Setari Cookie-uri

cine a tinut dieta?

buna fetele....am citit mai nou pe net cura cu 350g de usturoi si 24 de lamai ... zeama de la lamai cu usturoiul pisat se lasa la rece si se va lua in fiecare dimineata ...nu stiu ce sa zic...oare o fi buna?
andreeaclao
Postat pe 26 August 2010 19:44
Daca la cineva a dat rezultat aceasta cura sa-mi zica si mie pt ca sunt disperata..............Eu lucrez si in tura de noapte si mai dorm dimineata dupa ce mananc cand ajung acasa..........Am luat 3 saptamani pastila de slabit, am slabit foarte mult dupa care m-am ingrasat treptat..........am ajuns cam la aceleasi forme care le aveqam la inceput..................
amona_2010
Postat pe 5 Septembrie 2010 21:22
"350g de usturoi si 24 de lamai "
Asta bei,da` de mancat ce mananci?
Barbie30
Postat pe 5 Septembrie 2010 21:24
Ehe:) exact! important e ce mancam ...eu nu sunt adepta curelor de slabire prin infometare..cred ca e f important sa mananci cate putin din toate si la ore rezonabile si daca adaugi si sport poti obtine greutatea dorita:) spor la slabit fetelor!
criss84
Postat pe 6 Septembrie 2010 22:20
De la: andreeaclao, la data 2010-08-26 19:44:34buna fetele....am citit mai nou pe net cura cu 350g de usturoi si 24 de lamai ... zeama de la lamai cu usturoiul pisat se lasa la rece si se va lua in fiecare dimineata ...nu stiu ce sa zic...oare o fi buna?


Am avut un coleg de birou care lua ceva pastile pe baza de usturoi ( nu pt. slabit) .........nu-ti spun cum mirosea in birou!
Nu ai cum sa bei asa ceva cand mergi la serviciu, si mai laes daca in birou mai ai si alti colegi, acel miros iese prin piele, e durere! parca esti intr-un troleu la o ora de venit acasa de la munca, vara, cu geamurile inchise.
Am auzit ( la radio, cica americanii au cautat solutii) ca mirosul de usturio il mai poti estompa cu lapte, dar repet, cu servici eu nu as risca, e penibil sa imputesti un birou in care oamenii lucreaza.
Am vazut mai sus postat de catre cineva..........cu mancat orice insa cu simt......e cel mai bine!
Eu nici nu ma uit la ceas, mananc cand mi-e foame, insa doar cat sa nu-mi simt stomacul gol.......nu mese festive noaptea. )))
stem_29
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:01
De la: amona_2010, la data 2010-09-05 21:22:42Daca la cineva a dat rezultat aceasta cura sa-mi zica si mie pt ca sunt disperata..............Eu lucrez si in tura de noapte si mai dorm dimineata dupa ce mananc cand ajung acasa..........Am luat 3 saptamani pastila de slabit, am slabit foarte mult dupa care m-am ingrasat treptat..........am ajuns cam la aceleasi forme care le aveqam la inceput..................


Daca tu lucrezi noapte, mananca inainte de a te pune in pat cu cateva ore, mananca un senvici, la servici........mergi acasa si dormi, si cand te trezesti mananca bine.
stem_29
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:04
De la: stem_29, la data 2010-09-06 23:01:22

Eu nici nu ma uit la ceas, mananc cand mi-e foame

trebuie sa ii dai organismului hrana inainte sa ai senzatia de foame.
Ronnie_Coleman
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:12
Mie mi se pare o prostie de cura.....am tinut si eu o cura dar era cu bors si am slabit 3 kg intr-o saptamana dar am cam murit de foame
diana_dee
Postat pe 9 Septembrie 2010 20:42
eu cred ca mai bine incerci sa iti faci u un program alimentar in functie de cel de la birou si sa mananci sanatos.Mai bine renunti la pastile pentru ca nu iti fac bine.Mult succes
diana_dee
Postat pe 9 Septembrie 2010 20:45
De la: Barbie30, la data 2010-09-05 21:24:47"350g de usturoi si 24 de lamai "
Asta bei,da` de mancat ce mananci?

