Setari Cookie-uri

Unghii prea moi

Am unghiil prea moi si mi se rup foarte repede mai ales pt ca imi las unghiil sa creasca mult.Ma puteti ajuta?
M-am saturat sa mi se tot rupa unghiile.Am incercat sa mi le intaresc cu intaritor de unghii si lac dar n-a mers.Dupa ce mi se lua lacu de pe unghii deveneau ni nou moi.
Aila_sakura13
Postat pe 5 Aprilie 2010 17:28
De la: Aila_sakura13, la data 2010-04-05 17:28:48Am unghiil prea moi si mi se rup foarte repede mai ales pt ca imi las unghiil sa creasca mult.Ma puteti ajuta?
M-am saturat sa mi se tot rupa unghiile.Am incercat sa mi le intaresc cu intaritor de unghii si lac dar n-a mers.Dupa ce mi se lua lacu de pe unghii deveneau ni nou moi.
roziben
Postat pe 20 Aprilie 2010 10:09
buna!

Incearca sa iti tai unghiutele cat mai scurt pentru o vreme si trebuie neaparat sa folosesti un tratament bun pentru unghiutze fragile (iti recomand OPI, Orly, Mavala sau Peggy Sage).

Alt tratament la indemana pe care il poti folosi in paralel cu cel de mai sus e uleiul de masline caldut in care iti tii unghiile inmuiate 30 minute.

Spor la treaba! :)
unghii_false_gel
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:07
Unghiile,se mai pot intari si cu zeama de lamaie.se aplica p unghie,ca un lac.
healthy006639
Postat pe 22 Aprilie 2010 10:56
poti incerca tratamentul de unghii de la farmec sau tratamentele de la kallos. de ambele firme am auzit ca au tratamente ft bune pt unghii. personal nu le-am incercat, dar o voi face cat de curand! ca si eu am unghiile moi si mi se si rup...
GreenBubbles
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:14
De la: Aila_sakura13, la data 2010-04-05 17:28:48Am unghiil prea moi si mi se rup foarte repede mai ales pt ca imi las unghiil sa creasca mult.Ma puteti ajuta?
M-am saturat sa mi se tot rupa unghiile.Am incercat sa mi le intaresc cu intaritor de unghii si lac dar n-a mers.Dupa ce mi se lua lacu de pe unghii deveneau ni nou moi.


unghiile fragiel reprezinta semnul unui deficit mineral, ar trebui sa inghiti ceva minerale!
camiflorea
Postat pe 22 Aprilie 2010 13:09
buna si eu am aceeasi problema unchii f moi se rup se tocesc .tratam. de la kalloss e apa de ploaie .voi incerca ceva profesionist enumerat aici de persoana care lucreaza am observat in domeniu.daca nu merge nici cu produsele alea ,ma dau pe unghii fale.
healthy009451
Postat pe 23 Aprilie 2010 06:22
Lasati cosmeticele si treceti pe minerale.
Luati ZN, CA, vit. A, un complex de vitamine cu minerale.
Cosmeticele nu vor inlocui niciodata lipsa de minerale/vitamine din corpul vostru.
micabis
Postat pe 23 Aprilie 2010 07:49
Buna! S-ar putea sa fie problema lipsa de minerale. Numai atentie, mineralele sintetice fac mai rau decat bine. In farmacii sunt multe, dar intre ele au produse sintetice,pline cu chimicale. Iti propun un produs din sursa naturala: Forever Nature-Min.
Organismul tau poate beneficia de nutritivi proveniti din adancul marilor stravechi, deoarece 4% din masa corpului este constituita din aceste minerale. Organismul uman nu poate sintetiza minerale; acestea provin din hrana sau suplimente.

Forever Nature-Min este o formula progresista cu multe minerale sub forme biodisponibile pentru o absorbtie maxima. Ea ofera macro- si microelemente in proportii perfect echilibrate pentru eficienta maxima. Utilizand minerale de baza din depozitele naturale din fundul marilor si chelatate in plante si animale marine, produsul Nature-Min ofera majoritatea mineralelor existente in corpul uman.

Mineralele indeplinesc trei functii:
1. Unele, cum ar fi calciul, fosforul si magneziul sunt constituent al oaselor si dintilor
2. Altele sunt sub forma de saruri solubile si contribuie la controlul compozitiei fluidelor si celulelor
3. Elemente ca fierul au alte sarcini. Ele colaboreaza cu enzimele si proteinele, substante necesare eliberarii si crearii de energie.

