Setari Cookie-uri

Ceaiuri din plante pentru zona intima

Am avut o buna perioada de timp candidoza si am folosit pelin si galbenele. Ce alte ceaiuri, respectiv plante mai sunt indicate pentru sanatatea acestei zone?
jOsephine23
Postat pe 27 Septembrie 2009 14:59
buna, din cate cunosc eu si ceaiul de coada soricelului este la fel se bun dar incearca si bai cu bicarbonat.sa auzim de bine
kudika190836
Postat pe 11 Noiembrie 2009 07:44
Buna........eu stiu ca mai e bun si ceaiul de cretisoara
lau_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 08:30
Mie mi-a recomandat medicul ginecolohg un amestec din galbenele,pelin si frunze de nuc cu rol cicatrizant,antiinflamator si antiseptic.
stefanbucur_05
Postat pe 11 Noiembrie 2009 09:01
buna,
toate ceaiurile din raspunsurile de mai jos sunt bune cu un singur sfat: nu abuza de spalaturile vaginale, pt. ca poti face mai mult rau decat bine! vaginul este un organ cu autocuratare, deci nu abuza de spalaturi! sanatate!
muro
Postat pe 11 Noiembrie 2009 11:47
Eu am citit pe net de ceai de sunatoare, si am avut o perioada in care aveam o candidoza urata si am facut spalaturi cu tantum rosa, si tot nu imi trecea, apoi am incercat si cu ceai de sunatoare, si ce crezi, mi-a trecut:D
Serios, mi s-a parut foarte bun, poti sa incerci, nu face rau deloc fiindca e natural, eventual fa-l mai concentrat, pune mai multe flori de sunatoare.
Sanatate!
Roxandy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 13:13
buna roxandy, cate zile ai facut tratamentul cu sunatoare??? merci.
MIRABEL_A
Postat pe 11 Noiembrie 2009 13:57
Si eu am avut probleme........mi-am facut spalaturi de doua ori cu ceai de cretisaora si mi-a trecut
lau_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 15:03
Ceaiul de potroace iar mai este bun. Dar nu trebuie facut prea concentrat, pentru ca poate provoca rani pe col.
the_same_I
Postat pe 11 Noiembrie 2009 16:21
Da ce mai dragelor, voua va este rusine sa mergeti la medic pentru un tratament adecavat si eficace cu antibiotice?
Bine ca nu va este rusine sa ascundeti asta partenerului si sa-l infectati, sa poata transmite boala voastra mai departe.
Va spun eu un ceai bun! Ceaiul de matraguna, sa-l beti dimineata 3 cani pe stomacul gol. Si daca n-are efect pana la pranz, administrati doza dublu!
100101
Postat pe 11 Noiembrie 2009 19:30
De la: kyru, la data 2009-11-11 19:30:02Da ce mai dragelor, voua va este rusine sa mergeti la medic pentru un tratament adecavat si eficace cu antibiotice?
Bine ca nu va este rusine sa ascundeti asta partenerului si sa-l infectati, sa poata transmite boala voastra mai departe.
Va spun eu un ceai bun! Ceaiul de matraguna, sa-l beti dimineata 3 cani pe stomacul gol. Si daca n-are efect pana la pranz, administrati doza dublu!
misoginule !!!!!!!!!!!!!!
4Life
Postat pe 11 Noiembrie 2009 19:54
Ce tzaran kyru asta. Daca ai avea idee despre ce vorbesti, adica despre candida, ai sti ca este foarte rezistenta. Eu am facut 4 tratamente, toate recomandate de medic. Trece si revine dupa cateva luni, desteptule! Asa ca de disperare faci orice: bei ceai, mananci iaurt... si astea-s numai cateva chestii babesti. Iti dorec sa ajungi sa le probezi si tu pe toate, in speranta ca iti va trece.
healthy005488
Postat pe 11 Noiembrie 2009 19:57
De la: healthy005488, la data 2009-11-11 19:57:09Ce tzaran kyru asta. Daca ai avea idee despre ce vorbesti, adica despre candida, ai sti ca este foarte rezistenta. Eu am facut 4 tratamente, toate recomandate de medic. Trece si revine dupa cateva luni, desteptule! Asa ca de disperare faci orice: bei ceai, mananci iaurt... si astea-s numai cateva chestii babesti. Iti dorec sa ajungi sa le probezi si tu pe toate, in speranta ca iti va trece.

