Setari Cookie-uri

am doar 18 ani si simt ca viata nu are nici un sens

bunazia!sufar de B. BASEDOW de la 13 ani fac tratament zilnic, dar supararea mai mare care a aparut este k acum cateva zile am inceput un tratament pt un microb numit helicobacter pylori sunt deocamdata afon despre aceasta boala as dori sa stiu mai multe la ce doctor sa ma duc ca pana acum mia prescris doctorul de familie o reteta cu antibiotice pt o luna nu mia spus prea multe NU STIU cu cn sa vb despre aceasta boala nu stiu ce dieta sa urmez. VA ROG SI VA MULTUMESC PENTRU UN MIC SFAT!
healthy006894
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:59
De la: healthy006894, la data 2009-09-27 19:59:50bunazia!sufar de B. BASEDOW de la 13 ani fac tratament zilnic, dar supararea mai mare care a aparut este k acum cateva zile am inceput un tratament pt un microb numit helicobacter pylori sunt deocamdata afon despre aceasta boala as dori sa stiu mai multe la ce doctor sa ma duc ca pana acum mia prescris doctorul de familie o reteta cu antibiotice pt o luna nu mia spus prea multe NU STIU cu cn sa vb despre aceasta boala nu stiu ce dieta sa urmez. VA ROG SI VA MULTUMESC PENTRU UN MIC SFAT!
pentru aceasta boala,hipertiroidita autoimuna, te putem ajuta cu o schema de tratament care da rezultate.
La o pacienta cu aceeasi afectiune si in plus si cu diabet autoimun , schema de tratament cu produse de la 4 Life Research ia redus valorile analizelor dupa cum urmeaza:

data ATPO Free T3 Free T4 TSH
(ANTI-TIREOPEROXIDAZA)
24.04.2008 980.68 16.45 3.69 0.15
(
4Life
Postat pe 27 Septembrie 2009 22:08
De la: healthy006894, la data 2009-09-27 19:59:50bunazia!sufar de B. BASEDOW de la 13 ani fac tratament zilnic, dar supararea mai mare care a aparut este k acum cateva zile am inceput un tratament pt un microb numit helicobacter pylori sunt deocamdata afon despre aceasta boala as dori sa stiu mai multe la ce doctor sa ma duc ca pana acum mia prescris doctorul de familie o reteta cu antibiotice pt o luna nu mia spus prea multe NU STIU cu cn sa vb despre aceasta boala nu stiu ce dieta sa urmez. VA ROG SI VA MULTUMESC PENTRU UN MIC SFAT!
pentru aceasta boala,hipertiroidita autoimuna, te putem ajuta cu o schema de tratament care da rezultate.
La o pacienta cu aceeasi afectiune si in plus si cu diabet autoimun , schema de tratament cu produse de la 4 Life Research ia redus valorile analizelor dupa cum urmeaza:


data ATPO Free T3 Free T4 TSH
(ANTI-TIREOPEROXIDAZA)
24.04.2008 980.68 16.45 3.69 0.15
(
4Life
Postat pe 27 Septembrie 2009 22:08
buna, chiar imi pare rau sa aud asta , am avut si cred ca inca am si eu pylori, ( o bacterie pe care toata lumea o are in stomac, dar la unii este activa, adik peste valoarea ei normala, sau cel putin asa m-a lamurit pe mine doctorita mea) de ex. la analizele mele scria ca valoare normala este de 1.00, iar mie mi-au gasit 8.00, adik mult peste limita, am luat si eu ceva antibiotice puternice de nu mai stiam de mine dar nu mi-a trecut de tot asa ca am renuntat la tratament pentru ca nu-l mai suportam(stiu ca nu e bine, cel putin asa zic medicii ), si acum stau asa.
ITI DORESC SANATATE
mari_utzah
Postat pe 30 Septembrie 2009 14:29
AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96



IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:44
De la: healthy006894, la data 2009-09-27 19:59:50bunazia!sufar de B. BASEDOW de la 13 ani fac tratament zilnic, dar supararea mai mare care a aparut este k acum cateva zile am inceput un tratament pt un microb numit helicobacter pylori sunt deocamdata afon despre aceasta boala as dori sa stiu mai multe la ce doctor sa ma duc ca pana acum mia prescris doctorul de familie o reteta cu antibiotice pt o luna nu mia spus prea multe NU STIU cu cn sa vb despre aceasta boala nu stiu ce dieta sa urmez. VA ROG SI VA MULTUMESC PENTRU UN MIC SFAT!
MARIO_LYON
Postat pe 5 Noiembrie 2009 17:10
SALUT SUNT MARIAN TE-AS PUTEA AJUTA SA URMEZI UN TRATAMENT NATURIST
FOARTE BUN TEL 0754541219 0336101586
ACESTA ESTE UN PRODUS CARE ACTIONEAZA IMPOTRIVA PARAZITILOR INCLUSIV Helicobacter pylori UN ANTIPARAZITAR ECOLOGIC NATURAL
ªtiþi cu câte microorganisme vã "întâlniþi" zilnic? Cu mai multe milioane. Înmulþirea ºi rãspândirea microorganismelor devine o problemã din ce în ce mai mare în þãrile dezvoltate. ªi în þara noastrã apar zilnic ºtiri despre contaminãrile din locurile de alimentaþie publicã, care se produc în ciuda regulilor de igienã deosebit de severe. ªi acesta este doar vârful aisbergului. În mediul înconjurãtor, microorganismele sunt prezente în permanenþã - paraziþi, bacterii, ciuperci, viruºi - ºi, vreme îndelungatã, acþioneazã "subteran", pe neobservate, atrãgându-ne atenþia doar când existã deja o problemã gravã. Deoarece microorganismele cauzeazã diferite boli - parazitoze, micoze, infecþii, viroze - avem nevoie de o protecþie specialã ºi eficientã împotriva acestora.

