Setari Cookie-uri

Caderea parului

Hello!Am o problema ..imi cade foarte mult par (de pe podoaba capilara,bineinteles) ..poate fi din cauza asteniei de primavara?? uneori ma sperii cand ma spal pe cap..va rog daca cineva a mai patit asa ca mine si stie despre ce e vorba,dati-mi un raspuns..Multumesc anticipat!
Sabrinutza_healthy
Postat pe 19 Februarie 2010 22:35
parul are cateva etape de regenerare de-a lungul vietii, poate treci prin acea perioada. si mie mi s-a intamplat si a tinut vreo 2 ani( timp in care paurul era vizibil mai rar) insa si-a revenit singur pot sa spun. ti-as recomanda sa folosesti produse profesionale ( poti sa incerci gama ducray am inteles k sunt foarte bune) si bineinteles sa folosesti o masca cu ou, ulei de masline si sa aplici la radacina firuui de par ulei e ricin. chiar functioneaza. cel mai important.....SA NU INTRI IN PANICA, pt k cu cat te gandesti mai mult cu atat o sa iti cada si mai mult
cocolusa
Postat pe 1 Martie 2010 10:56
da se poate sa fie de la astenie, dar si de la stress, probleme hormonale si alte cauze. incearca sa-ti suplimentezi dieta, sigur ai carente vitaminice. de asemenea apa cu prea mult clor distruge parul si pielea.
fa-ti masti de par sunt o multime de retete, cu ou, ulei de masline si lamaie, de exemplu. cumparati masti pentru par, de exemplu hot oil mask.
intern parul e haranit la radacina de sange, asa ca incearca sa mananci sanatos, cruditati, proteine ca oua, lactate si carne. ia-ti suplimente cu fier. de asemenea calciu cu zinc si vitamina D, vitamina C,E si A. maseazati pielea capului sa stimulezi circulatia. daca nu observi schimbari majore dupa folosirea lor adreseaza-te medicului sa nu fie vreo problema de sanatate care sa necesite tratament medicamentos.
bafta
alexandra25
Postat pe 1 Martie 2010 11:57
Buna ziua!Caut colaboratori in distribuirea produselor wellstar,produse 100%naturale,intrate pe piata romaneasca de 6 luni.Cariera rapida,posibilitate de castig la nivel vest european.Ofer GRATUIT cursuri de :nutritie,enzime,comunicare,vanzari=scoala masaj.Din pacate,locurile sunt limitate la 50.Pt detalii ma puteti contacta la adresa sirenne75@gmail.com sau la tel 0723672606.Produsele contin spirulina platensis,thymus vulgaris,lamaita,microalge,glucoza,etc.este cea mai completa gama de produse naturale.Eu am inceput sa consum in urma cu 4 luni si de o luna sunt si colaborator.Se slabeste in mod natural!!!sunt nemti si foarte,foarte onesti si seriosi.Doamne ajuta! si o viata sanatoasa!Pe curand!
haggard26
Postat pe 5 Martie 2010 15:53
contra caderii parului : trebuie sa faci o masca cu un ou, ulei de ricin,ulei de masline,rom,.in prima faza o data pe saptamina apoi de doua ori pe luna si pe urma o data pe luna.mai este un medicament din italia se numeste FIALE ATTIVE RINFORZANTI - O CUTIE ARE 10 FIOLE SI TREBUIE SA FACI 3 LUNI .CELE 10 FIOLE AJUNG O LUNA DE TRATAMENT IAR CUTIA COSTA IN ITALIA 22 E ESTE FOARTE BUNA GARANTATA . EU PERSONAL AM FOLOSIT .AM FOST IN ITALIA SI AM CUMPARAT .ESTE SI SAMPON DE PAR IDENTIC CARE COSTA 6 EURO.DACA AI RELATII IN ITALIA POTI SA CUMPERI SAU POATE PRIN COMANDA.
healthy013580
Postat pe 6 Martie 2010 13:24
pai nu parul insusi e podoaba capilara?? de pe care podoaba iti cade tie parul cauta pe you tube reclama contra caderii parului, care a fost interzisa de CNA. solutia e acolo!!!
Adelyna84
Postat pe 21 Martie 2010 14:48
MASEAZA-TE FOARTE BINE CU ULEI DE RICIN IN FIECARE SEARA SI LASA-L SA ACTIONEZA PESTE NOAPTE VEI AVEA REZULTATE FOARTE BUNE.
kudika111024
Postat pe 29 Martie 2010 15:33
1data cu batranetea
horatiu_tra
Postat pe 31 Martie 2010 21:11
uite prietena mea se confrunta acum cu aceeasi problema ii cade parul mult si aplica MENOXIDIL(numele substantei, dar brandurile care o vand sunt mai multe) si are efect imediat, dar nu stiu daca se gaseste in tara la noi. ca la ea nu au avut efect vitaminele si alte tratamente naturiste.
va pup
alexandra25
Postat pe 22 Aprilie 2010 22:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
trompe infundate 4 De la: healthy007978 13 Martie 2010 20:46
menstratie ciudata, sangerari dupa menstruatie 10 De la: amariage 23 Octombrie 2010 21:34
Anticonceptionale Yaz 5 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 19:39
Eficacitatea vacuumului pentru celulita 53 De la: The_me 15 Aprilie 2014 19:37
DR GINECOLOG FILIPESCU 2 De la: kudika_nikole 3 Ianuarie 2012 11:42