du-te tuuu...hai nu mai spuneeee...!n-ar trebui sa faci "orice" ar trebui sa-ti faci igiena intima mai des si mai sarguincios!Si mai ales sa vezi cu cine o fak_i.
Si daca la tine tot trece si iar apare, inseamna ca tu trebuie sa bei ceaiul urmator:
matraguna+cucuta+bobitze d`alea negre de soc!
Bea o juma de galeata de dimineata pana la pranz si gata...ai scapat!Si astfel nu mai iau nici barbatii de la tine sa o dea mai departe!
100101
Postat pe 11 Noiembrie 2009 20:50
k
emilica2306
Postat pe 11 Noiembrie 2009 20:59
Draga domnule kyru,nu am nici o legatura cu doamnele pe care le pui la punct,dar mi se pare absolut neelegant ca sa ma exprim asa, modul dumitale de a pune problema.In primul rand nu stiu ce cauti in discutiile intime ale fetelor si de ce-ti dai cu parerea despre lucruri care nu te privesc.Sau poate esti hermafrodit?Documenteaza-te mai intai cind se folosesc antibiotice sau mai bine intra in discutii cu baietii despre vre-o fimoza ceva,lasa doamnele sa schimbe pareri despre problemele lor intime si sa foloseasca ceaiuri medicinale care sint foarte benefice pt sanatate.E adevarat insa ca nu ajuta la nesimtire
healthy003660
Postat pe 11 Noiembrie 2009 22:15
Am avut si eu probleme ca orice femeie de altfel cu candidoza. Am facut tratament vre-o 5 zile cu Tantum Rosa, antibiotice supozitoare si crema toate prescrise bineinteles de ginecolog. M-am simtit foarte rau inca din primele zile dar am zis ca este doar efectul tratamentului si o sa fie bine. De unde... am ajuns de urgenta la spital din cauza tratamentului fals prescris. Nu aveam nimic legat de candidoza aveam o amarata de infectie la ovar si un chist de toata frumusetea. Doctorii din Romania nu stiu sa gasesca altceva decat candidoza pentru ca stiu si ei ca este ce-a mai raspandita la femei. Cereti o a doua parere nu strica niciodata.
Laura28
Postat pe 11 Noiembrie 2009 22:58
Stafilococul auriu produce foarte multe ravagii. Unul ar fi candida.
Greseala multor femei ( si a multor doctori si farmacisti !) este ca in momentul in care prescriu ( elibereaza) un antibiotic nu recomanda si FLAGYL tablete sau ovule. Fostul METRONIDAZOL.
La fel de adevarat este ca se mai ia si prin contact sexual. Nenorocirea este ca la barbati nu are nici un simpton. Si atunci apare dilema " De unde o am ? De la mine sau de la el ?"
kukla
Postat pe 11 Noiembrie 2009 23:41
ESTI PRAF SCUZA-MI EXPRESIA RETINE CONTINUTUL.... DACA VOI BARBATII ATI AVEA O IGIENA ADECVATA ATUNCI NICI NOI NU AM MAI FACE ATATEA INFECTII .. IAR TU ACUM VORBESTI DOAR CA SA TE BAGI IN SEAMA NU CA AI AVEA CEVA BUN DE ADAUGAT .. ISTETULE SI MEDICAMENTELE RECOMANDATE DE MEDICI AU LA BAZA ANUMITE SUBSTANTE PE CARE LE GASESTI IN PLANTE .. ORICUM INTREBAREA MEA PENTRU TINE DE CE TE BAGI IN DISCUTIILE UNDE NU AI LOC .. SAU VREI SA ITI SCHIIMBI SEXU SI TE INFORMEZI .. INCA CEVA DISCUTIILE DE AICI AU UN CARACTER MAI MULT SAU MAI PUTIN INFORMATIV .. . EU NU BAD CU CE A GRESIT CAND A VRUT SA SE INFORMEZE ASUPRA UNUI LUCRU PE ARE PROBABIL NU IL STIA .... SINGURL INTRUS DE AICI TU ESTI FACI AFIRMATII FARA SA AI VREUN FUNDAMENT.....