Quisqualis indica este o plantã originarã din India. Din frunzele acesteia se preparã un unguent împotriva infecþiilor pielii cauzate de paraziþi. Seminþele coapte ºi prãjite sunt folosite pentru combaterea diareei, febrei ºi rahitismului. Extractul preparat din frunze amelioreazã durerile abdominale.
Chenopodium anthelminticum (lãmâiþa), plantã originarã din Mexic ºi America de Sud, este un antihelmintic foarte eficient, utilizat pentru eliminarea viermilor, mai ales la copii.
Berberis vulgaris (Dracila) are efect antiseptic. Distruge agenþii patogeni ai dizenteriei, holerei, bacteriile care infecteazã plãgile, precum ºi alte microorganisme care provoacã infecþii vaginale ºi ale aparatului urinar. Fortificã sistemul imunitar, este eficient în artrite, precum ºi în blefarite ºi conjunctivite.
Iarba de smirnã fortificã sistemul digestiv, protejeazã ficatul împotriva acþiunii substanþelor toxice ºi stimuleazã funcþionarea acestuia. Prin conþinutul bogat în potasiu, natriu, silicon, zinc ºi clor participã la eliminarea substanþelor toxice din organism.
Uleiul de cuiºoare - substanþa sa activã, numitã eugenol, este un antioxidant puternic, care distruge paraziþii intestinali, microbii, ciupercile. Fortificã sistemul imunitar ºi încarcã organismul cu energie.
Tabebuia impetiginosa: cercetãrile au demonstrat eficienþa acestei plante împotriva virusurilor ºi paraziþilor. Poate fi de ajutor în tratarea artritelor ºi herpesului. Se bucurã de o mare popularitate ºi datoritã acþiunii sale antifungice.
Juglans nigra - substanþa sa activã, juglona, este eficientã în lupta împotriva paraziþilor. Colorantul din coaja acestei plante conþine iod natural, care are efect antiseptic, distruge paraziþii ºi viermii intestinali. În plus, ºia dovedit eficienþa în afecþiuni ale pielii, cum ar fi herpesul, furunculele, eczemele.
Seminþele de grepfrut - acest extract acþioneazã eficient împotriva a 800 de tipuri de virusuri ºi bacterii, aproape 100 de ciuperci ºi numeroºi alþi germeni patogeni. Este un puternic dezinfectant. În plus, nu afecteazã mediul înconjurãtor. ªi, incredibil, nu distruge bacteriile utile din intestine.
Usturoiul - datoritã conþinutului sãu bogat în vitamine ºi minerale ºi a efectului sãu benefic asupra sistemului imunitar, nu putea sã lipseascã din arsenalul de luptã împotriva paraziþilor.

Puterea naturii împotriva intruºilor.
MARIO_LYON
Postat pe 5 Noiembrie 2009 17:23
De la: MARIO_LYON, la data 2009-11-05 17:23:56SALUT SUNT MARIAN TE-AS PUTEA AJUTA SA URMEZI UN TRATAMENT NATURIST
FOARTE BUN TEL 0754541219 0336101586
ACESTA ESTE UN PRODUS CARE ACTIONEAZA IMPOTRIVA PARAZITILOR INCLUSIV Helicobacter pylori UN ANTIPARAZITAR ECOLOGIC NATURAL
ªtiþi cu câte microorganisme vã "întâlniþi" zilnic? Cu mai multe milioane. Înmulþirea ºi rãspândirea microorganismelor devine o problemã din ce în ce mai mare în þãrile dezvoltate. ªi în þara noastrã apar zilnic ºtiri despre contaminãrile din locurile de alimentaþie publicã, care se produc în ciuda regulilor de igienã deosebit de severe. ªi acesta este doar vârful aisbergului. În mediul înconjurãtor, microorganismele sunt prezente în permanenþã - paraziþi, bacterii, ciuperci, viruºi - ºi, vreme îndelungatã, acþioneazã "subteran", pe neobservate, atrãgându-ne atenþia doar când existã deja o problemã gravã. Deoarece microorganismele cauzeazã diferite boli - parazitoze, micoze, infecþii, viroze - avem nevoie de o protecþie specialã ºi eficientã împotriva acestora.

