Setari Cookie-uri

Varice

A facut cineva tratatment prin acupunctura pentru disparitia varicelor ?
Daca da, acesta a dat rezultate ?
artemisfredy
Postat pe 22 Februarie 2010 13:56
Buna . S-ar putea sa va ajute si acupunctura , dar eu va recomand o cura de detoxifiere a organismului. Dupa o iarna grea cu alimentatie dificila si pline de toxine (conservanti sucuri,etc)vine primavara. Cu suplimente alimentare 100% naturale (....) nu vreau sa fac reclama puteti avea un organism detoxifiat, peretele venelor (prima data cele subtiri iar dupa aceea cele mai groase )se vor curata, isi vor recapata elasticitatea, circulatia sangelui o sa v-i se inbunatateasca,iar dupa un timp varicele se vor ameliora. Sora mea are 34 de ani are varice din acela groasa parca ar fi inflorita, si dupa un tratament de 3 luni i s-a ameliorat nu-i mai dor picioarele si s-au retras aproape de tot. Nu intotdeauna se vor retrage dar de ameliolarea este sigura. Incercati cu incredere produsul care pe langa acesta, va ajuta si la durerile de spate cele reumatice si costa mai putin decat un tratament de acupunctura. .Mai multe detalii va pot da prin mess ks_drtty.
vitadora
Postat pe 3 Martie 2010 19:24
buna m-ar interesa si pe mine produsul adresa de mail miacismas@yahoo.com
270759
Postat pe 5 Martie 2010 09:28
Pentru persoanele cu varice(in special) este foarte importanta alimentatia corecta(fara grasimi!,cu fructe, legume multe).Dar daca le avem deja,unii ne tratam , altii ..le toleram si traim cu ele.
Am si eu aceasta problema si urmez un tratament la un doctor din Bistrita.Este vorba de scleroterapie.Nu este dureroasa,varicele dispar,dar dupa un tratament mai intens,este nevoie de unul de intretinere ,odata pe an.Este recomandata folosirea unui unguent in permanenta.
Daca doriti sa apelati la acest doctor, va ofer cu placere adresa si numarul de telefon la care puteti primi informatiile pe care le doriti si ,eventual, sa va si programati pentru analize si tratament.
kudika010152
Postat pe 5 Martie 2010 16:38
noua si totusi foarte veche este tratarea varicelor cu ajutorul lipitorilor!!!!!!!!!!!!!!!
si al albinelor!
eu urmez un astfel de tratament si rezultatele sunt fffff.bune!
afectiunile pe care le am sunt multiple si totusi am inregistrat mari progrese.in afara de varice am un ulcer varicos pe gambele picioarelor,care in toamna trecuta mi-au dat mari dureri si ajunsesem sa nu mai pot merge. acum ma simt foarte bine nu mai am dureri iar varicele pe care ii aveam au regresat si nu mai sunt durerosi!
healthy013133
Postat pe 5 Martie 2010 19:01
pentru healthy 006750, as dori adresa si nr. de tel al medicului din Bistrita ,pentru tratam. varice. Adresa mea de mail este minas_barlad@yahoo.com.Multumesc
minalex
Postat pe 8 Martie 2010 09:35
De la: miacismas, la data 2010-03-05 09:28:28buna m-ar interesa si pe mine produsul adresa de mail miacismas@yahoo.com
buna,despre ce produs este vb,si de unde il pot cumpara,poate ma lamuriti si pe mine,adresa mea de mail ziman_monica@yahoo.com,va multumesc,astept un rsp
monica_ziman
Postat pe 16 Martie 2010 22:53
o combinatie de serrapeptase+nattokinse+picnogenol este ideala pentru eceste probleme, tot ce conteaza este sa gasesti produse de calitate. Mai documentativa pe google si o sa va minunati de ce exista in natura....raspunsul la toate intrebarile si tratamente pentru orice afectiune...leacuri naturale :)
semaka_boy
Postat pe 18 Martie 2010 19:55
as vrea si eu adresa si nr de telefon al doctorului din bistrita, e-mail: damy_7592@yahoo.com
kudika375446
Postat pe 10 Martie 2011 18:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
trtatare tiuit in urechi 41 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 16:01
Coxartroza 60 De la: karlla57 5 Iulie 2015 05:25
buna 2 De la: kudika462245 29 Octombrie 2011 01:29
asistent radiolog 2 De la: bel60 4 August 2009 10:05
Operatie strabism 1 De la: kudika374122 7 Noiembrie 2014 14:37