Setari Cookie-uri

test papanicolau C2 -C3

Buna fetelor,
Sunt tare speriata si va scriu in speranta ca ma puteti ajuta cu o informatie. Totul a inceput in ianuarie cand am fost la Timisoara sa imi fac un control ginecologic sa verific daca e totul ok sa pot ramane gravida.In urma testului Papanicolau a iesit o rana pe col. Dr a zis ca pot sa o cauterizre sau sa raman gravida si o rezolv apoi. Nu am ramas si am revenit in mai. De data asta a iesit C2 SI HPV.Am facut un tratament cu Cervugid si acum in noiembrie am repetat testul. Si surpriza flora foarte incarcata, HPV si displazie epitelila plus leziune intraepiteliala scuamosa iar pap c2-c3. Dr mi-a recomandat sa fac o colposcopie si o tipizare HPV. Sunt tare speriata din cate am citit C3 E SUSPICIUNE DE CANCER.Dr. a fost rezervat a zis ca nu vrea sa se pronunte pana nu fac colposcopia si tipizarea Hpv. Va rog din suflet sa imi spuneti si mie un dr bun in Tm ca as vrea si o alta parere sau in Cluj ca sunt disperata
cody_healthy
Postat pe 12 Noiembrie 2009 09:04
Nu e cazul sa fii atat de speriata, C2-3 nu e atat de grav , doar ca trebuie tratat de urgenta !
Din cate am auzit eu , medicul Olaru e foarte bun , poti incerca la el o analiza, si dupa aceasta , poti face tratament cu ovule SUPERFORTE, de la Deva,farmacia Elite-Nutritia, tel 0254/23.10.61, tel. 0726/76.15.57, 0729/01.58.43, e-mail: elite.nutritia@yahoo.com , ti se vor trimite prin posta.
Iti doresc multa sanantate !


Ioana--
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:48
De la: cody, la data 2009-11-12 09:04:13Buna fetelor,
Sunt tare speriata si va scriu in speranta ca ma puteti ajuta cu o informatie. Totul a inceput in ianuarie cand am fost la Timisoara sa imi fac un control ginecologic sa verific daca e totul ok sa pot ramane gravida.In urma testului Papanicolau a iesit o rana pe col. Dr a zis ca pot sa o cauterizre sau sa raman gravida si o rezolv apoi. Nu am ramas si am revenit in mai. De data asta a iesit C2 SI HPV.Am facut un tratament cu Cervugid si acum in noiembrie am repetat testul. Si surpriza flora foarte incarcata, HPV si displazie epitelila plus leziune intraepiteliala scuamosa iar pap c2-c3. Dr mi-a recomandat sa fac o colposcopie si o tipizare HPV. Sunt tare speriata din cate am citit C3 E SUSPICIUNE DE CANCER.Dr. a fost rezervat a zis ca nu vrea sa se pronunte pana nu fac colposcopia si tipizarea Hpv. Va rog din suflet sa imi spuneti si mie un dr bun in Tm ca as vrea si o alta parere sau in Cluj ca sunt disperata

Draga mea, in primul rand nu aborda acest subiect cu disperare, gandeste pozitiv, te va ajuta mult mai mult. Apoi ridica-ti sistemul imunitar prin orice mijloc. Urmeaza si tratamente naturiste. Cauta pe Internet si ai sa gasesti tot felul de asemenea tratamente. Sut tot felul de extrase de ciuperci care au si actiune antivirala. Cel mai bine ar fi sa consulti si un medic cu specializare in naturism sau poti consulta un homeopat.Tratamentul homeopat isi face insa efectul in timp...Desigur poti face tratamentul naturist in paralel cu cel alopat de aceea iti spun ca este bine sa consulti un medic de specialitate. Ai sa gasesti asemenea medici in clinici sau dau consultatii la diverse farmacii sau plafare.