Forever Nature-Min este o excelenta cale de a asigura organismului substante minerale si microelemente de care acesta are nevoie, pentru a veni in intampinarea unui stil de viata sanatos, echilibrat.

Adjuvant în: hipocalcemii, spasmofilii, osteoporoza de menopauzã, recuperare dupã fracturi, entorse, luxatii, în sarcinã, lactatie, perioada de lehuzie, pentru intarirea unghiilor si al parului.

Am o prietena care a folosit mineralele si ia ajutat la intarirea unghiilor si in problema cu caderea parului. In timpul primaverii inca e foarte idicat pentru-ca suntem mai obositi, nervosi si te ajuta sa treci peste aceasta perioada lejer.

Pentru mai multe inf. poti sa-mi scrii pe: www.krasznai.flp.ro
O zi buna!
kraszi
Postat pe 23 Aprilie 2010 11:17
buna! sper sa te pot ajuta cu ceva referitor la unghii. sunt implicat intr-o afecere care furnizeaza si suplimente nutritionale si nu numai. toate naturale.. exista printre alte vitamine si un Complex vegetal pentru pãr, piele ºi unghii.
si eu cred ca merita incercat.
ideea este ca nu contine nici un fel de chimicale, totul este natural.
avantaje:
* Un antioxidant important. Este un factor în producþia de colagen din epidermã ºi menþine hidratarea
* Întãreºte unghiile, vã ajutã sã aveþi un pãr sãnãtos ºi îmbunãtãþeºte starea tenului
* Principalul element al tenului ºi þesuturilor conectoare. Este componenta structuralã care menþine tenul ferm, tonifiat ºi fãrã riduri.
* Asigurã fitonutrienþi cu proprietãþi nutriþionale ºi antioxidante
* Sursã bogatã de polifenoli numiþi OPC (oligomeric proanthocianidine) care combat radicalii liberi ce ar putea degrada elastina tenului ºi stimuleazã eficienþa capilarelor.
* Neutralizeazã radicalii liberi care afecteazã celulele epidermei
* Potrivit pentru cei care doresc sã evite aditivii artificiali
* Un amino acid care acþioneazã ca antioxidant ºi contribuie la sintetizarea proteinelor ºi la modificãrile celulare. Promoveazã formarea keratinei, o proteinã importantã a pãrului, pielii ºi unghiilor.
* Un amino acid care funcþioneazã în combinaþie cu colagenul pentru menþinerea hidratãrii epidermei.

daca crezi ca esti intersata si vrei sa mai afli detalii iti stau la dispozitie.
scrie-mi pe adresa mgitudor@yahoo.com

o zi buna si multa sanatate,
Mihai



memeitza
Postat pe 23 Aprilie 2010 12:32
buna!
ce pot sa-ti spun ca exista un Complex vegetal pentru pãr, piele ºi unghii
cu urmatoarele avantaje:


* Un antioxidant important. Este un factor în producþia de colagen din epidermã ºi menþine hidratarea
* Întãreºte unghiile, vã ajutã sã aveþi un pãr sãnãtos ºi îmbunãtãþeºte starea tenului
* Principalul element al tenului ºi þesuturilor conectoare. Este componenta structuralã care menþine tenul ferm, tonifiat ºi fãrã riduri.
* Asigurã fitonutrienþi cu proprietãþi nutriþionale ºi antioxidante
* Sursã bogatã de polifenoli numiþi OPC (oligomeric proanthocianidine) care combat radicalii liberi ce ar putea degrada elastina tenului ºi stimuleazã eficienþa capilarelor.
* Neutralizeazã radicalii liberi care afecteazã celulele epidermei
* Potrivit pentru cei care doresc sã evite aditivii artificiali
* Un amino acid care acþioneazã ca antioxidant ºi contribuie la sintetizarea proteinelor ºi la modificãrile celulare. Promoveazã formarea keratinei, o proteinã importantã a pãrului, pielii ºi unghiilor.
* Un amino acid care funcþioneazã în combinaþie cu colagenul pentru menþinerea hidratãrii epidermei.

