Setari Cookie-uri

Dureri continue abdomen

Dureri continue permanente in partea dreapta a abdomenului de 2 ani, dr zic k e colon iritabil, mai are cineva bolnav de colon iritabil simptomele akestea? Un sfat va rog
dorinb55
Postat pe 19 Februarie 2010 21:22
Daca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit ,inseamna ca nu ai incercat Ecofit!
SLABESTI PANA LA 15KG!
www.ecofit.ro
ECOFIT
Postat pe 25 Februarie 2010 23:47
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 26 Februarie 2010 23:58
De la: dorinb55, la data 2010-02-19 21:22:55Dureri continue permanente in partea dreapta a abdomenului de 2 ani, dr zic k e colon iritabil, mai are cineva bolnav de colon iritabil simptomele akestea? Un sfat va rog


asa au inceput la mine problemele cu apendicele! am avut-o cronica si m-am chinuit mult. Sper sa n-ai colon iritabil, care totusi n-ar trebui sa te doara doar in partea dreapta. ce analize ai facut?
Gina_J_
Postat pe 10 Martie 2010 13:23
De la: dorinb55, la data 2010-02-19 21:22:55Dureri continue permanente in partea dreapta a abdomenului de 2 ani, dr zic k e colon iritabil, mai are cineva bolnav de colon iritabil simptomele akestea? Un sfat va rog


colon iritabil sau vreo problema la nivelul coloanei vertebrale.. ce investigatii ai facut?
camiflorea
Postat pe 27 Martie 2010 07:34

Incercati daca aveti printre cunoscuti pe cineva care are un sistem de filtrare apei prin osmoza inversa,si consumati apa purificata,iar in cateva saptamani trebuie sa va simtiti mai bine;daca reusiti sa beti peste 1,5 l ar fi ok;e bine sa se bea cate o inghititura-doua,nu 2-3 pahare unul dupa altul-balonarea si costipatia-daca aveti-vor disparea;
va doresc multa sanatate si sarbatori fericite

daca credeti de cuviinta:.....traian.tataru@yahoo.com va stau la dispozitie
traiant
Postat pe 27 Martie 2010 07:47
eu am asa ceva, dar am nu numaicolon iritabil ci este si mai lung din nastere si am in permanenta dureri,am fost la toti doctorii gastro din Brasov si nu am rezolvat mai nimic, iau"duspatalin"pt. o mai buna functionare si mananc tarate zilnic,prima masa dimineatza consta din taratze cu ce am (Fructe, lactate, etc) si dak ai flatulenza(gaze) este bun espumisanul, incearca cu taratze, sunt numite"maturica intestinului, sanatate!
fairdealing
Postat pe 27 Martie 2010 08:37
Sufar de colon iritabil de 20 ani, constipatie cronica si am facut si colonoscopie . Am incercat de toate dar nimic, intradevar daca nu ma duc o saptamana la wc ma doare in dreapta , fac infectii urinare si renala deci ma doare si rinichiul drept ,parca am un pumn in spate, Am inceput de o luna cu tratament cu gel si inca 2 feluri de tablete de la aloe vera, la inceput m-am dus zilnic acum nu ma mai duc. De marti am inceput cu colonhelp si abia azi m-am dus la baie, sper sa ma reglez cu asta ca altfel nu mai stiu ce sa fac.Beau aproape 3 l de lichide zilnic , dar nu mai mananc mult .Important sa cauti cauza ,fa-ti analize si la ficat ,rinichi, colon.Sanatate
protopa
Postat pe 27 Martie 2010 09:01
Am si eu o problema. Am 22 de ani si de aproximativ o luna am doreri stomacale zilnic.Nu sunt intense dar sunt foarte sacaitoare. Pe langa durerile de stomac, atunci cand ma duc urc in masina, am senzatia ca trebuie sa merg la toaleta.Daca merg la toaleta nu se intampla nimic. Merg aproape 2000 km pe saptamana, deci va dati seama ce chinuri pe mine.Am mers la un ecograf si tipa mi-a zis decat ca am "intestinele suparate". Mi-a dat niste debridad, saprosan, espumisan si cea de menta. Degeaba, simptomele sunt aceleasi.Daca ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat. Va multumesc anticipat
healthy014240
Postat pe 27 Martie 2010 09:39
De la: healthy014240, la data 2010-03-27 09:39:00Am si eu o problema. Am 22 de ani si de aproximativ o luna am doreri stomacale zilnic.Nu sunt intense dar sunt foarte sacaitoare. Pe langa durerile de stomac, atunci cand ma duc urc in masina, am senzatia ca trebuie sa merg la toaleta.Daca merg la toaleta nu se intampla nimic. Merg aproape 2000 km pe saptamana, deci va dati seama ce chinuri pe mine.Am mers la un ecograf si tipa mi-a zis decat ca am "intestinele suparate". Mi-a dat niste debridad, saprosan, espumisan si cea de menta. Degeaba, simptomele sunt aceleasi.Daca ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat. Va multumesc anticipat