feldi
Postat pe 12 Noiembrie 2009 10:03
alecia_healthy
Postat pe 12 Noiembrie 2009 10:42
De la: feldi, la data 2009-11-12 10:03:24ESTI PRAF SCUZA-MI EXPRESIA RETINE CONTINUTUL.... DACA VOI BARBATII ATI AVEA O IGIENA ADECVATA ATUNCI NICI NOI NU AM MAI FACE ATATEA INFECTII .. IAR TU ACUM VORBESTI DOAR CA SA TE BAGI IN SEAMA NU CA AI AVEA CEVA BUN DE ADAUGAT .. ISTETULE SI MEDICAMENTELE RECOMANDATE DE MEDICI AU LA BAZA ANUMITE SUBSTANTE PE CARE LE GASESTI IN PLANTE .. ORICUM INTREBAREA MEA PENTRU TINE DE CE TE BAGI IN DISCUTIILE UNDE NU AI LOC .. SAU VREI SA ITI SCHIIMBI SEXU SI TE INFORMEZI .. INCA CEVA DISCUTIILE DE AICI AU UN CARACTER MAI MULT SAU MAI PUTIN INFORMATIV .. . EU NU BAD CU CE A GRESIT CAND A VRUT SA SE INFORMEZE ASUPRA UNUI LUCRU PE ARE PROBABIL NU IL STIA .... SINGURL INTRUS DE AICI TU ESTI FACI AFIRMATII FARA SA AI VREUN FUNDAMENT.....

Pai freaka_te cu barbati care au igiena adecvata! Daca iei ce gasesti sub garduri...sorry, dar macar taci din clantza!Ca pana n-ai postat nu stiam ca ai probleme de gen.
100101
Postat pe 12 Noiembrie 2009 20:36
Deci sa ne intelegem. N-am nici o treaba ca aveti voi candida. S-o stapaniti sanatoase. Este a voastra, nu o nationalizam! Nu ne jucam cu proprietatea privata. Am treaba, de ce nu spuneti asta partenerului constant de sex.Care o ia de la voi si cum la barbati nu are absolut nici un simptom, o face cadou altei femei care nu are nici o problema. Si mai zice una cu gura mare mai sus, ca toate femeile au avut. Ba pardon, n-au avut toate femeile.Hai sa facem un topic cu cele ce n-au avut!!!
100101
Postat pe 12 Noiembrie 2009 20:52
Mai lingerica lasa-ne..........vezi-ti de blenoragiile tale,ca nu te pune nimeni sa umbli tu din femeie in femeie sa iei candida de la noi si sa o imprastii.cA DACA A-TI STA POTOLITI SI NU V-ATI IMPRASTIA PESTE TOT CA NISTE CAINI TURBATI NU A-TI MAI UMPLE LUMEA DE TOATE BOLILE DACA DESPRE ASTA VORBESTI.nU MAI STA TU CU PALNIA LA GAURA FEMEILOR SA VEZI CE-SI INTRODUC SI UNDE CA NU TE PRIVESTE SI NICI NU TI-A CERUT NIMENI PAREREA.lASA FETELE ASTEA SA-SI SPUNA PASURILE SI NU TE MAI BAGA CA NU TI-AU CERUT PAREREA.cINE TE-A FACUT TARAN NU TE-A FACUT DEGEABA. TE TREZESTI SI TU MIEZU SA TE BAGI IN SEAMA.eSTI CHIAR OBRAZNIC
healthy003660
Postat pe 12 Noiembrie 2009 21:09
De la: healthy003660, la data 2009-11-12 21:09:22Mai lingerica lasa-ne..........vezi-ti de blenoragiile tale,ca nu te pune nimeni sa umbli tu din femeie in femeie sa iei candida de la noi si sa o imprastii.cA DACA A-TI STA POTOLITI SI NU V-ATI IMPRASTIA PESTE TOT CA NISTE CAINI TURBATI NU A-TI MAI UMPLE LUMEA DE TOATE BOLILE DACA DESPRE ASTA VORBESTI.nU MAI STA TU CU PALNIA LA GAURA FEMEILOR SA VEZI CE-SI INTRODUC SI UNDE CA NU TE PRIVESTE SI NICI NU TI-A CERUT NIMENI PAREREA.lASA FETELE ASTEA SA-SI SPUNA PASURILE SI NU TE MAI BAGA CA NU TI-AU CERUT PAREREA.cINE TE-A FACUT TARAN NU TE-A FACUT DEGEABA. TE TREZESTI SI TU MIEZU SA TE BAGI IN SEAMA.eSTI CHIAR OBRAZNIC

