Setari Cookie-uri

Maladia lui Bouveret.

Buna ziua dragelor forum-iste si forum-isti.
Am o intrebare si mai ales o mare rugaminte! Sotul meu care are doar 27 de ani sufera de maladia lui Bouveret, o boala rara de inima care i-a schimbat in rau viata.... Dupa 3 luni de tratament cu medicamentul FLECAINE, s-a simtit putin mai bine dar acum a terminat tratamentul iar palpitatiile au reinceput la aceiasi intensitate.
As vrea tare mult sa stiu daca mai sufera cineva de aceasta boala si cum o trateaza si,mai mult, daca vreun doctor cardiolog intra pe acest forum, sa imi spuna ce solutie ar mai fi in afara de operatie.
Va multumesc din suflet anticipat.
deliana75
Postat pe 5 Aprilie 2010 11:03
De la: deliana75, la data 2010-04-05 11:03:47Buna ziua dragelor forum-iste si forum-isti.
Am o intrebare si mai ales o mare rugaminte! Sotul meu care are doar 27 de ani sufera de maladia lui Bouveret, o boala rara de inima care i-a schimbat in rau viata.... Dupa 3 luni de tratament cu medicamentul FLECAINE, s-a simtit putin mai bine dar acum a terminat tratamentul iar palpitatiile au reinceput la aceiasi intensitate.
As vrea tare mult sa stiu daca mai sufera cineva de aceasta boala si cum o trateaza si,mai mult, daca vreun doctor cardiolog intra pe acest forum, sa imi spuna ce solutie ar mai fi in afara de operatie.
Va multumesc din suflet anticipat.


Uneori boala e cauzata de o disfunctie endocrina, ar fi bine daca ar face niste investigatii si in aceasta directie.. De asemenea, un tratament cu trandafir salbatic siberian si Q10 ar avea sigur efect pozitiv. Boala e simptomul cardiac a unei alte afectiuni, hormonale sau neurovegetative. momentul aparitiei bolii la sotul tau cred ca se poate asocia cu un factor de stres mai mare deact pana atunci.. de aceea produsele indicate mai sus sunt sigur eficiente.
camiflorea
Postat pe 10 Mai 2010 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
STARE GENERALA PROASTA 8 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 11:13
pentru spasmofilie exista solutie!! 4 De la: kudika226898 15 Iulie 2010 18:42
TRATAMENT PT.RACELI-COPIII 3 De la: eleain 2 Februarie 2010 08:52
probleme cu fierea 4 De la: healthy002070 13 Decembrie 2009 20:40
cicatrice arsuri 11 De la: healthy008389 5 Martie 2011 09:56