Setari Cookie-uri

vaccin ANTI-HIV (31% eficace)

Ce parere aveti? e un inceput promitator zic eu...

http://www.iavi.org/news-center/Pages/PressRelease.aspx?pubID=3158

http://www.healthy.ro/articol/Stiri/5927/Moment-istoric-in-lupta-impotriva-SIDA-S-a-descoperit-un-vaccin-anti-HIV.html
spiky
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:27
De la: spiky, la data 2009-09-28 09:27:39Ce parere aveti? e un inceput promitator zic eu:)
http://www.iavi.org/news-center/Pages/PressRelease.aspx?pubID=3158
http://www.healthy.ro/articol/Stiri/5927/Moment-istoric-in-lupta-impotriva-SIDA-S-a-descoperit-un-vaccin-anti-HIV.html
CINE SE OFERA COBAI?E INCEPUTUL UNUI VACCIN CARE VA BAGA BANI MULTI IN BUZUNAR UNOR EXCROCI IN SPETA MINISTERULUI BOLII.ATSA CU 31% E TARE,ADICA E FOARTE IMPORTANT CA SUNT SANSE 31 % ,DAR DE CE NU SUNT 51%?
ene_m_gabriel
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:30
eu una sigur nu as avea curajul sa il fac. vaccin inseaman a-ti baga de buna voie virusul in corp, mort viu, in cazul asta tot aia e. pana la urma tot abstinenta in afara cuplului stabil e cea mai sigura metoda. noi sigur nu apucam vaccinul asta - eficace. poate copiii sau nepotii nostri. sunt de parere oricum ca boala a fost creata in laborator iar antidotul se gaseste tot acolo. naivii (cercetatorii) inca se lupta cu boala sperand sa rezolve ceva, ghinionistii si prostii (spus elegant) mor din cauza ei iar cei care nu au nici o legatura cu ea incearca sa se tina cat mai departe. cine va catiga? cei care l-au produs, maicutele :P, cei cu capul pe umeri si cei care la impartire au primit si un dram de noroc.
BabyAnne
Postat pe 19 Octombrie 2009 06:56
De la: BabyAnne, la data 2009-10-19 06:56:35eu una sigur nu as avea curajul sa il fac. vaccin inseaman a-ti baga de buna voie virusul in corp, mort viu, in cazul asta tot aia e. pana la urma tot abstinenta in afara cuplului stabil e cea mai sigura metoda. noi sigur nu apucam vaccinul asta - eficace. poate copiii sau nepotii nostri. sunt de parere oricum ca boala a fost creata in laborator iar antidotul se gaseste tot acolo. naivii (cercetatorii) inca se lupta cu boala sperand sa rezolve ceva, ghinionistii si prostii (spus elegant) mor din cauza ei iar cei care nu au nici o legatura cu ea incearca sa se tina cat mai departe. cine va catiga? cei care l-au produs, maicutele :P, cei cu capul pe umeri si cei care la impartire au primit si un dram de noroc.



