Setari Cookie-uri

ulei de peste capsule

buna fetelor! a incercat cineva capsulele cu ulei de peste??
am auzit de ele ca sunt foarte bune in mai multe privinte si am caut apoi si eu mai atenta si ... uite ce am gasit:
"Stimuleaza metabolismul si activitatea functionala a sistemului nervos, buna dispozitie si senzatia de bine, scade tensiunea arteriala, stimuleaza regenerarea tesuturilor, previne aparitia bolilor astmatice la copii si adulti, actiune antiinflamatorie si antioxidanta, adaptogena, vitaminizanta"
ce parere aveti???
xsAna
Postat pe 6 Octombrie 2009 11:38
De la: LaLa, la data 2009-10-06 11:38:12buna fetelor! a incercat cineva capsulele cu ulei de peste??
am auzit de ele ca sunt foarte bune in mai multe privinte si am caut apoi si eu mai atenta si ... uite ce am gasit:
"Stimuleaza metabolismul si activitatea functionala a sistemului nervos, buna dispozitie si senzatia de bine, scade tensiunea arteriala, stimuleaza regenerarea tesuturilor, previne aparitia bolilor astmatice la copii si adulti, actiune antiinflamatorie si antioxidanta, adaptogena, vitaminizanta"
ce parere aveti???
Nu particip la sondaje
ene_m_gabriel
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:10
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-06 13:10:36
De la: LaLa, la data 2009-10-06 11:38:12buna fetelor! a incercat cineva capsulele cu ulei de peste??
am auzit de ele ca sunt foarte bune in mai multe privinte si am caut apoi si eu mai atenta si ... uite ce am gasit:
"Stimuleaza metabolismul si activitatea functionala a sistemului nervos, buna dispozitie si senzatia de bine, scade tensiunea arteriala, stimuleaza regenerarea tesuturilor, previne aparitia bolilor astmatice la copii si adulti, actiune antiinflamatorie si antioxidanta, adaptogena, vitaminizanta"
ce parere aveti???
Nu particip la sondaje
tia facut cineva invitatie sa participi la sondaje, sau macar a scris cineva ca face sondaje? vezi cat de merde esti
mihaelatrincu
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:37
De la: yanyacharberet, la data 2009-10-06 14:37:09
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-06 13:10:36
De la: LaLa, la data 2009-10-06 11:38:12buna fetelor! a incercat cineva capsulele cu ulei de peste??
am auzit de ele ca sunt foarte bune in mai multe privinte si am caut apoi si eu mai atenta si ... uite ce am gasit:
"Stimuleaza metabolismul si activitatea functionala a sistemului nervos, buna dispozitie si senzatia de bine, scade tensiunea arteriala, stimuleaza regenerarea tesuturilor, previne aparitia bolilor astmatice la copii si adulti, actiune antiinflamatorie si antioxidanta, adaptogena, vitaminizanta"
ce parere aveti???
Nu particip la sondaje
tia facut cineva invitatie sa participi la sondaje, sau macar a scris cineva ca face sondaje? vezi cat de merde esti
mda,te-am intrebat ceva si esti tu in masura sa-mi raspunzi?In momentul cand ceri pareri cam cum se traduce actiunea?Nu are rost sa bag in seama o cucuvelnita ca dumneata care intri pe forum sa-ti impui un anumit respect,pentru ce sa te respect?Pentru ineptiile si aberatiile debitate?Cucoana asta este un forum de sanatate,esti sanatoasa sau bolnava?Ca nu inteleg rostul tau pe acest forum?
ene_m_gabriel
Postat pe 6 Octombrie 2009 20:46
Atunci cand nu se consuma peste si ulei de masline,poate ca uneori bugetul nu permite (ideal e ca pestele sa fie consumat o masa/zi,sa folosim mai mult ulei de masline in alimentatia noastra ),e important introducerea suplimentelor nutritive pentru urmatoarele motive:
ARCTIC SEA – OMEGA 3
Gerule cu ulei de peºte marin ºi ulei de mãsline
(100 gerule) –
Cauza principalã a mortalitãþii mondiale o constituie bolile de inimã. Factor de risc în apariþia bolilor de inimã este prezenþa colesterolului în sânge. Colesterolul este o substanþã necesarã bunei funcþionãri a organismului, fiind responsabil de producerea unor hormoni, sintetizarea vitaminei D ºi formarea celulelor. Colesterolul provine din douã surse: este creat de ficat sau este adus prin aport alimentar, în special produsele de origine animalã, precum carnea, lactatele, gãlbenuºul de ou.
Ficatul produce 80% din colesterolul din corp. O producþie excesivã de colesterol sau un consum exagerat de alimente bogate în colesterol (inclusiv grãsimi saturate pe care ficatul le transformã în colesterol) are drept efect creºterea nivelului colesterolului în sânge. Pe lângã colesterol, tot din grãsimi, în sânge se gãsesc trigliceridele, grãsimi necesare producerii energiei în organism. Când nivelul colesterolului ºi a trigliceridelor depãºeºte anumite limite acestea se depun pe pereþii arterelor ºi pot limita sau chiar bloca circulaþia sângelui, ducând la boli cardiovasculare.
În urma unor cercetãri clinice îndelungate s-a descoperit existenþa unor lipide „benefice” care au ca efect prevenirea fenomenelor negative descrise anterior. Descoperirile au survenit în urma observãrii modului de alimentaþie a unor populaþii deosebite cum ar fi eschimoºii ºi pescarii japonezi din insulele nordice, a cãror alimentaþie, deºi foarte bogatã în grãsimi, totuºi nu conduce la apariþia cardiopatiilor. În rândul acestora incidenþa de boli cardio-vasculare, diabet, hipertensiune arterialã sau cancer este foarte micã.
S-a constatat astfel cã în peºtele marin de apã rece ºi de mare adâncime se gãsesc anumite lipide speciale numite acizi graºi polinesaturaþi Omega-3 cu proprietãþi uluitoare. Lipsa acestor acizi în organism poate conduce la boli oculare, afecþiuni dermatologice, slãbiciune muscularã, schimbãri de comportament. Prezenþa lor în organism conferã protecþie împotriva bolilor cardiovasculare în mai multe moduri:
* Determinã scãderea nivelului total al colesterolului,
* previne depunerile pe pereþii arterelor,
* determinã scãderea nivelului tri-gliceridelor,
* determinã hematiile (globulele roºii) sã devinã mai flexibile ceea ce le permite sã circule cu mai multã uºurinþã în sistemul circulator,
* scade capacitatea trombocitelor de a forma legãturi între ele, prevenind formarea cheagurilor care conduc la infarct miocardic ºi ischemii cerebrale.
Similar acizilor graºi polinesaturaþi Omega-3 din uleiul de peºte oceanic arctic, în mãsline se gãsesc acizii graºi polinesaturaþi Omega-9 cu proprietãþi similare în ceea ce priveºte scãderea colesterolului.
Arctic Sea Omega-3 este un supliment nutritiv de calitate superioarã care reuneºte avantajele ultimelor cercetãri în domeniu cardio-vascular. Capsulele de Arctic Sea Omega-3 oferã o sursã de înaltã calitate de acizi graºi Omega-3 combinaþi cu uleiul de mãsline (sursã de acizi Omega-9).
Arctic Sea Omega 3 este o combinaþie de ulei de peºte ºi ulei de mãsline, foarte bogatã în lipide benefice.
Fiecare capsulã de 1000 mg conþine 750 mg ulei de peºte ºi 250 mg ulei de mãsline. S-a adãugat vitamina E ca anti-oxidant. Produsul nu conþine amidon, conservanþi sau coloranþi artificiali.
Trebuie menþionat cã beneficiile consumului acizilor graºi polinesaturaþi prezenþi ºi în Arctic Sea Omega-3 (dintre care menþionãm EPA ºi DHA) nu se limiteazã numai la sistemul circulator. În afarã de scãderea riscului apariþiei cardiopatiilor ei oferã o anumitã protecþie împotriva migrenelor, atacurilor cerebrale, artritei reumatoide, astmului, cancerului ºi altor afecþiuni.
Arctic Sea Omega-3 este un adjuvant foarte eficient atât pentru prevenirea cât ºi pentru tratarea infarctului miocardic.
În urma utilizãrii acestui produs s-au constatat efecte foarte bune în:
* Hipertensiune arterialã,
* nivel colesterol ridicat,
* aterosclerozã,
* arteriopatie,
* infarct miocardic,
* boli cardiace.
Administrare: 2-3 capsule pe zi în timpul meselor.