in afara de ecografie, ar fi bine sa faci o colonoscopie, o endoscopie gastrica, sa vezi daca nu e si vreun helicobacter pylori.. pana una alta, un preparat pe baza de muguri de alfalfa in combinatie cu ceva care sa iti refaca flora saprofita, nu are cum sa strice... se face detoxifierea si alcalinizarea organismului, si mai ales a tubului digestiv..
camiflorea
Postat pe 27 Martie 2010 10:35
poate sa fie pe baza nervoasa,dak ai facut toate analizele si nu reactionezi la tratament,incearca la neuro, prob.mai ales la condus te stresezi fara sa- realizezi acest lucru
fairdealing
Postat pe 27 Martie 2010 15:08
taratele romanesti, sano vita srl. sunt excelente ptr colon iritabil si medicamentul Dusphatalin 2/zi timp de o luna Bafta!
lisselot
Postat pe 27 Martie 2010 15:47
Ati auzit de GANODERMA ?Daca ati folosi aceste produse nu ati mai avea probleme cu {scaunu]aceasta este o problema foarte grava mai ales ptr. organismse aduna foarte multe toxine in organism.Mai multe relatii pe kitialbastru@yahoo.com o seara buna va doresc
kudika026596
Postat pe 27 Martie 2010 19:49
iti recomand o ecografie completa, eu am avut un chist la ficat si aveam acelesi simptome.
sanatate
ungmiri
Postat pe 28 Martie 2010 10:17
problema ta o am si eu de ani de zile, acum pot spune ca am reusit sa tratez aceasta boala cu ceea ce ai luat si tu, gel galben asa se numeste de la firma forever acest gel fiing gel pur de aloe vera dar am luat si in combinatie cu probiotice si fields greens, nu e sufucient sa iei doar 1 luna gindestete ca boala sa ajuns in stadiul in care e in ani poate, aceasta boala se trateaza in timp indelungat, siii, retine, se trateaza dar nu se si vindeca total, depinde binenteles si de virsta pe care o ai, ai urmat f bn cu acel gel daca ai incredere si continui ai sa vezi reactiile benefice, acest gel trateaza si alte organe afectate,nu as dori sa crezi ca fac vreo afacere, nicidecum ci am descoperit ca aceasta firma chiar e serioasa cu produsele pe care le are , intradevar am mai descoperit si altceva, acel ceva care ii dezamagesc pe multi care cumpara produse de la ei, faptul ca intilnesc persoane care nu se pricep si vind produsele doar pt afacere fara sa aiba idee medical ce si cum ar trebui luat........eu am noroc cu pers, care ma sfatuit deoarece e o pers, care are cunostinte clare in domeniu si nu ar da vreun produs in plus pt a face afacere...apropo.sotul meu ia si el gel pt dureri de stomac, sufera de o boala destul de dura, reflux esofagian, mai ia si pt prostata, , binenteles mai luam si pt imunitate etc, noi toata fam, chiar nu exista zi in care sa nu luam cite ceva din produsele lor, si binenteles fara sa facem aceasta afacere deoarece avem servicii in alt domeniu, am testat si am avut rezultate , daca ai sti ce pasta de dinti au,,,,sau cred ca ai idee de boala,,,HPV, nici nu aide ce fericita sunt ca eu chiar am reusit sa scap de acele pacatoase papiloame, cu crema propolis de la ei binentele insotita de acest fermecator gel si probiotice, nu vreau sa va conving de nimic doar ca asa cum mie mi-a facut cineva un bine, si eu pot face altora, mai ales ca suntem cu totii mai buni in aceasta perioada, macar.....nu? multa sanatate va doresc, sii sper sa luati in serios ceea ce v-am zis, pt mn cel putin d-zeu mi- e martor ca nu v-am mintit
