Setari Cookie-uri

HEPATITA C ACUM SEPARE CA E CIROZA

DE 15 ANI AM HEP. C, AM LUCRAT IN STOMATOLOGIE.

NU AM FUMAT,NU AM BAUT NICIODATA. SUNT FOARTE REPEZITA.
AM FACUT TRATAMENT CU INTERFERON DE 2 ORI, INSA A REVENIT IN CATEVA LUNI, CA SI INAINTE DE TRATAMENT.
AM TINUT IN GENERAL REGIM. ACUM AM FACUT ECHO SI FICATUL,ARE DIMENSIUNI NORMALE ,INSA ARE NODULI SI NEOMOGENIZAT.
NU STIU CE SA IAU.
AS TRECE PE NATURALE, PLANTE,ETC. UNDE SA MERG, SAU CE SA IAU. CE SPERANTE DE VIATA MAI AM ?

CU RESPECT ,ANNA.
healthy014814
Postat pe 10 Aprilie 2010 07:13
De la: healthy014814, la data 2010-04-10 07:13:45 DE 15 ANI AM HEP. C, AM LUCRAT IN STOMATOLOGIE.

NU AM FUMAT,NU AM BAUT NICIODATA. SUNT FOARTE REPEZITA.
AM FACUT TRATAMENT CU INTERFERON DE 2 ORI, INSA A REVENIT IN CATEVA LUNI, CA SI INAINTE DE TRATAMENT.
AM TINUT IN GENERAL REGIM. ACUM AM FACUT ECHO SI FICATUL,ARE DIMENSIUNI NORMALE ,INSA ARE NODULI SI NEOMOGENIZAT.
NU STIU CE SA IAU.
AS TRECE PE NATURALE, PLANTE,ETC. UNDE SA MERG, SAU CE SA IAU. CE SPERANTE DE VIATA MAI AM ?

CU RESPECT ,ANNA.
incearca suplimentele alimentare de la FLP,interferonul nu ajuta ficatul,ci il distruge.
ene_m_gabriel
Postat pe 10 Aprilie 2010 11:18
Buna Anna!
Am citit prin ce treci si nu este usor...Incet, incet, cu incredere in Cel de Sus, plus o cura de produse pe baza de aloe pot face adevarate minuni pentru tine. Cunosc cazuri asemanatoare, care s-au ameliorat. Scrie-mi daca vrei detalii pe adresa mea: violetar2004@yahoo.com.
Sanatate multa!
Violetta_healthy
Postat pe 10 Aprilie 2010 11:31
De la: healthy014814, la data 2010-04-10 07:13:45 DE 15 ANI AM HEP. C, AM LUCRAT IN STOMATOLOGIE.

NU AM FUMAT,NU AM BAUT NICIODATA. SUNT FOARTE REPEZITA.
AM FACUT TRATAMENT CU INTERFERON DE 2 ORI, INSA A REVENIT IN CATEVA LUNI, CA SI INAINTE DE TRATAMENT.
AM TINUT IN GENERAL REGIM. ACUM AM FACUT ECHO SI FICATUL,ARE DIMENSIUNI NORMALE ,INSA ARE NODULI SI NEOMOGENIZAT.
NU STIU CE SA IAU.
AS TRECE PE NATURALE, PLANTE,ETC. UNDE SA MERG, SAU CE SA IAU. CE SPERANTE DE VIATA MAI AM ?

CU RESPECT ,ANNA.


carmen_marinela@yahoo.com este id-ul unei doamne care mi-a dat niste sfaturi utile atunci cand eram si eu disperata crezand ca am hepatita C. dansa chiar a facut boala si a folosit tratamente pe baza de catina. deoarece mi-am formatat calculatorul nu mai am informatiile pe care mi le-a dat si, multumesc lui Dumnezeu, nici boala nu s-a confirmat in cazul meu, dar , chiar te rog sa o abordezi si sa ii spui ce problema ai. in legatura cu produsele FLP care ti-au tot fost recomandate, nu am competenta sa le apreciez calitatea, dar nici nu sunt sigura ca fac foarte bine.. le-am testat pe tatal meu si nu am reusit sa vad nici o ameliorare.. am dat o multime de bani pe ele ca mai apoi sa aflu ca dozele curative sunt mult mai mari si ar fi trebuit sa cheltui mult mai mult... sanatate si toate cele bune! am folosit in schimb cu suficient succes produse de la calivita.. totusi, ti-o recomand pe d-na in cauza pt ca dansa a avut exact aceleasi probleme ca si tine, iar de la o persoana care trece prin aceleasi stari poti afla informatiile cele mai avizate.
camiflorea
Postat pe 10 Aprilie 2010 13:21
De la: camiflorea, la data 2010-04-10 13:21:12
De la: healthy014814, la data 2010-04-10 07:13:45 DE 15 ANI AM HEP. C, AM LUCRAT IN STOMATOLOGIE.

