Setari Cookie-uri

Tratamentul cu acizi de fructe

Este o tehnica de tratament cunoscuta din vechime, din timpul frumoaselor romane care obisnuiau sa puna pe piele pulpa de struguri striviti,(Cleopatra care facea baie in lapte acru) Pentru a da posibilitatea epidermului sa se regenereze durata tratamentului este de 2-3 luni

Este o terapie de regenerare tisulara indicata in tratamente contra imbatranirii. Este destinata tenurilor grase, cu acnee, cicatrici de orice provenienta, riduri, vergeturi si pigmentari

Pentru a avea un ten frumos, luminos si fara riduri, tinerete fara batranete cu efect de intinerire, revigorant.
healthy013095
Postat pe 22 Februarie 2010 21:20
pai si care-i tehnica?pe mine m-ar interesa cea pt petele pigmentare............am incercat o multime de creme cea de la loreal anti-pigmentare a dat ceva roade ,insa nu suficiente as fi curioasa si de tratamentul naturist,daca il stii.te rog.mersi.o zi frumoasa!
fran
Postat pe 27 Februarie 2010 17:38
l'oreal nu cred ca este o gama profesionala, francy draga. iti spune prietena de mai sus ca este esteticiana si stie. cred ca sunt niste masti cu acizi de fructe. petele se fac de la soare si de la solar, de la varsta . trebuie sa folosesti protectie uv.


eleain
Postat pe 27 Februarie 2010 17:53
petele pigmentare pot aparea si de la sarcina,nu?
mie mi-au aparut dupa sarcina si am ramas cu ele am fost la dermatolog ,mi-a dat tratament l-am facut ,insa rezultate nu au aparut probabil si pentru ca locuiesc la mare si soarele este puternic apoi am mai incercat si pe cale naturala.........iaurt amestecat cu kiwi,zeama de lamaie si de portocala ,insa mi-au ramas petele.........ca ultima sansa am ales crema de la loreal si parca un pic mi-au mai disparut.............eu doar intrebam daca stie cineva un remediu natural...........multumesc mult!o primavara frumoasa va doresc!
fran
Postat pe 28 Februarie 2010 16:02
L'Oreal, Garnier, Nivea etc. nu sunt game profesionale si, oricum, nu exista creme "minune". Exista doar produse care intretin munca unei cosmeticiene (care isi cunoaste foarte bine meseria si care poate aplica tratamentul adecvat fiecarui tip de ten). Un tratament bine facut nu face minuni, dar ajuta extraordinar de mult. Restul depinde foarte mult de fiecare acasa.

Pentru petele aparute dupa nastere si care devin mai evidente vara folosesc cu succes o crema pentru ten cu sofran si santal pentru care am platit "fabuloasa" suma de 20 lei. S-au estompat considerabil, la fel ca si punctele negre, iar pielea este mai luminoasa. Exista si crema pentru corp cu aceleasi ingrediente. Eu le cumpar de la salonul de cosmetica pe care il frecventez (www.gbbeauty.ro).

Succes!

dreamtheea
Postat pe 1 Martie 2010 12:59
daca esti din constanta mergi la dna dr TUDOR GEORGETA dermatolog in zona spitalul mare/si eu am avut aceeasi problema.se vad imediat rezultate
kudika118005
Postat pe 3 Martie 2010 23:38
Spuneti-mi si mie va rog unde o pot gasi pe dna dermatolog Tudor Georgeta in afara de Spital?
kudika330490
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CONCURS COSMETICE 1 De la: kudika517856 4 Iunie 2012 23:38
ce parere aveti de Revalid? 46 De la: amalia79_healthy 29 Martie 2014 13:02
Cosmetice TRIA-MARA 1 De la: rosevital 26 Ianuarie 2012 16:58
Epilare 2 De la: alfredodecurtofreco 18 Octombrie 2010 15:45
keratina de par 33 De la: kudika_1012859 22 Iulie 2016 17:35