Mami,tie ti-e tot una daca esti vie sau moarta?Cum poti sa spui ca-i tot aia,daca un virus este viu sau mort?Oricum,multumesc frumos.Am tras o portie de ras strasnica,citind postarea ta.Sau poate tu esti adventista ori penticostala sau in orice caz aia care spun ca nu e bine sa iei medicamente sa faci transfuzii si alte tampenii infantile d-astea.Pai daca nu erau "naivii" astia cum ii numesti tu din prostie pe cercetatori si acum mai umblam cu gheoaga la spinare in cautare de vanat.Religia a fost intotdeauna cel mai mare dusman al stiintei si cercetarii si mersului inainte,tocmai pentru ca prin acest mers inainte se dovedea ca religia este numai o "facatura" cu rolul de a prosti,indobitoci si a MANIPULA masele.
Si apropos,sa stii ca hiv-ul nu se transmite doar prin sex,cum probabil consideri tu ba chiar in ROmania,cea mai vasta modalitate de transmitere a acestui virus a fost SPITALUL.Tot ce pot sa-ti doresc,sincer,este sa nu contactezi niciodata asa ceva ca sa vezi dupa aia daca o sa mai ai aceeasi mentalitate vis-a-vis de vaccin.O sa-l lauzi in stanga si-n dreapta,sunt convins.O sa spui ca e un mare pas inainte,...bla,...bla,...bla,.....
gbispas
Postat pe 19 Octombrie 2009 10:08
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-09-28 09:30:52
De la: spiky, la data 2009-09-28 09:27:39Ce parere aveti? e un inceput promitator zic eu:)
http://www.iavi.org/news-center/Pages/PressRelease.aspx?pubID=3158
http://www.healthy.ro/articol/Stiri/5927/Moment-istoric-in-lupta-impotriva-SIDA-S-a-descoperit-un-vaccin-anti-HIV.html
CINE SE OFERA COBAI?E INCEPUTUL UNUI VACCIN CARE VA BAGA BANI MULTI IN BUZUNAR UNOR EXCROCI IN SPETA MINISTERULUI BOLII.ATSA CU 31% E TARE,ADICA E FOARTE IMPORTANT CA SUNT SANSE 31 % ,DAR DE CE NU SUNT 51%?



Cum de ce nu sunt 51% sanse?Pt ca nu s-a nascut un inteligent ca tine sa-l faca sa fie 51%.Bai cata prostie.De ce nu-l faci tu sa aibe macar 40% sanse,daca esti asa destept?Bai cum va pricepeti voi la de toate,cand e sa fiti in fata tastaturii.Pacat ca doar acolo sunteti "buni" de ceva.Si sper ca s-au citit si ghilimelele.
gbispas
Postat pe 19 Octombrie 2009 10:14
De la: gbispas, la data 2009-10-19 10:14:06
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-09-28 09:30:52
De la: spiky, la data 2009-09-28 09:27:39Ce parere aveti? e un inceput promitator zic eu:)
http://www.iavi.org/news-center/Pages/PressRelease.aspx?pubID=3158
http://www.healthy.ro/articol/Stiri/5927/Moment-istoric-in-lupta-impotriva-SIDA-S-a-descoperit-un-vaccin-anti-HIV.html
CINE SE OFERA COBAI?E INCEPUTUL UNUI VACCIN CARE VA BAGA BANI MULTI IN BUZUNAR UNOR EXCROCI IN SPETA MINISTERULUI BOLII.ATSA CU 31% E TARE,ADICA E FOARTE IMPORTANT CA SUNT SANSE 31 % ,DAR DE CE NU SUNT 51%?



