Setari Cookie-uri

doresc un raspuns sincer

poate pare a fi o intrebare aberanta dar as vrea sa stiu dak pot mosteni cancerul de col uterin??? mama mea in varsta de 62 de ani a fost diagnosticata cu acest tip de cancer in urma cu 2 luni...acum este la bucuresti si urmeaza un tratament cu radioterapie.tin sa precizez k am 23 de ani un copil de 11 luni nascut prin cezariana,nu am avorturi de nici un fel si nici nu am avut vreodata vreo infectie vagina,urinara sau de alt tip.intentionez sa fac un test papanicolau kt mai curand si sa continui examinarile cel putin o data pe an...dar sincer imi este teama k nu cumva sa mostenesc cancerul de col uterin...ast cu nerabdare parerile si raspunsurile voastre,va multumesc.
un_inger_trist
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:23
De la: un_inger_trist, la data 2009-10-27 12:23:09poate pare a fi o intrebare aberanta dar as vrea sa stiu dak pot mosteni cancerul de col uterin??? mama mea in varsta de 62 de ani a fost diagnosticata cu acest tip de cancer in urma cu 2 luni...acum este la bucuresti si urmeaza un tratament cu radioterapie.tin sa precizez k am 23 de ani un copil de 11 luni nascut prin cezariana,nu am avorturi de nici un fel si nici nu am avut vreodata vreo infectie vagina,urinara sau de alt tip.intentionez sa fac un test papanicolau kt mai curand si sa continui examinarile cel putin o data pe an...dar sincer imi este teama k nu cumva sa mostenesc cancerul de col uterin...ast cu nerabdare parerile si raspunsurile voastre,va multumesc.
Da, se poate mosteni dar se poate sa declanseze aceasta maladie mai multi factori:de mediu,alimentatie,vicii etc.
ene_m_gabriel
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:16
Aici e vb despre gripa porcina si vaccinul impotriva ei dar e valabil si pt cel impotriva cancerului de col uterin. Va rog sa vedeti ce a zis ministrul sanatii din Finlanda despre acest subiect http://www.youtube.com/watch?v=nTgyakGAddM
bastiuta
Postat pe 27 Octombrie 2009 16:50
Nu te teme de nimic! Fii optimista si ia produse de calitate pentru intarirea sistemului imunitar si vei fi vesnic sanatoasa! Daca doresti eu ati pot recomanda companii si produse de calitate fara ca sa ati vand eu ceva. Eu asa m-am vindecat de acelasi tip de cancer,in stadiul 3, dupa ce am facut chimiosi radio terapie ! sant 9 ani de atunci si traiesc si nu mai am nimic ! Acesta este motivul pentru care am intervenit si nu pot sa tac stiind prea bine prin ce am trecut eu!
lelly
Postat pe 10 Noiembrie 2009 23:35
sunt cancere care au o componenta genetica,adica ai predispozitia de ale face dar nu este obligatoriu.pt tine si pt linistea ta fa-ti un papanilcolau minim o data pe an(obligatoriu) sau din 6 in 6 luni si daca ai leziuni pe col sau candidoza(este un vaccin produs de cantacuzino, CANDIDINA IBC 10, nu ovule ca nu au nici un efect, recidiveaza) trateaza-le obligatoriu pt ca sunt factori favorizanti.
alia13
Postat pe 19 Noiembrie 2009 11:56
Daca te ajuta parerea mea ,schimba-ti gandirea ,daca continui sa gandesti asa de ce ti-e frica nu scapi!
ivanescu
Postat pe 20 Noiembrie 2009 17:20
Buna seara!Da,se poate mosteni dar,asta nu inseamna sa il si faci.Nu trebue sa te temi,trebue sa ai o gandire pozitiva,sa fii convinsa ca tu esti perfect sanatoasa si nu vei face niciodata aceasta boala,sa ai incredere in tine dar mai ales in Dumnezeu,sa iti doresti sa iti vezi baiatul mare si sa fii mereu alaturi de cei dragi.Primeste aceste sfaturi de la o persoana care a fost operata de 8 ori(ultima,anul trecut,transplant renal)si de fiecare data Dumnezeu mi-a mai dat o sansa,Dumnezeu si dragostea mea pt fiii si sotul meu,dragostea de viata.Iti doresc multa incredere,sanatate si putere,asemenea mamei tale si familiei tale
doinitaeda
Postat pe 24 Noiembrie 2009 18:05
va multumesc din suflet tuturor kre si-au rapit din pretiosul lor timp pt a-mi raspunde sau de a-mi fi alaturi cu orice vb buna...mama mea mai are kteva zile si se intoarce aksa mai exact pe la inceputul lunii decembrie,pacat k nu va fi alaturi de noi pe 28 knd ii vom lua motul baietelului meu...dar asta nu este la fel de imp.medicii i-au spus k tratamentul da rezultate bune k totul se vindeca si k va fi bine,dupa ink o luna in kre va lua pauza va merge iarasi la bucuresti de data asta pt operatie...dar ii multumesc lui Dumnezeu k ne-a fost aproape si ne-a intarit si a ajutat-o pe mama a reziste si sper sa isi lase mainile asupra ei si in continuare pt k sigur are nevoie de asta...este cumplit de greu sa treci prin asa ceva,k familie si mai ales k bolnav dar...mai exista un dar,boala nu te intreaba cum te cheama,ce sex ai,dak esti bogat ori sarac,sau dak ti-ai trait viata...ce vina avem noi???si de ce din atata lume tocmai ea a patit asa ceva???intrebari fara raspuns si totusi exista..de un lucru sunt sigura CANCERUL nu are leac si orikt te-ai trata tot din cauza lui mori pt k asta este,iar toate tratamentele pe kre trebuie sa le suporti sunt pt a lungi"agonia" viata pardon...
un_inger_trist
Postat pe 25 Noiembrie 2009 16:26
o alimentatie corecta, o viata echilibrata, gindire pozitiva, consumul d efructe si legume fac in asa fel incit orice boala s afuga d etine, inclsuvi cancerul !
Aproape_eu
Postat pe 3 Februarie 2010 21:37
Buna, eu am cancer tubar grad 1C, am fost operata , mi-au scos toate organele : ovare, trompe, uter, am facut trat. cu citostatice , iar chirurgul mi-a spus sa mai fac o operafie, ca sa vada ce este acolo dupa chimioterapie. Nu as mai vrea sa ma tai odata dar mi-e frica sa nu-mi apara mai tarziu din nou ceva. poate stiti ceva despre asemenea cazuri?! Sunt ingrozita, si mi-e teama ca am sa mor .M-am bucurat sa citesc ca sunt cancere gr.3 vindecate, multa sanatate iti doresc !Cu ce iti intaresti sistemul imunitar?
oficup
Postat pe 23 Februarie 2010 12:31
De la: oficup, la data 2010-02-23 12:31:46Buna, eu am cancer tubar grad 1C, am fost operata , mi-au scos toate organele : ovare, trompe, uter, am facut trat. cu citostatice , iar chirurgul mi-a spus sa mai fac o operafie, ca sa vada ce este acolo dupa chimioterapie. Nu as mai vrea sa ma tai odata dar mi-e frica sa nu-mi apara mai tarziu din nou ceva. poate stiti ceva despre asemenea cazuri?! Sunt ingrozita, si mi-e teama ca am sa mor .M-am bucurat sa citesc ca sunt cancere gr.3 vindecate, multa sanatate iti doresc !Cu ce iti intaresti sistemul imunitar?


