nu o suporta , dar eu ma chinui sa o suport ca vreau sa scap de acneele astea groznice, credeti-ma da rezultate. .
healthy002806
Postat pe 22 Septembrie 2009 17:30
Pentru a scapa de acnee trebuie sa iei in considerare mai multe lucruri care tin de tine si anume:shimbarea stilului de alimentatie, disciplina in curatarea tenului, renuntarea viciilor, facute cateva analize ,detoxifierea organismului,folosirea produselor adecvate si pe cat posibil cat mai naturale.Daca esti interesata sa discutam ma poti contacta la adresa rodilantos@yahoo.com.
rodilantos
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:17
Da , este adevarat ce spui , dar incerc cat de cat sa le fac , asta mia spus si doctorita mea, trebuie sa am grija cu alimentatia , nu am voi sa mananc gras deloc , oricum nu mananc gras pt. ca nu am voi , ca am probleme cu stomacul, oricum multumesc pt.sfat.
healthy002806
Postat pe 28 Octombrie 2009 15:17
argila bauta de 3 ori pe zi inainte de mese timp de minim o luna, plus argila masca pe fata de 2,3 ori pe saptamna, amestecata cu suc de castraveti si apoi unsa fata cu ulei de catina alba.

PS: argila nu va face rau..nu are contraindicatii pt nimeni indiferent de ce ati consuma sau ati avea,asadar nu aveti ce sa pierdeti!