Cum de ce nu sunt 51% sanse?Pt ca nu s-a nascut un inteligent ca tine sa-l faca sa fie 51%.Bai cata prostie.De ce nu-l faci tu sa aibe macar 40% sanse,daca esti asa destept?Bai cum va pricepeti voi la de toate,cand e sa fiti in fata tastaturii.Pacat ca doar acolo sunteti "buni" de ceva.Si sper ca s-au citit si ghilimelele.
Tinere,am tras o concluzie si am pus o intrebare,ce ti se pare anormal,ca eu sunt un prost care pun o intrebare pertinenta?
Hai sa-ti dau un exemplu poate asa reactionezi dupa ce gandesti:
Sa presupunem ca eu construiesc o casa dupa ce studiez anumite chestiuni legate de constructii,ma apuc sa pun in aplicare si deodata ma opresc sa duc la bun sfarsit un plan bine conturat si bine intentionat,te intreb pe tine acuma,ce crezi ca s-a intamplat?
ene_m_gabriel
Postat pe 19 Octombrie 2009 10:20
Vaccin cu 31% eficienta????? Pai, oameni buni, asta ar fi cam apa de ploaie sau praf in ochi... Daca era vorba de peste 90 la suta mai mergea... desi aceste asa zise vaccinuri si antidoturi pt tot felul de boli au ca scop imbogatirea unora si cam atat...
darksukkubus69
Postat pe 19 Octombrie 2009 12:03
:) cata naivitate...ma rog. hai sa iti mai spun una sa mai razi o tura. hivul se poate contacta inclusiv prin sarut;). btw eu nu am spus nimic de pastile sau religie
BabyAnne
Postat pe 19 Octombrie 2009 13:19
OOOOOffff, unii oameni, 31% inseamna mult avand in vedere ca acest virus nu are o stuctura stabila se modifica la ficare secunda, si nu se transmite prin sarut decat in cazul in care ai o rana ceva pe gingie. HIV se transmite in general pe cale sexuala sau prin contactul sangelui persoanei infectate cu alte persoane. Cu conceptii de genul k de ce nu 51% sau 90% nu mai ajungem nicaieri. Asa ca fiti fericiti ca sunt cat de cat pe calea cea buna. Scuze daca am suparat pe cineva pe aici,dar vad k nu stiti sa apreciati niste decoperiri in medicina chiar daca eficacitatea e cum spune 31%.
loutzy
Postat pe 19 Octombrie 2009 15:59
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-19 10:20:49
De la: gbispas, la data 2009-10-19 10:14:06
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-09-28 09:30:52
De la: spiky, la data 2009-09-28 09:27:39Ce parere aveti? e un inceput promitator zic eu:)
http://www.iavi.org/news-center/Pages/PressRelease.aspx?pubID=3158
http://www.healthy.ro/articol/Stiri/5927/Moment-istoric-in-lupta-impotriva-SIDA-S-a-descoperit-un-vaccin-anti-HIV.html
CINE SE OFERA COBAI?E INCEPUTUL UNUI VACCIN CARE VA BAGA BANI MULTI IN BUZUNAR UNOR EXCROCI IN SPETA MINISTERULUI BOLII.ATSA CU 31% E TARE,ADICA E FOARTE IMPORTANT CA SUNT SANSE 31 % ,DAR DE CE NU SUNT 51%?



Cum de ce nu sunt 51% sanse?Pt ca nu s-a nascut un inteligent ca tine sa-l faca sa fie 51%.Bai cata prostie.De ce nu-l faci tu sa aibe macar 40% sanse,daca esti asa destept?Bai cum va pricepeti voi la de toate,cand e sa fiti in fata tastaturii.Pacat ca doar acolo sunteti "buni" de ceva.Si sper ca s-au citit si ghilimelele.
Tinere,am tras o concluzie si am pus o intrebare,ce ti se pare anormal,ca eu sunt un prost care pun o intrebare pertinenta?
Hai sa-ti dau un exemplu poate asa reactionezi dupa ce gandesti:
Sa presupunem ca eu construiesc o casa dupa ce studiez anumite chestiuni legate de constructii,ma apuc sa pun in aplicare si deodata ma opresc sa duc la bun sfarsit un plan bine conturat si bine intentionat,te intreb pe tine acuma,ce crezi ca s-a intamplat?



Mosule,cred ca intrebarea ta ar fi putut fi pertinenta,daca iti foloseai si creierul.
Exemplul tau ar fi trebuit sa fie cam asa,nu cum spui tu.In primul rand planul nu era facut deloc,pt ca in acel vaccin nu a facut nimeni nimic,ei au facut acest prim plan.Deci tu faceai fara sa ai alte exemple doar 31% din casa,pt ca nu ai reusit sa faci mai mult.Nu pt ca esti prost,in exemplul nostru ci pt ca nu se poate.Dar e mult mai bine sa ai 31% din casa,decat sa stai in ploaie,sub cerul liber.Ai deschis un drum.Apoi vine si altcineva cu alte posibilitati folosindu-se si de ideile tale de pionierat si duce procentajul la 70% si tot asa,pana se ajunge la 100%.
Tu asta ai inteles ca ei s-au oprit la 31% si nu au mai facut nimic?HAHA!In medicina asa se intampla cu multe lucruri.Hai sa-ti dau un exemplu mult mai banal si uzual.In stomatologie,implantologia a revolutionat ultimii 20-30 de ani.Dar uite ca si aici avem posibilitatea sa facem implanturi doar la 70-80% din pacienti.Si stii de ce?Pt ca surubul respectiv se implanteaza in osul alveolar,care fiind un camp organic,exista posibilitatea sa nu accepte surubul,facut din metal,deci din material anorganic.Ce crezi,aia s-au oprit la 70-80% din cladirea casei sau nu au deocamdata alte solutii?
gbispas
Postat pe 19 Octombrie 2009 19:57
De la: BabyAnne, la data 2009-10-19 13:19:20:) cata naivitate...ma rog. hai sa iti mai spun una sa mai razi o tura. hivul se poate contacta inclusiv prin sarut;). btw eu nu am spus nimic de pastile sau religie



