Setari Cookie-uri

Cum sa mancam sanatos de Sarbatori

Eu intotdeauna ma ingras de Sarbatori! Mananc cu pofta, la fiecare vizita mananc, apoi mananc cu fiecare invitat. Noaptea, ca adorm tarziu, doar ne mai distram si noi, iarasi mananc. Mi-am facut eu o serie de preparate mai sanatoase, sarmale din carne macra, preparate din pui si peste, dar cozonacii nu i-am putut face de regim:)) si-s asa de buuuuni!!! Mi-e groaza de ce-o sa fie dupa, caci stiu ca pana dupa 2 ian nu o sa ma opresc:)) da-ti-mi o idee, o solutie, cumva ceva caci m-am saturat de cura de slabire post-sarbatori!
carmen79
Postat pe 25 Decembrie 2009 13:01
Noi facem mult sex ca sa compensam asta.
lmodoran
Postat pe 26 Decembrie 2009 06:19
Daca iti place sa faci sport, poti merge la fitness, o sauna ajuta la detoxifierea organismului, un masaj tonifiant care sa te binedispuna si sa te refaca dupa vizitele dese de sarbatori, etc, lista poate continua. La Club CLASS poti face fitness, sauna, jacuzzi, masaj, sau te poti delecta cu o partida de squash. Clubul este in sectorul 1, str. Garlei 30 A; tel.40 21 233 28 13; +40 21 233 28 14; +40 722 516 179. mrotaru@class-hotel.ro
carmenjatarel_yahoo_com
Postat pe 26 Decembrie 2009 07:08
Buna dimineata si Craciun fericit tuturor!
Rewenind la ceea ce ai scris tu si pe langa raspunsurile altora, da-mi voie sa-ti sugerez o idee: Nu vrei sa fii tu propriul tau stapan si nu POFTA si sa incerci sa te abtii la mancare? Adica nu trebuie sa mananci acasa, in vizite, cu musafirii, de pofta, de foame, din curiozitatea incercarii unui nou preparat s.a.m.d.??? Mananci din toate cate putin, gusti, ii servesti pe musafiri si stai cu ei conversand, facand atmosfera si nu mancand din nou, iar in vizite gusti din ce ti se ofera si nu te lasi stapanita de pofte... Apoi, fa miscare, sport, sex, ce vrei tu... Totul e chestie de vointa, asta daca nu suferi de bulimie. Stiu ca ai sa reusesti, motiv pentru care te aplaud anticipat
Spune-mi ce/cum mananci, ca sa-ti spun cat de sanatos esti!Ai grija de tine!
LA MULTI ANI!
marianasbarlad
Postat pe 26 Decembrie 2009 09:51
Daca vei fi pensionar, somera nu se pune problema, ca nu ai cu ce cunpara, deci automat ajungi slabuta.Pana atunci sa mananci cu discernamant, si daca ai multa mancar mai dai si la saraci care nu au o sarmala pe masa.Pofta buna.
elsopotyi
Postat pe 26 Decembrie 2009 10:26
De la: elsopotyi, la data 2009-12-26 10:26:48Daca vei fi pensionar, somera nu se pune problema, ca nu ai cu ce cunpara, deci automat ajungi slabuta.Pana atunci sa mananci cu discernamant, si daca ai multa mancar mai dai si la saraci care nu au o sarmala pe masa.Pofta buna.
sarmala sau sarma,vai de limba Romana?
ene_m_gabriel
Postat pe 26 Decembrie 2009 13:14
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-26 13:14:22
De la: elsopotyi, la data 2009-12-26 10:26:48Daca vei fi pensionar, somera nu se pune problema, ca nu ai cu ce cunpara, deci automat ajungi slabuta.Pana atunci sa mananci cu discernamant, si daca ai multa mancar mai dai si la saraci care nu au o sarmala pe masa.Pofta buna.
sarmala sau sarma,vai de limba Romana?



