Setari Cookie-uri

cum scap de constipatia cronica?

eu am luat colon fit si am scapat de constipatie cronica,am luat si colon help in trecut dar mi s-a parut dificil sa iau acea pulbere in iaurt de 2 ori pe zi,si cateodata ma si constipa.Am luat colon fit ,sunt capsule,el mai mult este bazat pe lactobacili reface flora intestinala.Daca ai acea flora intestinala distrusa apare constipatia si el in compozitie are lactobacili si fibre ,eu sunt foarte multumita de el.
carla_kudika
Postat pe 18 Iunie 2011 18:38
Buna. Eu as zice ca si daca iti creezi un stres foarte mare din a te gandi tot timpul ca esti constipata, atunci o sa ai probleme si mai mari. Incearca sa te relaxezi si sa iti asculti putin si organismul la capitolul ce iti "cere" de mancare. Oricum, sunt de acord cu predecesorul mesaj legat de prunele uscate si ti-as recomanda din experienta personala stafidele. Rontaie cat mai multe stafide pe parcusrul zilei si bea si apa. Eu asta aplic la mine si la cei doi copii iar rezultatele sunt admirabile. Ti-as mai spune si sa nu mai apelezi la tot felul de bauturi comerciale care spun ca iti rezolva si pe mama si pe tata constipatiei pentru ca nici sa iti indopi organismul cu toate astea nu face bine deloc.
Sanatate!
Elenam13
Postat pe 27 Iunie 2011 15:33
consuma prune uscate...acum au aparut caisele...strugurii...si consuma multe lichide...nu sucuri...
RUY_BLAS
Postat pe 27 Iunie 2011 18:04
De la: kudika002574, la data 2010-03-11 11:27:16am inteles k este din cauza toxinelor pe care nu le pot elimina.nu stiu ce sa mai fac.va rog sa ma ajutati.aaaaaa(mananc fructe,ciorbe,beau lichide...fac sport...merg mult pe jos..) va multumesc


nu stiu daca mai ai probleme cu constipatia , eu iti recomand seminte de in (2 lingurite in fiecare seara) ,curmale sau prune uscate.
_vio_
Postat pe 27 Iunie 2011 20:37
si eu iau colon fit,si intr-adevar ma simt bine bine.
manu20001
Postat pe 19 Iulie 2011 13:39
Va trimit ceva interesant, rezolvarea multor probleme de sanatate cum ar fi cancer, boli cronice, constipatie...
Ieftin si bun, cu o dieta sanatoasa puteti preveni aproape totul. Secretul este in alimentatie, in hrana vie.
altamedicina.com - gasiti aici documentare interesante cu terapia dr Gerson
Sanatate tuturor!
Ildikuta
Postat pe 19 Iulie 2011 17:52
Iaca fleosc...
kudika226898
Postat pe 19 Iulie 2011 19:41
pai vara cu porumb...nu prea bine copt pe jar...sau fiert si bei o cana daua de apa .
sau prune , corcoduse si apa...
te rezolvi pentru toata ziua.
PRALEA_
Postat pe 21 Iulie 2011 13:13
Zat de cafea sa il bei cu lapte sau cu apa (dar cu lapte e mai eficient) ... la mine e singurul lucru care a funtionat)
Constantinescu_Adrian_1
Postat pe 3 Decembrie 2016 17:46
Constipația indică adesea prezența viermilor în organism. Există un milion de specii dintre ele, vă puteți infecta în orice mod doriți, chiar dacă respectați toate regulile de igienă. Apropo, susțin sfaturile despre uleiul de ricin: are efect laxativ și poate elimina suplimentar viermii din intestine. Dar totuși este încă mai eficient să luați cu siguranță ceva care ucide diferite tipuri de viermi. Un remediu bun, de exemplu, Paraxan, este un produs natural, format din semințe de dovleac, ghimbir, rădăcină de păpădie, calendulă, usturoi. Diferite ingrediente luptă împotriva diferitelor tipuri de paraziți, ceea ce este foarte important. Și Paraxan vă va ajuta, de asemenea, să ajustați fără echivoc activitatea intestinului.


kudika_1045226
Postat pe 14 Martie 2023 19:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iritatie 2 De la: Beni 30 Iunie 2009 09:09
Iritatie..? 7 De la: Catherine24ism 17 August 2011 20:10
MICOZA (CIUPERCA) UNGHIEI DE LA PICIOR 2 De la: camiflorea 29 Martie 2010 15:18
PORUMBEL FARA UN PICIOR 10 De la: kyru 15 Februarie 2010 18:38
Intrebare! 38 De la: kudika332973 1 Decembrie 2010 16:39