Setari Cookie-uri

stiti un doctor bun pt operatie de cancer la san?

am o prietena ce a aflat luna trecuta ca are cancer la san..a inceput chimioterapia ..face la 3 sapt.nu stiu in ce stadiu este.in orice caz..este demoralizata..si am zis sa caut eu pentru ea un doctor bun..daca stiti spuneti-mi si mie..
CESSONIA
Postat pe 28 Octombrie 2009 21:29
De la: relu_eu2001, la data 2009-10-28 21:29:48am o prietena ce a aflat luna trecuta ca are cancer la san..a inceput chimioterapia ..face la 3 sapt.nu stiu in ce stadiu este.in orice caz..este demoralizata..si am zis sa caut eu pentru ea un doctor bun..daca stiti spuneti-mi si mie..
exista posibilitatea de a trata acest cancer si fara operatie...in cateva luni poate scapa de boala...!!!
4Life
Postat pe 28 Octombrie 2009 21:50
De la: TF_, la data 2009-10-28 21:50:10
De la: relu_eu2001, la data 2009-10-28 21:29:48am o prietena ce a aflat luna trecuta ca are cancer la san..a inceput chimioterapia ..face la 3 sapt.nu stiu in ce stadiu este.in orice caz..este demoralizata..si am zis sa caut eu pentru ea un doctor bun..daca stiti spuneti-mi si mie..
exista posibilitatea de a trata acest cancer si fara operatie...in cateva luni poate scapa de boala...!!!
Da??????????????Vrem un exemplu de vindecare de cancer fara operatie si tratat cu colastra si VINDECAT.Dar dovedit cu hartii nu cu minciuni si vorbe goale, ca nu tine .
ene_m_gabriel
Postat pe 29 Octombrie 2009 08:44
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-29 08:44:40
De la: TF_, la data 2009-10-28 21:50:10
De la: relu_eu2001, la data 2009-10-28 21:29:48am o prietena ce a aflat luna trecuta ca are cancer la san..a inceput chimioterapia ..face la 3 sapt.nu stiu in ce stadiu este.in orice caz..este demoralizata..si am zis sa caut eu pentru ea un doctor bun..daca stiti spuneti-mi si mie..
exista posibilitatea de a trata acest cancer si fara operatie...in cateva luni poate scapa de boala...!!!
Da??????????????Vrem un exemplu de vindecare de cancer fara operatie si tratat cu colastra si VINDECAT.Dar dovedit cu hartii nu cu minciuni si vorbe goale, ca nu tine .
VREM ??? pai te-a imputernicit lumea pe tine sa ceri dovezi in locul lor ??? cine este interesat,poate cere si singur...nu au nevoie de un " avocat" repetent precum esti tu....asadar ciocul mic...apropo,este sfarsitul lunii,ti-ai facut cele 4 puncte amarate sa-ti vina chischireii luna viitoare ??? sau te-a lovit criza !?!?!?!?
4Life
Postat pe 29 Octombrie 2009 15:21
De la: TF_, la data 2009-10-29 15:21:29
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-29 08:44:40
De la: TF_, la data 2009-10-28 21:50:10
De la: relu_eu2001, la data 2009-10-28 21:29:48am o prietena ce a aflat luna trecuta ca are cancer la san..a inceput chimioterapia ..face la 3 sapt.nu stiu in ce stadiu este.in orice caz..este demoralizata..si am zis sa caut eu pentru ea un doctor bun..daca stiti spuneti-mi si mie..
exista posibilitatea de a trata acest cancer si fara operatie...in cateva luni poate scapa de boala...!!!
Da??????????????Vrem un exemplu de vindecare de cancer fara operatie si tratat cu colastra si VINDECAT.Dar dovedit cu hartii nu cu minciuni si vorbe goale, ca nu tine .
VREM ??? pai te-a imputernicit lumea pe tine sa ceri dovezi in locul lor ??? cine este interesat,poate cere si singur...nu au nevoie de un " avocat" repetent precum esti tu....asadar ciocul mic...apropo,este sfarsitul lunii,ti-ai facut cele 4 puncte amarate sa-ti vina chischireii luna viitoare ??? sau te-a lovit criza !?!?!?!?
Pretene am 40 de puncte nu 4.Nu fac puncte pe forum ci in mijlocul oamenilor care consuma si recomanda cele mai bune suplimente alimentare pe baza de aloe vera DIN LUME.Normal,cand e vorba de a demonstra minciuna aruncam cu gunoi,pentru ca asta este cel ce arunca cu gunoi,o ghena,o mizerie.Ciocul mic sa-i spui lu' tactu'.Si zici ca sunt repetent,pai de ce,ca ti-am cerut sa ne demonstrezi MINCINILE IMPUTITE SI DE DOI BANI?
ene_m_gabriel
Postat pe 29 Octombrie 2009 20:45
Ai uitat sa specifici orasul...de unde esti? vrei un chirurg pt cancer de sin...
stefania2005
Postat pe 30 Octombrie 2009 17:11
conteaza din ce oras? eu vreau un doctor bun nu neapararat din orasul meu..eu sunt din c-ta,la fel si prietena mea..si am postat mesajul pt.un doctor bun si nu vreau sa va certati pe aici degeaba..
CESSONIA
Postat pe 31 Octombrie 2009 19:21
De la: relu_eu2001, la data 2009-10-31 19:21:50conteaza din ce oras? eu vreau un doctor bun nu neapararat din orasul meu..eu sunt din c-ta,la fel si prietena mea..si am postat mesajul pt.un doctor bun si nu vreau sa va certati pe aici degeaba..
daca esti din constanta te pot pune in legatura cu amica mea care sa vindecat de cancer la san in 7-8 luni...si ea tot din constanta este !!!! a facut cura cu TRANSFER FACTOR PLUS si RIOVIDA !!!!