..corectezi......de parca si-ar scrie teza de doctorat!
limba romana cu lit. mare sau lit. mica? sa ma lamuresc si eu........ca nu prea mai stiu.....
kudika070720
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:52
cat mai multe condimente adaugate sau nu in mancare: piper, scortisoara, rozmarin, fenicul, coriandru, ienupar, rozmarin, etc Ceai pentru digestie si protectia ficatului: sunatoare, mesteacan...
kudika083996
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:58
eu inca n-am inteles de ce femeile fac atatia cozonaci de sarbatori: copiii prefera ciocolata iar barbatii mancarea gatita si in general gustul sarat. cel putin eu nu cunosc barbati care sa ceara cozonaci de craciun.
si-atunci femeia-i face-femeia-i mananca si se ingrasa. sfatul meu e sa bei mai multa apa, astfel vei manca mai putin, sa ai paharul plin de apa in fata mereu. sau sa nu mai tii atatea diete dupa sarbatori, ce daca ai cu 2-3 kg in plus dupa- sunt atatea persoane pline de charm care inspira delicii senzuale avand cateva kg in plus, purtate bine.
eleain
Postat pe 26 Decembrie 2009 16:02
Eu am vazut si copii si barbat cerand cozonac. Familia mea! Si am facut si alte prajituri dar cozonacul a fost VEDETA!

La multi ani!
mireladoncut
Postat pe 26 Decembrie 2009 16:12
Citeste articolul din www.ziarulzidul.ro la categoria Medicina azi, se numeste Fi cumpatat de sarbatori
lacrici
Postat pe 26 Decembrie 2009 16:28
Nu numai intr-o teza de doctorat trebuie sa scriem corect.E pacat sa schilodim limba pe care o vorbim,sa nu stim sa scriem "cumpar" cu "m" si nu cu "n"sau "saracii"cu doi de "i".Cred ca am avea cu totii de castigat daca am semnala greselile pe care le fac nestiutorii.Poate ar mai invata si ei cate ceva, daca la scoala n-au avut timp!!!
healthy003074
Postat pe 26 Decembrie 2009 19:30
De la: healthy003074, la data 2009-12-26 19:30:55Nu numai intr-o teza de doctorat trebuie sa scriem corect.E pacat sa schilodim limba pe care o vorbim,sa nu stim sa scriem "cumpar" cu "m" si nu cu "n"sau "saracii"cu doi de "i".Cred ca am avea cu totii de castigat daca am semnala greselile pe care le fac nestiutorii.Poate ar mai invata si ei cate ceva, daca la scoala n-au avut timp!!!
Nu ma irita felul cum scriu cat faptul ca se dau "profesori" in sfaturi,a ajuns acest popor atat de incult incat ma mir ca se mai face ziua.Suntem un popor care dam sfaturi neintemeiate sau sa-i facem pe ceilalti sa creada ca o minciuna trebuia sa fie respectata sau persoana sa fie una de "rang" si respecata pentru idiotenia de care da dovada.
ene_m_gabriel
Postat pe 26 Decembrie 2009 19:51
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-26 19:51:43
De la: healthy003074, la data 2009-12-26 19:30:55Nu numai intr-o teza de doctorat trebuie sa scriem corect.E pacat sa schilodim limba pe care o vorbim,sa nu stim sa scriem "cumpar" cu "m" si nu cu "n"sau "saracii"cu doi de "i".Cred ca am avea cu totii de castigat daca am semnala greselile pe care le fac nestiutorii.Poate ar mai invata si ei cate ceva, daca la scoala n-au avut timp!!!
Nu ma irita felul cum scriu cat faptul ca se dau "profesori" in sfaturi,a ajuns acest popor atat de incult incat ma mir ca se mai face ziua.Suntem un popor care dam sfaturi neintemeiate sau sa-i facem pe ceilalti sa creada ca o minciuna trebuia sa fie respectata sau persoana sa fie una de "rang" si respecata pentru idiotenia de care da dovada.



