Setari Cookie-uri

recunstructia vaginului

am nascut normal si mi-sa facut si epiziotomie dupa care am observat ca am muschii foare lasti .DE ex;;cand am mavut primul contact dupa nastere nu ma durut absolut deloc, e posibil sa nu ma fi cusut doctorul bine?se poate face ceva referitor la problema asta ,ma mai deranjeaza faptul ca la fiecare stranut sau tuse urinez cate un pic.Voi ati facut careva vreo interventie referitoare la problema asta.v-as fi recunoscatoare daca mi-at spune si mie mai multe
kudika139087
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:45
Poate iti vor fi de ajutor niste exercitii:strangi vaginul,ca si cum te'ai abtine sa nu urinezi,de minim 50 de ori...Am citit ca asta intareste muschii.
kudika019386
Postat pe 28 Octombrie 2009 09:07
Durerea este prietenul Omului. In acel loc sunt putine treburi de rezolvat, pe care le-ai ignorat in decursul vietilor. Va fi necesar sa lucrezi putin cu tine.
Sufletelul tau care te iubeste mult de tot tia trasat o tema de lucru care cred ca va fi necesar sa o PUI in PRACTICA Cat se Poate de URGENT in folosul CORPULUI Fizic, care te IUBESTE mult de tot si care te plimba opriunde ai nevoie GRATIS.
Cred ca va fi normal sa mergi la o Scoala Spirituala, ca sa iti aduci aminte cum ar fi normal sa inspiri si sa expiri aerul din trupul fizic, constientizand musculatura de jos pana in crestetul capului.

In acel moment energia divina va circula nestinjerita in toate Chakrele ( corpurilor ) din trupul fizic.
Poti incepe de exemplu cu un curs la YOGA si povestestei maestrului de acolo problema pe care o ai. In mod sigur veti gasi o rezolvare a situatiei.
Dar fi atenta ALIMENTATIA este foarte importanta, trupul fizic are nevoie de de Hrana vie, fara Hoituri ( mortaciuni , friptane etc) acele mortaciuni blocheaza energia sa circule prin trupul fizic, dupa grupa sanguina acum cred ca ar fi perfect, gandirea sa fie pozitiva, fara barfe cu rugaciuni pozitive,,,,,
de Ex = Multumesc Dumnezeule Mama, Multumesc Dumnezeule Tata, Multumesc Celule / Molecule din trupul meu fizic ca acum la intentia mea ne vindecam impreuna, fie ca durerea din trupul meu fizic sa dispara in vecii vecilor AMIN,,,
Poti folosi si alte Rugaciuni dupa voia divina si vointa ta, dedimineata cand te scoli, seara inainte de culcare sau NON-STOP, alegerea iti apartine.
Consumul de apa plata sa fie de cel putin 2 litri ca Rinichii sa se spele, combinata si cu putina miscare ( gimnastica, plimbare pe jos etc)
Asa cum speli hainele si trupul fizic isi spala singur Rinichi, doar sa-i oferi apa.
Cred ca va fi necesar sa faceti o schimbare pozitiva in viata voastra zi de zi.
Pe linkul asta vei gasi tot ceea ce te va interesa, Rugaciuni ( AFIRMATII ), Meditatii etc. DOAR sa fie PUSE in PRACTICA,,,,simplu. Toate sunt pentru Autovindecarea Truplui Fizic si a SUFLETULUI care este etern , si NEMURITOR. http://www.lucratorul-in-lumina.com/prim/vindecarechannel.htm
Dumnezeul nostru creator sa te binecuvanteze dupa voia lui si vointa ta cu o infinita iubire divina, pace sufletesaca si dragoste de viata alaturi de cei dragi.
healthy000378
Postat pe 28 Octombrie 2009 09:44
URGENT LA UN MEDIC FFF BUN UROLOG SAU GINECOLOG DEOARECE SI EU AM PATIT ASA CEVA SI DUPA 20 ANI M-AM POMENIT CU PROLAPS GENITAL : DE ASTA NU SE MAI SCAPA ! NU AM VRUT SA MA RECOS DUPA NASTERE, ( DE OROROARE ) SI IN ANI MUSCHII SE LASA !! DACA DORITI DETALII, CU DRAGA INIMA : 0742156395
ppppp
Postat pe 28 Octombrie 2009 10:21
Buna ziua doamna ! Eu am 58 de ani si am aceeasi problema cred ca trebuie sa ma operez dar nu stiu unde sa o fac.va deranjeaza daca am sa va sun am numarul de telefon al d-voastra. Eu sunt din Tirgoviste d-voastra de unde sunteti ?
kudika029952
Postat pe 28 Octombrie 2009 10:45
Din Timisoara, puteti suna oricand ! Eu am 52 ani m-am operat de 3 ori dar in zadar ! Operatia se face de obicei la o Maternitate, dar eu , Zau nu mai am incredere ! Sunt ff dezamagita ! Mi-au scos uterul sanatos la 47 ani, apoi s-a lasat din nou vezica ( cistocel ) , iar operatie, dupa un an iar operatie. Acum sunt tot cu ea 9 vezuca ) prolabata ( dar nu am incontinenta urinara )! Mi-e ciuda cat am suferit prin Spital si... degeaba. Am aflat ca in Timisoara se va deschide curand o clinica privata ginecologica; nu stiu preturile ! Am fost la mai multi medici la consultatii si s-au oferit sa ma repare- dar nu mai am chef si curaj deocamdata.Acum recurg la niste ovule ( exact de ieri am inceput tratamentul ) comandate la Farmacia E-lite.nutritia din Deva - am gasit pe Net.Tel :0254/ 231061 si mai incerc Exercitiile Kegel ! Sunt cam morocanoasa din aceasta cauza ! Pe Net si prin viu grai ayd ca aceste lasari ale organelor - prolapsuri - cam recidiveaza !
ppppp
Postat pe 28 Octombrie 2009 15:15
multumesc pt raspunsuri
de ceva timp am renuntat la anticonceptionale si am observat atat eu cat si sotul ca nu mai am muschii lasati dupa o pauza am revenit la ele si aceeasi problema si am hotarat sa renunt definitiv la ele pt ca imi provoaca hipersecretie vaginala .Fara ele nu ma mai""umezesc"' si nici sotu nu mai are senzatia ca sunt mai ""larga''
Si cu urinatul o sa merg la un urolog
kudika139087
Postat pe 28 Octombrie 2009 15:28
Draga healthy003378 ,mama mea a avut si are aceeasi problema.
Sfatul meu si al ei este sa mergi la un ginecolog si urolog,dupa cum au mai spus si altii..
Probleme de acest gen,se rezolva mergand mai intai la un doctor,caci tine de corpul tau.