Este un amestec exclusiv de ingrediente naturale creat pentru promovarea pãrului sãnãtos, a unghiilor ºi pielii sãnãtoase. cercetãrile au demonstrat cã nutrienþii din acest supliment alimentar vã ajutã sã aveþi pãr, piele, ºi unghii sãnãtoase ºi rezistente.

daca esti interesata putem discuta si daca mai aalte intrebari le astept. daca te intereseaza si alte produse , vitamine , supolimenti nutritionali, naturali, si nu doar ca asa sppun eu sau scrie pe cutie, nu sunt chinezisme sau cine stie ce ceaiuri indiene....

sper ca o sa pot sa-ti fiu de folos


scrie-mi pe adresa mgitudor@yahoo.com pentru alte detalii

Mihai
memeitza
Postat pe 23 Aprilie 2010 12:38
Foloseste ulei de ricin il gasesti la farmacie si costa 3 lei , crede-ma e este f f f bun chiar da rezultate f bune,eu il folosesc de o luna bine dar da rezultate chiar din prima saptamana si acum am niste unghii de invidiat ,f tari si cresc f repede este f bun si uleiul de masline. sper ca am fost de folos pupici fetelor
healthy013349
Postat pe 25 Aprilie 2010 21:38
Folositi ulei de Ricin il gasesti la farmacie si costa 3 lei , crede-ma e este f f f bun chiar da rezultate f bune,eu il folosesc de o luna bine dar da rezultate chiar din prima saptamana si acum am niste unghii de invidiat ,f tari si cresc f repede este f bun si uleiul de masline. sper ca vam fost de folos . pupici fetelor
healthy013349
Postat pe 25 Aprilie 2010 21:42
buna
te pot ajuta cu un supliment alimentar:


Complex vegetal pentru pãr, piele ºi unghii NUTRILITE

Un amestec exclusiv de ingrediente naturale creat pentru promovarea pãrului sãnãtos, a unghiilor ºi pielii sãnãtoase. cercetãrile au demonstrat cã nutrienþii din acest supliment alimentar vã ajutã sã aveþi pãr, piele, ºi unghii sãnãtoase ºi rezistente.


* Un antioxidant important. Este un factor în producþia de colagen din epidermã ºi menþine hidratarea
* Întãreºte unghiile, vã ajutã sã aveþi un pãr sãnãtos ºi îmbunãtãþeºte starea tenului
* Principalul element al tenului ºi þesuturilor conectoare. Este componenta structuralã care menþine tenul ferm, tonifiat ºi fãrã riduri.
* Asigurã fitonutrienþi cu proprietãþi nutriþionale ºi antioxidante
* Sursã bogatã de polifenoli numiþi OPC (oligomeric proanthocianidine) care combat radicalii liberi ce ar putea degrada elastina tenului ºi stimuleazã eficienþa capilarelor.
* Neutralizeazã radicalii liberi care afecteazã celulele epidermei
* Potrivit pentru cei care doresc sã evite aditivii artificiali
* Un amino acid care acþioneazã ca antioxidant ºi contribuie la sintetizarea proteinelor ºi la modificãrile celulare. Promoveazã formarea keratinei, o proteinã importantã a pãrului, pielii ºi unghiilor.
* Un amino acid care funcþioneazã în combinaþie cu colagenul pentru menþinerea hidratãrii epidermei.