In acelasi timp iti recomand sa folosesti constant pentru pastrarea sanatatii in zona intima absorbantele Lady Anion. Aceste absorbante stimuleaza atât sistemul imunitar printr/un procedeu 100% natural, cât ºi circulatia sangelui la nivel capilar. Absorbantele din gama Lady ANION (www.ladyanion.ro) sunt compuse din 8 straturi realizate din materiale textile si hartie pura, polimer ultra-absorbant, adezivi non toxici aprobati pentru industria alimentara, materiale impermeabile Hi-Tech care permit patrunderea aerului in timp ce retin lichidele. Pot fi folosite atat in perioada ciclului cât si in afara ei asigurand o protectie antibacteriana si antiinflamatorie perfecta. Cu fiecare pachet este distribuit si un Self Tester - pentru verificarea starii de sanatate. Este un instrument simplu si eficient prin care iti vei putea determina singura starea de sanatate la nivelul aparatului ginecologic. Vei afla in cateva secunde daca trebuie sa mergi urgent la doctor sau daca esti sanatoasa.
Printr-o folosirea constanta absorbantele Lady ANION pot avea efect profilactic si terapeutic in urmatoarele cazuri : Inflamatii si Dermatite, Alergii, Infectii cu bacterii de toate tipurile, Candidoze, mancarimi, arsuri, Infectii trompe uterine, Scurgeri excesive, Dismenoree, Migrene, Cancer de col uterin, Ciclu neregulat. De asemenea, ionii negativi asigura o oxigenare mai buna a sangelui si ajuta la echilibrarea hormonala. Daca exista inflamatii produse de bacterii rezistente la medicamentatie, emisia de ioni negativi din absorbante poate restrange aria acestora iar in cazul unei utilizari consecvente inflamatiile pot fi inlaturate. Certificate de Ministerul Sanatatii.
Acceseaza www.ladyanion.ro si ai sa ai mai multe detalii.
Pentru informatii detaliate ma poti gãsi la tel: 0768.05.68.69 sau la adresa loapersonal@yahoo.com

deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:18
Salut! Va rog frumos,stiti cumva in Connstanta ce medic este mai indicat pentru un control inecologic si un test Papanicolau? Si cam ce preturi sunt?
healthy003107
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:41
De la: cody, la data 2009-11-12 09:04:13Buna fetelor,
Sunt tare speriata si va scriu in speranta ca ma puteti ajuta cu o informatie. Totul a inceput in ianuarie cand am fost la Timisoara sa imi fac un control ginecologic sa verific daca e totul ok sa pot ramane gravida.In urma testului Papanicolau a iesit o rana pe col. Dr a zis ca pot sa o cauterizre sau sa raman gravida si o rezolv apoi. Nu am ramas si am revenit in mai. De data asta a iesit C2 SI HPV.Am facut un tratament cu Cervugid si acum in noiembrie am repetat testul. Si surpriza flora foarte incarcata, HPV si displazie epitelila plus leziune intraepiteliala scuamosa iar pap c2-c3. Dr mi-a recomandat sa fac o colposcopie si o tipizare HPV. Sunt tare speriata din cate am citit C3 E SUSPICIUNE DE CANCER.Dr. a fost rezervat a zis ca nu vrea sa se pronunte pana nu fac colposcopia si tipizarea Hpv. Va rog din suflet sa imi spuneti si mie un dr bun in Tm ca as vrea si o alta parere sau in Cluj ca sunt disperata




si eu am fost diag anul trecut cu C3...credeam ca e sf lumii...mi-a dat un tratament, pe care l-am urmat cu strictetie, iar dupa 3 saptamani am fost iar la control, unde mi-a recoltat din nou. rezultatele analizelor au fost ok. nu aveam absolut nimic. a zis ca am avut rana pe col, si atat. m-am dus insa si la alt medic sa ma asigure si acela ca nu am nimic. mi-a confirmat ca e totul ok. tu vad ca ai mai multe probl pe langa C3 dupa alte analize...dar primul diag la mine a fost identic ca la tine...nush ce sa zic....iti tin pumnii si astept vesti. ai vazut, la mine s-a rezolvat, gandeste-te ca si la tine poate fi la fel. succes!!!
I_am_sAshA_fiErcE
Postat pe 22 Noiembrie 2009 22:21
Asa este,trebuie sa gandim pozitiv in situatii critice!Astfel resursele noastre reusesc sa ne propage inainte. Si eu sunt intr-o situatie similara,,,astept rezultatul de la biopsie. La colposcopie mi-a iesit neoplasm cervical intraepitelial si de atunci traversez diverse stari, de la negare la epuizare psihica...Multa sanatate iti doresc si sa auzim de bine!
levyca
Postat pe 22 Noiembrie 2009 22:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hepatita c 2 De la: office_salinasusesi_ro 21 Iunie 2010 13:07
buna 2 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 10:06
Dilema, va rog?? 14 De la: kudika461661 1 Noiembrie 2011 16:26
salut 6 De la: office_salinasusesi_ro 23 Februarie 2010 14:19
sangerare 7 De la: Casoni_Mariana 26 Noiembrie 2009 11:40