Setari Cookie-uri

AM SI EU NEVOIE DE AJUTORUL VOSTRU

BUNA AM 20 DE ANI SI DE O LUNA AM INCEPUT ANTICONCEPTIONALELE MARVELON 21.TIN SA MENTIONEZ CA LEAM LUAT REGULAT LA ACEEASI ORA IN FIECARE SEARA CAND AM TERMIAT CELE 21 DE PASTILE MA ASTEPAM SA AM MENSTRUATIA IN A 2 SAU A 3 ZI DELA TERMINAREA PASTILELOR ANSA NIMIK.AM FACUT UN TEST DE SARINA INSA ACESTA A IESIT NEGATV NUSTIU CE SA CRED.SUNT F INGRIJORA POATE FI ASTA EFECTE SECUNDARE ALE PASTILEOR.PT CA NU LEAM LUAT LA RECOMANDAREA UNUI DOR SPECIALIT.MENTIONEZ CA ACUM VREO 8 LUNI AM FOLOSIT ANTICONCEPTIONALE DIANE AM RENUNTAT DUPA PRIMA LUNA PT CA AM INCEPUT SA MA INGRAS F TARE DE LA ELE.NUSTIU CE SE INTAMPLA CU MINE .EXISTA VREO SANSA SA FIU INSARCINATA DESI TESTUL A IEST NEGATIV?VA ROG SA MA AJTATI
alynush_4_you
Postat pe 20 Februarie 2009 11:57
De regula testele de sarcina sunt exacte.E posibil sa fie o reactie secundara la anticonceptionalele pe care singura ai spus ca le-ai luat dupa capul tau.Asteapta cel mult o saptamana si apoi mergi la medic.E MULT mai sanatos asa.Am patit-o si eu odata,eram de varsta ta ,numai ca eu am luat o perioada f lunga ,fara sa fac pauza.Mai tinem legatura si sa aud numai de bine.
marilena_marilena
Postat pe 21 Februarie 2009 17:40
ati mulumesc fff mult pt mesaj dar urmatoarele doua zile au fost decisive...menstruatia mia veit in a 7 zi fara pilule .cred ca e ok acum.poate ai poti spune tu mai mult.ati multumesc ff mult
alynush_4_you
Postat pe 23 Februarie 2009 12:16
Ma bucur ca esti bine si acum fa-o cum trebuie.Mergi la un cabine de pleaning familial ,fa niste analizesi vezi ce-ti recomanda doctorul.Ai grija ca mai exista medici care iti pun cateva intrebari si pe urma iti dau pastilele.Nu este corect asa si cere sa-ti faci analize.Fiecare femeie are anumite probleme si nu se potrivesc acelaeasi pastile la toate chiar daca avem aceeasi varsta sau greutate.Daca doctorul incearca sa te ameteasca cu cine stie ce explicatii,pleci si mergi in alta parte.Sanatate multa.
marilena_marilena
Postat pe 25 Februarie 2009 22:44
din pacate nu pot merge la un medik de oarece sunt in italia...si in tara cred ca merg abea de paste asa ca voi continua cu marvelon 21 si apoi can dmerg in tara voi vedea ec va fi.multumesc mult pt incurajari.
alynush_4_you
Postat pe 26 Februarie 2009 15:33
si in italia sunt medici.acum vreo 3 ani am fost la ginecolog in it (ma prinsese vremea pe acolo)si era 80€ controlul.nu ieri mai ieftin in romania
OtiliaH
Postat pe 15 Martie 2009 17:23
de ce nu incerci steriletul? eu 5 ani am avut si a fost o.k.
tury65
Postat pe 17 Noiembrie 2009 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dr Poenaru materniatea bucur- medic extraordinar 3 De la: Titanika 20 Februarie 2012 08:36
avort incomplet 2 De la: healthy002469 28 Noiembrie 2009 17:12
Rana pe col uterin sau nu ... 15 De la: haggard26 12 Martie 2010 14:54
fetelor urgent rasp 0 De la: 27 Decembrie 2012 15:12
O intrb legata de Postinor 2 2 De la: prozatos 13 Mai 2010 08:30