Naivitate?Poate la tine.Iti recomand sa nu mai pupi pe nimeni,sa te duci in varf de munte si sa traiesti izolata acolo,poate,poate nu te atinge nici un virus.Dar ai grija,unele sunt transmise si prin vant.
SI unde ai citit tu ca as fi afirmat ca de la tine vine chestia cu religia.....?Sau n-am voie sa-mi spun si alte pareri personale?Te pomenesti ca si prin forumuri se transmite HIV-ul.
gbispas
Postat pe 19 Octombrie 2009 20:07
fato nu prea te duce , capul nu-i asa? scrii mes ca sa te afli in treaba si ca sa te distrezi pe nefericirea altora. cum a scris mai devreme cineva cel mai mult s-a transmis in SPITALE. DACA ESTI NEGHIOABA SI NESTIUTOARE STAI IN BANCA TA SI PLICTISESTE PE CARE TE SUPORTA
andrutza123
Postat pe 22 Octombrie 2009 17:37
"FATO" uite care e treaba. Nu stiu cu ce drept judeci tu omul fara sa il cunosti, si mai rau cu ce drept spui tu cuiva sa taca, dar ma rog nu sunt eu entitatea potrivita sa te judece. Eu mi-am exprimat opinia gandind ca traiesc intr-o lume in care liberul arbitru este respectat, dar se pare ca inca traim intr-o lume incuiata. Pentru nestiinta ta, pe care ai dovedit-o spunand ca cea mai des intalnita cale de transmitere a HIV este spitalele/ transfuziile de sange (nu a spus-o altcineva inaintea ta, a fost dat doar un alt exp de transitere a bolii)etc. iti pun o intrebare care ar trebui sa iti dea de gandit, si anume: care este zona cu cea mai mare incidenta a bolii? Stii raspunsul, stii si faptul ca nu SPITALUL este cea mai periculoasa cale de transmitere a virusului, iar eu am vazut asta cu ochii mei. Nu stau eu sa descui pe nimeni ca nu am eu cheile, dar poate ca o documentare mai aprofundata, adica in incercarile de informare sa se caute lucrurile marunte dar la fel de periculoase care nu sunt trambitate pe la televiziune sau in presele locale, este impetuos necesara (cum ar fi modalitatea de transitere HIV prin sarut, sansele sunt mici, dar SUNT si pot fi evitate daca stii cateva lucruri de bun simt as putea spune). Toata lumea stie ca prin sex si spital se transmite, dar mai sunt si alte cai care impreuna constituie o treime din cazurile cu infestare HIV.
BabyAnne
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:38
Putini stiu,ca in Romania, la inceputul anilor 90 erau multi copiii infestati cu HIV, oare ei de unde s-au imbolnavit???? Au fost infestati intetionat prin un vaccin adus de o anumita fundatie,cum erau multe atunci. Acum cativa ani, nu mult, 2 sau 3 ani au fost cazuri de persoane care s-au infestat cu HIV pentru ca s-au asezat pe un scaun fara sa se uite, iar acolo era o seringa care continea virusul. Aceste persoane cu ce sunt de vina ca au HIV??? Stiu ca e putin 31%, dar pentru cineva care stie ca va muri pentru ca are HIV si 1% este o SPERANTA, daramite 31%. Ai dreptate gbispas,s-a deschis un drum, probabil mai repede decat credem se va descoperi unul cu 99% eficienta! dar si BabyAna poate avea dreptate,intr-o anumita masura, in sensul ca cei care au obtinut virusul in laborator si l-au raspandit acum pot sa scoata si un vaccin cu care sa faca bani, ca de exemplu copiii din Romania infestati cu HIV, ca noi suntem cobaii lor, cum bine zicea Paunescu in Imnul Europei de Rasarit "Rasaritul Europei, teritoriu de cobai".
Cel mai important este ca DEJA exista un vaccin!
healthy001253
Postat pe 24 Octombrie 2009 14:47
Domnule draga, ma gandeam ca esti vreun "doftor"- ceva, de te erijai asa in sfatuitor si aparator al vaccinului!