cristinne83
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:50
Acneea pe cat este de frecventa, pe atata este de neinteleasa din pacate si de medicina, foarte multi medici indreptandu-se spre medicina traditionala care se pare ca da mai multe roade decat tratamentele farceutice. Este si firesc sa fie asa, daca cunostem substantele care se folosesc in industria farmaceutica si in cosmetica. Substituenti chimici ai substantelor din natura. De ce s-a dezvoltat acesta industrie chimica si s-a abandonat fitocosmetica si tratamentele dnaturale este usor de inteles. Profitul urias care este rulat in aceste industrii. Mai exista insa produse naturale care pot fi preparate in casa ori le gasesti gata preparate, si la pãreturi care nu sunt nici pe departe nesimtite. Mai intai sa intelegem ce este acesta afectiune.
Acneea este o boala infectioasa a pielii, mai precis a grandelor sebacee ce se gasesc in radacina fiecarui firicel de par, dar si in porii pielii pe partile neparoase. Ele seecreta sebumul, o substanta uleioasa care hraneste pielea dandu-i elasticitatea si catifelarea specifica fiecaruia, firul de par atat in interior cat si in exterior urcand pe suprafata firului de par pentru protejarea de agentii exteriori si flexibilitate. In momentul cand din cauze multiple acesti pori se blocheaza fie de celulele moarte ale pielii, fie de agenti externi praf, substante chimice din sapunurile chimice, creme cosmetice pe baza de produsi anorganici cel mai frecvent parafine si lanoline din petrol, aceste canale se blocheaza. Pe de alta parte la anumite varste cand oragnismul intra in alta faza a evolutiei si secretea hormonii de maturitate, ori datorita dereglarilor hormonale ce perturba secretia normala a sebumului, pielea devine ori prea grasa, ori uscata, iar acei pori se inchid secretia sebuminacee ramanad blocata. In acest fel desi mai sunt si alte cauze, celulele se inflameaza producand in faza incipienta o mica umflatura vizibila si la suprafata pielii. Excesul de sebum acumulat, datorita naturale la un moment dat erupe ca dintr-un con de vulcan. Cat pare de banala acesta explicati pe care nu mai stiu de unde am citit-o, pe atat este de reala si la majoritatea palpabila suparatoare, dizgratioasa, in multe cazuri netratata corect mutiland fetele frumose cu cicatrici ori prin aparitia unor afctiuni si boli mult mai grave.
Pentru tratre am inceput sa studiez pe fiecare afectat care mi s-a adresat pentru a determina cauzele posibile aparitiei. ele din pacate nu sunt singulare ci un complex de cauze, indiferent daca cel afecta este tanar ori batran. Posibilele cauze, o hranire dezechilibrata ce duce la un dezechilibru de grasimi in organism. Dezechilibrele hormonale, fie din cauze naturale la pubertatate fie la menopauza, gravidie. Inn toate cazurile metabolismul poate fi reglat prin adoptarea unei alimentatii specifice varstei si strict pe necesitatile oraganismului. O cura de detoxifiere a organismului fie prin post (retinerea de amanca anumite alimente in special cele de origine animala), fie prin folosirea unor suplimente nutritive lichide (gel de aloe vera, suc de Noni, suc de mangosten, cure de sucuri de fructe si legume cunoscute ca fiind bogate in xantene si antioxidanti etc), in functie de posibiltatile materiale si de timp dar si de preocuparea individuala. Ingrijirea zinica a pielii, renuntand inclusv la sapunurile ce le vedeti zilnic la reclame dar care in mod sigur contin fosfati, la cremele ce contin substante chimice si care din pacate sunt in proportie de de peste 90% vandute pe piata ca fiind naturale. Puteti folosi crema de galbenele ce o gasiti la un pret mai mult dect rezonabil, sau crema antiaceneica ABC famyli, sampoane si sapunuri naturale care pe langa ca au efrecte benefice asupra pielii sunt si foarte placute, cele din gama watkins. Le gasiti pe internet si se pot comanda on line sau prin telefon. Sunt vandute numai de firma nu si de colaboratori acre sunt abilitati doar sa va atraga atentia atentia asupra acestor produse si tratamente, pentru care sunt platiti in sistemul MLM. Au si o crema extraordinara contra bolilor grave a pielii ( lupus sau psoriaza, care este noua pe piata romaneasca, si deosebit de eficienta. trebuie sa fiti norocoasa sa o gasiti in stoc. Pentru o cunsultatie mai ampla ma puteti contacta.
Nutrisan
Postat pe 15 Februarie 2010 13:55
De la: Nutrisan, la data 2010-02-15 13:55:00Acneea pe cat este de frecventa, pe atata este de neinteleasa din pacate si de medicina, foarte multi medici indreptandu-se spre medicina traditionala care se pare ca da mai multe roade decat tratamentele farceutice. Este si firesc sa fie asa, daca cunostem substantele care se folosesc in industria farmaceutica si in cosmetica. Substituenti chimici ai substantelor din natura. De ce s-a dezvoltat acesta industrie chimica si s-a abandonat fitocosmetica si tratamentele dnaturale este usor de inteles. Profitul urias care este rulat in aceste industrii. Mai exista insa produse naturale care pot fi preparate in casa ori le gasesti gata preparate, si la pãreturi care nu sunt nici pe departe nesimtite. Mai intai sa intelegem ce este acesta afectiune.
Acneea este o boala infectioasa a pielii, mai precis a grandelor sebacee ce se gasesc in radacina fiecarui firicel de par, dar si in porii pielii pe partile neparoase. Ele seecreta sebumul, o substanta uleioasa care hraneste pielea dandu-i elasticitatea si catifelarea specifica fiecaruia, firul de par atat in interior cat si in exterior urcand pe suprafata firului de par pentru protejarea de agentii exteriori si flexibilitate. In momentul cand din cauze multiple acesti pori se blocheaza fie de celulele moarte ale pielii, fie de agenti externi praf, substante chimice din sapunurile chimice, creme cosmetice pe baza de produsi anorganici cel mai frecvent parafine si lanoline din petrol, aceste canale se blocheaza. Pe de alta parte la anumite varste cand oragnismul intra in alta faza a evolutiei si secretea hormonii de maturitate, ori datorita dereglarilor hormonale ce perturba secretia normala a sebumului, pielea devine ori prea grasa, ori uscata, iar acei pori se inchid secretia sebuminacee ramanad blocata. In acest fel desi mai sunt si alte cauze, celulele se inflameaza producand in faza incipienta o mica umflatura vizibila si la suprafata pielii. Excesul de sebum acumulat, datorita naturale la un moment dat erupe ca dintr-un con de vulcan. Cat pare de banala acesta explicati pe care nu mai stiu de unde am citit-o, pe atat este de reala si la majoritatea palpabila suparatoare, dizgratioasa, in multe cazuri netratata corect mutiland fetele frumose cu cicatrici ori prin aparitia unor afctiuni si boli mult mai grave.
Pentru tratre am inceput sa studiez pe fiecare afectat care mi s-a adresat pentru a determina cauzele posibile aparitiei. ele din pacate nu sunt singulare ci un complex de cauze, indiferent daca cel afecta este tanar ori batran. Posibilele cauze, o hranire dezechilibrata ce duce la un dezechilibru de grasimi in organism. Dezechilibrele hormonale, fie din cauze naturale la pubertatate fie la menopauza, gravidie. Inn toate cazurile metabolismul poate fi reglat prin adoptarea unei alimentatii specifice varstei si strict pe necesitatile oraganismului. O cura de detoxifiere a organismului fie prin post (retinerea de amanca anumite alimente in special cele de origine animala), fie prin folosirea unor suplimente nutritive lichide (gel de aloe vera, suc de Noni, suc de mangosten, cure de sucuri de fructe si legume cunoscute ca fiind bogate in xantene si antioxidanti etc), in functie de posibiltatile materiale si de timp dar si de preocuparea individuala. Ingrijirea zinica a pielii, renuntand inclusv la sapunurile ce le vedeti zilnic la reclame dar care in mod sigur contin fosfati, la cremele ce contin substante chimice si care din pacate sunt in proportie de de peste 90% vandute pe piata ca fiind naturale. Puteti folosi crema de galbenele ce o gasiti la un pret mai mult dect rezonabil, sau crema antiaceneica ABC famyli, sampoane si sapunuri naturale care pe langa ca au efrecte benefice asupra pielii sunt si foarte placute, cele din gama watkins. Le gasiti pe internet si se pot comanda on line sau prin telefon. Sunt vandute numai de firma nu si de colaboratori acre sunt abilitati doar sa va atraga atentia atentia asupra acestor produse si tratamente, pentru care sunt platiti in sistemul MLM. Au si o crema extraordinara contra bolilor grave a pielii ( lupus sau psoriaza, care este noua pe piata romaneasca, si deosebit de eficienta. trebuie sa fiti norocoasa sa o gasiti in stoc. Pentru o cunsultatie mai ampla ma puteti contacta.
ma vad nevoit sa va contrazic aici....LUPUSUL SI PSORIAZISUL sunt boli AUTOIMUNE, iar cremele nu fac decat sa mascheze efectele bolilor si nu sa le trateze, sa le vindece....deci niste informatii eronate !!!!!

e este lupusul?