Ei iaca acu`m-ai facut sa rosesc, pana in varful cwoaielor! Sa fiu al draq, praf m-ai facut! Poti pleda la bara. La bara de strip. Pai n-am stiut ca sunteti asa multe Aoleooooo! Au coalizat CANDIDATELE impotriva mea!!! Ajutooor! Ies de aici, ca mi-se face greatza numai cand ma gandesc. Bleah!!!
Si da mai Candida, sunt tzaran si sunt mandru de asta! E vre-o problema? Este mai nobil sa fi tzaran, decat sa te dai "doamna" cu candida!!!
100101
Postat pe 12 Noiembrie 2009 21:25
Kyrule lasa-ne tata,dute-n dupa usa si vorbeste cu sora lui dreapta.Fetele eu am avut o histerectomie radicala si mi s-a recomandat sa fac spalaturi cu galbenele, dar nu o cana in irigator, irigatorul sa fie plin.Sanatate si aveti grija de voi.
LILISORH
Postat pe 12 Noiembrie 2009 21:26
Mai obsedatule, nu meriti sa intru in polemica cu tine pentru ca tu nici nu intelegi ce inseamna taran, asa ca habar nu ai ce inseamna candida.Tu nu ai legatura decit cu branza(aia de acolo unde te-ai exprimat)ca apa de unde?eventual de la put(a).Stai acolo in prostia ta ca oricum cred ca faci matanii daca se uita la tine vre-una cu sifilis si tot ai fi multumit.E grea matematica asta asa ca lasa-ne ca ne plictisesti.Scoate-ti greierii de prin calcaie si apoi vino si tu la internet ca asta nu e pentru toti obsedatii care urmaresc ce treburi au femeile.Acolo la tine nu s-au inventat nici chilotii asa ca pana la galbenele e cale lunga.
healthy003660
Postat pe 12 Noiembrie 2009 21:36
De la: healthy003660, la data 2009-11-12 21:36:39Mai obsedatule, nu meriti sa intru in polemica cu tine pentru ca tu nici nu intelegi ce inseamna taran, asa ca habar nu ai ce inseamna candida.Tu nu ai legatura decit cu branza(aia de acolo unde te-ai exprimat)ca apa de unde?eventual de la put(a).Stai acolo in prostia ta ca oricum cred ca faci matanii daca se uita la tine vre-una cu sifilis si tot ai fi multumit.E grea matematica asta asa ca lasa-ne ca ne plictisesti.Scoate-ti greierii de prin calcaie si apoi vino si tu la internet ca asta nu e pentru toti obsedatii care urmaresc ce treburi au femeile.Acolo la tine nu s-au inventat nici chilotii asa ca pana la galbenele e cale lunga.

Dupa limbajul de mahala, ne dam usor seama, cam ce "doamna" esti! Bravo! Si atentie! Pare-mi-se ca, intr-o postare pe un alt topic, afirmi ca ai 47 de ani!!! Pai...ce ai invatzat in anii astia?