daca crezi ca merita incercat te astept cu un mesaj la mgitudor@yahoo.com

o zi buna,
Mihai

memeitza
Postat pe 28 Aprilie 2010 13:06
si eu recomand uleiul de ricin, de masline si de ce nu chiar de floarea soarelui. De asemenea, tot pe post de intaritor, suc de lamaie.
aristodeea
Postat pe 4 Mai 2010 09:40
Eu nu am avut niciodata unghii lungi pt.ca se exfoliau, se rupeau si erau foarte moi. Acum 3 luni am schimbat manichiurista si stilul de finisare al manichiurii, respectiv: imi da pe unghii cu o baza hranitoare (ca un lac incolor), doua straturi de oja si un lac protector care da si stralucire. Practic, cu aceste 4 straturi unghia e dublata in grosime si are rezistenta. Imi fac manichiura odata la 2 saptamani. Cred ca o conditie suplimentara este sa folosesti produse de calitate, care sa nu sara de pe unghii. Pentru situatia in care nu reusesc sa ajung la salon, imi aplic acasa acelasi tratament cu produse de la "Flormar" (se gasesc in Hypermarket-uri, pe culoarul de dinaintea intrarii in autoservire) - care sunt de calitate si ieftine. Folosesc ca baza "4 in 1 complete care", 2 straturi de oja (tot de la ei) si "Quick dry extra shine" la finisare. Nu folosesc acetona pt.curatare ci alte produse fara acetona (de exemplu, acum am Killys, cumparat de prin Carefour). Sunt foarte mandra de unghiile mele acum!
caro03
Postat pe 9 Mai 2010 11:30
felicitari pentru unghiute, dar sincer cred ca ele ar trebui sa nu fie moi si exfoliate fara sa fie acoperite cu 4 straturi. Nu spun ca nu e o solutie, dar cred ca tre sa lucram un pic mai in profunzime, nu doar la suprafata :)
aristodeea
Postat pe 10 Mai 2010 10:32
Va recomand produsele Sally Hansen. Mami avea probleme serioase, si timp de o luna si-a revenit cu acest produs. Se dadea in fiecare zi. Si o data pe saptamana isi stergea unghiile,apoi iar incepea. Chiar ajuta.
DUMI3TZA
Postat pe 24 Iunie 2010 14:09






===========================
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 25 Iunie 2010 08:45
incearca tratamentele Nail Creation...poti alege intre mai multe produse, in functie de ce ai nevoie...daca ai nevoie doar de intarire, cel mai bun este Nail Muscle...dar mai au si un lac foarte bun cu vitamine, care hraneste unghia...se numeste Vitamin Smoothie...eu mai folosesc pentru unghii si uleiul lor de cuticule...il aplic pe cuticule si il masez, dar il intind si pe unghie si il las putin sa actioneze...apoi il spal...eu cu produsele lor am reusit sa imi refac unghiile (erau foarte moi si se rupeau mereu)...sper sa reusiti si voi...au produse foarte bune...merita incercate!
alexa_ph
Postat pe 6 Iulie 2011 17:15
http://www.zenit.ro/produse/produse-vegan/elixire-pentru-maini-cuticule/
am descoperit de curand site-ul zenit.ro care comercializeaza si Sparitual- produse vegane pentru maini si cuticule. gasesti acolo o mai multe tratamente pentru unghiile moi si avand in vedere ca sunt vegane si organice, eu zic ca merita incercate!
good luck!
andra_mk
Postat pe 10 August 2011 16:34
De la: healthy009451, la data 2010-04-23 06:22:27buna si eu am aceeasi problema unchii f moi se rup se tocesc .tratam. de la kalloss e apa de ploaie .voi incerca ceva profesionist enumerat aici de persoana care lucreaza am observat in domeniu.daca nu merge nici cu produsele alea ,ma dau pe unghii fale.
.

Un sfat. Pe propria mea experientza. Atata timp cat sunt unghiile moi nici unghiile false nu or sa reziste. Si e logic. Atata timp cat baza de sustinere este slaba. Ti-o spun din propria experientza. Si nu e vorba ca nu au fost aplicate corect si faptul ca a cedat si s-au rupt unghiile din carne. Dupa ce dai jos unghiile false o sa observi ca de fapt unghia ta...a devenit mai fragila decat era la inceput. (poate intre timp tehnologia a mai evoluat , dar eu personal nu am mai avut curaj sa incerc) ...Oricum o sa incerc si eu sa profit de aceste sfaturi...ms mult...
GEBO
Postat pe 11 August 2011 09:29
Eu va recomand din proprie experienta tratamentul de la Farmec cu vitamina B5 parca sau B6... Aveam unghiile foarte moi si se exfoliau incontinuu. E singurul care si-a facut efectul! Inainte de folosire dati-va cu crema pe maini in special pe cuticule deoarece o sa vi le atace si o sa devina dureroase in momentul in care folositi tratamentul.
Aleka
Postat pe 25 Septembrie 2011 01:18
Eu ulei de ricin am folosit si sunt multumita de rezultate.
GeorgianaBB
Postat pe 25 Septembrie 2011 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mersul pe tocuri 3 De la: elena08 26 Octombrie 2013 16:51
Help fetelor!! 5 De la: kudika438013 11 Iulie 2012 16:34
HAIR STYLIST 1 De la: Soner_Aydo__du_1 12 Februarie 2012 22:59
Trucuri 6 De la: Barbie30 30 Septembrie 2010 23:35
Vergeturi 2 De la: paula_munteanu 27 August 2012 12:45