NU AM FUMAT,NU AM BAUT NICIODATA. SUNT FOARTE REPEZITA.
AM FACUT TRATAMENT CU INTERFERON DE 2 ORI, INSA A REVENIT IN CATEVA LUNI, CA SI INAINTE DE TRATAMENT.
AM TINUT IN GENERAL REGIM. ACUM AM FACUT ECHO SI FICATUL,ARE DIMENSIUNI NORMALE ,INSA ARE NODULI SI NEOMOGENIZAT.
NU STIU CE SA IAU.
AS TRECE PE NATURALE, PLANTE,ETC. UNDE SA MERG, SAU CE SA IAU. CE SPERANTE DE VIATA MAI AM ?

CU RESPECT ,ANNA.


carmen_marinela@yahoo.com este id-ul unei doamne care mi-a dat niste sfaturi utile atunci cand eram si eu disperata crezand ca am hepatita C. dansa chiar a facut boala si a folosit tratamente pe baza de catina. deoarece mi-am formatat calculatorul nu mai am informatiile pe care mi le-a dat si, multumesc lui Dumnezeu, nici boala nu s-a confirmat in cazul meu, dar , chiar te rog sa o abordezi si sa ii spui ce problema ai. in legatura cu produsele FLP care ti-au tot fost recomandate, nu am competenta sa le apreciez calitatea, dar nici nu sunt sigura ca fac foarte bine.. le-am testat pe tatal meu si nu am reusit sa vad nici o ameliorare.. am dat o multime de bani pe ele ca mai apoi sa aflu ca dozele curative sunt mult mai mari si ar fi trebuit sa cheltui mult mai mult... sanatate si toate cele bune! am folosit in schimb cu suficient succes produse de la calivita.. totusi, ti-o recomand pe d-na in cauza pt ca dansa a avut exact aceleasi probleme ca si tine, iar de la o persoana care trece prin aceleasi stari poti afla informatiile cele mai avizate.
nu stiu de ce ,dar miroase a antireclama,defapt chiar este o antireclama,calivita=nu se compara cu produsele forever din niciun punct de vedere.Daca gresesc va rog sa veniti cu contraargumente serioase.
ene_m_gabriel
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:14
SINCERA SA FIU NICI NU STIU CE SA MINANC!!
MI-AM FACUT ANALIZELE SI REZULTATUL LA GLICEMIE E MARE 150 PE NEMINCATE.
AM RENUNTAT LA CARNE , LA OUA, PRAJELI SAU MEZELURI NICI VORBA, MINCAM MAI MULTE FRUCTE SI PASTE SI ACUM CHIAR CA SUNT PUTIN DEZAMAGITA. MINANC MAMALIGA DE 3 ZILE CU LAPTE,DIMINEATA, DUPA CE VERIFIC ZAHARUL, INSA NU STIU DACAE CHIAR BUNA PENTRU FICAT !!!
TREBUIE SA RENUNT LA PIINE ! NU AM INCOTR-O. VOI MERGE LA MEDIC SA CER CEVA PASTILE PENTRU ZAHAR. MI-AU CONFIRMAT DIABET TIP 2. AS MAI TINE CEVA CURA DE VEGETALE INSA CAM TOATE AU ZAHAR !!
NU STIU CE SA FAC. CER SFATUL D-VOASTRA, CA DOAR ASA POT SA FIU AJUTATA DE LA OAMENI BUNI SI CUMSECADE, CARE POATE AU TRECUT PRIN ASA CEVA.
DORESC LA TOATA LUMEA SANATETE, CA E CEA MAI DE PRET !