.............te vad om cu carte........de ce nu incerci sa te distrezi citind postarile, fara sa te "amarasti" incercand sa faci educatie!Eu cred ca n-ai avea .........timp!
Adam Mickiewicz spunea: Fii indulgent cu altii si sever cu tine!
kudika070720
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:33
De la: healthy006843, la data 2009-12-27 09:33:28
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-26 19:51:43
De la: healthy003074, la data 2009-12-26 19:30:55Nu numai intr-o teza de doctorat trebuie sa scriem corect.E pacat sa schilodim limba pe care o vorbim,sa nu stim sa scriem "cumpar" cu "m" si nu cu "n"sau "saracii"cu doi de "i".Cred ca am avea cu totii de castigat daca am semnala greselile pe care le fac nestiutorii.Poate ar mai invata si ei cate ceva, daca la scoala n-au avut timp!!!
Nu ma irita felul cum scriu cat faptul ca se dau "profesori" in sfaturi,a ajuns acest popor atat de incult incat ma mir ca se mai face ziua.Suntem un popor care dam sfaturi neintemeiate sau sa-i facem pe ceilalti sa creada ca o minciuna trebuia sa fie respectata sau persoana sa fie una de "rang" si respecata pentru idiotenia de care da dovada.



.............te vad om cu carte........de ce nu incerci sa te distrezi citind postarile, fara sa te "amarasti" incercand sa faci educatie!Eu cred ca n-ai avea .........timp!
Adam Mickiewicz spunea: Fii indulgent cu altii si sever cu tine!
corect,dar aici vorbim despre sanatate,sfaturi bazate pe argumente,nu vorbim de mancare,imbracaminte si alte subiecte fara rost.E ca si cand cineva cere un sfat despre apendicita si vine un incult cu un raspuns care ii scoate in evidenta prostia si criza de personalitate.
ene_m_gabriel
Postat pe 27 Decembrie 2009 10:21
Apeleaza la un consultant de nutritie Herbalife,.....au un produs numit ...pastila care triseaza...se ia inainte de masa si te ajuta sa nu asimilezi!!!!Eu si familia mea folosim de doi ani si mesele mai bogate nu mai sunt o problema,....ne mentinem la aceeasi greutate,....anavera76@yahoo.com
anavera
Postat pe 27 Decembrie 2009 21:11
De la: anavera, la data 2009-12-27 21:11:57Apeleaza la un consultant de nutritie Herbalife,.....au un produs numit ...pastila care triseaza...se ia inainte de masa si te ajuta sa nu asimilezi!!!!Eu si familia mea folosim de doi ani si mesele mai bogate nu mai sunt o problema,....ne mentinem la aceeasi greutate,....anavera76@yahoo.com
herbalife,din cate stiu eu aceasta firma functioneaza in Romania ilegal,produsele sunt de slaba calitate,nu numai pastila triseaza chiar si firma.
ene_m_gabriel
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:24
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-26 19:51:43
De la: healthy003074, la data 2009-12-26 19:30:55Nu numai intr-o teza de doctorat trebuie sa scriem corect.E pacat sa schilodim limba pe care o vorbim,sa nu stim sa scriem "cumpar" cu "m" si nu cu "n"sau "saracii"cu doi de "i".Cred ca am avea cu totii de castigat daca am semnala greselile pe care le fac nestiutorii.Poate ar mai invata si ei cate ceva, daca la scoala n-au avut timp!!!
Nu ma irita felul cum scriu cat faptul ca se dau "profesori" in sfaturi,a ajuns acest popor atat de incult incat ma mir ca se mai face ziua.Suntem un popor care dam sfaturi neintemeiate sau sa-i facem pe ceilalti sa creada ca o minciuna trebuia sa fie respectata sau persoana sa fie una de "rang" si respecata pentru idiotenia de care da dovada.
ar trebui sa te iei de mana cu BORAT si sa emigrezi in Kazahstan !!!! daca nu te mai suporti pe aici printre noi. ...!!
4Life
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:28
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-27 22:24:19
De la: anavera, la data 2009-12-27 21:11:57Apeleaza la un consultant de nutritie Herbalife,.....au un produs numit ...pastila care triseaza...se ia inainte de masa si te ajuta sa nu asimilezi!!!!Eu si familia mea folosim de doi ani si mesele mai bogate nu mai sunt o problema,....ne mentinem la aceeasi greutate,....anavera76@yahoo.com
herbalife,din cate stiu eu aceasta firma functioneaza in Romania ilegal,produsele sunt de slaba calitate,nu numai pastila triseaza chiar si firma.
petrica, ca de obicei esti foarte prost informat,de fapt esti informat asa cum esti tu...