4Life
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:17
De la: TF_, la data 2009-10-31 20:17:15
De la: relu_eu2001, la data 2009-10-31 19:21:50conteaza din ce oras? eu vreau un doctor bun nu neapararat din orasul meu..eu sunt din c-ta,la fel si prietena mea..si am postat mesajul pt.un doctor bun si nu vreau sa va certati pe aici degeaba..
daca esti din constanta te pot pune in legatura cu amica mea care sa vindecat de cancer la san in 7-8 luni...si ea tot din constanta este !!!! a facut cura cu TRANSFER FACTOR PLUS si RIOVIDA !!!!
Oau,si nu ai fost nominalizat la premiul nobel in medicina?Demonstreaza acest lucru cu hartii nu cu vorbe si publicitate ieftina.
ene_m_gabriel
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:20
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-01 10:20:42
De la: TF_, la data 2009-10-31 20:17:15
De la: relu_eu2001, la data 2009-10-31 19:21:50conteaza din ce oras? eu vreau un doctor bun nu neapararat din orasul meu..eu sunt din c-ta,la fel si prietena mea..si am postat mesajul pt.un doctor bun si nu vreau sa va certati pe aici degeaba..
daca esti din constanta te pot pune in legatura cu amica mea care sa vindecat de cancer la san in 7-8 luni...si ea tot din constanta este !!!! a facut cura cu TRANSFER FACTOR PLUS si RIOVIDA !!!!
Oau,si nu ai fost nominalizat la premiul nobel in medicina?Demonstreaza acest lucru cu hartii nu cu vorbe si publicitate ieftina.
Mars de aici carcotasule...nu am eu ce sa-ti demonstrez eu tie care esti un dobitoc...mai bine invata sa scrii si sa te exprimi corect Romaneste si apoi mai stam de vorba....mai departe de asta cine este interesat sa vada daca ceea ce spun eu este adevarat sau nu ,nu are decat sa ceara singur informatii,nu trebuie sa fii tu avocatul tuturor...oamenii se pot descurca si singuri,nu cu ajutorul unui handicapat precum esti tu....INCULTULE !!!!!si ca sa-ti demonstrez inca odata ca esti idiot si handicapat,nu am de ce sa fiu eu nominalizat la bvre-un prenmiu,deoarece nu am vindecat eu pe nimeni,acea doamna sa informat temeinic despre aceste produse ,fiind profesor universitar si a luat decizia buna pentru ea de a face aceasta cura cu TRANSFER FACTOR PLU si Riovida , cura care a scapato de boala....produsele si le-a cumparat singura,nu le-a luat de la mine asa ca stai locului in banca ta ca prin magariile pe care le postezi tu aici faci numai rau oamenilor care ar avea nevoie sa se trateze
4Life
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:18
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-01 10:20:42
De la: TF_, la data 2009-10-31 20:17:15
De la: relu_eu2001, la data 2009-10-31 19:21:50conteaza din ce oras? eu vreau un doctor bun nu neapararat din orasul meu..eu sunt din c-ta,la fel si prietena mea..si am postat mesajul pt.un doctor bun si nu vreau sa va certati pe aici degeaba..
daca esti din constanta te pot pune in legatura cu amica mea care sa vindecat de cancer la san in 7-8 luni...si ea tot din constanta este !!!! a facut cura cu TRANSFER FACTOR PLUS si RIOVIDA !!!!
Oau,si nu ai fost nominalizat la premiul nobel in medicina?Demonstreaza acest lucru cu hartii nu cu vorbe si publicitate ieftina.
ene_m_gabriel
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:40
De la: TF_, la data 2009-11-01 13:18:42
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-01 10:20:42
De la: TF_, la data 2009-10-31 20:17:15
De la: relu_eu2001, la data 2009-10-31 19:21:50conteaza din ce oras? eu vreau un doctor bun nu neapararat din orasul meu..eu sunt din c-ta,la fel si prietena mea..si am postat mesajul pt.un doctor bun si nu vreau sa va certati pe aici degeaba..
daca esti din constanta te pot pune in legatura cu amica mea care sa vindecat de cancer la san in 7-8 luni...si ea tot din constanta este !!!! a facut cura cu TRANSFER FACTOR PLUS si RIOVIDA !!!!
Oau,si nu ai fost nominalizat la premiul nobel in medicina?Demonstreaza acest lucru cu hartii nu cu vorbe si publicitate ieftina.
Mars de aici carcotasule...nu am eu ce sa-ti demonstrez eu tie care esti un dobitoc...mai bine invata sa scrii si sa te exprimi corect Romaneste si apoi mai stam de vorba....mai departe de asta cine este interesat sa vada daca ceea ce spun eu este adevarat sau nu ,nu are decat sa ceara singur informatii,nu trebuie sa fii tu avocatul tuturor...oamenii se pot descurca si singuri,nu cu ajutorul unui handicapat precum esti tu....INCULTULE !!!!!si ca sa-ti demonstrez inca odata ca esti idiot si handicapat,nu am de ce sa fiu eu nominalizat la bvre-un prenmiu,deoarece nu am vindecat eu pe nimeni,acea doamna sa informat temeinic despre aceste produse ,fiind profesor universitar si a luat decizia buna pentru ea de a face aceasta cura cu TRANSFER FACTOR PLU si Riovida , cura care a scapato de boala....produsele si le-a cumparat singura,nu le-a luat de la mine asa ca stai locului in banca ta ca prin magariile pe care le postezi tu aici faci numai rau oamenilor care ar avea nevoie sa se trateze
Prietene,nu stiu care dintre noi are nevoie sa mai studieze gramatica limbii romane,dar eu accept ca mai fac greseli ortografice din cauza tastaturii,dar te intreb si eu asa ca un incult ce sunt, ce inseamna asta in mesajul tau:bvre-un prenmiu,?Cand ti-am cerut argumente ai fi fost in stare sa intri prin monitor la mine sa ma distrugi ,nenorociti ca tine sunt berechet,jigodii ca tine intalnim la tot pasul,mincinosi ca tine vad si aud zilnic,ma intreb daca doamna aia nu era profesor universitar ,se mai vindeca de cancer?Nu am auzit si nu a auzit nimeni de ea si nici de perfotmata unica in lume de a se vindeca de cancer tocmai cu colastra?Mai intreb,de ce nu sunt avizate de ministerul sanatatii pentru a fi introduse in Romania ca cele mai bune produse din lume care vindeca cancerul,de ce nu exista o reprezentanta in Romania,de ce nu exista macar un site al firmei in limba romana,(exista un site facut de un incult si un traducator analfabet)de ce ajung produsele sa fie vandute prin intermediul internetului?Mai sunt multe semne de intrebare vis a vis de excrocheria numita 4life.Nu imi este teama de astfel de firme,singure se vor exclude de pe piata suplimentelor alimentare,a,pardon a medicamentelor pentru ca ele vindeca cancerul,o afirmatie care ar trebui sa fie probata,este un caz penal sa spui ca ai vindecat ceva cu ceva anume neputand dovedi acest lucru,poate cineva va intra pe aceasta filiera si v-a da in judecata aceasta firma si v-a exclude acesti excroci care mint cu nerusinare(irina4life,silvium74,geanina etc).
