Setari Cookie-uri

cum pot scapa de matreata?

am incercat multe sampoane antimatreat,dar in zadar...m-i s-a umplut scalpul si mai mult iar acum am ajuns sa am coji !!!m-a sfatuit cineva sa incerc cu sapun de casa ce ziceti e bine?astept psrerile voastre!!!
kudika098043
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:01
cu NIZORAL sampon ai incercat ? se gaseste in farmacii ,este un sampon medicinal , eficient , dar cam scump . dupa ce speli parul cu un sampon obisnuit(din care folosesti mereu)pt.a degresa parul ,te speli bine mai ales scalpul , cu nizoral .nu pui o cantitate f.mare pt.ca va face destul clabuc, avand in vedere ca parul a fost degresat de primul sampon, clatesti bine si atat (nu vei folosi balsam). sper sa-ti foloseasca . bafta!
gratzy56
Postat pe 13 Mai 2010 06:41
matreata poate avea mai multe cauze. Ideal ar fi sa vizitezi un dermatolog. Sunt boli care se ascund in spatele asazisei matreti..
adela65
Postat pe 13 Mai 2010 08:06
matreata e de fapt o boala a pielii scalpului
sustin si eu nizoral sampon, eu il folosesc pentru pitiriazis versicolor, tu ai dermatita seboreica
Sa auzim de bina
prozatos
Postat pe 13 Mai 2010 08:09
Daca ai incercat Head&Shoulders si Clear nu o sa ai rezulte veci. Trebuie in primul rand produse dermatologice.

Si totusi, fara vizita la dermatolog nu vei rezolva nimic. Si eu am avut(13-14 ani m-am lupt cu ea) si fara sa ma duc la un dermatolog nu am reusit nimic, cu toate ca folosesc produse bune. Dumnealui mi-a dat si un tratament medicamentos. Si a descoperit ca nu e doar o simpla matreata.
michelle_venus_21
Postat pe 13 Mai 2010 08:12
intra pe www.mbraicu.mynuskin.com si comanda-ti sampon dermato-cosmetic epoch anti-matreata si intern estera balance ,pentru ca matreata poate sa aiba o cauza hormonala. Studiaza produsele pe site -rezultatele sunt fantastice. Poti sa te uiti si la aparatul Galvanic spa care are un dispozitiv pentru scalp si fiole speciale ...Sper sa-ti rezolvi problema!
kudika166404
Postat pe 13 Mai 2010 08:38
Buna.Stiu cum sa scapi de matreata.Ai auzit de GANO EXCEL? Acolo exista un sapun cu care te poti spala pe cap si o sa vezi cum se curata.Mai multe detalii pe kitialbastru@yahoo.com O zi buna si bafta.
kudika026596
Postat pe 13 Mai 2010 09:03
Buna ziua!
Sampon si Balsam de la Forever Si First tot de la Forever.
Rezultat garantat.
Dupa ce va spalati pe cap va frecati cu sare si apoi limpeziti.(Leacuri din Carpati). Sotul meu a scapat definitiv de matreata dupa 6 sedinte.
Succes!
Mihai Maria
mariam_healthy
Postat pe 13 Mai 2010 09:07
uneori, de la diverse sampoane gasite pe vasta piata de desfacere ne pricopsim cu matreata,am patit si eu asa si o perioada nu am stiut ce sa mai incerc ca sa scap de ea.
Am auzit despre sapunul moale vegetal de la hofigal,l-am cumparat,l-am folosit in loc de sampon si am fost foarte multumita de rezultat....nici pic de matreata nu am mai avut,plus ca e si foarte accesibil ca pret:8.50 ron.
sagara_laksami
Postat pe 13 Mai 2010 09:14
nu stiu daca intre timp ti-ai rezolvat problema matretii. poti incerca un sampon care controleazã ºi reduce simptomele mãtreþii ºi mâncãrimea scalpului. are proprietati calmante, reduce riscul apariþiei iritaþiilor ºi alergiilor. este testat alergologic, contine musetel si sistem de infuzie cu ceramide care regenereaza firul de par. pentru mai multe info poti sa imi scrii pe adresa viorica_2001@yahoo.com
destin67
Postat pe 13 Mai 2010 09:17
Sampon Ducray-Selegel antifungic,este cel mai bun,sticla de 200ml costa 50 ron.Foloseste-l cu incredere.Eu il folosesc de cativa ani.
cocan_marcel
Postat pe 13 Mai 2010 09:37
Si eu am incercat multe solutii si sampoane, singurul care ma ajutat si il folosesc de o jumate de an este un sampon de la HerbaLife.
Mac_Q
Postat pe 13 Mai 2010 09:41
Nu prea e indicat sapunul de casa, cu toate ca la unele persoane functioneaza.
Eu, cand am probleme cu matreata, iau 2 pastile de Nizoral, le zdrobesc bine si le amestec in samponul pe care il folosesc de obicei. Functioneaza intotdeauna.
dianeet
Postat pe 13 Mai 2010 09:41
De la: healthy006409, la data 2010-04-25 22:01:37am incercat multe sampoane antimatreat,dar in zadar...m-i s-a umplut scalpul si mai mult iar acum am ajuns sa am coji !!!m-a sfatuit cineva sa incerc cu sapun de casa ce ziceti e bine?astept psrerile voastre!!!