Lupusul este o boala cronica care manifesta o varietate de simptome si este cauzata de inflamatii in una sau mai multe parti ale corpului. Lupusul nu este o boala infectioasa, asa ca ea nu este contagioasa (nu poate fi luata de la o persoana la alta, precum raceala, pojarul sau gripa). Nu este nici o forma de cancer. Si nu exista absolut nici o legatura intre lupus si SIDA. Lupusul face parte din familia de boli, in care sint incluse si artrita reumatoidala, scleroza multipla, diabetul juvenil si sclerodermia (boala manifestata prin ingrosarea pielii si a tesutului celular subcutanat).Lupusul se manifesta diferit de la individ la individ, dar adesea apare in cicluri, care constau din:• un puseu, cu simptome acute severe, care necesita atentie medicala• o faza cronica, in care simptomele pot continua, dar sint mai putin severe• o remisiune, cind simptomele pot sa dispara complet pe perioade mai lungi, dar sa reapara.In faza sa cronica si in special in faza sa de remisiune (cind bolnavul uita cu usurinta sa se mai ingrijeasca), o persoana care sufera de lupus trebuie sa evite situatiile care pot sa intoarca boala in faza sa acuta. Aceste situatii presupun oboseala mare, stres intens, o alimentatie saraca si alti factori pe care ii pot observa fie bolnavul, fie doctorul sau. Lupusul este o boala grava, dar diagnosticarea si tratamentul o pot ameliora. Astazi poate fi tratata si tinuta sub control. Din ce in ce mai multi oameni care sufera de lupus sint niste persoane active, care-si pot aduce contributia nestinjeniti in cele mai diverse domenii de activitate.

Psoriazisul este considerata o boala mediata de sistemul imunitar. Psoriazisul este o afectiune ce are ca rezultat inflamarea pielii. Intre 10 si 30% dintre persoanele afectate de psoriazis fac si o forma de artrita numita „artrita psoriazica”, care cauzeaza inflamarea incheieturilor. De obicei, psoriazisul apare la adulti, dar se pare ca la femei placile apar mai devreme decat la barbati.
4Life
Postat pe 15 Februarie 2010 14:01
Poate ar trebui sa incerci laptisorul de matca pur,nu cel din pastile sau fiole.Il gasesti in frigiderele magazinelor naturiste,dar si online. Atit tratament intern,1 g pe zi ,minim 3 luni si extern in masti cu 0,10g laptisor de matca pur,si zeama de lamaiie.Sau: 0,10glaptsior de matca pur,un bob de drojdie si o lingura de iaurt.
Am 30 de ani si pana la faza cu laptisorul imi venea sa imi smulg pielea. Acum arata foarte bine si sunt cea mai fericita!!!!Multa Multa bafta!!!
kudika116665
Postat pe 15 Februarie 2010 14:50
Multuimesc Dl. 4life, unicele produse din lume care vindeca orisice. Va puteti pastra parerearea fara sa ma jigniti cu plagiaturile dumneavoasstra copiate de aici si de aiurea de pe pagini de ineternet http://www.referate-lucrari.com/referat_Boli-cronice--Lupusul-301.html. De aici ati plagiat, dandu-va de fapt importanta pe care nu o aveti. Ceea ce am scris eu nu am plagiat si daca citeti cu atentie vedeati ca este vorba numai de o procedura externa pe langa cele interne. Nu mai raspundeti la ce nu sunteti pregatit facnd publibcitate unor produse ce vindeca orice pentru ca spuneti minciuni si palgiati Escrocherie vi se potriveste cand intrati in aceste polemici care deranjaza orice subiect postat, de oameni cu bun simt care cauat din disperare remedii simple si ieftine. Nu mai postati in contradictoriu pentru ca oricum am facut un efort sa va bag in seama incercarea de escrocherie.
Nutrisan
Postat pe 15 Februarie 2010 14:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Afacerea ta aici sunt produse pt. pb. ta de sanatate 1 De la: danielatontsch 6 Martie 2009 12:29
fondul de ten..! 5 De la: sabysab 13 Aprilie 2010 08:01
Buna. 1 De la: CatalinaCoconea 7 Mai 2011 11:16
Vopseaua de par si menstruatia 84 De la: arhanghel 21 August 2010 20:31
vopseaua blonda 13 De la: danilamarina84 5 Octombrie 2013 21:54