Quisqualis indica este o plantã originarã din India. Din frunzele acesteia se preparã un unguent împotriva infecþiilor pielii cauzate de paraziþi. Seminþele coapte ºi prãjite sunt folosite pentru combaterea diareei, febrei ºi rahitismului. Extractul preparat din frunze amelioreazã durerile abdominale.
Chenopodium anthelminticum (lãmâiþa), plantã originarã din Mexic ºi America de Sud, este un antihelmintic foarte eficient, utilizat pentru eliminarea viermilor, mai ales la copii.
Berberis vulgaris (Dracila) are efect antiseptic. Distruge agenþii patogeni ai dizenteriei, holerei, bacteriile care infecteazã plãgile, precum ºi alte microorganisme care provoacã infecþii vaginale ºi ale aparatului urinar. Fortificã sistemul imunitar, este eficient în artrite, precum ºi în blefarite ºi conjunctivite.
Iarba de smirnã fortificã sistemul digestiv, protejeazã ficatul împotriva acþiunii substanþelor toxice ºi stimuleazã funcþionarea acestuia. Prin conþinutul bogat în potasiu, natriu, silicon, zinc ºi clor participã la eliminarea substanþelor toxice din organism.
Uleiul de cuiºoare - substanþa sa activã, numitã eugenol, este un antioxidant puternic, care distruge paraziþii intestinali, microbii, ciupercile. Fortificã sistemul imunitar ºi încarcã organismul cu energie.
Tabebuia impetiginosa: cercetãrile au demonstrat eficienþa acestei plante împotriva virusurilor ºi paraziþilor. Poate fi de ajutor în tratarea artritelor ºi herpesului. Se bucurã de o mare popularitate ºi datoritã acþiunii sale antifungice.
Juglans nigra - substanþa sa activã, juglona, este eficientã în lupta împotriva paraziþilor. Colorantul din coaja acestei plante conþine iod natural, care are efect antiseptic, distruge paraziþii ºi viermii intestinali. În plus, ºia dovedit eficienþa în afecþiuni ale pielii, cum ar fi herpesul, furunculele, eczemele.
Seminþele de grepfrut - acest extract acþioneazã eficient împotriva a 800 de tipuri de virusuri ºi bacterii, aproape 100 de ciuperci ºi numeroºi alþi germeni patogeni. Este un puternic dezinfectant. În plus, nu afecteazã mediul înconjurãtor. ªi, incredibil, nu distruge bacteriile utile din intestine.
Usturoiul - datoritã conþinutului sãu bogat în vitamine ºi minerale ºi a efectului sãu benefic asupra sistemului imunitar, nu putea sã lipseascã din arsenalul de luptã împotriva paraziþilor.

Puterea naturii împotriva intruºilor.



Inainte de orice fel de tratament naturist sau nu, trebuie sa fie consultat un doctor, numai un endocrinolog si poate da cu parerea asupra schemei de tratament.
Nu mai vindeti oameni buni iluzii desarte, mai ales cand este vorba de o boala a glandei tiroide.......
kukla
Postat pe 29 Noiembrie 2009 01:17
De la: healthy006894, la data 2009-09-27 19:59:50bunazia!sufar de B. BASEDOW de la 13 ani fac tratament zilnic, dar supararea mai mare care a aparut este k acum cateva zile am inceput un tratament pt un microb numit helicobacter pylori sunt deocamdata afon despre aceasta boala as dori sa stiu mai multe la ce doctor sa ma duc ca pana acum mia prescris doctorul de familie o reteta cu antibiotice pt o luna nu mia spus prea multe NU STIU cu cn sa vb despre aceasta boala nu stiu ce dieta sa urmez. VA ROG SI VA MULTUMESC PENTRU UN MIC SFAT!


Buna! Helicobacter pylori este o bacterie deci nici un tratament naturist nu o sa va scape de ea!!! H.P. poate cauza ulcer gastric sau gastrita cel mai frecvent, dar sunt si eu curios, diagnosticul asta pe ce baza a fost pus?Ceva analize, o gastroscopie? Nu v-au mai fost prescrise alte medicamente pe langa antibiotic( de exemplu omeprasol, nexium, omeran, omez). Cel mai sigur ar fi sa va prezentati la un medic gastroenterolog care va stabili daca este infectie cu HP sau nu. Sincer nu este un motiv de alrma :), infectia trece cu tratamentul potrivit! Sanatate si numai bine:)
lucianmbv
Postat pe 29 Noiembrie 2009 02:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu reusesc sa raman insarcinata 96 De la: kudika_1012859 7 Decembrie 2016 13:05
Posibil sarcina? 8 De la: kudika_1034203 27 Februarie 2020 10:12
buna 3 De la: gaby_scumpyk 23 Februarie 2010 14:06
plantele medicinale si animalele 6 De la: crudici_ida 29 Iulie 2009 23:38
pilozitatile in exces pe fata 22 De la: Jipa_Andreea 15 Octombrie 2009 21:25