unghii bolnave

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

otilia_elena_healthy Avatarul lui otilia_elena_healthy

6 mesaje
Oras: buzau

am o ciuperca la degetul mare de la picior unghie ingrosata colorata in galben ma duc la doctor dar imi este frica am auzit ca-ti smulge unghia daca stiti ceva spuneti-mi si mie
Raporteaza abuz de limbaj
healthy006265 Avatarul lui healthy006265

16 mesaje

ai o ciuperca , dute la doctor iti va da un spray si o alifie ca sa te dezifecteze , .
nu iti va zmulge unghia , nu sintem in epoca d epiatra, pt alte informatii scri emi sbb2xx@yahoo.es
bafta
lelly Avatarul lui lelly

46 mesaje

RETETA SIGURA SI FARA BANI! tampon de vata muiat in OTET ALIMENTAR se tine pe unghie , eventual legat circca o luna si va creste unghia noua in continuare fara a mai fi bolnava ! SUCCES!!!!!!!!!!!!!
lelly
bati Avatarul lui bati

4 mesaje
Oras: bistrita

Fa tratament cu Nizoral o pana iti trece ciuperca, chiar o luna dupa ce te-ai vindecat.
Nutrisan Avatarul lui Nutrisan

31 mesaje
Oras: craiova

Incearca acest minunat produs
nutritie-echilibrata.shopmania.biz/product.html?c=43099&p=201353
oana_0606 Avatarul lui oana_0606

37 mesaje
Oras: brasov

SERVUS,

Si eu am avut acceasi problema si gandeam exact ca tine: " nu merg la dr de frica sa nu imi smulga unghiile"- (eu am avut la ambele picioare). Din pacate de ceea ce mi-a fost frica nu am scapat,din cauza faptului ca nu am mers din timp. eu zic sa mergi ca sa nu fie prea tarziu. Eu acum am fac un tratament cu un medicament numit CURANAIL. Daca nu te dor si nu s-au incarnat,poti sa il incerci si tu,numai ca nu se gaseste la noi,eu am dat comanda pe net. Si inca un lucru simplu pe care il poti face este ca in momentul in care ai ajuns acasa si stii ca nu mai iesi,stai cu picioarele in apa fierbinteatat cat poti sa o suporti in care ai pus bicarbonat de sodiu (acela alimentar),te stergi dupa aceea cu un prosop curat si de bumbac,iar la sfarsit pui pe un tampon de vata tinctura de iod cu care te tamponezi pe unghie.

Sper ca ti-am fost de folos ,Multa sanatate!
Fosta membra Kudika.ro
cel mai bun tratament pt unghii bolnave si il stiu de la o pedichiurista cu experienta, este cu FLUCORIC pastile. Iai pana se vindeca unghia si inca o saptamana doua dupa.
kudika_8861 Avatarul lui kudika_8861

2 mesaje

Pentru toti cei care sunteti interesati, va dau reteta pe care am folosit-o eu si acum am scapat de unghiile bolnave.
Am folosit OTET DE MERE, facut in casa.
Timp de vreo luna de zile, in fiecare seara imi puneam direct pe unghiile bolnave(degete mari de la picioare)vata, turnam otet de mere, ma infasuram cu cate o punga de plastic si lasam asa pana dimineata. Dimineata scoteam pungile si cu ajutorul unui forfecut scoteam toata carnea aia moarta care se muiase, taiam unghiile de cate ori era nevoie, si uita asa am scapat de acest disconfort, care incepuse sa ma ingrijoreze. Incercati si nu o sa regretati.