Setari Cookie-uri

Picioare urat mirositoare...Cum pot indeparta mirosul urat de la picioare?

Cand ma incalt cu sosete si fac un drum de cateva ore( pe jos, sau cu masina ) constat ca dupa ce ma descalt imi miros picioarele.Stie cineva ce as putea face pentru a scapa de acest miros?
nineleven26
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:12
De la: nineleven26, la data 2009-09-28 09:12:42Cand ma incalt cu sosete si fac un drum de cateva ore( pe jos, sau cu masina ) constat ca dupa ce ma descalt imi miros picioarele.Stie cineva ce as putea face pentru a scapa de acest miros?
DETOXIFIERE.
ene_m_gabriel
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:27
Bun remediul...Ce pacat ca romanii sunt asa, cum sunt.De asta romania e pe muchie de cutit si nu mai iese din mocirla asta in care ne aflam. Multumesc pentru raspuns...oricum.
nineleven26
Postat pe 29 Septembrie 2009 08:51
nu iti spun din experienta k nu am probleme de genu asta dar bai calde cu bicarbonat de sodiu si binemteles sosete de bumbac 100%
DANA_DGG
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:46
tarot_healthy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 13:49
Acum am citit despre problema ta. Daca inca nu ai reusit sa le rezolvi, anunta-ma si te ajut cu placere cu un produs (tester), destinat barbatilor. Ti-l ofer gratuit, cu conditia sa-ti spui pararea despre produs. Un gand bun. Attila
atticus
Postat pe 11 Decembrie 2009 18:08
buna ziua,desi stiu ca nu are legatura cu subiectul,am intrebat si nu am primit niciun raspuns, am cumparat ulei de ricin de la farmacie si scrie ca e pt uz intern, dar eu as vrea sa il folosesc pt gene, are ceva? si as vrea sa aflu mai multe , daca are ceva daca imi intra in ochi,cand trebuie sa ma dau cu el, iar cand ma spal pe fata trebuie sa folosesc doar cu apa?
MoneyKidu
Postat pe 11 Decembrie 2009 18:17
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-09-28 09:27:18
De la: nineleven26, la data 2009-09-28 09:12:42Cand ma incalt cu sosete si fac un drum de cateva ore( pe jos, sau cu masina ) constat ca dupa ce ma descalt imi miros picioarele.Stie cineva ce as putea face pentru a scapa de acest miros?

Acum am citit despre problema ta. Daca inca nu ai reusit sa le rezolvi, anunta-ma si te ajut cu placere cu un produs (tester), destinat barbatilor. Ti-l ofer gratuit, cu conditia sa-ti spui pararea despre produs. Un gand bun. Attila
atticus
Postat pe 12 Decembrie 2009 16:21
Si eu am avut problema asta.Inca nu mi-a trecut definitiv dar cind apare folosesc un sprey special cumparat din farmacie.Exista astfel de sprey-uri pentru barbati si deasemenea sprey-uri si pentru femei.Inainte de a te incalta pulverizezi putin direct pe picior.Ai grija sa incalti numai sosete din bumbac si evident fa atentie si la dublura din incaltaminte. Evita incaltamintea cu dublura din supraelastic.Acum nu stiu daca in farmaciile romanesti exista produsul dar vezi daca poate fii comandat.Important este ca stii acum ca exista ceva pentru suferinta ta.
Mult succes!
blanch
Postat pe 3 Februarie 2010 02:39
Exista in farmacie un produs pentru problema ta.Este vorba de un spray.Pulverizezi putin direct pe picior apoi te incalti obligatoriu cu sosete din bumbac.Faci deasemenea atentie si la dublura din interiorul incaltamintei.Cauta sa nu fie sintetica.Acum nu stiu daca in farmaciile din tara se gaseste acest produs.Daca nu roaga-i sa-l comande pentru tine.Te asigur ca exista.Eu am avut exact aceeasi problema ca a ta.Mult succes.
blanch
Postat pe 3 Februarie 2010 02:49
foloseste pudra si spray pt micioare de la herbal (plafar) sant f bune si clasicele bai cu bicarbonat de sodiu seara mai ales la culcare .numai bn
healthy009146
Postat pe 3 Februarie 2010 08:32
De la: MoneyKidu, la data 2009-12-11 18:17:38buna ziua,desi stiu ca nu are legatura cu subiectul,am intrebat si nu am primit niciun raspuns, am cumparat ulei de ricin de la farmacie si scrie ca e pt uz intern, dar eu as vrea sa il folosesc pt gene, are ceva? si as vrea sa aflu mai multe , daca are ceva daca imi intra in ochi,cand trebuie sa ma dau cu el, iar cand ma spal pe fata trebuie sa folosesc doar cu apa?