CU RESPECT, ANNA
healthy014814
Postat pe 10 Aprilie 2010 21:37
Anna, cita vreme ai facut tratament cu interferon? Adica cite luni?
micabis
Postat pe 11 Aprilie 2010 04:22
PRIMA DATA AM FACUT INTERFERON IN 2006 ,APROAPE UN AN, INSA NU A DISPARUT DE TOT PINA LA 100.000.
APOI AM REPETAT IN 2009 . DUPA 6 LUNI ,ERAM APROAPE O, APOI IAR A CRESCUT.
DECI EFORTUL A FOST DEGEABA. AM SLABIT MULT, MI-A PICAT PARUL, DEPRESIE,SI NERVOZITATE DE NECREZUT.

NU A FOST USOR, INSA OMUL TRAIESTE CU SPERANTA, POATE,POATE, VA FI UN AJUTOR.
AM DOUA CUNOSTINTE, DOI FRATI AU MURIT DE LA HEP ATITA ,UNUL DE 42, ALTUL DE 49.
EU NU PAR A FII ASA DE BOLNAVA LA SUPRAFATA ACUM, INSA TOTUSI ANALIZALE SI ECHO ARATA DESTUL DE RAU.
ACUM SI CU GLICEMIA MARE, AM INCURCAT-O SI MAI MULT.
SPER CA DUMNEZEU SA MA AJUTE ,SA CAUT CEVA PLANTE. AM CITIT DE UN DOMN DIN IVESTI, JUDETUL GALATI CA AJUTA CU CEVA BITTER DIN 150 DE PLANTE. VOI INCERCA SA MERG ACOLO, SA VAD CUM VA FII.
VA DORESC MULTA SANATATE LA TOATA LUMEA.
CU RESPECT ANNA.
healthy014814
Postat pe 12 Aprilie 2010 07:46
Anna, de Virginia Faur ai auzit? Si dl. din Ivesti este cautat si bun in felul lui.Si sunt multi alti naturisti de valoare la care poti apela.
Eu am facut interferon un an exact (din iunie 2004 pina in iunie 2005) si multumesc lui Dumnezeu!!!!
Poate la tine este si altceva in afara de virusul hepatitei C. Eu cred ca ar trebui sa mai insisti cu analizele sa vezi ce probleme metabolice ai in afara de diabet si hepatita.
Multa sanatate iti doresc si mult optimism si dorinta de a te face bine.
Eu cred ca jumatate din vindecare este in noi, in mintea si sufletul nostru.
micabis
Postat pe 12 Aprilie 2010 07:53
Utilizarea preparatelor naturale CaliVita in
ameliorarea si tratamentul hepatitei



Hepatita - este o afectiune acuta inflamatorie. Cauzele pot fi : toxinele (arsenic, fosfor, cloroform etc), bacterii, virusul A (epidemica) sau B (de ser).

Hepatita epidemica A sau infectioasa se ia prin alimente sau apa, saliva, sange, urina, de la persoane bolnave. Boala da imunitate.

Hepatita de ser B sau de inoculare se propaga prin transfuzie de sange sau ace de seringa de la persoana bolnava. Virusurile nu se distrug prin simpla sterilizare, ci numai la autoclav.

Ambele hepatite se manifesta prin oboseala, greturi, balonari, dureri ale articulatiilor mici, diaree sau constipatie, subfebra. In cazul hepatitei A, dupa o saptamana tegumentele devin galbene, urina cafenie. Apar mancarimi, urticarii. Tine 2-6 saptamani. Hepatita de ser (B) tine mai mult, icterul putand sa lipseasca si nu lasa imunitate. Poate trece in hepatita cronica. Cauza cea mai frecventa o constituie abuzul de bauturi alcoolice.

In hepatita ficatul se congestioneaza, isi mareste volumul, celulele hepatice se distrug, locul lor fiind luat de tesut conjunctiv cicatriceal. Grasimile in loc sa se arda se depun in ficat, astfel ca ficatul se sclerozeaza, hepatita cronica devenind ciroza hepatica.

In afectiuni hepatice, culoarea epidermei este galbena. Icterul (galbinarea) este o boala a ficatului si a vezicii biliare, care face ca fierea sa treaca in sange si sa coloreze in galben pielea, albul ochilor, etc. Urina si fecalele prezinta modificari de culoare. Modificarea culorii pielii si mucoaselor se datoreaza pigmentilor biliari (bilirubina). Icterul poate fi provocat de un obstacol pe caile biliare (mecanic), de o alterare a celulelor hepatice (hepatic) sau de o hemoliza (eliberarea hemoglobinei din globulele rosii - hemolitic).