Putina moderatie nu strica nimanui, nici macar acelora pentru care cred ca "religia este cel mai mare dusman al stiintei". Formatia mea imi permite sa dau un sfat acestor "liber-cugatatori": studiati, oameni buni, si s-ar putea sa descoperiti ca nu e chiar asa. Religia nu este interesata de stiinta, pentru ca religia se ocupa de aspecte cu privire al suflet. Nu este nici impotriva stiintei. Pur si simplu nu conteaza descoperirile stiintei pentru un teolog, oricare ar fi el, ca si pentru un credincios.
In plus, daca vei studia cu putin obiectivism si fara patima (daca asa esti domnia ta, un barbat patimas probabil acest lucru este apreciat de femile din viata domniei tale, dar nu trebuie sa depasim "domeniile"). Asadar, daca ai studia fara patima putin religia si stiinta ai ajunge la ciudata concluzie ca religia teoretizeaza ceea ce stiinta demonstreaza. Numai ca, repet,: pentru suflet nu conteaza nici cate sisteme solare exista, nici cum se numeste virusul "X".
Pentru suflet conteaza numai aspectele pur spirituale. Pentru trup este important sa existe un remediu (adevarat! sic!) impotriva HIV/SIDA,, dar asta pentru ca, uneori, din delasarea si imoralitatea noastra, trupul se "rupe" de suflet, devenind inamicul sau. Cu alte cuvinte, devenim proprii nostri inamici si cautam apoi remedii de ..."impacare".
Nu spun ca medicamentele nu sunt necesare, dimpotriva, acest lucru fiind confirmat de pleiada de "doctori fara de arginti" din calendarul ortodox (eu vorbesc acum despre"dreapta credinta", nu despre catolicism sau alte culte si religii). Acesti afoloseau ierburi si rugaciuni, deopotriva. Evident ca nu foloseau medicamente, pentru ca nu existau pe atunci, dar efectul era aproximativ acelasi.
Plantele, medicamentele, remediile etc. sunt cele care ne ajuta sa ne redobandim echilibrul fizic distrus din cauza rupturii dintre acesta (fizic, trup) si suflet, implicit, ruptura omului cu Divinitatea (cum oi vrea dumneata sa o numesti).
Cat priveste vaccinurile, o minte mai luminata poate observa iute ca majoritatea noilor virusi (noi ... de vreo 100 de ani incoace) sunt experimente de laborator scapate de sub control... mai mult sau mai putin voit. Apoi este nevoie de cobai "activi" si dispusi sa recupereze fondurile imense investite in prepararea acestor "minunatii".
Oameni buni, oare chiar nu vedeti ca NIMIC NU ESTE INTAMPLATOR? Este adevarat ca prin anii `90 s-a infestat un numar uluitor de copii cu HIV, dar, oare de ce?! Ce inseamna aceasta "milostenie" a occidentalilor? Nu cumva am fost noi precum miile de africani si indieni folositi pe post de cobai!? Ma rog, nu noi, ci acei nevinovati.
Aporpo de asta, cunosc o fetita (domnisoara, acum) care face parte din "lotul de cobai" si care, urmand un tratament NATURIST, neomologat, s-a VINDECAT. Ei, bine, analizele arata de cativa a ni b uni (vreo 3-4) ca virusul nu mai exista in organismul ei, dar analizele sunt constant falsificate pentru ca docotrii nu au voie sa constate vindecarea unui astfel de caz ... Nu e gluma de loc. Atunci cand fata face analize intr-un cabinet particular arata impecabil, iar daca se duce sa faca analizele conform programului ... ghici!
Ei?! Semne de intrebare?! De ce nu ar accepta un remediu la indemana, ieftin si care da roade? Probabil pentru ca nu poate fi utilizat pentru a "spala" niste fonduri?
Ce inseamna 31%?! Inseamna invitatia la o viata promiscua?
Hm . .pare ca da... printre altele...
Fara patima,
Maria
ea_she
Postat pe 2 Noiembrie 2009 08:25
A IESIT LA IVEALA ADEVARUL DESPRE GRIPA PORCINA- DEPOPULAREA PLANETEI!!!