ene_m_gabriel
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:59
esti un cretin iremedialbil petrica...un distrus si un disperat de soarta...dar asta este,iti meriti soarta...oricum ai face si oricum ai spune produsele TRANSFER FACTOR sunt cele mai bune produse destinate ustinerii si stimularii sistemului imunitar l;a ora actuala in lume...si oamenii inteligenti,care au capul pe umeri stiu ca sistemul imunitar este principalul raspunzator de starea de sanatate a unui organism !!!! mai departe, TRANSFER FACTRO PLUS are in compozitie pe langa factorii de transfer,un complex de ingrediente extras din cele mai cunoscute ciuperci terapeutice la nivel mondial,ciuperci pe care civilizatiile stravechi precum cea chineza,japoneza sau braziliana le cunosc de mii de ani ca si remedii naturale pentru o paleta foarte larga de afectiuni,inclusiv cancerul !!! ti-am mai spus eu ca tu nu ai cum sa intelegi ceva atat de destept precum TRANSFER FACTOR PLUS deoarece esti limitat...IQ tau este cu mult sub media oamenilor normali,de aceea esti asa de in ceata...mai departe , ca sa-ti raspund la intrebare,cine este ministerul sanatatii din romania ca sa aprobe sau sa nu aprobe un produs spre consum,cande acel produs se consuma in peste 70 tari din lume de peste 10 ani ???? si la acest capitol esti decat un dobitoc de comunist....mai departe,internetul este cea mai puternica formaq de prezentare de informatii si cel mai mare magazin din lume !!!! si asa va fi de aici incolo fir ca tu vrei fie ca nu vrei....din ceea ce spui tu pe aici se vede de la o posta cat esti de incuiat,ce principii de viata de kkt ai...dar stai calm prietene,fiecare pasare pe limba ei piere,nenorocirea taeste ca tu vei pieri innecat in aloe vera de la FOREVER...

p.s. fie ca vrei tu sau ca nu vrei,in curand afacerea 4life va intra si in romania si se va extinde la nivel national foarte repede deoarece produsese ce stau la baza acestei afaceri sunt UNICE IN LUME si sunt CELE MAI BUNE !!!! si asta nu ca o spun eu,ci o spun oamenii care si-au rezolvat si isi rezolva in continuare diverse probleme de sanatate ajutandu-si sistemul imunitar sa functioneze din nou corect !!! si numai punem la socoteala ca sistemul este asa de bine pus la punct incat iti permite ca si beneficiar al produselor,ca la un moment dat sa ti le procuri gratis,doar cu un minim de efort....
4Life
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:20
Da,sunt cretin pentru ca te intreb si iti cer argumente la minciunile debitate cu atata nesimtire.Da,cine ma rog spune ca sunt cele mai bune?Parca spuneai ca cei de la firma aia care are nevoie de publicitatea lui Ronaldinio(nutrilite)sunt nr 1 mondial,acum nu mai sunt?Silvica tata studiaza in dex cuvantul vindecare si cuvantul tratament mai ales inhibare.Mda,cine este ministerul sanatatii,niste fraieri care nu au ce face pe acasa,oare de ce dracu nu iau astia in calcul parerea ta?Internetul este o sursa de informare si cel mai mincinos magazin din lume in cazul 4life.Si zici ca v-a intra in Romania,m-as bucura sa nu primeasca avizul ministerului sau daca totusi o sa-l primeasca sper sa nu mai promiteti vindecare oamenilor asa cum o faci tu.Mai silvica oamenii nu "esti "tu,lasa oamenii sa dovedeasca acest lucru,tu esti un mincinos si faci o reclama nesimtita din disperare,dar ca sa te inervez mai mult am sa-ti spun ce-mi spuneai tu:mama ce m-am distrat pe seama ta de inocent si incult.Cum ramane cu persoana aceea vindecata de cancer,unde este,unde locuieste?Nu pe mine ma intereseaza ci pe acei oameni care-i minti cu nerusinare.