carbuni,caramizi,borduri....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 9 Septembrie 2010 20:45
Are dreptate stem_29. De exemplu, eu lucrez intr-un open space si se simte orice miros de mancare. Daca ar mai fi si de usturoi ar fi sinistru. Nu stiu care sunt obiceiurile tale alimentare dar, daca esti ceva mai curajoasa si poti sa-ti filtrezi alimentatia, incearca sa mananci raw (adica nepreparat termic). Gasesti foarte multe bloguri cu retete raw. Si da rezultate pe termen lung si stabile.
DariaMih
Postat pe 11 Septembrie 2010 11:52
Vrei sa faci bani dar nu-ti place sa umbli la interviuri si sa dai de sefi uraciosi? Vrei sa fii liber in graficul de munca, dar sa ai un salariu stabil si bun? Vrei sa stai acasa si sa lucrezi si asta sa nu iti afecteze veniturile? Atunci ai nevoie de lucrul pe care eu ti-l ofer. Nici un fel de inselatorie, sponsorizare de inceput, sau taxa de start in afaceri...Pentru doar 3-4 ore de lucru pe zi poti castiga 75-100$ pe saptamana si mai mult daca lucrezi mai mult. Ce iti trebuie? Internet si calculator conectat la retea si un minim de cunostinte in accesari de site-uri on-line...restul, depinde doar de tine si de cat de multa staruinta iti dai. Lucrul e mai mult legat cu casuta de e-mail. Pentru informatii suplimentare, trimite-ti un e-mail cu subiectul "LUCRU" pe adresa de e-mail mszhapa@gmail.com .Nu uitati sa scrieti la subiect cuvantul "LUCRU" sau “Vrei sa castigi un salariu minim in cateva zile? Aceasta este sansa ta. Iti ofer sansa sa castigi sume substantiale de bani din confortul casei tale. Tot ce trebuie sa faci este sa trimiti mail-uri petrecandu-ti 2 -3 ore pe zi in fata calculatorului. cu cat muncesti mai mult cu atat castigul va fi mai mare. 100-300$/ SAPTAMANA. pt detalii trimite un e-mail cu textul job la adresa mszhapa@gmail.com
MsZhapa
Postat pe 11 Septembrie 2010 14:12
Fasssss......
kudika226898
Postat pe 11 Septembrie 2010 16:20
Ce-mi place mie cand posteaza unii mesaje dinastea, fara sa citeasca macar despre ce se vorbeste in forumul respectiv...
DariaMih
Postat pe 11 Septembrie 2010 17:21
De la: DariaMih, la data 2010-09-11 17:21:02Ce-mi place mie cand posteaza unii mesaje dinastea, fara sa citeasca macar despre ce se vorbeste in forumul respectiv...


corina981
Postat pe 11 Septembrie 2010 17:24
De la: diana_dee, la data 2010-09-09 20:42:46Mie mi se pare o prostie de cura.....am tinut si eu o cura dar era cu bors si am slabit 3 kg intr-o saptamana dar am cam murit de foame


ar fi cazul sa mai mori putin....nu ai murit destul
corina981
Postat pe 11 Septembrie 2010 17:25
CE MAI VRAJEALAhttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/43995.html#
healthy017004
Postat pe 11 Septembrie 2010 23:00
VREI SA SLABESTI CUMPARATI "ALLI" DE LA FARMACIE = MERITA CREDEMA http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/43995.html#
healthy017004
Postat pe 11 Septembrie 2010 23:05
Lasati farmaciile...puneti lacat la camara si miscati-va spre sala de sport...
kudika226898
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:00
Ceva pareri pro/contra dieta disociata? De la cele care au incercat-o deja. Am mai intrebat si pe alte forumuri si n-am primit raspuns. Multumesc.
RoxRoxy
Postat pe 12 Septembrie 2010 12:36
De la: kudika226898, la data 2010-09-12 09:00:14Lasati farmaciile...puneti lacat la camara si miscati-va spre sala de sport...


E, nici chiar lacat la camara, da' putina atentie la ce mancam nu strica. Vorba aia: a moment on the lips, a lifetime on the hips :)) Si puteti sa faceti sport si acasa, daca nu va place la sala. Recomand tae bo. E si amuzant si arde bine caloriile.
DariaMih
Postat pe 12 Septembrie 2010 17:26
da, da, m-am apucat si de tae bo de vreo 2 saptamani. e foarte obositor, mai ales ca nu sunt obisnuita sa fac sport. sper sa dea rezultate. dar tot trebuie sa tin si o dieta alimentara.
RoxRoxy
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:23
kudika226898 are dreptate Nu se slabeste fara sport. Adica armai fi o varianta..boala...asa am dat jos 9 kile in 11 zile..apa la plamani...total nerecomandat :)) . In fine, nu se poate slabi sanatos si eficient fara exercitiu fizic. Nu dau sfaturi aici, voorbesc doar din experienta. Cel mai eficient e la sala, ptr ca impune un program, si cant te iei cu altii te tii mai bine de treaba. Cum n-am avut timp de sala, am facut acasa, seara, jumatate de ora- trei sferturi/zi. Desigur, asta nu inseamna performanta, dar nici nu cautam asa ceva, vroiam sa slabesc. Cam 10 kile in 2 luni. Sa-mi spuna mutu' ca treaba asta nu-ti influenteaza spiritul :)
ergomob
Postat pe 13 Septembrie 2010 10:05
si ai reusit sa slabesti 10 kile in 2 luni? felicitari, daca e asa si zi-mi si mie ce exercitii ai facut. imi inchipui ca a fost si ceva dieta alimentara nu doar sport si atat nu?
RoxRoxy
Postat pe 14 Septembrie 2010 21:47
De la: andreeaclao, la data 2010-08-26 19:44:34buna fetele....am citit mai nou pe net cura cu 350g de usturoi si 24 de lamai ... zeama de la lamai cu usturoiul pisat se lasa la rece si se va lua in fiecare dimineata ...nu stiu ce sa zic...oare o fi buna?