oricum, nu v-au intrecut astia de la herbalife pe voi aia de la forever in minciuni !!!! sunteti campioni...
4Life
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:30
De la: 4Life, la data 2009-12-27 22:28:46
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-26 19:51:43
De la: healthy003074, la data 2009-12-26 19:30:55Nu numai intr-o teza de doctorat trebuie sa scriem corect.E pacat sa schilodim limba pe care o vorbim,sa nu stim sa scriem "cumpar" cu "m" si nu cu "n"sau "saracii"cu doi de "i".Cred ca am avea cu totii de castigat daca am semnala greselile pe care le fac nestiutorii.Poate ar mai invata si ei cate ceva, daca la scoala n-au avut timp!!!
Nu ma irita felul cum scriu cat faptul ca se dau "profesori" in sfaturi,a ajuns acest popor atat de incult incat ma mir ca se mai face ziua.Suntem un popor care dam sfaturi neintemeiate sau sa-i facem pe ceilalti sa creada ca o minciuna trebuia sa fie respectata sau persoana sa fie una de "rang" si respecata pentru idiotenia de care da dovada.
ar trebui sa te iei de mana cu BORAT si sa emigrezi in Kazahstan !!!! daca nu te mai suporti pe aici printre noi. ...!!
la cat de jegos si borat esti tu nu ma mira ca mai esti si incult.
ene_m_gabriel
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:31
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-27 22:31:21
De la: 4Life, la data 2009-12-27 22:28:46
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-26 19:51:43
De la: healthy003074, la data 2009-12-26 19:30:55Nu numai intr-o teza de doctorat trebuie sa scriem corect.E pacat sa schilodim limba pe care o vorbim,sa nu stim sa scriem "cumpar" cu "m" si nu cu "n"sau "saracii"cu doi de "i".Cred ca am avea cu totii de castigat daca am semnala greselile pe care le fac nestiutorii.Poate ar mai invata si ei cate ceva, daca la scoala n-au avut timp!!!
Nu ma irita felul cum scriu cat faptul ca se dau "profesori" in sfaturi,a ajuns acest popor atat de incult incat ma mir ca se mai face ziua.Suntem un popor care dam sfaturi neintemeiate sau sa-i facem pe ceilalti sa creada ca o minciuna trebuia sa fie respectata sau persoana sa fie una de "rang" si respecata pentru idiotenia de care da dovada.
ar trebui sa te iei de mana cu BORAT si sa emigrezi in Kazahstan !!!! daca nu te mai suporti pe aici printre noi. ...!!
la cat de jegos si borat esti tu nu ma mira ca mai esti si incult.
lasa ciocul mic BORAT !!! marsh in Kazahstan !!!
4Life
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:34
De la: 4Life, la data 2009-12-27 22:34:38
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-27 22:31:21
De la: 4Life, la data 2009-12-27 22:28:46
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-26 19:51:43
De la: healthy003074, la data 2009-12-26 19:30:55Nu numai intr-o teza de doctorat trebuie sa scriem corect.E pacat sa schilodim limba pe care o vorbim,sa nu stim sa scriem "cumpar" cu "m" si nu cu "n"sau "saracii"cu doi de "i".Cred ca am avea cu totii de castigat daca am semnala greselile pe care le fac nestiutorii.Poate ar mai invata si ei cate ceva, daca la scoala n-au avut timp!!!
Nu ma irita felul cum scriu cat faptul ca se dau "profesori" in sfaturi,a ajuns acest popor atat de incult incat ma mir ca se mai face ziua.Suntem un popor care dam sfaturi neintemeiate sau sa-i facem pe ceilalti sa creada ca o minciuna trebuia sa fie respectata sau persoana sa fie una de "rang" si respecata pentru idiotenia de care da dovada.
ar trebui sa te iei de mana cu BORAT si sa emigrezi in Kazahstan !!!! daca nu te mai suporti pe aici printre noi. ...!!