Vreau sa te intreb un aspect legat de cumpararea acestor porcarii:de ce trebuie sa beneficiez de produse in urma semnarii unui CONTRACT?Cam dubios.
ene_m_gabriel
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:43
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-01 14:43:46Da,sunt cretin pentru ca te intreb si iti cer argumente la minciunile debitate cu atata nesimtire.Da,cine ma rog spune ca sunt cele mai bune?Parca spuneai ca cei de la firma aia care are nevoie de publicitatea lui Ronaldinio(nutrilite)sunt nr 1 mondial,acum nu mai sunt?Silvica tata studiaza in dex cuvantul vindecare si cuvantul tratament mai ales inhibare.Mda,cine este ministerul sanatatii,niste fraieri care nu au ce face pe acasa,oare de ce dracu nu iau astia in calcul parerea ta?Internetul este o sursa de informare si cel mai mincinos magazin din lume in cazul 4life.Si zici ca v-a intra in Romania,m-as bucura sa nu primeasca avizul ministerului sau daca totusi o sa-l primeasca sper sa nu mai promiteti vindecare oamenilor asa cum o faci tu.Mai silvica oamenii nu "esti "tu,lasa oamenii sa dovedeasca acest lucru,tu esti un mincinos si faci o reclama nesimtita din disperare,dar ca sa te inervez mai mult am sa-ti spun ce-mi spuneai tu:mama ce m-am distrat pe seama ta de inocent si incult.Cum ramane cu persoana aceea vindecata de cancer,unde este,unde locuieste?Nu pe mine ma intereseaza ci pe acei oameni care-i minti cu nerusinare.
Vreau sa te intreb un aspect legat de cumpararea acestor porcarii:de ce trebuie sa beneficiez de produse in urma semnarii unui CONTRACT?Cam dubios.
petrica,speri tu dar speri degeaba...PERSOANA VINDECATA DE CANCER EXISTA,locuieste si traieste bine merci in Constanta...cine vrea sa o cunoasca,nu are decat !!! mai departe de asta nu ai tu cum sa demonstrezi ca eu as fi mintit cu ceva pe cineva,asa cum o facetio voi la forever,niste excroci....te inteleg ca esti foarte disperat ca ti-a scazut afacerea,ca oamenii din reteaua ta numai fac munca deoarece au constatat ca o fac in zadar,castigul este mult mai mic decat cheltuiala lor lunara...dar asta este,trebuie sa te obisnuiesti cu gandul ca asta este soarta afacerii tale...FALIMENTUL !!!!deoarece afacerea MLM se bazeaza pe duplicare,iar oamenii nu copiaza un caracter infect ca al tau....
4Life
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:55
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-01 14:43:46Da,sunt cretin pentru ca te intreb si iti cer argumente la minciunile debitate cu atata nesimtire.Da,cine ma rog spune ca sunt cele mai bune?Parca spuneai ca cei de la firma aia care are nevoie de publicitatea lui Ronaldinio(nutrilite)sunt nr 1 mondial,acum nu mai sunt?Silvica tata studiaza in dex cuvantul vindecare si cuvantul tratament mai ales inhibare.Mda,cine este ministerul sanatatii,niste fraieri care nu au ce face pe acasa,oare de ce dracu nu iau astia in calcul parerea ta?Internetul este o sursa de informare si cel mai mincinos magazin din lume in cazul 4life.Si zici ca v-a intra in Romania,m-as bucura sa nu primeasca avizul ministerului sau daca totusi o sa-l primeasca sper sa nu mai promiteti vindecare oamenilor asa cum o faci tu.Mai silvica oamenii nu "esti "tu,lasa oamenii sa dovedeasca acest lucru,tu esti un mincinos si faci o reclama nesimtita din disperare,dar ca sa te inervez mai mult am sa-ti spun ce-mi spuneai tu:mama ce m-am distrat pe seama ta de inocent si incult.Cum ramane cu persoana aceea vindecata de cancer,unde este,unde locuieste?Nu pe mine ma intereseaza ci pe acei oameni care-i minti cu nerusinare.
Vreau sa te intreb un aspect legat de cumpararea acestor porcarii:de ce trebuie sa beneficiez de produse in urma semnarii unui CONTRACT?Cam dubios.
ene_m_gabriel
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:57
adevarat cretinul pamantului,cancerul nu este o viroza,numac ca sistemul imunitar este capabil sa combata si o viroza dar si un cancer...mai invata minte obosita !!!

" Populatia globului experimenteaza in prezent o scadere a rezistentei la boli datorita unor factori sociali (proasta alimentatie), ecologici (poluarea mediului si a atmosferei datorita multor tehnologii actuale) si medicali (folosirea impropie a anumitor medicamente, a alcooluli, drogurilor si a stresului) care reprezinta poate principalul motiv al aparitiei situatiei actuale. Toti acesti factori sunt neputinciosi in fata sistemului imunitar si pot cauza deficiente imunologice. Folosirea modulatorilor imuni reprezinta unul din principalele mijloace in mentinerea functionarii normale a sistemului imunitar si a refacerii acestuia in conditii deficiente immunologic. Modulatorii imuni, atat cei naturali cat si substantele sintetice, sunt capabili de stimularea sau cresterea presiunii asupra sistemului imunitar. In practica medicala se folosesc o multitudine de modulatori dar eficacitatea lor si alte proprietati ca siguranta, simplicitatea in folosire, precum si a factorilor economici, difera in mare masura (A.A. Vorobiev, RAMS Bulletin nr.4, 2002 ). Modulatorii imuni endogeni, naturali, care contin substante de baza ce iau parte in reglarea procesului imunologic, sunt cei mai potriviti pentru consumul uman. Fiind formati din peptide naturale obtinute din colostru bovin Transfer FactorTM este considerat a fi unul dintre acesti modulatori imuni. Functia principala a acestor peptide in organism este de a furniza protectie imunologica impotriva microbilor (bacterii, virusuri etc.), celulelor canceroase, si a altor substante antigene capabile sa distruga procesele vitale din organism. Factorii de Transfer stimuleaza “coloana vertebrala” a sistemului imunitar (mai ales actiunea limfocitelor ucigatoare NK), activeaza procesul de sintetizare a imunocitokina si regleaza functiile imunologice. Factorii de Transfer sunt superiori altor, chiar bine cunoscuti modulatori imuni, pentru ca sunt extremi de eficienti in cresterea sistemului imunitar. Acopera un larg spectru de actiuni, sunt siguri, se folosesc pe cale bucala sub forma de capsule gelatinoase, nu au contraindicatii, nu produc reactii adverse, si are eficacitate atat asupra copiilor cat si a adultilor. Factorii de transfer au fost folosisti cu succes timp de multi ani pentru tratarea si prevenirea infectiilor virale, bacteriale, spontane, bolilor parazitice, tumorilor maligne, conditiilor autoimune, neuroastenice, dezechilibralilor endocrine si alergice, imunodeficientelor primare si secundare, si a bolilor urmate de dezechilibre in functiile imunologice. Transfer FactorTM si Transfer Factor PlusTM au fost studiati intens in clinicile din Rusia si institutiile de cercetare. Aceasta a ajutat la o generalizare a rezultatelor clinice si la prezentarea lor ca recomandari metodologice "
4Life
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:08
Draga mea, daca doresti un dr. f. bun pt. cancer la sin te sfatui sa mergi la Inst.de oncologie Cluj si sa-l cauti pe Conferentiar Dr.Mihai Muresan, medic primar chirurg, dr. in medicina, este un om deosebit pe plan personal si profesional, sint convinsa ca vei fi multumita de rezultate.
