Setari Cookie-uri

Rinoplastie

As dori sa stiu detalii despre aceasta operatie, asa ca va rog pe cele care ati trecut prin aceasta experienta sa-mi dati detalii pentru a ma ajuta sa ma hotarasc daca sa o fac sau nu. pupici
sandibel
Postat pe 10 Decembrie 2009 12:08
Cred ca depinde de fiecare daca merita sa faca sau nu operatia. Daca te deranjeaza la respirat sigur ca merita. Daca vrei o alta forma la nas si gasesti un doctor bun iar e ok. Eu am trecut printr-o rinoplastie si nu pot sa zic ca a fost dificil dar dureaza ceva pana poti sa iesi afara fara se se uite lumea ciudat la tine :) Cam o luna adica se vede ca ai nasul mai umflat. Eu am avut si deviatie de sept asa ca acum am scpat si de bixtonim. Iar forma e mult mai draguta decat era inainte. Am facut operatia intr-o clinica privata asa ca a costat destul de mult, dar a meritat. Prima noapte a fost mai neplacut ca respiram pe gura dar am reusit sa dorm chiar si asa. Oricum ma asteptam sa fie mult mai rau, dupa cum mai citisem pe net.
alinac_healthy
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:38
si-a modelat cineva nasul la clinica doctorului Stan - Bacau? sau poate cunoasteti persoane care au trecut pe acolo :) ma intereseaza daca rezultatele au fost satisfacatoare.astept cu nerabdare mesajele voastre. multumesc!
oana2010_healthy
Postat pe 27 Decembrie 2009 16:32
Tu trebuie sa sti cel mai bine daca vrei sa iti faci operatia sau nu.Eu am suferit interventia acum 3 luni la doctorul Nicolae Antohi si sunt extrem de multumita, este un doctor exceptional, foate bun in ceea ce face.Operatia nu este deloc dureroasa, doar ca procesul de vindecare este oarecum mai lent da asta depinde de organismul fiecaruia.Este o oarecare incomoditate in prima zi cand ai niste tuburi de silicon in nas(asa foloseste doctorul Antohi)si sunt bune ca faciliteaza respiratia in rest nu este nicio durere.Asa ca tu trebuie sa te decizi daca vrei cu adevarat sa faci, oricum eu iti recomand pe doctorul Antohi este cel mai bun.
healthy010953
Postat pe 8 Ianuarie 2010 21:16
Daca te hotarasti iti recomand sa apelezi la DR.COTULBEA la Spitalul ORL din Timisoara.
anicociu
Postat pe 15 Ianuarie 2010 21:58
la el ma gandeam si eu, merci pentru sfat
sandibel
Postat pe 18 Ianuarie 2010 09:37
De la: healthy010953, la data 2010-01-08 21:16:07Tu trebuie sa sti cel mai bine daca vrei sa iti faci operatia sau nu.Eu am suferit interventia acum 3 luni la doctorul Nicolae Antohi si sunt extrem de multumita, este un doctor exceptional, foate bun in ceea ce face.Operatia nu este deloc dureroasa, doar ca procesul de vindecare este oarecum mai lent da asta depinde de organismul fiecaruia.Este o oarecare incomoditate in prima zi cand ai niste tuburi de silicon in nas(asa foloseste doctorul Antohi)si sunt bune ca faciliteaza respiratia in rest nu este nicio durere.Asa ca tu trebuie sa te decizi daca vrei cu adevarat sa faci, oricum eu iti recomand pe doctorul Antohi este cel mai bun.


Bu

ai facut operatia doar pentru remodelare? sau ai avut si deviatie de sept?
daca imi poti spune cat a costat...

mulumesc... si eu vreau sa merg sapt. viitoare la o consultatie pt a programa operatiea la Dr. Antohi
tina2010
Postat pe 26 Februarie 2010 21:47
draga mea,iti spun din proprie experienta ca dr Stan Cotulbea este un macelar..opereaza pe banda ...eu m-am operat la dansul si ma nenorocit,ma distrus,mi-a facut un nas oribil...cauta-ti orice alt doctor dar nu Cotulbea.el a fot bun candva acum face tot in scarba noi suntem mai multe fete care ne-am operat la dansul si din 7 doar una este cat de cat ok.adik nu e ceea ce si-a dorit dar nu este f stramb si urat ca l restul dintre noi.
sper sa nu iti fi trimis mesajul prea tarziu si sa te numeri si tu preintre noi
oana_22
Postat pe 16 Septembrie 2010 16:18
daca nu ai apucat sa te operezi la nas, 2 prietene s-au operat la medicul Kasem Abu Bakr si ti-l recomand (www.drkasem.ro).
Recuperarea este intradevar lenta, adevaratul rezultat se vede cam in 2 luni, dar merita daca ai un adevarat complex legat de aspectul nasului. Prietenele mele sunt foarte multumite si au prins mai multa incredere in ele. Din experienta lor iti spun ca dureri nu au avut, insa o saptamana au trebuit sa suporte vanataile create.
zabiela2002
Postat pe 3 Decembrie 2010 00:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Transplanutul de rinichi 148 De la: dianana 19 Iulie 2016 15:51
Antibioticile distrug flora intestinala?? 11 De la: kudika226898 10 August 2010 19:05
crema de corp extrem de hranitoare care sa iti lase pielea fina si catifelata 17 De la: anna 13 Octombrie 2009 11:43
stranut repetat,alergia 6 De la: healthy17 8 Februarie 2010 03:22
The best tratament... 15 De la: office_salinasusesi_ro 25 Februarie 2010 08:28