vss
Postat pe 28 Octombrie 2009 18:47
am si eu aceeasi problema dupa ultima nastere si am tot amanat sa o rezolv.am nascut a doua oara la varsta de 36 de ani si avand circulatia f proasta, dar si din alte considerente, cusatura nu a rezistat si a inceput chinul.am avut dureri si scurgeri, timp de un an.am amanat inca vreo doi,dar stiu ca acest lucru mi-a afectat serios calitatea vietii, asa ca m-am interesat si o clinica particulara care nu te lasa balta in asemenea situatie este clinica din bucuresti gynecoland.eu sunt din Ploiesti si daca am incercat sa rezolv problema aici, am constatat ca in momentul in care spui ginecologilor de aici ca ai nascut la bucuresti intra in stare de turbare probabil, crezand ca e un ifos si nu o disperare migrarea asta spre medici mai competenti.acesta operatie nu este gratuita si nu am inteles niciodata de ce prefera un medic sa te lase balta si nu sa te ajute sa duci in continuare o viata normala.
dana_alecuta
Postat pe 29 Octombrie 2009 12:01
Buna ziua doamna ! multumesc pentru relatii si raspuns.Tot navigind am aflat de la o doamna un numat de telefon si o clinica in Bucuresti unde se face o astfel de operatie.este vorba si de o proteza care zic ca este o solutie definitiva. Daca doriti mai multe amanunte va dau adresa mea si ma puteti contracta.marilena.marculescu@yahoo.com O zi buna va doresc
kudika029952
Postat pe 29 Octombrie 2009 15:21
Buna seara . Mama mea a avut aceeasi problema ca si tine ... si s-a trezit dupa 11 ani de la ultima nastere k nu mai putea tine urina . Asa k a mers la ginecolg si i s-a spus k are ruptura de perineu . S-a dus si s-a operat la Spitalul Militar din Bucuresti . Parerea mea e sa mergi la un ginecolog . E mai bine sa mergi acum la medic decat sa ai probleme mai tarziu .
Multa sanatate!
vivi1984
Postat pe 29 Octombrie 2009 22:06
Dana,tu ai probleme numai cu urinatul sau si tu ai observat ca esti mai "larga""?
kudika139087
Postat pe 30 Octombrie 2009 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
medic ginecolog 14 De la: healthy001097 28 Martie 2014 13:11
sper sa ma puteti ajuta 8 De la: healthy010635 1 Ianuarie 2010 20:39
Ovule contraceptive 40 De la: kudika045288 3 August 2015 16:42
intimoments 2 De la: SanatateCalivita 2 Februarie 2010 10:22
Ma poate ajuta cineva? 4 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 7 August 2010 11:06