Setari Cookie-uri

anexita

d curand am fost la ginecologie,si mi s-a zis k am anexita...doctora mi-a zis k am ovare mari si mi-a prescris un tratament.p langa asta am facut si un test papanicolau.la consultatie,knd ma palpa in zona pelviana,a inceput sa ma doara ovarul stang....am citit p undeva p site ca anexita poate produce inefrtilitate sau chiar sarcina extrauterina....in ultima perioada,inainte sau exact in ziua menstruatiei(care imi venise cu 4 zile mai dvrm)am avut nijte dureri abodminale exagerat d insuportabile + diaree,greata....si in general ameteli d fiecare data knd ma ridic(si dupa actul sexual).p langa astea am si palpitatii(tahicardie)[am fost trimisa si la cardiologie si mi s-a zis k nu am nimic)....in ciuda acestor simpotme as putea avea sarcina extrauterina?
alexa07
Postat pe 5 Septembrie 2009 19:00
Am citit pe formul www.sfatulmedicului.ro foarte multe despre anexita si este foarte complicat daca o ai. Trebuie sa faci imediat tratament sa scapi de ea altfel vei ramane sterila. Asa cum a patit sotia mea http://www.sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/boli-ale-aparatului-genital-feminin-generalitati-vaginita-metrita-anexit_1100.
Sanatate
healthy006207
Postat pe 7 Septembrie 2009 11:25
Nu iti fie teama si mergi la medic,la ecografia intravaginala iti va spune exact diametrele si t-i se va da un tratament pt 3 luni dupa care revii la control .Fereste-te sa stai desculta,protejeaza-te lamaxm ca sanatatea e cea mai importanta.La sarcina extrauterina durerile sunt cumplite si durerea se lasa pe picior.
asistenta_medicala
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
KAMAIANY 1 De la: alessia 2 Octombrie 2009 10:36
tratament pt eventratie 6 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 21:22
CE CONCEPTIONALE SA IAU? 4 De la: wildrose020 30 Septembrie 2010 14:36
Usturime vaginala 12 De la: kudika_1022471 19 Ianuarie 2017 13:53
am probleme sau nu ? 3 De la: Diana_Racovita_1 20 Decembrie 2013 20:13