intreaba farmacista sau citeste prospectul!
camiflorea
Postat pe 27 Martie 2010 22:31
De la: nineleven26, la data 2009-09-28 09:12:42Cand ma incalt cu sosete si fac un drum de cateva ore( pe jos, sau cu masina ) constat ca dupa ce ma descalt imi miros picioarele.Stie cineva ce as putea face pentru a scapa de acest miros?


sau dupa fiecare baie, fa si o clatire cu otet! de obicei mirosul urat arata ca s-a modificat ph-ul si esti predispus, daca nu ai facut deja, la micoze cutanate. in plus, o cura de detoxifiere chiar ti-ar prinde bine!
camiflorea
Postat pe 27 Martie 2010 22:33
Ai incercat sa te speli mai des si mai bine cu sapun?
folosesti ciorapi numai din bumbac?
porti incaltaminte numai din piele captusiti cu piele?
micabis
Postat pe 28 Martie 2010 06:35
Chiar m-ar interesa, pentru ca vad ca persista problema. Daca ma poti ajuta, te rog nu ezita. In asteptarea unui raspuns afirmativ iti multumesc anticipat !
nineleven26
Postat pe 2 Aprilie 2010 20:30
Daca va intereseaza, am niste talpici naturali din scortisoara.sunt noi pe piata.o sa va trimit cateva detalii despre ei:

Talpici cu scorțișoarã
Beneficii:
• Reduc transpiraþia picioarelor înlãturând mirosurile neplãcute
• Au efect antifungic
• Regleazã temperatura tãlpilor – au efect rãcoritor vara, în timpul iernii încãlzesc picioarele
• Stimuleazã punctele de acupuncturã ale tãlpii
• Au efect relaxant asupra picioarelor obosite
Mod de întrebuinþare:
• Folosiþi talpicii numai în încãlþãminte, cu partea din bumbac poziþionatã în sus
• Talpicii capãtã forma încãlþãmintei dumneavoastrã, de aceea este recomandat sã folosiþi câte o pereche de talpici pentru fiecare pereche de pantofi
• Pentru a beneficia la maxim de efectele talpicilor cu scorþiºoarã, se recomandã scoaterea lor din încãlþãminte de 2-3 ori pe sãptãmânã ºi aerisirea lor într-un loc uscat
• Dupã aproximativ 2 luni de întrebuinþare, talpicii cu scorþiºoarã îºi pierd treptat din proprietãþi ºi trebuiesc înlocuiti
• În cazul solicitãrii excesive (ex. purtati în încãlþãminte sport) pot apãrea pete pe ciorapi din cauza scorþiºoarei
• Nu se recomandã spãlarea talpicilor cu scorþiºoarã
• Nu se recomandã folosirea talpicilor cu scorþiºoarã de cãtre femei însãrcinate ºi persoane alergice la scorþiºoarã
Compoziþie:
• Scorþiºoarã mãcinatã, ghimbir
• Faþã exterioarã – bumbac 100%
• Faþã interioarã – EVA


kudika_33152
Postat pe 7 Aprilie 2013 13:41
....adresa mea este..Adrian Bancu...sat. Sendriceni, com Sendricenbi, jud Botosani...mi-ar placea sa-ti testez produsele...multumesc
Irina_Bancu_1
Postat pe 14 Mai 2013 08:39
cat costa talpicile de scortisoara?
kudika_964435
Postat pe 7 Mai 2014 18:22
Deodorantul corporal natural cu piatra de Alaun cu potasiu de origine naturala previne si neutralizeaza mirosurile urate ale corpului, depunand deasupra pielii o pelicula fina de salina. Aceasta regularizeaza transpiratia strangand practic porii pielii si combate bacteriile care cauzeaza mirosul urat.
http://www.guturai.ro/deodorant-corporal-din-piatra-de-alaun-p-26386
Guturai
Postat pe 20 Iulie 2015 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
contraceptivele YAZ 26 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 23:45
contraceptia 6 De la: alysa_alex 5 Septembrie 2009 23:18
Am o mare problema 37 De la: kudika_967806 30 Iunie 2014 11:54
Prostioare... 30 De la: judgingamy 10 Septembrie 2010 16:30
Scurgere ușor maronie 1 De la: Badea_Alexandra_Nicoleta_1 8 Noiembrie 2016 10:12