[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl5.glitter-graphics.net/pub/53/53655m0ieq1d00r.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 15 Septembrie 2010 23:09
bv cavalere jedi. altceva mai stii?
Ronnie_Coleman
Postat pe 15 Septembrie 2010 23:12
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-15 23:12:00bv cavalere jedi. altceva mai stii?


[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl2.glitter-graphics.net/pub/1284/1284662ylgkt68igy.gif[/img][/url]
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/2221/2221531aacxs7i7cs.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 17 Septembrie 2010 02:21
Ceva asemanator am mancat si eu ca sa slabesc: o lingura de otet de mere si o capatana de usturoi pisata inainte de fiecare masa. Rezultatele se vad. Ai putea sa neutralizezi mirosul de usturoi cu niste lapte. Dar ai grija sa nu slabesti prea mult pentru ca si rotunjimile sunt frumoase....

Da si un vot aici daca ai timp. :P

http://alimentara.libertatea.ro/username18
joy_18
Postat pe 23 Septembrie 2010 19:11
buna fetelor eu am tinut o cura de slabire cu boabe de ienupar si a dat rezultat daca nu aveti probleme cu rinichii o puteti face si voi si va da rezultat in timp si sigur nu se da multe kilograme daR SUNT SIGURE CA NU LE MAI PUNETI INAPOI se incepe cu 4 boabe de ienupar si se adauga cite o boaba in fiecare zi pina la 13 zile si dupa se scade cite o boaba pina cind se ajunge la 4 boabe va urez succes puteti sa va uitati la cura cu boabe de ienupar sa vedeti pentru cite afectiuni sunt bune boabele de ienupar si nici nu este costisitors se gasesc la plafar sunt 3 lei cutia si se iau dimineata pe stomacul gol se mesteca in dinti si se bea apa va urez SUCCES. Dupa ce ati terminat cura faceti o pauza de 2,3 saptamini si puteti sa o reluati nu mai mult de 3 ori se pate relua cura eu am sabit din luna mai 6 kg si in cm tot 6cm dar nu am mai pus inapoi.
kudika162441
Postat pe 26 Septembrie 2010 11:03
De la: kudika162441, la data 2010-09-26 11:03:35buna fetelor eu am tinut o cura de slabire cu boabe de ienupar si a dat rezultat daca nu aveti probleme cu rinichii o puteti face si voi si va da rezultat in timp si sigur nu se da multe kilograme daR SUNT SIGURE CA NU LE MAI PUNETI INAPOI se incepe cu 4 boabe de ienupar si se adauga cite o boaba in fiecare zi pina la 13 zile si dupa se scade cite o boaba pina cind se ajunge la 4 boabe va urez succes puteti sa va uitati la cura cu boabe de ienupar sa vedeti pentru cite afectiuni sunt bune boabele de ienupar si nici nu este costisitors se gasesc la plafar sunt 3 lei cutia si se iau dimineata pe stomacul gol se mesteca in dinti si se bea apa va urez SUCCES. Dupa ce ati terminat cura faceti o pauza de 2,3 saptamini si puteti sa o reluati nu mai mult de 3 ori se pate relua cura eu am sabit din luna mai 6 kg si in cm tot 6cm dar nu am mai pus inapoi.

si in rest ce se mananca? sau doar boabele alea si atat...?
Ronnie_Coleman
Postat pe 26 Septembrie 2010 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HIPERTENSIUNEA ARTERIALA 10 De la: Monicamm85 19 Mai 2010 13:04
abatere de la regim 7 De la: kudika_7151 27 Mai 2012 21:18
nu am pofta de mancare 7 De la: Monicamm85 6 Mai 2010 11:11
Nucile si orzul verde 12 De la: maria_mary 4 August 2011 19:14
AM SLABIT CU MASAJ ANTICELULITIC 2 De la: baiby06 21 Aprilie 2010 11:30