Setari Cookie-uri

Ce se intampla intr-o incapere neaerisita sau prea putin aerisita, in care se afla multe persoane straine, cu: cei bolnavi de inima, cu astm bronsic, alergici, cu copii foarte mici\mici, cu femeile gravide, cu cei invarsta ?

Deseori avem ocazia de a sta in locuri aglomerate asteptand sa ne vina randul la vreun ghiseu sau ne aflam in vreo sala de asteptare a CFR-ului sau chiar intr-un compartiment de tren mizerabil, locuri de regula neaerisite sau fara aeraj adecvat pentru ca se produce "curent", lucru ce innebuneste pe multi dintre cei prezenti. Ce se poate face pentru a preintampina contaminarea cu virusi sau bacterii, pentru a evita inrautatirea sanatatii a celor sensibili, bolnavi sau mai slabi, totusi fara a produce acel disconfort numit "curent" ? Deseori stam la o sedinta mai multe ore, stam la cursuri i sali de clasa sau aule cu totii veniti din toate colturile orasului, imbracati si cu incaltari care au calcat in multe chestii infecte, indivizi care au avut si ei contacte cu diverse alte persoane si deci totul este foarte diversificat. Cum trebuie procedat, ce zice LEGEA, si cum o putem impune sau macar solicita aplicarea ei pentru a crea o atmosfera sanatoasa fara microbi sau alergeni si cu suficient oxigen?
Va rog foarte mult sa dati, daca puteti si stiti, toate informatiile corecte si valabile, deoarece astfel de locuri publice sunt mai numeroase decat ne inchipuim.
Va multumesc si va asigur de tot respectul, stima, consideratia si recunostinta mea.
liviuT_healthy
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:04
oric emediu inchis e prilenic microbnilor, nu degeba s espune c aund enu intra aerul pe geam intra doctorul pe usa, ins ain astfel de cazuri nu avem ce face. Aglomeratia este un ,,rau necesar,, in fata institutiilor decare pomeneai !
Aproape_eu
Postat pe 25 Ianuarie 2010 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
GELOZIE SI SEXUALITATE 7 - 9 MAI 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 16 Aprilie 2010 13:05
am o problema ff mare!!!! 3 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 08:35
toate cremele bronzante miros respingator?? 13 De la: terapeut 20 Ianuarie 2010 19:51
Dragoste sau cariera? 30 De la: camiflorea 23 Ianuarie 2010 08:08
umpik de ajutor 4 De la: doinitaeda 27 Noiembrie 2009 19:47