• Hepatita de tip A se transmite atat ereditar cat si digestiv cand nu sunt respectate normele de igiena.
• Hepatitele de tip B se transmit ereditar si sexual. O sursa este bolnavul infectat. Aceasta forma se cronicizeaza si provoaca aparitiei cirozei hepatice sau carcinomul hepatic.
• Hepatita tip C e cea mai periculoasa deoarece in majoritatea cazurilor evolueaza spre ciroza hepatica. Se produc modificari hepatocitare iar antigenul nu mai e recunoscut de sistemul imunitar. In icter, faciesul este galben-vanat iar pielea are miros de mosc. Structura ficatului se modifica, apar noduli si disfunctii hepatice.


Iata mai jos solutia naturala propusa de CaliVita International pentru tratarea hepatitei:



Afectiuni si simptome
A
Produse CaliVita
recomandate
Mod de folosire
Hepatita


*

*


Arginina

Liver Aid

Liquid Clorophyll

Oregano Oil

Culevit

Noni

Pure Yucca

Full Spectrum

Bee Power Royal Jelly

BioHarmonex

Amino 2000
0-0-1

0-0-1

1-1-1

4-4-4 picaturi in pahar cu apa

0-0-1

1-0-1

1-1-1

1-1-0

1-1-0

2 sedinte/zi

0-0-1




Legenda:

A = coloana in care se indica asocieri intre produse (prin semnul *).

* = se asociaza intre ele produsele marcate si se mai adauga cel putin un produs nemarcat.

1-1-1 = 1 dimineata, 1 la pranz, 1 seara.

(...) = produsele incadrate in paranteza sunt o alta varianta a produsului care le precede.

Mentiuni:

In cazul in care nu exista asocieri (produse marcate), atunci pot fi alese oricare dintre produsele recomandate, cu precizarea ca produsele sunt enumerate pe cat posibil in ordinea importantei lor relative la afectiunea (categoria) la care au fost incadrate.

Este bine sa consultati prezentarea aferenta fiecarui produs (prospectul produsului) astfel incat, prin alegerea si utilizarea unuia sau a mai multor produse, sa acoperiti optim o plaja cat mai larga de probleme.
0754541219 Leon Marian consilier Calivita International o336101586 marianl74@yahoo.com WWW.CALIVITA.COM
MARIO_LYON
Postat pe 22 Mai 2010 11:12
PARAPROTEX ANTIPARAZITAR ECOLOGIC

Quisqualis indica este o plantã originarã din India. Din frunzele acesteia se preparã un unguent împotriva infecþiilor pielii cauzate de paraziþi. Seminþele coapte ºi prãjite sunt folosite pentru combaterea diareei, febrei ºi rahitismului. Extractul preparat din frunze amelioreazã durerile abdominale.
Chenopodium anthelminticum (lãmâiþa), plantã originarã din Mexic ºi America de Sud, este un antihelmintic foarte eficient, utilizat pentru eliminarea viermilor, mai ales la copii.
Berberis vulgaris (Dracila) are efect antiseptic. Distruge agenþii patogeni ai dizenteriei, holerei, bacteriile care infecteazã plãgile, precum ºi alte microorganisme care provoacã infecþii vaginale ºi ale aparatului urinar. Fortificã sistemul imunitar, este eficient în artrite, precum ºi în blefarite ºi conjunctivite.
Iarba de smirnã fortificã sistemul digestiv, protejeazã ficatul împotriva acþiunii substanþelor toxice ºi stimuleazã funcþionarea acestuia. Prin conþinutul bogat în potasiu, natriu, silicon, zinc ºi clor participã la eliminarea substanþelor toxice din organism.
Uleiul de cuiºoare - substanþa sa activã, numitã eugenol, este un antioxidant puternic, care distruge paraziþii intestinali, microbii, ciupercile. Fortificã sistemul imunitar ºi încarcã organismul cu energie.
Tabebuia impetiginosa: cercetãrile au demonstrat eficienþa acestei plante împotriva virusurilor ºi paraziþilor. Poate fi de ajutor în tratarea artritelor ºi herpesului. Se bucurã de o mare popularitate ºi datoritã acþiunii sale antifungice.
Juglans nigra - substanþa sa activã, juglona, este eficientã în lupta împotriva paraziþilor. Colorantul din coaja acestei plante conþine iod natural, care are efect antiseptic, distruge paraziþii ºi viermii intestinali. În plus, ºia dovedit eficienþa în afecþiuni ale pielii, cum ar fi herpesul, furunculele, eczemele.
Seminþele de grepfrut - acest extract acþioneazã eficient împotriva a 800 de tipuri de virusuri ºi bacterii, aproape 100 de ciuperci ºi numeroºi alþi germeni patogeni. Este un puternic dezinfectant. În plus, nu afecteazã mediul înconjurãtor. ªi, incredibil, nu distruge bacteriile utile din intestine.
Usturoiul - datoritã conþinutului sãu bogat în vitamine ºi minerale ºi a efectului sãu benefic asupra sistemului imunitar, nu putea sã lipseascã din arsenalul de luptã împotriva paraziþilor.