In sfarsit o femeie din Austria a fost suficient de puternica si a decis sa relateze adevarul in fata lumii intregi si de aceea dupa cateva zile a pierdut locul de munca, ceea ce reprezinta dovada ca vaccinarea in forta a populatiei care are loc in SUA, Canada, Australia si Marea Britanie nu e deloc sigura asa cum ni se prezinta!



In aceste tari toti oamenii (100% din populatie), sunt obligati sa se vaccineze impotriva gripei porcine si daca refuza sunt condamnati fie la 1 an de inchisoare fie trebuie sa plateasca 250 000 USD amenda, cum se intampla in SUA!



In celelalte tari se va vaccina fie toata populatia fie cea mai mare parte din oameni!!



Croatia a facut comanda la aprox.2,5 mil de vaccinuri, Serbia, Macedonia si Romania la fel. Vaccinarea va incepe in toamna cand prin vaccinare se vor infecta oameni sanatosi, iar atunci cand vor incepe decesele in masa explicatia oficiala in mass media va fi ” mutatia virusului care nu mai poate fi oprita” !!!

Fiti intelepti si cercetati aceasta tema si nu va vaccinati impotriva gripei porcine, prea multe lucruri sunt suspecte si fara logica!

Prin aceasta metoda se urmareste planul de DEPOPULARE A LUMII, ceea ce inseamna eliminarea si uciderea a 90% din oamenii de pe intreaga planeta din partea NWO(New World Order)!

Producatorul vaccinului este firma BAXTER care deja de vreo 5-6 ori a infectat prin COINCIDENTA oameni sanatosi cu vaccinurile sale.



Trebuie sa vi se para circumspect si cum au reusit sa faca vaccin asa de repede dupa aparitia virusului? Pentru ca deja au avut vaccinul, dar voi n-o sa-l primiti ci numai un grup restransi de oameni alesi, iar voi o sa va alegeti nu cu vaccin, ci cu virusul activ introdus in organism prin programul de vaccinare in masa ,fie obligatorie, fie prin manipulare mass media!!!

Numele femeii care a facut public acest adevar este Jane Burgermeister, o jurnalista cu multe premii si distinctii, si ca s-o cunoasteti mai bine puteti accesa profilul ei in Wikipedia de unde veti avea sansa sa va documentati mai amanuntit:

http://en.wikipedia.org/wiki/Jane_Burgermeister

in capitolul REFERENCES veti gasi si alte linkuri pentru a va putea documenta mai bine!

