Setari Cookie-uri

Fetelor, in caz ca se intampla, ce sa fac?:)

Salutare tuturor:) Imi doresc foarte mult sa am un bebe si am auzit ca se va deschide in curand o maternitate privata in Craiova, prima din zona Olteniei, de altfel, cred ca Madonna Maria se va numi. Sunt noua pe forum-urile cu si despre mamici insa m-as bucura enorm sa am parte de sfaturile si parerile voastre sincere. Ma gandesc in primul rand la siguranta copilului si a mea, nu doar la nastere, dar si pe parcurs, cu toate investigatiile si examinarile, sunt constienta ca e un pas deosebit in viata fiecarei femei, pe de o parte, iar pe de alta parte vreau ca totul sa fie perfect, who doesn't? Am inteles ca vor avea acolo aparatura de ultima generatie si cred ca din punct de vedere al calitatii merita^.^ Dar intotdeauna mai multe opinii sunt de folos:) Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Multu mult!
moonmummy
Postat pe 28 Septembrie 2011 15:33
mai intai sa ramai gravida
Indiana_Jones
Postat pe 28 Septembrie 2011 15:39
Am o cunostinta care a urmarit evolutia sarcinii si a nascut la o clinica de acest gen din Constanta. A fost foarte multumita. A putut si sotul sa stea cu ea. Nu mai retin exact, dar parca a costat-o 5.000 ron nasterea (inclusiv mancare, haine si papa pt. bebe...), iar sotul 100 ron pe zi (cazarea, ca sa zic asa).
luchianramona
Postat pe 28 Septembrie 2011 15:40
De la: luchianramona, la data 2011-09-28 15:40:02Am o cunostinta care a urmarit evolutia sarcinii si a nascut la o clinica de acest gen din Constanta. A fost foarte multumita. A putut si sotul sa stea cu ea. Nu mai retin exact, dar parca a costat-o 5.000 ron nasterea (inclusiv mancare, haine si papa pt. bebe...), iar sotul 100 ron pe zi (cazarea, ca sa zic asa).
ce-a nascut ?
Indiana_Jones
Postat pe 28 Septembrie 2011 15:45
De la: moonmummy, la data 2011-09-28 15:33:10Salutare tuturor:) Imi doresc foarte mult sa am un bebe si am auzit ca se va deschide in curand o maternitate privata in Craiova, prima din zona Olteniei, de altfel, cred ca Madonna Maria se va numi. Sunt noua pe forum-urile cu si despre mamici insa m-as bucura enorm sa am parte de sfaturile si parerile voastre sincere. Ma gandesc in primul rand la siguranta copilului si a mea, nu doar la nastere, dar si pe parcurs, cu toate investigatiile si examinarile, sunt constienta ca e un pas deosebit in viata fiecarei femei, pe de o parte, iar pe de alta parte vreau ca totul sa fie perfect, who doesn't? Am inteles ca vor avea acolo aparatura de ultima generatie si cred ca din punct de vedere al calitatii merita^.^ Dar intotdeauna mai multe opinii sunt de folos:) Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Multu mult!


Fiind clinica privata noua,se presupune ,ca va detine toata aparatura si tehnica medicala de ultima ora,in vederea bunei desfasurari a activitatii de profil.Daca iti poti permite din punct de vedere financiar, sa suporti costul tuturor procedurilor aplicate de catre aceasta unitate medicala,te poti hotari asupra ei fara nicio retinere!Intereseaza-te despre evolutia darii in folosinta si mergi mai departe cu dorintele tale.Raportat la sistemul spitalicesc de stat,care este cu mult sub nivelul decent de ingrijire si asistenta medicala,clinicile particulare isi prezinta serviciile la cel mai inalt grad de responsabilitate si asistenta specifice fiecarui caz in parte,dar si de costuri extrem de ridicate,ceea ce le face inaccesibile muritorului de rand.Tu din ce categorie faci parte?
RAINBOWLADY
Postat pe 28 Septembrie 2011 15:49
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-28 15:45:12
De la: luchianramona, la data 2011-09-28 15:40:02Am o cunostinta care a urmarit evolutia sarcinii si a nascut la o clinica de acest gen din Constanta. A fost foarte multumita. A putut si sotul sa stea cu ea. Nu mai retin exact, dar parca a costat-o 5.000 ron nasterea (inclusiv mancare, haine si papa pt. bebe...), iar sotul 100 ron pe zi (cazarea, ca sa zic asa).
ce-a nascut ?

Fetita
luchianramona
Postat pe 28 Septembrie 2011 16:05
Fitze, d-le!
ilumax_76
Postat pe 28 Septembrie 2011 17:16
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-28 15:45:12
De la: luchianramona, la data 2011-09-28 15:40:02Am o cunostinta care a urmarit evolutia sarcinii si a nascut la o clinica de acest gen din Constanta. A fost foarte multumita. A putut si sotul sa stea cu ea. Nu mai retin exact, dar parca a costat-o 5.000 ron nasterea (inclusiv mancare, haine si papa pt. bebe...), iar sotul 100 ron pe zi (cazarea, ca sa zic asa).
ce-a nascut ?

O closca cu haur.
broscoiu
Postat pe 28 Septembrie 2011 18:58
Hello,
Si eu am o groaza de cunostinte/ prietene care au nascut in sistemul privat si toate au fost super incantate!
Cred ca asta e viitorul, sincer!
Acum, vis-a-vis de ce a zis "kudika", nu cred ca trebuie sa ai neaparat un anumit statut social privilegiat, ci doar sa-ti doresti cu adevarat altceva decat ce poate sa-ti ofere statul roman. Spun asta pentru ca am vazut ca majoritatea clinicilor de acest gen practica si un sistem de plata in rate, asa ca pentru un moment unic( pana la urma nu nasti in fiecare zi/ an) poti sa faci un sacrificiu!
models_talk
Postat pe 29 Septembrie 2011 02:25
De la: alexnails, la data 2011-09-29 19:37:58Orice eveniment din viata dumneavoastra are o semnificatie, precum si o floare poate avea sute de semnificatii, de aceea descopera alaturi de persoanele dragi,frumusetea si prospetinea acestora doar cu ajutorul florariei online din Cluj, w w w. florilacluj.ro


Mainile sunt cartea de vizita a unei femei, de aceea da stalucire unghilor tale doar cu ALEXNAILS. Poti opta pentru o gama variata de modele dintre cele mai simple la cele mai sophisticate, toate fiind realizate cu material profesionale dar si avand preturi accesibile tuturor. Ne gasesti in Timisoara, iar ofertele noastre cat si sute de modele gasiti pe w w w.alexnails.eu


nu va suparati doamna as vrea sa comand si eu niste carti de vizita!
kiss_my_ass
Postat pe 29 Septembrie 2011 19:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
studiu de piata pt bolnavi diagnosticati cu hepatita C 9 De la: kudika316084 18 Octombrie 2010 20:27
dupa extractia steriletului... 39 De la: OPHELIA2008 28 Ianuarie 2016 15:20
nelamurire 3 De la: healthy016369 19 Mai 2010 21:22
Ingrijorare 7 De la: kudika414141 2 August 2011 14:27
menopauza 20 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 21:10