stefania2005
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:46
De la: TF_, la data 2009-11-01 15:08:43 adevarat cretinul pamantului,cancerul nu este o viroza,numac ca sistemul imunitar este capabil sa combata si o viroza dar si un cancer...mai invata minte obosita !!!

" Populatia globului experimenteaza in prezent o scadere a rezistentei la boli datorita unor factori sociali (proasta alimentatie), ecologici (poluarea mediului si a atmosferei datorita multor tehnologii actuale) si medicali (folosirea impropie a anumitor medicamente, a alcooluli, drogurilor si a stresului) care reprezinta poate principalul motiv al aparitiei situatiei actuale. Toti acesti factori sunt neputinciosi in fata sistemului imunitar si pot cauza deficiente imunologice. Folosirea modulatorilor imuni reprezinta unul din principalele mijloace in mentinerea functionarii normale a sistemului imunitar si a refacerii acestuia in conditii deficiente immunologic. Modulatorii imuni, atat cei naturali cat si substantele sintetice, sunt capabili de stimularea sau cresterea presiunii asupra sistemului imunitar. In practica medicala se folosesc o multitudine de modulatori dar eficacitatea lor si alte proprietati ca siguranta, simplicitatea in folosire, precum si a factorilor economici, difera in mare masura (A.A. Vorobiev, RAMS Bulletin nr.4, 2002 ). Modulatorii imuni endogeni, naturali, care contin substante de baza ce iau parte in reglarea procesului imunologic, sunt cei mai potriviti pentru consumul uman. Fiind formati din peptide naturale obtinute din colostru bovin Transfer FactorTM este considerat a fi unul dintre acesti modulatori imuni. Functia principala a acestor peptide in organism este de a furniza protectie imunologica impotriva microbilor (bacterii, virusuri etc.), celulelor canceroase, si a altor substante antigene capabile sa distruga procesele vitale din organism. Factorii de Transfer stimuleaza “coloana vertebrala” a sistemului imunitar (mai ales actiunea limfocitelor ucigatoare NK), activeaza procesul de sintetizare a imunocitokina si regleaza functiile imunologice. Factorii de Transfer sunt superiori altor, chiar bine cunoscuti modulatori imuni, pentru ca sunt extremi de eficienti in cresterea sistemului imunitar. Acopera un larg spectru de actiuni, sunt siguri, se folosesc pe cale bucala sub forma de capsule gelatinoase, nu au contraindicatii, nu produc reactii adverse, si are eficacitate atat asupra copiilor cat si a adultilor. Factorii de transfer au fost folosisti cu succes timp de multi ani pentru tratarea si prevenirea infectiilor virale, bacteriale, spontane, bolilor parazitice, tumorilor maligne, conditiilor autoimune, neuroastenice, dezechilibralilor endocrine si alergice, imunodeficientelor primare si secundare, si a bolilor urmate de dezechilibre in functiile imunologice. Transfer FactorTM si Transfer Factor PlusTM au fost studiati intens in clinicile din Rusia si institutiile de cercetare. Aceasta a ajutat la o generalizare a rezultatelor clinice si la prezentarea lor ca recomandari metodologice "
nu mi se pare nimic concludent,mai ales ca nu este singura sursa de imbunatatire a sistemului imunitar,deocamdata nici dovedita.Nu au reactii adverse dar nici nu vindeca cancerul si nici alte stari patologice.Mai studiaza mai silvica ca sunt satul de afirmatiile unor insi dubiosi si necunoscuti.
ene_m_gabriel
Postat pe 1 Noiembrie 2009 20:12
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-01 20:12:08
De la: TF_, la data 2009-11-01 15:08:43 adevarat cretinul pamantului,cancerul nu este o viroza,numac ca sistemul imunitar este capabil sa combata si o viroza dar si un cancer...mai invata minte obosita !!!

