Setari Cookie-uri

acufene

Am de mai mult timp tiuituri in urechea dreapta de care nu pot sa scap .Ele devin insuportabile mai ales noaptea si cand nu am somn .Ce se poate face?
remo
Postat pe 26 Septembrie 2009 09:19
Cand se deschid anumiti Centrii Energetici in Trupul Fizic, apar fel si fel de semne chiar si tiuituri in urechi. Nu incerca sa te lupti cu ele, ACCEPTALE,,,incearca sa vorbesti cu Inima ta, ca sa afli ce ai de facut. Raspunsurile iti vor venii in minte, sar putea sa apara tot in perioada-n care crezi ca te supara, dar in realitate iti ofera niste informatii pe care doar tu le poti depista. Cuvantul care se repeta de cel putin trei ori IN MINTE , POZOTIV il pui pe hartie, iar la urma pui in aplicare ceea ce iti transmite Spiritul tau protector.
In prima faza iti recomand o alimentatie dupa Grupa Sanguina, consum de apa plata, minim 3 litri pe zi, miscare ( putina gimnastica) in aer, sa fi foarte pozitiva in gandire si actiune. Evita statul in zone toxice ( fum tigara, zgomot etc) Evita Cafeaua, alcoolul toate produse care au E-uri. Mananca doar natural, fara mortaciuni.
Multe Rugaciuni adresate Creatorului nostru Divin si Celulei de Trupul tau fizic, care te iubeste mult de tot.
Renunta la Chimicale si la medicii ADORMITI care-ti recomanda toate prostiile ( chimicalele care mai sunt si scumpe pe deasupra ).
Trupul Fizic se autovindeca singur. Acorda-i putina incredere si stie ce are el de facut.
Aici ai cateva meditaii si rugaciuni care te vor ajuta, DOAR daca le pui in aplicare, poti folosi si energia lumanarilor. http://www.lucratorul-in-lumina.com/prim/vindecarechannel.htm
Dumnezeul Nostru Creator sa te binecuvanteze cu o infinita Iubire Divina si Dragoste de viata pe Plneta Pamant alaturi de cei dragi.
healthy000378
Postat pe 26 Septembrie 2009 09:50
Pentru healthy000378. Prietene cu tot respectul pentru Dumnezeu....tu esti pe langa subiect care este destul de serios.Cu alte cuvinte mai pe romaneste "bati campii"
Donamishi
Postat pe 29 Ianuarie 2010 10:19
Pentru Remo....Defineste Acufenele, adica ce simti. Acestea au cauze diverse si trebuie definite de un doctor.Pot fi neurologice o proasta circulatie a sangelui in vasele craniene, pot fi de la urechea interna, pot fi de la spondiloza cervicala, de la tumori pe creier, de la sinuzita, colesterol. De aceea este foarte important sa te DUCI LA DOCTOR.Pot evolua si sa -ti dea surditate sau ameteli. Dupa investigatii vei afla sigur cauza.Se face audiograma pentru urechea interna , radiografie pentru spondiloza cervicala si sinuzita, analize de sange.Problema este complexa si cere atentie.Cu cat mai repede cu atat mai bine .Pot fi episoade trecatoare care se vindeca , dar pot fi pentru totdeauna ,....ca in cazul meu.Tratamentul consta in medicamente pentru circulatie craniana , nu le voi da numele pentru ca sa nu te tenteze sa le iei "dupa ureche" Tinem legatura ca sunt interesata de subiect. Cauta si subiecte legate de TINITUS sunt cam acelasi lucru.

Donamishi
Postat pe 29 Ianuarie 2010 10:28
Multumesc pentru sfaturi.Incerc sa le pun in aplicare si te tin la curent. : :
remo
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:26
Remo, am fost iar la doctor ORL pentru ca am foarte mare incredere in ea.Dr,Loghin.MI-a dat tratamentul pe care -l face si ea pentru acelasi lucru, de 17 ani.Betaserc, bilobil, preductal si gerovital pastile si injectii dupa care toata viata bilobil sau Protect 4 life care contine gingo biloba.Motivul este circulatia sagvina cerebrala defectuoasa, ceva de genul : Vasele de sange se sclerozeaza (isi pierd din elasticitate din diverse motive) si la trecerea sangelui prin ele se produce o frecare prea mare care da acest fashait,un tiuit permanet.Datr nu dispera , poti avea alte cauze si se pot ameliora acufenele.Succes
Donamishi
Postat pe 2 Februarie 2010 13:56
De la: Donamishi, la data 2010-01-29 10:19:03Pentru healthy000378. Prietene cu tot respectul pentru Dumnezeu....tu esti pe langa subiect care este destul de serios.Cu alte cuvinte mai pe romaneste "bati campii"


nu bate campii, are dreptate dar nu o exprima convingator!
camiflorea
Postat pe 19 Aprilie 2010 07:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
yoga ? 72 De la: pickard 24 Decembrie 2010 07:12
Leg magic de vanzare !!! 2 De la: lore17ant 24 August 2011 09:54
Anti-celulita! 6 De la: danabarr 26 August 2011 17:48
Sala Fitnes la Unirii 2 De la: faith74 23 Octombrie 2011 14:25
Posibilitate de afacere 1 De la: danielatontsch 11 Martie 2009 12:35