Setari Cookie-uri

betiviii

buna! ma numesc robert si as avea o intrebare :cum ar putea tata sa se lase de bautura ca mereu bea si fumeaza dar si gura e mare tare vb fel de fel de prostii? va multumesc
oprea_robert73
Postat pe 8 Octombrie 2009 20:42
cauta in nr anterio din formula as am dat un raspuns pentru abuz de alcool
relatii pe adresa terapii.florale@gmail.com
dia_luna_sol
Postat pe 12 Noiembrie 2009 20:00
Tretament sigur si eficient! 1 litru tuica de casa tare+1 pachet plante ceai de pedicuta+ 1pachet ceai obligeana+ 1 pachet galbenele+1 pachet muguri de plop+1 pachet sunatoare si 1 ardei foarte iute. Se pun la macerat plantele in tuica 2 saptamani cu borcanul ligat si invelit in folie sa nu primeasca lumina. se strecoara si se da zilnic pacientului cate 1-2 linguri din aceasta tinctura in alcool s-au in cafea s-au in mancare ( dar mancarea sa nu fie foarte fierbinte) Cu aceasta reteta se va lasa sigur de alcool! daca vi se pare complicat va dau si un numar de telefon de unde sa comandati 021-2115871 D-nul serban. eu am platit pt o sticla de tinctura 90 lei si am primit prin posta cu plata ramburs. Succes!
lelly
Postat pe 17 Noiembrie 2009 21:00
Buna!In primul rand trebui sa vrea el sa nu mai bea,trebu sa constientizeze ca nu este bine nici pt el nici pt famile,ca familia sufera din cauza lui,sa fie de acord sa mearga la dezalcolizare sau sa ia legatura cu alcoolicii anonimi si sa urmeze programul lor,in al doilea rand trebuie sa va iubeasca pe voi mai mult decat alcoolul si pt voi sa renunte la alcool. Trebuie sa il ajuti sa inteleaga ce problema a devenit pt familie si prieteni.Daca il faci sa inteleaga toate aste esti pe drumul cel bun.Iti doresc rabdare,sanatate si reusita.
doinitaeda
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:08
salut,ia-i o sticla de bere sau coniac,vin,pune-i pilitura de corn de vaca in bautura,cauta un mod ,fa-i cinste,etc din sticla aceea,sa nu fie vodca pt ca se vede
justmetraian
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:52
roberto, esti un trol ordinar. ce-i cu intrebarea asta? asta-i topic?
ce-i cu formularea asta de analfabet? asa pui tu problema pe un forum?
Chiar crezi ca ne ie-i de prosti, copile??

trage-i un glonte in cap lu tatal tau si tie apoi, imediat. Cauta alte forumri sa faci misto !!
Gina_J_
Postat pe 29 Decembrie 2009 14:33
De la: Gina_J_, la data 2009-12-29 14:33:05roberto, esti un trol ordinar. ce-i cu intrebarea asta? asta-i topic?
ce-i cu formularea asta de analfabet? asa pui tu problema pe un forum?
Chiar crezi ca ne ie-i de prosti, copile??

trage-i un glonte in cap lu tatal tau si tie apoi, imediat. Cauta alte forumri sa faci misto !!
Ce este cu tine d'ra?Dupa cate stiu eu oricine are dreptul sa ceara ajutor si cei care vor si pot,sa il ofere,cumva trebuia sa iti ceara permisiunea.!?!Nu a jignit pe nimeni si mai ales nu esti obligata sa citesti,cu atat mai putin sa raspunzi.Nu mai fi asa nervoasa.Sa ai o zi buna.
51160
Postat pe 30 Decembrie 2009 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensii de par 1 De la: styleextensii1 18 Martie 2010 13:30
Culoare par - Please Help 8 De la: Marina_Daniliuc_1 9 Octombrie 2013 18:32
Sampon-balsam ptr. par uscat 36 De la: sonador_healthy 28 August 2012 20:01
Bronzare organica 1 De la: ralussh 20 Mai 2011 13:43
fii frumoasa 10 De la: mariakudika392605 19 Februarie 2012 21:33