Setari Cookie-uri

Disconfortul cauzat de sterilet!

Tocmai mi-am pus sterilet si speram ca totul va fi mult mai bine! Insa am avut neplacuta surpriza sa constat ca firul il jeneaza ingrozitor de tare pe iubitul meu (i-a facut chiar niste zgarieturi)! Voi, care va protejati cu sterilet, ati patit asa ceva? Oare firul poate sa fie scurtat, in asa fel incat sa stea acolo, in col? Astept pareri! Va multumesc!
Flower_healthy
Postat pe 10 Februarie 2010 22:43
Nu spune nimeni nimic despre acest subiect?
Flower_healthy
Postat pe 13 Februarie 2010 00:27
DRAGA MEA VINOVAT ESTE MEDICUL CARE TI LA PUS.EU AM DE 10 ANI STERILET SI NU AU FOST NICI UN FEL DE "RECLAMATII"
anicai
Postat pe 13 Februarie 2010 21:59
De ce crezi asta? Firul de control este iesit in afara colului cam un centimetru! Nu este normal sa fie asa?
Flower_healthy
Postat pe 15 Februarie 2010 07:29
Ai cu fir de aur sau cupru?
Flower_healthy
Postat pe 15 Februarie 2010 07:30
Si eu sint la al treilea sterilet dar cu niciunul nu am avut genul asta de problema.Cred ca nici nu conteaza daca firul e din aur sau din orice altceva.Important e ca steriletul sa-si indeplineasca misiunea si evident sa nu creeze disconfort.Singurele mele probleme au fost diminuarea libidoului si un ciclu mult mai abundent. Depinde insa de fiecare femeie in parte.Nu toate au aceste probleme.
blanch
Postat pe 18 Februarie 2010 02:01
De la: Flower, la data 2010-02-10 22:43:32Tocmai mi-am pus sterilet si speram ca totul va fi mult mai bine! Insa am avut neplacuta surpriza sa constat ca firul il jeneaza ingrozitor de tare pe iubitul meu (i-a facut chiar niste zgarieturi)! Voi, care va protejati cu sterilet, ati patit asa ceva? Oare firul poate sa fie scurtat, in asa fel incat sa stea acolo, in col? Astept pareri! Va multumesc!


mergi la medicul care ti l-a montat ca sa iti scurteze firul! explica-i si motivul pt care doresti asta...
camiflorea
Postat pe 18 Februarie 2010 07:45
Un sterilet montat necorespunzator poate provoca mari probleme..adica chiar foarte mari.In mod normal nu trebuie sa te jeneze ,nici pe tine,cu atat mai putin pe partenerul tau.Mergi la medic si vezi unde e greseala.Multa sanatate!
cmonikdulcik
Postat pe 19 Februarie 2010 09:12
Multumesc mult! Problema s-a rezolvat! Am fost la medic si mi-a scurtat firul ! Se mai intampla! Multumesc mult pentru interes! Sanatate multa la toata lumea!
Flower_healthy
Postat pe 21 Februarie 2010 12:19
Iarta-ma ca te intreb,ai copii?Stiam ca steriletul se monteaza dupa nasteri fiindca exista riscul sa se imflameze ovarele si sa duca la sterilitate,normal ca nu la toate femeile,dar merita sa risti?
babalica
Postat pe 1 Martie 2010 09:13
Da, am doi copii si mi-am incheiat misiunea! Multumesc mult!
Flower_healthy
Postat pe 15 Martie 2010 10:13
Corect asta cu misiunea,mi-a placut,cam asa e ,dupa 2 copii,cui ii mai trebuiesc altii?
babalica
Postat pe 15 Martie 2010 15:24
Eu am avut sterilet cativa ani si am ajuns la pb foarte urate, in sensul ca, pe langa faptul ca am avut un continuu disconfort in perioada menstruala, am facut si un chist de toata frumusetea de am ajuns la cutit(interventie chirurgicala),si, pe urma am constatat cu stupoare ca m-am ales si cu o rana pe uter, pe care urmeaza sa mi-o cauterizez...Acuma nu toata lumea tb sa pateasca ce am patit eu, doar aveti grija...
deneb
Postat pe 23 Martie 2010 09:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
scuregri maronii din cauza efortului 3 De la: criss84 8 Septembrie 2010 18:41
APARAT PENTRU TESTARE DIAGNOSTICARE SI TRATAMENT INCLUSIV CANCER 2 De la: sia_7 4 Aprilie 2010 21:00
Afla cat de nociv si riscant este vaccinul anti HPV! 1 De la: alinaiulia 11 Noiembrie 2009 15:50
Granulom vaginal 17 De la: sbucur 24 Martie 2015 13:19
poate raspunde cineve? 9 De la: rodyana 24 Februarie 2010 23:13