Setari Cookie-uri

Ceai anticancerigen.


"Pentru persoanele care sufera de cancer recomand ceaiul din planta Larrea Mexicana. Aceasta planta traieste in Mexic, dar se poate gasi in orice farmacie naturista din Sua sau Europa de Vest, la un pret accesibil. De pe Internet am aflat ca doctorii nu sunt in unanimitate de acord cu efectul acestei plante impotriva cancerului. Neindoielnica este insa proprietatea ei de-a intari sistemul imunitar. Tatal meu a fost operat de cancer la limba acum cinci ani de o stralucita echipa medicala de la Clinica de Chirurgie Maxilofaciala a Facultatii de Stomatologie din Bucuresti (prof. dr. Ganuta si conf. dr. Bucur). El continua sa bea acest ceai, se simte foarte bine si de la fiecare control se intoarce acasa cu inima usoara. A primit planta de la un coleg a carui mama a luat ceaiul cand avea metastaza si a murit dupa noua ani din alta cauza. Tatal meu a vorbit doctorilor sai despre aceasta planta si a primit urmatoarele instructiuni, pe care le respecta cu sfintenie: - se bea o data pe zi, o cana de ceai, dimineata pe stomacul gol; - ceaiul se face din 1/2 de lingurita de praf de planta intr-o cana cu apa clocotita (nu se foloseste lingurita de metal odata ce planta se afla in apa); - dupa ce s-a baut ceaiul (cat se poate de fierbinte), o jumatate de ora nu se bea si nu se mananca nimic; - se bea zilnic, dar daca se sare cate o zi din cand in cand nu face nimic; - dupa aproximativ doua luni de tratament se recomanda una-doua saptamani de pauza. Atentie, ceaiul nu este recomandat in cazul unor sensibilitati la rinichi sau ficat, tratamentul trebuie intrerupt imediat daca urina devine inchisa la culoare sau daca ochii se ingalbenesc! Sanatate si Doamne-ajuta!"

Alina Mondini - Zurich


http://www.formula-as.ro/2003/551/sanatate-35/sanatate-3886
dianana
Postat pe 26 Noiembrie 2009 19:54
buna
vreau sa styiu adca in cazul unui pacient cu metasatze pe fiact merge acel ceai despre care vorbesti tu si cum sa-l ia
multumesc din suflet
DINAOLAR@YAHOO.CA
Postat pe 16 Februarie 2010 17:50
Sincer nu am incercat acest ceai deci nu pot spune nimic de el! Ce pot spune ca am in familie un caz de cancer cu metastaza si face un tratament cu NICOLIT in paralel cu citostatice si inca nu pot spune nimic ca a inceput de curand! Am incredere in acest produs care a aparut acum 50 ani! Pot sa-ti dau mai multe informatii destre acest medicament, daca te intereseaza! Multa sanatate!
dianana
Postat pe 17 Februarie 2010 20:36
NICOLIT

http://www.cancer-new-drug.com/romana/nicolit.php
dianana
Postat pe 17 Februarie 2010 20:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ati folosit produsele noni si rhodiolin? 41 De la: kudika226898 7 Septembrie 2015 05:39
tratamente naturiste pentru constipatie 221 De la: amalia79_healthy 18 August 2014 22:21
ZODII SI TRATAMENTE 9 De la: office_salinasusesi_ro 9 Martie 2010 17:32
O BOALA FARA DIAGNOSTIC,NIMENI NU STIE CE ESTE 19 De la: kudika_33284 19 Martie 2021 11:26
Oboseala si lipsa de energie 47 De la: valy87 29 Martie 2016 19:00