De la: LaLa, la data 2009-10-06 11:38:12buna fetelor! a incercat cineva capsulele cu ulei de peste??
am auzit de ele ca sunt foarte bune in mai multe privinte si am caut apoi si eu mai atenta si ... uite ce am gasit:
"Stimuleaza metabolismul si activitatea functionala a sistemului nervos, buna dispozitie si senzatia de bine, scade tensiunea arteriala, stimuleaza regenerarea tesuturilor, previne aparitia bolilor astmatice la copii si adulti, actiune antiinflamatorie si antioxidanta, adaptogena, vitaminizanta"
ce parere aveti???
rodilantos
Postat pe 6 Octombrie 2009 21:18
De la: rodicala, la data 2009-10-06 21:18:36Atunci cand nu se consuma peste si ulei de masline,poate ca uneori bugetul nu permite (ideal e ca pestele sa fie consumat o masa/zi,sa folosim mai mult ulei de masline in alimentatia noastra ),e important introducerea suplimentelor nutritive pentru urmatoarele motive:
ARCTIC SEA – OMEGA 3
Gerule cu ulei de peºte marin ºi ulei de mãsline
(100 gerule) –
Cauza principalã a mortalitãþii mondiale o constituie bolile de inimã. Factor de risc în apariþia bolilor de inimã este prezenþa colesterolului în sânge. Colesterolul este o substanþã necesarã bunei funcþionãri a organismului, fiind responsabil de producerea unor hormoni, sintetizarea vitaminei D ºi formarea celulelor. Colesterolul provine din douã surse: este creat de ficat sau este adus prin aport alimentar, în special produsele de origine animalã, precum carnea, lactatele, gãlbenuºul de ou.
Ficatul produce 80% din colesterolul din corp. O producþie excesivã de colesterol sau un consum exagerat de alimente bogate în colesterol (inclusiv grãsimi saturate pe care ficatul le transformã în colesterol) are drept efect creºterea nivelului colesterolului în sânge. Pe lângã colesterol, tot din grãsimi, în sânge se gãsesc trigliceridele, grãsimi necesare producerii energiei în organism. Când nivelul colesterolului ºi a trigliceridelor depãºeºte anumite limite acestea se depun pe pereþii arterelor ºi pot limita sau chiar bloca circulaþia sângelui, ducând la boli cardiovasculare.
În urma unor cercetãri clinice îndelungate s-a descoperit existenþa unor lipide „benefice” care au ca efect prevenirea fenomenelor negative descrise anterior. Descoperirile au survenit în urma observãrii modului de alimentaþie a unor populaþii deosebite cum ar fi eschimoºii ºi pescarii japonezi din insulele nordice, a cãror alimentaþie, deºi foarte bogatã în grãsimi, totuºi nu conduce la apariþia cardiopatiilor. În rândul acestora incidenþa de boli cardio-vasculare, diabet, hipertensiune arterialã sau cancer este foarte micã.
S-a constatat astfel cã în peºtele marin de apã rece ºi de mare adâncime se gãsesc anumite lipide speciale numite acizi graºi polinesaturaþi Omega-3 cu proprietãþi uluitoare. Lipsa acestor acizi în organism poate conduce la boli oculare, afecþiuni dermatologice, slãbiciune muscularã, schimbãri de comportament. Prezenþa lor în organism conferã protecþie împotriva bolilor cardiovasculare în mai multe moduri:
* Determinã scãderea nivelului total al colesterolului,
* previne depunerile pe pereþii arterelor,
* determinã scãderea nivelului tri-gliceridelor,
* determinã hematiile (globulele roºii) sã devinã mai flexibile ceea ce le permite sã circule cu mai multã uºurinþã în sistemul circulator,
* scade capacitatea trombocitelor de a forma legãturi între ele, prevenind formarea cheagurilor care conduc la infarct miocardic ºi ischemii cerebrale.
Similar acizilor graºi polinesaturaþi Omega-3 din uleiul de peºte oceanic arctic, în mãsline se gãsesc acizii graºi polinesaturaþi Omega-9 cu proprietãþi similare în ceea ce priveºte scãderea colesterolului.
Arctic Sea Omega-3 este un supliment nutritiv de calitate superioarã care reuneºte avantajele ultimelor cercetãri în domeniu cardio-vascular. Capsulele de Arctic Sea Omega-3 oferã o sursã de înaltã calitate de acizi graºi Omega-3 combinaþi cu uleiul de mãsline (sursã de acizi Omega-9).
Arctic Sea Omega 3 este o combinaþie de ulei de peºte ºi ulei de mãsline, foarte bogatã în lipide benefice.
Fiecare capsulã de 1000 mg conþine 750 mg ulei de peºte ºi 250 mg ulei de mãsline. S-a adãugat vitamina E ca anti-oxidant. Produsul nu conþine amidon, conservanþi sau coloranþi artificiali.
Trebuie menþionat cã beneficiile consumului acizilor graºi polinesaturaþi prezenþi ºi în Arctic Sea Omega-3 (dintre care menþionãm EPA ºi DHA) nu se limiteazã numai la sistemul circulator. În afarã de scãderea riscului apariþiei cardiopatiilor ei oferã o anumitã protecþie împotriva migrenelor, atacurilor cerebrale, artritei reumatoide, astmului, cancerului ºi altor afecþiuni.
Arctic Sea Omega-3 este un adjuvant foarte eficient atât pentru prevenirea cât ºi pentru tratarea infarctului miocardic.
În urma utilizãrii acestui produs s-au constatat efecte foarte bune în:
* Hipertensiune arterialã,
* nivel colesterol ridicat,
* aterosclerozã,
* arteriopatie,
* infarct miocardic,
* boli cardiace.
Administrare: 2-3 capsule pe zi în timpul meselor.