" Populatia globului experimenteaza in prezent o scadere a rezistentei la boli datorita unor factori sociali (proasta alimentatie), ecologici (poluarea mediului si a atmosferei datorita multor tehnologii actuale) si medicali (folosirea impropie a anumitor medicamente, a alcooluli, drogurilor si a stresului) care reprezinta poate principalul motiv al aparitiei situatiei actuale. Toti acesti factori sunt neputinciosi in fata sistemului imunitar si pot cauza deficiente imunologice. Folosirea modulatorilor imuni reprezinta unul din principalele mijloace in mentinerea functionarii normale a sistemului imunitar si a refacerii acestuia in conditii deficiente immunologic. Modulatorii imuni, atat cei naturali cat si substantele sintetice, sunt capabili de stimularea sau cresterea presiunii asupra sistemului imunitar. In practica medicala se folosesc o multitudine de modulatori dar eficacitatea lor si alte proprietati ca siguranta, simplicitatea in folosire, precum si a factorilor economici, difera in mare masura (A.A. Vorobiev, RAMS Bulletin nr.4, 2002 ). Modulatorii imuni endogeni, naturali, care contin substante de baza ce iau parte in reglarea procesului imunologic, sunt cei mai potriviti pentru consumul uman. Fiind formati din peptide naturale obtinute din colostru bovin Transfer FactorTM este considerat a fi unul dintre acesti modulatori imuni. Functia principala a acestor peptide in organism este de a furniza protectie imunologica impotriva microbilor (bacterii, virusuri etc.), celulelor canceroase, si a altor substante antigene capabile sa distruga procesele vitale din organism. Factorii de Transfer stimuleaza “coloana vertebrala” a sistemului imunitar (mai ales actiunea limfocitelor ucigatoare NK), activeaza procesul de sintetizare a imunocitokina si regleaza functiile imunologice. Factorii de Transfer sunt superiori altor, chiar bine cunoscuti modulatori imuni, pentru ca sunt extremi de eficienti in cresterea sistemului imunitar. Acopera un larg spectru de actiuni, sunt siguri, se folosesc pe cale bucala sub forma de capsule gelatinoase, nu au contraindicatii, nu produc reactii adverse, si are eficacitate atat asupra copiilor cat si a adultilor. Factorii de transfer au fost folosisti cu succes timp de multi ani pentru tratarea si prevenirea infectiilor virale, bacteriale, spontane, bolilor parazitice, tumorilor maligne, conditiilor autoimune, neuroastenice, dezechilibralilor endocrine si alergice, imunodeficientelor primare si secundare, si a bolilor urmate de dezechilibre in functiile imunologice. Transfer FactorTM si Transfer Factor PlusTM au fost studiati intens in clinicile din Rusia si institutiile de cercetare. Aceasta a ajutat la o generalizare a rezultatelor clinice si la prezentarea lor ca recomandari metodologice "
nu mi se pare nimic concludent,mai ales ca nu este singura sursa de imbunatatire a sistemului imunitar,deocamdata nici dovedita.Nu au reactii adverse dar nici nu vindeca cancerul si nici alte stari patologice.Mai studiaza mai silvica ca sunt satul de afirmatiile unor insi dubiosi si necunoscuti.
esti dobitoc si prost informat...nu produsul in sine vindeca cancerul,ci propriul sistem imunitar il vindeca prin actiunea de stimulare a celulelor NK cu pana la 437% !!!! si prin normalizarea functiilor alor celule de mare importanta ale sistemului imunitar...dar este greu de inteles asta pentru un om cu IQ foarte mic precum esti tu....
4Life
Postat pe 1 Noiembrie 2009 22:10
" Descoperirea factorilor de transfer de catre H.S. Lawrence in 1949 a marcat inceputul unei noi ere in dezvoltarea imunologiei (32, 33, 54). El a stabilit ca imunitatea poate fi transferata de la o persoana la alta prin introducerea unui extract de leucocit continad niste molecule numite factori de transfer. Proprietatile minunate ale acestor molecule cu semnal imunoactiv numite factori de transfer sunt capabile de o adevarata revolutionare a medicinei.
Conform celor spuse de Kirkpatrick et. al, (46) factorii de transfer sunt peptide formate din 44 de aminoacizi. Spre deosebire de anticorpi, care au o masa moleculara mare, moleculele factorilor de transfer reprezinta o mica parte din masa anticorpilor si moloculele cantaresc mai putin de 10.000 daltoni (o masa egala cu 1/12 din masa atomului de carbon 12). Conform unor autori limitele sunt cuprinse intre 3500 si 5000 daltoni. Mai tarziu s-a descoperit ca factorii de transfer nu sunt specifici intre specii dar au o eficacitate conforma cu specia biologica a donatorului. De aceea, sursa poate proveni de la diferite mamifere, de exemplu pot transfera imunitatea oamenilor chiar daca provin de la diferite specii de mamifere. Potrivit datelor existente factorii de transfer exercita o multitudine de influente asupra sistemului imunitar, regland functiile suprimatorilor-T(T-suppressors), distrugatorilor-T(T-killers) si macrofagilor. Transfer FactorTM (TF) (produs de 4Life Research, USA) este un produs hipoalergenic, fara caseina (proteina din lapte), lactoglobuline si alte proteine mari, dar care contine fractii de cytokine intacte identice cu cytokinele leukocyte. Academicianul A.A. Vorobiev de la Academia Rusa de Stiinte Medicale, subliniaza ca spre deosebire de alti imunomodulatori Transfer Factor are un spectru larg de activitate, este sigur, se administreaza oral, nu are contraindicatii sau efecte secundare si isi dovedeste eficacitatea atat la adulti cat si la copii. Fiind imunocorectori cu capacitate de adaptare factorii de transfer induc, modereaza si/sau normalizeaza raspunsul imunitar. In functie de felul dereglarii fie stimuleaza imunitatea scazuta, fie o normalizeaza sau creste reactiile imune de protective, astfel prevenind izbucnirea proceselor patologice. Aceste efecte apar datorita faptului ca Transfer FactorTM are trei fractii principale fiecare denumindu-se dupa efectul ei principal asupra sistemului imunitar: inductor, antigen specific si factori de transfer suprimatori. Inductorii asigura promptitudinea generala a sistemului imunitar cu scopul apararii impotriva invadatorilor externi. Factorii de transfer cu antigen specific reprezinta o categorie de anumiti antigeni si cytokine care ajuta sistemul imunitar sa recunoasca multe microorganisme si antigeni in formare. Suprimatorii ajuta sistemul imunitar sa nu-si concentreze intreaga atentie si putere asupra unor infectii deja “rezolvate” si in acelasi timp sa ignore alte amenintari. Suprimatorii de asemenea regleaza intensitatea raspunsul imunitar, astfel prevenind reactii autoimune. Cytokinele care fac parte din Transfer FactorTM, regleaza functionarea celulelor suprimatorilor, ajuta la mentinerea unei reactii imune corespunzatoare si gradul de activare procesuala, de exemplu, reactiile corpului pot deveni anticipabile si controlabile. Antigenii din componenta Transfer FactorTM sau dovedit a scurta perioada de dinainte de producerea anticorpilor prin cresterea procesului de prezentare a antigenilor celulelor imunocomponente. Ca o regula, persistenta unei infectii cronice apare ca urmare a unor functii inadecvate digestive si fagocite a macrofagelor; astfel se prelungeste perioada de prezentare a antigenilor straini limfocitelor-T si asigurarea producerii de anticorpi. Varietatea mecanismelor si actiunilor TF, originea lor naturala si lipsa contraindicatiilor au largit sfera aplicatiilor lor. Componentii specifici de antigen ai TF influenteaza activitatea macrofagelor si limfocitelor-T citotoxice, astfel ajutand sistemul imunitar sa recunoasca anumite microorganisme si antigeni. Si, deoarece etapele recunoasterii antigenilor si prezentarii celulelor producatoare de anticorpi sunt devansate (sarite,depasite), apare de asemenea o crestere a productiei de anticorpi specifici prin aducerea in reactie a sintezei de anticorpi care sa detina un fel de “matrita” a unui factor specific antigen.
