Setari Cookie-uri

oncologie

buna seara tuturor ,vroiam sa va intreb daca stie cineva sau daca a trecut prin asa ceva ,din ce va voi spune imediat:mama mea are o problema la sanul drept,si anume,mameleonul este tras in jos ,sub san cumva ,nu stiu daca ma intelegeti si tot sub san are o iritatie si ca un fel de gaurica care de acolo se scurge si f.putin sa zic;puroi;dar cate putin.va rog ajutati-ma cu ce puteti.multumesc anticipat
healthy012303
Postat pe 6 Februarie 2010 21:15
Mama sa se prezinte de urgenta la medic, e foarte grav din ceai relaTAT TU.Cu sinii n-ui de joaca si mai ales acel puroi n-ui bine.Problema mamei se rezolva doar cu medicul cit inca n-ui prea tirziu.Eu am o nepoata medic pe salvare la Bucuresti si stiu ca-mi povestea de un caz exact ca al mamei tale, tot asa cu puroi la sin si nu vreau sa zic mai multe sa nu te sperii.
kudika098645
Postat pe 6 Februarie 2010 21:52
Dca vrei sa dai de nepoata o chiama Velicu Elena de la spitalul Floreasca.S-au dute la cel mai bun medic, si ia e buna dar e foarte ocupata si o gasesti foarte greu.
kudika098645
Postat pe 6 Februarie 2010 21:55
din ceea ce relatezi tu este foarte posibil sa fie un neoplasm de san . oricum diagnosticul nu se poate pune decat prin punctie-biopsie. este de maxima urgenta prezentarea la medicul oncolog, pentru a incepe un tratament. viata ei este in pericol. cu cat se hotaraste mai repede, cu atat mai bine. amanarea sau tratamentele naturiste nu duc decat la agravarea bolii
healthy012007
Postat pe 8 Februarie 2010 10:00
Nu este cea mai buna veste cea pe care o dai,dar medicul poate stabili diagnosticul cu precizie....Daca o sa ai nevoie de tratament naturist pe baza de microalge,ceva revolutionar in astfel de cazuri,produs nemtesc de inalta calitate,te rog sa ma contactezi pe adresa lidia130551@yahoo.com si nu vei regreta!Pana atunci insa,va doresc la amandoua sanatate!
scootsie
Postat pe 8 Februarie 2010 15:50
Salutare tuturor!
Vreau sa fac o ecografie mamara cu doppler color.
A facut cineva? Stie cineva unde pot face o astfel de eco in Bucuresti?
Imi poate recomanda cineva un medic bun??
Astept raspuns cu nerabdare! Multumesc din suflet!
claudiaiv
Postat pe 17 Februarie 2010 15:58
pentru claudiaiv
buna! eu nu am fost, dar a facut cineva o elastosonografie la san, e o ecografie color, la GYNECOLAND; conteaza f mult medicul care interpreteaza; succes!sanatate
Tatiana_S
Postat pe 9 Martie 2010 10:20
pentru Healthy 012303 cu mama careia ii curge sanul:URGENT al doctor si operatie! daca se poate, extirparea sanului, e caea mai sigura solutie, eu am avut pe mama mea asa, a trait dupa operatie 25 de ani; si eu ma caut acum... nu va mai zic cat imi e de frica! sa-mi tineti pumnii!
Tatiana_S
Postat pe 9 Martie 2010 10:22
Mama mea a vut aceeasi problema dar am umblat prin multi medici pana am ajuns la un diagnostic corect.Tot cu scurgeri la san si sange uneori.Primul diagnostic a fost cancer dar dintr-o intamplare pentru ca ne trebuiau niste hartii am ajuns la sp Cantacuzino acolo un medic a spus :doamna sunteti gresit diagnosticata daca nu va operati urgent pute-ti sa muriti.Avea pungi de puroi mari care au fost extirpate si a scapat.Sfatul meu ca trebuie sa mergeti urgent la doctor si sa cereti parerea mai multor doctori care sa confirme diagnosticul si luata o decizie urgent pentru ca bolile la san avanseaza repede.
meme_healthy
Postat pe 9 Martie 2010 10:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
codex alimentarius/ a-ti auzit de el? semnati petitia impotriva acestei aberatii! 1 De la: relu_eu2001 6 Noiembrie 2009 13:58
marker tumoral 2 De la: lelly 23 Septembrie 2009 22:38
VAGINOPLASTIE STIE CINEVA UN MEDIC BUN? 10 De la: healthy005206 31 August 2015 11:40
anticonceptionale 6 De la: oanny_oana 27 Octombrie 2011 19:56
temperatura bazala 5 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 16:10