la cat de jegos si borat esti tu nu ma mira ca mai esti si incult.
lasa ciocul mic BORAT !!! marsh in Kazahstan !!!
M-am gandit cum poti tu cu familia ta sa manaci sanatos,se ia o ulcica de colastra de la vacile pascute de tine pe plaiuri petrochimice se bea cu un pic de kk de la vaca care a fatat un bou ca tine si se obtine un excrement 100% original si natural dupa care se serveste de catre jepatii de la firma din fundul curtii unde tu esti vacar principal si pofticiosul cel mai entuziasmat,va dorim POFTA BUNA.
ene_m_gabriel
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:39
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-27 22:39:10
De la: 4Life, la data 2009-12-27 22:34:38
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-27 22:31:21
De la: 4Life, la data 2009-12-27 22:28:46
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-26 19:51:43
De la: healthy003074, la data 2009-12-26 19:30:55Nu numai intr-o teza de doctorat trebuie sa scriem corect.E pacat sa schilodim limba pe care o vorbim,sa nu stim sa scriem "cumpar" cu "m" si nu cu "n"sau "saracii"cu doi de "i".Cred ca am avea cu totii de castigat daca am semnala greselile pe care le fac nestiutorii.Poate ar mai invata si ei cate ceva, daca la scoala n-au avut timp!!!
Nu ma irita felul cum scriu cat faptul ca se dau "profesori" in sfaturi,a ajuns acest popor atat de incult incat ma mir ca se mai face ziua.Suntem un popor care dam sfaturi neintemeiate sau sa-i facem pe ceilalti sa creada ca o minciuna trebuia sa fie respectata sau persoana sa fie una de "rang" si respecata pentru idiotenia de care da dovada.
ar trebui sa te iei de mana cu BORAT si sa emigrezi in Kazahstan !!!! daca nu te mai suporti pe aici printre noi. ...!!
la cat de jegos si borat esti tu nu ma mira ca mai esti si incult.
lasa ciocul mic BORAT !!! marsh in Kazahstan !!!
M-am gandit cum poti tu cu familia ta sa manaci sanatos,se ia o ulcica de colastra de la vacile pascute de tine pe plaiuri petrochimice se bea cu un pic de kk de la vaca care a fatat un bou ca tine si se obtine un excrement 100% original si natural dupa care se serveste de catre jepatii de la firma din fundul curtii unde tu esti vacar principal si pofticiosul cel mai entuziasmat,va dorim POFTA BUNA.
uite cum iti dai tu arama pe fata mai petrica....ce ma mai distrez eu cand imi bat joc de tine , un mucea, un neicanimeni...

p.s. daca te vezi baiat, numai atenta la familie...zi petre de mine....dar se vede de la o posta ca esti purtator de pasarica....si faci pe mama iedului pe la forever pentru o ceapa degerata...
4Life
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:42
PUTZULICA,TE-AI STERS DE KK LA GURITA SAU O CHEMI PE MATA ?
ene_m_gabriel
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:46
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-27 22:46:18PUTZULICA,TE-AI STERS DE KK LA GURITA SAU O CHEMI PE MATA ?
altceva mai bORAT...ca din astea nu ma afecteaza...esti cretin sau ce ai??? nu ti-am zis ca eu sunt crescut la casa copilului ???

p.s. mai faci pe mama iedului pe la forever ???
4Life
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PATRUNJELUL MIRACULOS 5 De la: healthy005889 6 Martie 2010 10:33
Am slabit sanatos si ma mentin! 11 De la: kudika329427 28 Octombrie 2013 20:08
Studiu 7 De la: littlestar76 23 Octombrie 2009 09:02
displazie severe c 3 6 De la: camiflorea 29 Ianuarie 2010 08:55
Catel care nu papa 15 De la: 2610 3 Iunie 2011 14:01