Un aspect foate important ale efectelor factorilor de transfer este activarea nespecifica a reactilor macrofage care contribuie la completarea reactiei fagocitoze, recunoasterea oricarui antigen de catre macrofage, si prezentarea lor celulelor imunocomponente. Un proces similar este realizat regulat de macrofagele locali-zate in zonele Peyer din intestine. Astfel se regleaza un nivel stabil de anticorpi defensivi naturali si rata producerii anticorpilor specifici impotriva anumitor micro-organisme patogene care intra in corp prin tractul gastro-intestinal.Natura a impartit cele mai prompte si eficace mijloace de protectie infantila prin transmiterea factorilor detransfer de la mama la copil. In timpul primelor ore si zile ale vietii intra in corpul noului nascut prin intermediul colostrului informatii gata procesate despre anticorpii imunoglobulini si mediul incojurator care furnizeaza protectie nu numai ca un prim ajutor la intalnirea cu infectiile patogene, dar de asemenea invata macrofagele intestinale si limfocitele din zonele Peyer sa recunoasca cu rapiditate antigenii straini si sa puna in functie mecanismele imune de protectie. Interesul stiintific asupra factorilor de transfer este accentuat de faptul ca de cand au fost descoperiti au fost cheltuiti peste 40 milioane $ pentru cercetare, au fost publicate peste 3000 de pagini stiintifice si s-au tinut 11 conferinte internationale. In ciuda acestora, studiul aspectelor structurale si mecanismele efectelor factorilor de transfer inca mai pun probleme oamenilor de stiinta care se ocupa cu acest domeniu(46).Factorii de aparare imunitara participa intr-un anumit grad la dezvoltarea aproapei fiecarei conditii patologice. Tratamentele eficiente a multor infectii, bolilor alergice si autoimune depind de folosirea in timp a medicamentelor imunocorectoare. Felul cum un anume sistem imunitar raspunde la factorii distrugatori si la mediul in care apare si se dezvolta un proces patologic este de o importanta deosebita. Ar trebui subliniat faptul ca de la descoperirea factorilor de transfer cu mai mult de 50 de ani in urma, ei au devenit unul din mijloacele cele mai eficiente de intarire a rezistentei corpului fata de diferiti factori distrugatori. Efectele lor imunocorectoare demonstrate in multe infectii si boli somatice au fost studiate si prezentate de oameni de stiinta din diferite tari. Spectrul larg al efectelor clinice ale factorilor de transfer, care au fost prezentate la cel de al 11-lea Simpozion International (dedicat factorilor de transfer), au incurajat doctorii sa le recomande pacientilor de diferite varste de la copii mici la oameni in varsta care au fost tratati intensiv in diferite unitati medicale. Eficacitatea folosirii pe cale orala a preparatelor cu factori de transfer au fost de asemenea prezentate. Datorita eficacitatii mari de care dispun, TF pot fi folositi in combinatie cu alti imunomodulatori si adaptogeni. Folosirea TF in combinatie cu astfel de adaptogeni cum ar fi tactivinul, thymogenul, imunalul mielopidul si altele vor ajuta la directionarea efectului lor imunomodulator alaturi de producerea de cytokine si anticorpi. Datele stiintifice comparative obtinute prin investigatiile din laboratoare confirma efectul de stimulare asupra celuleor NK (celule naturale care omoara prin ele insele) de catre factorii de transfer TF si TF Plus. S-a stabilit ca TF este mult mai activ decat alti multi imunomodulatori deoarece TF creste activitatea NK cu pana la 283% iar TF Plus cu pana la 437% (32,46).