michelabv
Postat pe 2 Noiembrie 2009 08:29
Ati luat-o razna de tot si cu HIV si cu gripa porcina. Cine va indoctrineaza in halul asta? Prostia e cea mai mare arma, zau asa!
Cat despre vaccin - prefer sa am 31% sanse sa traiesc decat 0. Hmm...ma intreb oare ce as alege?
Si va rog eu sa nu va mai pupati, daca luati una din cele 24634756375378 boli de pe lumea asta? Inclusiv SIDA! OMG!
iulia_grosu
Postat pe 3 Noiembrie 2009 14:42
baby esti snoaba si habar nu ai despre ce vorbesti.
fratele meu este unul dintre cei infestati in spital in 90, si stiu cateva cifre, nu vorbesc sa ma aflu in treaba ca altii, de dragul ambitiei de a avea dreptate, mai bine ai face ceva mai constructiv decat sa te certi cu lumea pe net. timpul pe care il pierzi astfel l-ai putea folosi in activitati de voluntariat care ar schimba ceva in lumea asta.
andrutza123
Postat pe 7 Noiembrie 2009 11:07
De la: ea_she, la data 2009-11-02 08:25:54Domnule draga, ma gandeam ca esti vreun "doftor"- ceva, de te erijai asa in sfatuitor si aparator al vaccinului!
Putina moderatie nu strica nimanui, nici macar acelora pentru care cred ca "religia este cel mai mare dusman al stiintei". Formatia mea imi permite sa dau un sfat acestor "liber-cugatatori": studiati, oameni buni, si s-ar putea sa descoperiti ca nu e chiar asa. Religia nu este interesata de stiinta, pentru ca religia se ocupa de aspecte cu privire al suflet. Nu este nici impotriva stiintei. Pur si simplu nu conteaza descoperirile stiintei pentru un teolog, oricare ar fi el, ca si pentru un credincios.
In plus, daca vei studia cu putin obiectivism si fara patima (daca asa esti domnia ta, un barbat patimas probabil acest lucru este apreciat de femile din viata domniei tale, dar nu trebuie sa depasim "domeniile"). Asadar, daca ai studia fara patima putin religia si stiinta ai ajunge la ciudata concluzie ca religia teoretizeaza ceea ce stiinta demonstreaza. Numai ca, repet,: pentru suflet nu conteaza nici cate sisteme solare exista, nici cum se numeste virusul "X".
Pentru suflet conteaza numai aspectele pur spirituale. Pentru trup este important sa existe un remediu (adevarat! sic!) impotriva HIV/SIDA,, dar asta pentru ca, uneori, din delasarea si imoralitatea noastra, trupul se "rupe" de suflet, devenind inamicul sau. Cu alte cuvinte, devenim proprii nostri inamici si cautam apoi remedii de ..."impacare".
Nu spun ca medicamentele nu sunt necesare, dimpotriva, acest lucru fiind confirmat de pleiada de "doctori fara de arginti" din calendarul ortodox (eu vorbesc acum despre"dreapta credinta", nu despre catolicism sau alte culte si religii). Acesti afoloseau ierburi si rugaciuni, deopotriva. Evident ca nu foloseau medicamente, pentru ca nu existau pe atunci, dar efectul era aproximativ acelasi.
Plantele, medicamentele, remediile etc. sunt cele care ne ajuta sa ne redobandim echilibrul fizic distrus din cauza rupturii dintre acesta (fizic, trup) si suflet, implicit, ruptura omului cu Divinitatea (cum oi vrea dumneata sa o numesti).
Cat priveste vaccinurile, o minte mai luminata poate observa iute ca majoritatea noilor virusi (noi ... de vreo 100 de ani incoace) sunt experimente de laborator scapate de sub control... mai mult sau mai putin voit. Apoi este nevoie de cobai "activi" si dispusi sa recupereze fondurile imense investite in prepararea acestor "minunatii".
Oameni buni, oare chiar nu vedeti ca NIMIC NU ESTE INTAMPLATOR? Este adevarat ca prin anii `90 s-a infestat un numar uluitor de copii cu HIV, dar, oare de ce?! Ce inseamna aceasta "milostenie" a occidentalilor? Nu cumva am fost noi precum miile de africani si indieni folositi pe post de cobai!? Ma rog, nu noi, ci acei nevinovati.
Aporpo de asta, cunosc o fetita (domnisoara, acum) care face parte din "lotul de cobai" si care, urmand un tratament NATURIST, neomologat, s-a VINDECAT. Ei, bine, analizele arata de cativa a ni b uni (vreo 3-4) ca virusul nu mai exista in organismul ei, dar analizele sunt constant falsificate pentru ca docotrii nu au voie sa constate vindecarea unui astfel de caz ... Nu e gluma de loc. Atunci cand fata face analize intr-un cabinet particular arata impecabil, iar daca se duce sa faca analizele conform programului ... ghici!
Ei?! Semne de intrebare?! De ce nu ar accepta un remediu la indemana, ieftin si care da roade? Probabil pentru ca nu poate fi utilizat pentru a "spala" niste fonduri?
Ce inseamna 31%?! Inseamna invitatia la o viata promiscua?
Hm . .pare ca da... printre altele...
Fara patima,
Maria