Puterea naturii împotriva intruºilor.
0754541219 Leon Marian consilier Calivita International o336101586
WWW.CALIVITA.COM
MARIO_LYON
Postat pe 22 Mai 2010 11:14
DRAGA ANNA STIU EXACT PRIN CE TRECI DEOARECE SI EU SUNT APROAPE IN ACEEASI SITUATIE CA SI TINE INSA LA MINE E PRIMUL AN DE TRATAMENT SI NU AM CERTITUDINEA CA O SA-MI REVIN DUPA,INSA POT SA-TI DAU UN SFAT.DACA NU TI-AI REVENIT CU DOUA TURE DE TRATAMENT CREZI TU CA O SA TE AJUTE PLANTELE SA TE VINDECI?SPERANTE DESARTE,UN VIRUS ATAT DE PUTERNIC CARE NU A PUTUT FI STERPIT CU INTERFERON SA MOARE CU PLANTE E RIDICOL,BANI ARUNCATI DEGEABA,TRATAMENTELE NATURISTE SUNT FOLOSITE IN FAZE INCIPIENTE IN DIFERITE BOLI SAU CA ADJUVANT PE LANGA TRATAMENT MEDICAMENTOS.DECI NU TREBUIE SA DISPERI IA-O DE LA CAPAT DACA ANALIZELE ITI MAI PERMIT ACEST LUCRU SI MAI FA O CURA DE PEGINTRON ACEASTA E O VARIANTA MAI NOUA SI MAI PUTERNICA A INTERFERONULUI DAR CA ADJUVANT TI-ASI RECOMANDA GAMA PRODUSELOR DE ALOE VERA SI ANUME -gelul pentru detoxifiere a ficatului,-oxigenare celulara,iar cel de-al treilea produs nu mai retin exact ce proprietati are insa daca suni la cei care se ocupa cu produse din aloe ei stiu despre ce e vorba .cel mai bine e sa iei legatura cu medicul tau gastroenterolog dac nute poate ajuta mergi mai departe la alte clinici si la alti medici mai buni.consulta parerea mai multor medici.multa sanatate iti doresc si nu dispera roaga-te si ai incredere in dumnezeu.
Gebenei_Ruben_1
Postat pe 4 Mai 2012 20:27
De la: healthy014814, la data 2010-04-10 07:13:45 DE 15 ANI AM HEP. C, AM LUCRAT IN STOMATOLOGIE.

NU AM FUMAT,NU AM BAUT NICIODATA. SUNT FOARTE REPEZITA.
AM FACUT TRATAMENT CU INTERFERON DE 2 ORI, INSA A REVENIT IN CATEVA LUNI, CA SI INAINTE DE TRATAMENT.
AM TINUT IN GENERAL REGIM. ACUM AM FACUT ECHO SI FICATUL,ARE DIMENSIUNI NORMALE ,INSA ARE NODULI SI NEOMOGENIZAT.
NU STIU CE SA IAU.
AS TRECE PE NATURALE, PLANTE,ETC. UNDE SA MERG, SAU CE SA IAU. CE SPERANTE DE VIATA MAI AM ?

CU RESPECT ,ANNA.