De la: LaLa, la data 2009-10-06 11:38:12buna fetelor! a incercat cineva capsulele cu ulei de peste??
am auzit de ele ca sunt foarte bune in mai multe privinte si am caut apoi si eu mai atenta si ... uite ce am gasit:
"Stimuleaza metabolismul si activitatea functionala a sistemului nervos, buna dispozitie si senzatia de bine, scade tensiunea arteriala, stimuleaza regenerarea tesuturilor, previne aparitia bolilor astmatice la copii si adulti, actiune antiinflamatorie si antioxidanta, adaptogena, vitaminizanta"
ce parere aveti???
la farmacie sunt muuuul mai ieftine si de o calitate mai buna decat la foreverul vostru....
4Life
Postat pe 6 Octombrie 2009 21:21
De la: LaLa, la data 2009-10-06 11:38:12buna fetelor! a incercat cineva capsulele cu ulei de peste??
am auzit de ele ca sunt foarte bune in mai multe privinte si am caut apoi si eu mai atenta si ... uite ce am gasit:
"Stimuleaza metabolismul si activitatea functionala a sistemului nervos, buna dispozitie si senzatia de bine, scade tensiunea arteriala, stimuleaza regenerarea tesuturilor, previne aparitia bolilor astmatice la copii si adulti, actiune antiinflamatorie si antioxidanta, adaptogena, vitaminizanta"
ce parere aveti???