Te rog (va rog) sa accesati http://www.restulstirilor.blogspot.com
si http://www.ganduliber.blogspot.com

Vizionati pe rand cele 14 filmulete si respectiv cititi materialul postat.
Va asigur ca toate contin informatii de mare interes si importanta pentru toti oamenii, dar mai cu seama pentru persoanele afectate de cancer (inclusiv metastaze) si alte boli degenerative.
In plus, va pot pune la dispozitie GRATUIT cateva carti ale unor medici, care sa va ajute sa va largiti sfera informatiilor, sa cunoasteti "de ce"-urile aparitiei bolilor precum in ce mod pot fi ele combatute definitiv si cu maxima eficienta.
Ma puteti contacta pe adresa floriingrau@gmail.com.
Cancerul se vindeca! Si mai ales fara chimioterapie si radioterapie!
Terra_Mater
Postat pe 23 Februarie 2010 12:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zona genitala micaaa? 23 De la: prozatos 13 Mai 2010 08:35
APARAT DE DIAGNOSTIC PRIN BIOREZONANTA 3 De la: healthy014326 24 Martie 2010 15:10
Menopauza? 13 De la: camiflorea 16 Iulie 2010 00:25
Intrebare ??? 2 De la: adika 21 Septembrie 2009 09:05
insuficienta venoasa clasa 5 2 De la: beella 16 Octombrie 2009 15:25