Am sa-ti spun o chestie verificata si sigura.
Mama mea avea la un moment dat cand am mers cu ea la un consult mai serios ficatul cat la un porumbel.Doctarul de la Sp.Militar Central au zis ca mai traieste maxim 6 luni.I-a prescris un tratament cu regimul respesctiv si a externat-o.Am mers acasa si (ca sa sup pe scurt)a respectat regimul si tratamentul dar ...si aici e chichita.Am aflat despre o persoana care avea ciroza ...si o ducea pe picioare cu regim si cu ceai de ARMURARIU de aproape 25 de ani.
Am luat si eu si i-am trimis mamei acest ceai .Scrie modul de preparare si cum se utilizeaza pe plic sau cutie.Dupa un an a venit la control si celula hepatica era refacuta complet.
Se gaseste la plafar.Este ieftin.Si are efecte miraculoase...verificate .
Crede-ma ca nu fac nici un fel de reclama.
Iti doresc sanatate.
serpico_
Postat pe 19 Mai 2012 11:03
Este o mare tampenie ceea ce spui tu!Interferonul in combinatzie cu ribavirina,este singurul tratament eficient impotriva virusului C...si B.Mai nou,a aparut si tripla terapie!Daca nu esti responder la dubla terapie,ai sanse suficient de mari,sa fii responder la tripla terapie!Cu naturismel;e...nu ai nici o sansa de scapare!
kudika_33141
Postat pe 7 Aprilie 2013 10:57
De la: MARIO_LYON, la data 2010-05-22 11:14:13PARAPROTEX ANTIPARAZITAR ECOLOGIC

Quisqualis indica este o plantã originarã din India. Din frunzele acesteia se preparã un unguent împotriva infecþiilor pielii cauzate de paraziþi. Seminþele coapte ºi prãjite sunt folosite pentru combaterea diareei, febrei ºi rahitismului. Extractul preparat din frunze amelioreazã durerile abdominale.
Chenopodium anthelminticum (lãmâiþa), plantã originarã din Mexic ºi America de Sud, este un antihelmintic foarte eficient, utilizat pentru eliminarea viermilor, mai ales la copii.
Berberis vulgaris (Dracila) are efect antiseptic. Distruge agenþii patogeni ai dizenteriei, holerei, bacteriile care infecteazã plãgile, precum ºi alte microorganisme care provoacã infecþii vaginale ºi ale aparatului urinar. Fortificã sistemul imunitar, este eficient în artrite, precum ºi în blefarite ºi conjunctivite.
Iarba de smirnã fortificã sistemul digestiv, protejeazã ficatul împotriva acþiunii substanþelor toxice ºi stimuleazã funcþionarea acestuia. Prin conþinutul bogat în potasiu, natriu, silicon, zinc ºi clor participã la eliminarea substanþelor toxice din organism.
Uleiul de cuiºoare - substanþa sa activã, numitã eugenol, este un antioxidant puternic, care distruge paraziþii intestinali, microbii, ciupercile. Fortificã sistemul imunitar ºi încarcã organismul cu energie.
Tabebuia impetiginosa: cercetãrile au demonstrat eficienþa acestei plante împotriva virusurilor ºi paraziþilor. Poate fi de ajutor în tratarea artritelor ºi herpesului. Se bucurã de o mare popularitate ºi datoritã acþiunii sale antifungice.
Juglans nigra - substanþa sa activã, juglona, este eficientã în lupta împotriva paraziþilor. Colorantul din coaja acestei plante conþine iod natural, care are efect antiseptic, distruge paraziþii ºi viermii intestinali. În plus, ºia dovedit eficienþa în afecþiuni ale pielii, cum ar fi herpesul, furunculele, eczemele.
Seminþele de grepfrut - acest extract acþioneazã eficient împotriva a 800 de tipuri de virusuri ºi bacterii, aproape 100 de ciuperci ºi numeroºi alþi germeni patogeni. Este un puternic dezinfectant. În plus, nu afecteazã mediul înconjurãtor. ªi, incredibil, nu distruge bacteriile utile din intestine.
Usturoiul - datoritã conþinutului sãu bogat în vitamine ºi minerale ºi a efectului sãu benefic asupra sistemului imunitar, nu putea sã lipseascã din arsenalul de luptã împotriva paraziþilor.

Puterea naturii împotriva intruºilor.
0754541219 Leon Marian consilier Calivita International o336101586
WWW.CALIVITA.COM
kudika_33141
Postat pe 7 Aprilie 2013 11:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt disperata! 70 De la: healthy009442 18 August 2014 22:17
Credeti ca Tatoiu chiar s-a vindecat de cancer cu reteta minune? 119 De la: kudika226898 18 August 2014 22:16
Sanatate si wellness 5 De la: andutza_con 3 Iulie 2011 11:32
Red Reishi 13 De la: kudika226898 26 Martie 2011 22:32
sanatatea plamanilor 10 De la: kudika_961184 5 Februarie 2015 07:25