100101
Postat pe 12 Noiembrie 2009 21:54
Draga domnule kyru daca ai ceva de comunicat nu intra in privat.Dovedesti ca esti si las pe deasupra.Eu nu te-am calomniat in nici un fel.Dumneata ai calomniat toate fetele de aici asa ca sintem mai multe.Dumneata nici nu sti ce inseamna calomnia.Du-te mai intai pe la scoala si dupa ce te documentazi mai putem vorbi.Ai jignit pe toata lumea, pe aceste fete care pt cultura dumitale nu sufera de boli venerice cum gresit ai interpretat si ai tupeul si nesimtirea sa ameninti ca ma dai in judecata pt calomnie?Esti dus cu pluta domnule.Verifica ce ai scris la adresa domnelor si apoi mai vorbim.Dar cred ca ti-am dat prea multa atentie si sincer nu meriti.Administratorul ar trebui sa-ti interzica sa mai intri ca abati atentia de la adevaratele probleme, cu prostii.
healthy003660
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:09
De la: LILISORH, la data 2009-11-12 21:26:12Kyrule lasa-ne tata,dute-n dupa usa si vorbeste cu sora lui dreapta.Fetele eu am avut o histerectomie radicala si mi s-a recomandat sa fac spalaturi cu galbenele, dar nu o cana in irigator, irigatorul sa fie plin.Sanatate si aveti grija de voi.

Scumpi, vezi ca esti sorry.
100101
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:09
De la: healthy003660, la data 2009-11-12 22:09:14Draga domnule kyru daca ai ceva de comunicat nu intra in privat.Dovedesti ca esti si las pe deasupra.Eu nu te-am calomniat in nici un fel.Dumneata ai calomniat toate fetele de aici asa ca sintem mai multe.Dumneata nici nu sti ce inseamna calomnia.Du-te mai intai pe la scoala si dupa ce te documentazi mai putem vorbi.Ai jignit pe toata lumea, pe aceste fete care pt cultura dumitale nu sufera de boli venerice cum gresit ai interpretat si ai tupeul si nesimtirea sa ameninti ca ma dai in judecata pt calomnie?Esti dus cu pluta domnule.Verifica ce ai scris la adresa domnelor si apoi mai vorbim.Dar cred ca ti-am dat prea multa atentie si sincer nu meriti.Administratorul ar trebui sa-ti interzica sa mai intri ca abati atentia de la adevaratele probleme, cu prostii.
cocoana...ai ceva probleme! faci din tantzar armasar. Io stiu ca pasarea malai viseaza, dar nici chiar asa. vezi ca deja dai in penibil.Ce ai scris tu la adresa mea, sunt jigniri si calomnie.Ce am scris eu, sunt comentarii pe un topic.Despre judecata, nu te-am amenitat, te-am averizat ca ar fi posibil sa raspunzi penal. Sa te judece Dumnezeu, ca-i bun si iertator.Hmmm...47 de ani...
100101
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:13
Am uitat sa-ti spun ca a fi taran nu e o rusine, daca asta te-a deranjat.Si da ai dreptate am 47 de ani si nu mi-e rusine eu i-mi port cu demnitate varsta.Mie nu mi-e rusine de asta,cum i-ti este tie ca esti taran.A fi taran nu e o rusine cum nici a fi domn nu e o virtute.Mi-am permis sa te apostrofez tocmai pt ca eu am trecut prin viata si tu nu.Mai ai multa mamaliga de mancat pana sa ti lectii altora.Ti-am atras atentia doar ca nu este elegant sa te amesteci unde nu-ti fierbe oala si atat.Se pare ca nu ai inteles, motiv pt care eu constat ca nu esti barbat si nu ai demnitate atata timp cit continui sa intri in polemica cu toata lumea.Esti penibil.
healthy003660
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
astrologie 3 De la: eleain 8 Septembrie 2009 14:49
sani si problemele lor 25 De la: maria1931 19 Iunie 2010 18:43
chiuretaj biopsic 7 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 23:08
IMPORTANTA SISTEMULUI IMUNITAR 7 De la: office_salinasusesi_ro 1 Martie 2010 22:38
gonoreea dupa 4 luni? sfaturi....!!!! 17 De la: healthy006043 13 Noiembrie 2009 14:38