Studii in vitro facute de M.V. Kisielevsky si E.O.Khalturina de la Centrul Rus de Cercetari al Cancerului a demnostrat ca TF si TF Plus stimuleaza activitatea antitumorala si citotoxica a celulelor mononucleare din sange de la donatorii sanatosi. Cel mai mare efect a fost inregistrat cand timp de 48 de ore s-au urmarit in incubator activitatea celulelor monocelulare cu produse in diferite concentratii. Inregistrare s-a facut pe o scala de la .01 la 0.0001 mg/ml. Aceste produse, care contin amestecuri de factori de transfer proveniti din 2 surse, colostrul bovin si galbenusul de ou au avut efectul cel mai mare intr-o pro-portie de 70:30 si 50:50 (bovine:ou). Incubarea acestor produse impreuna cu impreuna cu celulele mononucleare duc la o crestere media a citotoxicitatii celulelor mononucleare de la un minim de 18% la 80-99% cu anumite mostre de depasire a efectelor stimulatoare citotoxice a interleukin-2. "


extras din CARTE METODOLOGICA, Moscova 2004
4Life
Postat pe 1 Noiembrie 2009 22:20
DACA MAI ESTI INTERESATA DE MEDIC, TE ROG SA MA CONTACTEZI:MARYNICOLAEV@YAHOO.COM
kudika059219
Postat pe 1 Noiembrie 2009 22:22
O pers. va cere sfatul si voi va certati pe forum?? dobitoc?? cum te poti adresa in asemenea fel?? si de ce nu sint cenzurate asemenea comentarii?? ce face adminul...?
stefania2005
Postat pe 2 Noiembrie 2009 12:42
tarot_healthy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 05:33
Buna,
Sora mea are cancer de san. S-a tratat la clinica Anadolu din Turcia, Istambul. Acolo a facut si operatia. Era in stadiul 4 cu metastaze. In Bucuresti ne-au spus ca mai are de trait 3 saptamani. Acum e ok, e operata si NU MAI ARE NIMIC, nu mai sunt celule canceroase si s-au inchis toate metastazele. Ii recomand prietenei tale acea clinica. Sunt profesionisti si conteaza foarte mult pentru ei VIATA. Au si site.
Succes!
IULIA1972
Postat pe 6 Decembrie 2009 08:10





ESTE FOARTE IMPORTANT GRUPUL DE MEDICI MULTUDISCIPLINARI CARE I-AU PUS DIAGNOSTICUL, DINSII IN MOD NORMAL TREBUIE SA STIE EXACT SITUATIA REALA A S IN CARE SE AFLA PACIENTA DEOARECE IN FUNCTIE DE DIAGNOSTICUL INITIAL TREBUIE SA SE PROCEDEZE SI IN TRATAMENTUL CHIRURGICAL. MAI E IMPORTANTA SI LOCALITATEA IN CARE SE AFLA PACIENTA. TREBUIE SA STITI CA LEGATURA CU MEDICUL CHIRURG E FOARTE IMPORTANTA PE O DURATA DE CEL PUTIN 5 ANI SI MAI SINT O GROAZA DE AMANUNTE IN FUNCTIE DE DIAGNOSTICUL PACIENTEI. NU EXISTA RETETA UNIVERSALA PRIVIND MEDICUL. E IMPORTANTA RESPECTAREA IN TOCMAI A PROCEDURILOR CHIRURGICALE IN TIMPUL INTERVENTIEI E FOARTE IMPORTANT HISTOPATOLOGUL( MEDICUL DE LABORATOR CARE PREPARA SI CONSULTA LAMA REZULTATA DIN TUMORA PACIENTEI) CARE DECIDE DE FAPT PRIN DIAGNOSTICUL SAU SOARTA PACIENTEI SI MAI SINT O GROAZA DE LUCRURI CARE INTERVIN PE PARCURS CU CONSIDERATIE STELLA ARCDESTINECOMUNE@YAHOO.COM SAU WWWDESTINECOMUNE.RO
arcdestinecomune
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:53
pentru un chirurg din tirgu mures in care in care am toata increderea ma poti contacta la adresa mcarmen121@yahoo.com
carmen121
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:42
ERA GROZAV DACA NU SE GRABEA SA FACA CHIMOTERAPIE .EFECTELE NATURISTE SUNT MAI MICI DUPA. DAR NU SUNT DE NEGLIJAT DELOC. EXISTA "TUMORLESS"(DOCTOR HAIMOVICH)DE EXEMPLU SI PENTRU CA VREI UN MEDIC BUN INTRADEVAR, PROFESORUL BLIDARU NU ARE EGAL DUPA PAREREA MEA. IL GASESTI LA INSTITUTUL ONCOLOGIC FUNDENI SAU LA LA O CLINICA PRIVATA. VEZI-GOOGLE ! DOAMNE AJUTA! IAR TU SUSTINE-I MORALUL PRIETENEI, PENTRU CA FOARTE MULT CONTEAZA.
kudika059219
Postat pe 6 Decembrie 2009 21:41
am o prietena care s-a operat acum 5 ani la Spitalul Fundeni la Domnul Doctor Aldea si se simte foarte bine ( i s-a scos sanul drept, a facut 6 luni citostatice si in fiecare an isi face cantastim si binenteles a urmat un regim de viata sanatos, regim alimentar, fara tigari, odihna multa si foarte important fara soare si plaja ).
Binenteles ca cel mai indicat este ca prietena ta sa mearga si sa faca niste controale adecvate si sa urmeze exact ce ii spun medicii.
Bafta multa si sanatate!
roxanaisabella
Postat pe 7 Decembrie 2009 00:12
BUNA LA TIMISOARA ESTE UN MEDIC SUPERB DE BUN AM O GRAMADA DE CUNOSTINTE CARE AU FC ACEASTA OPERATIE SI SUNT OK SE NUMESTE DOCTOR.COSTEA UN MEDIC SUPER INTERESEAZATE SI NU VEI REGRETA MULTA SANATATE
kudika104862
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce tremur???? 8 De la: healthy016730 30 Mai 2010 06:18
LIGHT&LEAVING WATER THERAPY 1 De la: ioanabobocea 17 Noiembrie 2009 23:08
BUNA 4 De la: andreutzzza_healthy 5 Ianuarie 2013 15:10
foarte important si urgent 17 De la: camiflorea 27 Iunie 2010 18:26
STERILETUL COOPER T 12 De la: didi15 26 Mai 2010 07:30