eu am folsit, sunt bune, mai ales daca nu esti consumatoare de peste. oricum descrierea beneficiilor da mai degraba ideaa de drog decat de supliment alimentar.
eleain
Postat pe 20 Octombrie 2009 20:13
Buna!Eu iau de 4 ani,zilnic omega3(ulei de somon),pe lange tot ce ai enumerat ca trateaza uleiul de peste,mai adaug eu ca;scade colesterolul,indeparteaza riscul de a face IMC....deci,este fb.Cred ca nimanui nu strica si nu am citit sa aiba contraindicatii.Va doresc o seara buna tuturor.
doinitaeda
Postat pe 29 Octombrie 2009 19:52
pe langa celelalte functii, le regleaza si pe cele ale creierului. in sensul ca omega 3 si omega 6(pe care organismul nu le produce natural) reduc si inlatura depresiile,amelioreaza dereglarile survenite din cauza problemelor psihice.la farmacii si in plafare gasesti multe. si la colt de strada poti sa le iei aproape moka. dar stii ce bagi in tine? o simpla eticheta poate fi contrafacuta. asa ca ia doar de acolo de unde ti se garanteaza efectul prin masurarea rezultatelor. si de unde primesti garantie, daca nu vrei sa iei placebo.pt singura companie care dovedeste prin masurabilitate calitatea produselor sale ma gasesti la peach2006girl@yahoo.com.
erinya
Postat pe 23 Februarie 2010 16:10
De la: doinitaeda, la data 2009-10-29 19:52:40Buna!Eu iau de 4 ani,zilnic omega3(ulei de somon),pe lange tot ce ai enumerat ca trateaza uleiul de peste,mai adaug eu ca;scade colesterolul,indeparteaza riscul de a face IMC....deci,este fb.Cred ca nimanui nu strica si nu am citit sa aiba contraindicatii.Va doresc o seara buna tuturor.


Buna,

As vrea sa te intreb pentru ce anume iei uleiul de somon. Daca il iei pentru colesterol, m-ar interesa, si daca ai avut o valoare mare sau moderata. Ideea e ca am si eu niste valori usor ridicate la colesterol si trigliceride, si as lua de capul meu niste omega 3. Dar nu stiu cat timp sa iau. Tu spui ca iei zilnic de 4 ani. Banuiesc ca asa ti-a recomandat medicul. Nu ma intreba de ce nu ma duc la medic.
Multumesc anticipat pentru raspuns
gentleone
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
monturi 7 De la: kudika_17798 10 Aprilie 2013 19:44
Produse Calivita 9 De la: C_Natural 4 Martie 2011 09:20
DXN-Ganoderma 1 De la: maria_dxn 8 Aprilie 2011 17:18
Umami-al 5 gust periculos de bun 19 De la: Ildikuta 7 Decembrie 2010 20:39
Cel mai tare antioxidant – RESVERATROL – acum la indemana dumneavoastra – la un telefon distanta: 0769449978! 8 De la: kudika226898 14 August 2010 19:53