Mami,daca ai afirmat ca religia nu e interesata de stiinta,deja nu am cu cine discuta.Pai religia a fost mereu impotriva stiintei si progresului,tocmai pentru ca acea stiinta a ajuns sa dezvaluie fraudele religiei si faptul ca religia nu face altceva decat sa subjuge oamenii si sa le ia banii.Mai citeste,daca formatiunea ta iti permite asta.Uite,ca sa nu mai scrii aberatii,o sa-ti aduc la cunoastinta doar un aspect,care tine tot de religie si medicina.Sunt religii care INTERZIC transplanturile(si astea sunt tot un apanaj al progresului si stiintei).Prefera sa lase oamenii sa moara,decat sa se faca bine.Restul,mai pune si tu mana pe o carte,ceva,ca te-a indoctrinat prea mult popa ala al tau din colt si nu poti sa vezi mai mult decat lungul nasului.Nasului popii,evident ca tu n-ai nici atata demnitate sa te uiti la al tau.
gbispas
Postat pe 7 Noiembrie 2009 17:52
Draga mea 001253 , de unde stii tu cum au contactat copiii HIV inainte de revolutie, ai lucrat in domeniu?? Esti cadru sanitar? Noi avem HIV in tara de foarte multi ani dar nu sa facut public pe vremea ,,regretatului''.
Are cineva ideie cum este sa lucrezi cu astfel de copii fara nici o protectie? Stiti cite fete au contactat aceasta boala?
Este cumplit sa vezi cum un copil se stinge in ochiii tai si tu nu poti face nimic.
stefania2005
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:33
sincer este foarte greu de crezut asemenea lucru ptr ca se anunta asta de aproximativ 3 ani (daca nu si mai mult ) dar oricum mai este o sansa si ptr cei care sufera de asa ceva ,sincera sa fiu ami pare foarte rau ptr ca din ce an ce mai multi tineri sun bolnavi sau alti care mor din cauza oribilei boli,hmmmm .......ce sa zic forte greu dar voi cei bolnavi sa fiti puternici si sa va bucurati de cei dragi . Va urez succes an continuare si sper ca nu va suparat ms meu . ,daca da ami cer scuze
kudika089350
Postat pe 8 Noiembrie 2009 17:33
De la: stefania2005, la data 2009-11-07 19:33:52Draga mea 001253 , de unde stii tu cum au contactat copiii HIV inainte de revolutie, ai lucrat in domeniu?? Esti cadru sanitar? Noi avem HIV in tara de foarte multi ani dar nu sa facut public pe vremea ,,regretatului''.
Are cineva ideie cum este sa lucrezi cu astfel de copii fara nici o protectie? Stiti cite fete au contactat aceasta boala?
Este cumplit sa vezi cum un copil se stinge in ochiii tai si tu nu poti face nimic.



Dar tu crezi ca trebuie neaparat sa fii cadru medical ca sa stii cum s-au infectat oamenii prin spitale?
gbispas
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:44

bravo healthy, asta da atitudine, incurajare si o gandire pozitiva
andrutza123
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Promoþie senzaþionalã!!! Acum aveti posibilitatea de a comanda bauturi bioactive Tahitian Noni Family, chiar la pretul de 80 Lei/litru 13 De la: kudika226898 7 Septembrie 2010 18:36
Picioare subtiri 6 De la: irina_banescu 13 Mai 2010 09:38
ajutor.... 8 De la: merycam 12 Mai 2010 17:43
Produsul RE - CODE de slabit la folosit cineva pana acum ? 1 De la: healthy001706 2 Noiembrie 2009 13:33
Cum sa-mi tai pofta de mancare? 69 De la: kudika_8888 28 Ianuarie 2016 21:32