fanica_fanica7
Postat pe 28 Martie 2010 20:21
pai, stiu de la tata care s-a confruntata cam toata viata cu problema aceasta, gastrita si colon iritabil, accentuate toate de stres. a incercat multe tratamente, a luat si gel Aloe Vera, dar nu prea avut efect. a facut tratament cu antibiotice pentru helicobacter si a luat si Omeprazol pentru durerile de stomac. antibioticile distrug echilibrul microflorii intestinului gros si creaza probleme, lasand sa se multiplice Candida Albicans, ciuperca sacaitoare.
acum de ceva vreme a descoperit Probioticile, Lactobacilul si Bifidus sub foma de capsule care se beau. ele i-au reglat fluxul intestinal si l-au scapat de durere si poate consuma acum si legume si mere fara sa-l deranjeze.
eu am avut uneori crampe in burta si nu treceau cu panadol, luam Omeprazol si Buscopan ca sa treaca. erau dureri pe fond nervos, in rest eu mananc des si putin cantitativ. mi-am schimbat stilul alimentar si nu mai am arsuri gastrice de atunci; si am si slabit acum vreo 4 ani pentru ca incepusem sa arat ceva mai dolofan:)
pentru domnul de 22 de ani, probabil sunteti stresat mereu de asta va da senztia de a va duce la wc. iar stomacul va doare pt ca e posibil sa aveti gastrita. puteti incerca si cu Distonocalm si cu Omeprazol sau ranitidina. si daca aveti posibilitatea cumparati-va Bifidus.
iar pt doamna care are constipatie, pot sa zic ca e normal sa aiba dureri daca are scaun o data in saptamana. nici nu cred ca e bine sa stati constipata atata timp. scaunul tre sa il aveti zilnic, incercati si Dumneavoastra cu Probiotice sigur va fi mai bine si un intestin mai curat, ca odata ce va duceti afara asa rar se acumuleaza bacterii de putrefactie in colon.
sanatate la toti
alexandra25
Postat pe 28 Martie 2010 20:38
buna!
da am si eu astfel de manifestari numai ca sunt pe partea stanga.Eu am facut si colonoscopie si este colon iritabil,alte manifestari ar fi : la o emotie cat de mica imediat incepe sa ma doara si am senzatia neplacuta de diaree.Medicul mi-a recomandat SPASMOMEN si a avut efect.Atentie la alimente si bauturi:fara prea multe condimente si bauturi acidulate.Sanatate maxima!
viorica_
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:55
incercati ceai de salvie sau comprimate cu salvie
multa sanatate
Teodora97
Postat pe 5 Iunie 2010 17:03
Eu am luat tratament naturist pentru stomac, helicobacter pilori de pe okazii.ro cu broccoli, mastic gum si colostrum si ma simt bine acum, ma bucur ca a aparut ceva bun
semaka_boy
Postat pe 16 Iunie 2010 19:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
operatia de colecist 1 De la: alinusk75_yahoo_com 9 Iulie 2009 00:48
Cum sa slabesti usor si sa te si menti la greutatea dorita.. 3 De la: kudika325855 21 Octombrie 2013 21:15
Doctor alergolog 2 De la: TF_ 26 Octombrie 2009 09:06
Cursuri de gatit- hobby, pasiune, trucuri 1 De la: raluca_ichim 5 Septembrie 2010 13:17
Ma puteti ajuta? 3 De la: marco918 28 Noiembrie 2010 20:13