Setari Cookie-uri

ovare polichistice

Va rog din suflet daca este cineva care sufera de ovare polichistice si a reusit sa ramana insacinata sa imi spuna ce tratament a urmat. Si mai ales ce medic v-a ajutat? Din pacate eu nu am gasit inca un om cu suflet care sa ma ajute cu aceasta problema care ma macina de aproximativ 3 ani. Mentionez ca am menstruatie foarte rar, la cateva luni si implicit nu am ovulatie. Eu sunt din Ploiesti si as putea veni in Bucuresti dar vreu sa vin la un doctor care trateaza aceasta problema, efectiv sunt satula de mers la diversi medici care nu ofera o solutie concreta, desi stiu ca solutii exista. Nimic nu-mi doresc mai mult pe lume decat un copil, de fapt doi...Astept raspuns din partea celor care au sau au avut aceesi problema si care AU REUSIT. Va multumesc.
kudika172319
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:42
Buna . Eu sufar de ovare polichistice. Am luat Diane 35 de la 20 de ani, intai un an cu pauza apoi cand m-am mai dus la medic, aiurea asa , ma mai duceam la eco si imi gaseau chistele mari mai imi dadeau diane 6 luni.Acum cativa ani am luat Jasmine care e o forma mai usoara de Diane dar cand am facut o pauza, dupa 3 luni aveam chistele de 6 cm deja. Asa ca am trecut iar pe Diane, si am luat 8 luni, pentru ca dupa aceea mi s-a descoperit un hemangiom la ficat si nu am mai avut voie sa iau. Atunci am decis sa fac un bebe. Am facut pauza 5 luni. Menstruatia a inceput sa imi vina din ce in ce mai rar. Din iunie pana in august a venit la 42 de zile, a venit pe 16 august si dupa acea menstruatia am incercat si am si ramas insarcinata. Nu am facut nimic altceva. Stiu sigur ca pt ovarele polichistice cel mai bun stimulent de ovulatie sunt anticonceptionalele. Iei dupa avizul medicului cateva luni si apoi in primele doua luni ovulezi foarte bine si ramai sigur insarcinata. Foarte multa lume spune ca este bine sa faci pauza dupa anticonceptionale pt ca esti plina de hormoni cateva luni dupa ce le intrerupi, dar eu stiu prietene care au ramas accidental din prima luna cand le-au intrerupt si au copii foarte sanatosi. In plus pe prospectul lor scrrie ca NU au efect teratogen si daca ramai accidental in timp ce le urmezi nu e nevoie sa intrerupi sarcina pt ca nu dau malformatii la copil. Tu faci cum crezi si cum te sfatuiesc medicii eu ti-am spus cum a fost la mine si cum a fost la alte prietene.Se poate ramane insarcinata si cu ovare polichistice si dupa 5 luni de la anticonceptioanle si dupa o luna, fara probleme. Mai depinde si de norocul vostru. Iar daca nu si nu va trebui sa isi faca si sotul tau o spermograma inainte sa incepeti sa aruncati cu bani pe tratamente pt tine. Mult noroc.
Arlene
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:27
dragele mele si eu aveam ovare polichistice iau anticonceptionalemeleva 35 dar lasati doctorii,cautati o persoana are lucreaza cu bioenergie, am facut o sedinta si mia zis a nu mai am nimic, dupa 2 saptamani am mers la ginecolog si mia confirmat.nu am incercat sa raman insarcinata pt a nu este inca timpul.sper sa va ajute cu ceva satul meu pusi
andreeea_deya
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:35
Buna seara,
Pentru a veni in ajutorul doamnelor care au astfel de probleme legate de aaceste dereglari si celor care doresc sa aduca pe lume copii le pun la dispozitie aceasta reteta,care in completare cu tratanente cu ESSENTE FLORALE BACH ( care ne redau speranta,mai ales dupa multe incercari esuate,increderea si echilibru ) conduc spre rezultate pozitive,
Iata Reteta : TINCTURA BRANCA URSULUI 1lingurita dimineata si 1 lingurita seara se amesteca cu putina apa.TINCTURA DE MLADITA ZMEUR 25 picaturi dimineata 25 picaturi seara.CEAI DE CRETISOARA AMESTECAT CU CEAI DE COADA SORICELULUI. Tratamentu se face 3 luni zilnic,nu are voie sa il intrerupa.
Este indicata folosirea unei perne lelectrice si aplicarea ei in zona abdomenului inferior seara de seara,pentru ca ajuta foarte mult caldura uscata.
Pentru cine are posibilitatea poate aplela la impachetari cu parafina.
Si ca sa actionam si local putem apela la creme vaginale sau soulutii ce contin
lactobacili care echilibreaza flora microbiana locala
sigr si aici essentele florale bach au dat rezultate bune
.
cu mare drag!
dia_luna_sol
Postat pe 16 Decembrie 2009 01:11
Vindecarea cu bioenergie exista de mii de ani si este cunoscuta in intreaga lume. Terapia se bazeaza pe echilibrarea corpului energetic, matricea noastra, care este capabila de a reflecta un dezechilibru cu mult inainte ca boala sa apara in corpul fizic. Aura noastra, sistemul nostru de aparare sau imunitar, are toate informatiile despre slabiciunea noastra in fata bolilor si despre sanatate. Cand corpul nostru de energie este echilibrat si inconjoara corpul nostru fizic uniform, suntem sanatosi, dar atunci cand corpul nostru energetic estedezechilibrat si are energia inegal distribuita, ne imbolnavim.

In primavara anului 2007, Metoda de vindecare Domancic a fost utilizata pentru cercetarea celulelor canceroase la Institutul de Oncologie din Ljubljana, Slovenia, cu rezultate remarcabile. Proiectul a implicat observarea in vitro ca celulele canceroase agresive au fi distruse dupa cateva minute de tratament bioenergetic Domancic. Celulele sanatoase nu au fost afectate.
http://apastructurata.blogspot.ro/2013/04/zdenko-domancic-medicina-alternativa.html
apa_structurata
Postat pe 13 Februarie 2015 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
crampa scriitorului 16 De la: MONSENIORUL 5 Ianuarie 2012 21:48
CAUZA REALA A TUTUROR BOLILOR - STRESUL! 14 De la: andutza_con 3 Iulie 2011 11:34
semne 6 De la: healthy005455 19 Martie 2010 14:42
argila alba 28 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 08:33
PORUMBEL FARA UN PICIOR 10 De la: kyru 15 Februarie 2010 18:38