Setari Cookie-uri

intrebari urgente

Buna , am o prietena de 24 de ani , din Arad.Ea a fost suspecta de apendicita , si mereu aceasta o supara.A cautat pe internet in legatura cu apendicele si are urmatoarele intrebari la care v-as ruga sa-mi raspundeti pentru a o clarifica in aceasta problema a ei.
-Ceaiul din frunze de mur previne apendicita?
-Exista vreun tratament care previne aparitia apendicitei in afara de cel chirurgical?
-Care sunt factorii care declanseaza inflamarea apendicelui?
-Este mai s-ti scoti apendicele decat sa nu-l scoti?
-Exista vreun tratament natural pentru hernie la burta , fara a ajunge la interventie chirurgicala?
healthy000496
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:22
Buna!
Eu am trekut prin asta pe 21 noiembrie 2009, doar la unii copii(cazuri rare) apendicita se vindeca prin buline...eu am fost operata,nu e bine sa stati...se poate agrava si apoi duce la moarte ,eu am stat o saptamana...km grav. sa ii spuneti prietenei dumneavoastre sa nu mai stea...La revedere!
SA imi lasati mesaj si sa imi spuneti daca ati rezolvat
___Anna___
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:21
Oameni buni buni suntem in secolul xxi ,daca devine acuta ,face septecimie si adio viata pe Tera .Hai curaj in 30 min. este gata.
healthy010635
Postat pe 2 Februarie 2010 01:14
Spunei prietenei ca daca tine la viata ei sa se opereze urgent.Eu am facut aceasta operatie si n-am murit, trebue doar sa-ti cauti un medic bun.
kudika098645
Postat pe 5 Februarie 2010 23:25
De la: healthy000496, la data 2010-01-24 15:22:01Buna , am o prietena de 24 de ani , din Arad.Ea a fost suspecta de apendicita , si mereu aceasta o supara.A cautat pe internet in legatura cu apendicele si are urmatoarele intrebari la care v-as ruga sa-mi raspundeti pentru a o clarifica in aceasta problema a ei.
-Ceaiul din frunze de mur previne apendicita?
-Exista vreun tratament care previne aparitia apendicitei in afara de cel chirurgical?
-Care sunt factorii care declanseaza inflamarea apendicelui?
-Este mai s-ti scoti apendicele decat sa nu-l scoti?
-Exista vreun tratament natural pentru hernie la burta , fara a ajunge la interventie chirurgicala?

Da, se vindeca fara operatie, cum de altfel orice boala se poate vindeca fara medicamente si fara operatii, doar prin alimentatie adecvata si metode 100% naturiste.
O afirma mai multi cercetatori si medici.
Uite, un exemplu este acesta, care indica si solutiile la indemana oricui:
http://www.scribd.com/doc/3674054/Kuhne-Stiinta-expresiunii-figurei
http://www.scribd.com/doc/3673950/Kuhne-Arta-de-a-vindeca-fara-doctorii-si-operatii
Terra_Mater
Postat pe 10 Februarie 2010 13:51
excelentele voastre, semnalez aici ,un pericol potential,careansoteste orice act chirurgical,ignorat an acestevremuri an romania, chiar sutala suta,motivatia fiind evidenta factorul economic ce a ce m a facut sa remarc o notiune afisatacu titlul bizar,,operatii la pret redus an romania,,...............scuze excelentelor voastre pentru scrisul dificil ,,nu agramat,, datorat unei disfunctii neurologicean remisielenta ,cauzat de un accident vascular,petrecut acum cinci ani,........este vorba de accidentul embolic,un lucru normal an sine lacare microcheaguri ,migreaza dela locul operat,si le regasim uneori an posturi grave de factori care obtureaza zone din sistemul sanguin,..... cunosc ca exemplificare un caz an care unui vecin i s a facut o operatie de eliminare apa pulmon,...seara l aM VIZITAT,ERA LUCID IAR A DOUA ZI, AAPARUT FENOMENUL CARE AN SCURT TIMP,L A ADUS AN COMA SI EXITUS,.....UN ALT CAZ MAI VECHI O APENDICECTOMIE , DUPACARE SUBIECTULUI UN CHEAG MIGRANT I A OBTURAT UN VAS DE SANGE DIN ZONA PICIORULUI,A URMAT O NECROZARE A MEMBRULUI, PASTRATA ZECI DE ANI CRED SI PICIOR CARE ABIA SPRE VARSTA DEPENSIONARE ANCEPUSE SSA SE REVIGOREZE,.UN ALT CAZ AL MEU ,RECENT 89 AM CAZUT DE PE CASA, AM FOST SCALPAT DE O TABLA AN CADERE SI OPERAT SUTURAT PLAGA PRIN NARCOZA TOTALA,....AVEAM AN ISTORIC ACEST ACCIDENT VASCULAR, DESCRIS, FENOMENUL A APARUT CUM STIAM,ASTFEL LA SCHIMBARI DE POZITIE AVEAM VERTIJ DERANJANT,.....M AM TRATAT CU TANAKAN,PREA AGRESIV POATE,AM ELIMINAT VERTIJUL DAR MI A RASCOLIT MALAdia mai veche generata de accidentul vascular,ce a ce se repara mai greu,acolo pe creier persista dupa un accident vascularo ,,rana,o agresare intima a tesutuli ,,ca sa fiu anteles,.sa ancercam sa explicam excelentele voastre,medicilor ignoranti ai fenomenului,,totdeauna prezent,, sa ceara pacientului,banii necesari , unui tratament paralel postoperatoriu antiagregant este aceasta o conditie ,,sine quq non,, multumesc excelentelor voastre ,domnilor moderatori din ,,media internet,, pentru permisiva intrare an pagina,.sic volo nihil sine deo,..
kudika002209
Postat pe 11 Februarie 2010 12:14
oameni buni lasati prostiile si mergeti la medic...nu va jucati cu viata voastra mancand buruieni, frunzulite si mai stiu eu ce ceiut...o sa muriti cu tot cu plantele voastre miraculoase...tot ce trebuie sa stiti e sa va alegi bine doctorul si sa nu exagerati cu spaga:P...
buruienile astea poate sunt bune pt intretinerea organismului si prevenirea unor boli...dar sa fim seriosi cand e vb de tratare unei boli...grave mai ales
k_mizi
Postat pe 18 Februarie 2010 23:53
Mizi, te inseli dar cita vreme nu crezi in putea unui tratament e mai bine sa nu-l faci pentru ca toti stim de efectul Placebo, nu?
micabis
Postat pe 19 Februarie 2010 00:36
eu cred in medicina...cand stii ca ai o boala grava alegi varianta cea mai sigura, iar eu cred(e parerea mea) ca e cea sigura... cu o gandire pozitiva si o echipa de profesiomisti se poate razbate pana si cancerul(eu am reusit)...acum ma mentin din alimentatie dar baza sunt chimicalele...raman la parerea mea...
k_mizi
Postat pe 19 Februarie 2010 01:53
Daca tie ti-a folosit e foarte bine. Dupa cum am aspus: tratametul in care ai incredere e cel mai bun.
micabis
Postat pe 19 Februarie 2010 07:15





Salina SUSESI Timisoara va ureaza PASTE FERICIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






***************************************************************************************************************
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 3 Aprilie 2010 09:50
De la: healthy000496, la data 2010-01-24 15:22:01Buna , am o prietena de 24 de ani , din Arad.Ea a fost suspecta de apendicita , si mereu aceasta o supara.A cautat pe internet in legatura cu apendicele si are urmatoarele intrebari la care v-as ruga sa-mi raspundeti pentru a o clarifica in aceasta problema a ei.
-Ceaiul din frunze de mur previne apendicita?
-Exista vreun tratament care previne aparitia apendicitei in afara de cel chirurgical?
-Care sunt factorii care declanseaza inflamarea apendicelui?
-Este mai s-ti scoti apendicele decat sa nu-l scoti?
-Exista vreun tratament natural pentru hernie la burta , fara a ajunge la interventie chirurgicala?


intrebarile tale sunt despre cum se previne apendicita, daca deja a aparut cea mai buna solutie o ofera chirurgul... hernia abdominala presupune ca epiplonul - prapurul in termeni populari- este deja rupt. chirurgul poate hotari, in functie de dimensiunile zonei herniate, daca e nevoie de operatie sau nu.
camiflorea
Postat pe 14 Aprilie 2010 22:11









-------------------------------------------------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 15 Aprilie 2010 16:40
tarot_healthy
Postat pe 10 Iunie 2010 18:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incompetenta cervicala si contractiile in timpul sarcinii 9 De la: pavel-craciun 20 Mai 2009 10:46
Intrebare pt baieti 12 De la: ale_ale 11 Noiembrie 2009 21:36
CURS DIAGNOSTIC SI EVALUARE CLINICA: 22-24 IANUARIE 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 21 Decembrie 2009 20:47
Cabinet ginecologic sau ortopedic? 9 De la: gandacel 21 Noiembrie 2009 15:27
Anticonceptionale ! 4 De la: kudika368134 14 Ianuarie 2013 17:21