Inscrie-te la lifecare si foloseste samponul lor anti matreata.
Monalissa_healthy
Postat pe 13 Mai 2010 11:30
pentru mai multe informatii, poti folosi aceasta adresa de e-mail valy_r_cl@yahoo.com
valy3
Postat pe 13 Mai 2010 12:19
Foarte bun si eficient este samponul Vichy - din aceeasi gama . important e sa-ti faci testul inainte pt a sti exact care sampon ti se potriveste din aceasta gama. incearca, n-o sa-ti para rau desi e cam scump. acum stii cum e: nu poate fi si bun si ieftin.Succes!
steauanoptii
Postat pe 13 Mai 2010 12:32
de fiecare data cand te speli pe par limpezestte cu apa si otet si fiica mea a avut aceeasi problema de mult timp si cand ii zicea sa se clateasca cu apa si otet facea figuri dar de vreo 6 luni de cand il foloseste nu mai are probleme si nu te speria ca miroase f putin pana se usuca parul apoi dispare numai bine si sati fie de folos!!!
elviracostantea
Postat pe 13 Mai 2010 13:22
Incearca un tratament, Nizoral sau Revalid, apoi urmezi samponarea cu un sampon obligatoriu dermatocosmetic de intretinere, recomand Vichy, matreata n-a mai aparut
adina_loveu
Postat pe 13 Mai 2010 13:27
Cu Vichy, cauta la farmacie..vichy anti matreata
uni_romi
Postat pe 13 Mai 2010 14:17
Decat sa faci experimente cumparand fel si fel de produse pt par si scalp eu iti recomand sa te duci direct la un medic dermatolog si economisesti mai multi bani si timp in felul acesta. Aceeasi problema am avut-o si eu iar in urma controlului dermatologic mi s-a spus ca am dermatita seboreica din cauza unei dereglari hormonale (insuficienta ovariana). Am urmat luni intregi tratament cu sampoane si pastile recomandate de doctorul dermatolog si inca mai fac tratament pentru asta. Dar mi s-a spus clar ca nu voi scapa de asta in totalitate decat atunci cand o sa-mi rezolv si problema hormonala. Sfatul meu este deci sa te duci direct la un medic dermatolog decat sa ceri pareri in stanga si in dreapta pt ca dermatita seboreica este nasoala netratata se intinde de pe scalp pe piele: ten, brate cum am patit eu si te poti confrunta totodata si cu caderea parului. Multa sanatate!
cristina_msb
Postat pe 13 Mai 2010 14:26
Sa nu o luam in tragic.Poate ca problema ei nu este asa de grava.
Incearca pentru inceput limpezirea parului cu otet dizolvat in putina apa si asta in mai multe rinduri.Este cel mai simplu si eficient pas.Daca crezi ca nu rezolvi problema mergi la un medic.Stim cu totii ca mersul la medic este costisitor.Sint de parere ca e bine sa facem ce ne sta in putinta inainte sa ajungem la el.
blanch
Postat pe 13 Mai 2010 15:39
Am avut aceeasi problema si singurele sampoane care m au scapat de ea au fost : Nizoral (care imi facea parul batos insa si era f scump) si Vichy (pe care l folosesc si acum). Iti recomand sa incerci samponul de la vichy pt matreata. Am auzit mai multe persoane care au fost f incantate de el.
serenika_b
Postat pe 13 Mai 2010 17:07
buna sunt marinela as dori sa-mi spui kum se numeste samponu impotriva matretii.astept raspuns
mariionut
Postat pe 13 Mai 2010 17:50
Samponarea este foarte importanta de cele mai multe ori .Incesrcs sa speli doar parul si nu freca scalpul deoareca se declanseaza sebumul si atunci se formeaza matreata ,mai ales daca nu clatesti cum trebuie,Foloseste nizoral pentru inceput si adauga la clatire intr-un litru de apa ,250 ml otet , stoarce sucul de la o lamaie si clateste bine capul .Daca nu functioneaza incearca citeva zile la rind cu ulei de ricin ,maseaza usor scalpul ,pune un prosop umed si acopera cu un plastic pentu 1 ora iar apoi faci samponul corect ca de obicei.Daca nici dupa aceasta procedura nu ai rezultate trebuie sa consulti un dermatolog.Numai bine.Sunt coafeza si am avut rezultate extraordinare cu clientele mele.
kudika111024
Postat pe 13 Mai 2010 17:50
Sunt de profesie farmacista si ti-as recomanda k inainte de a te spala pe cap ,maseaza-ti scalpul cu ulei de masline asteapta 10 minute dupa care foloseste un sampon antimatreata cu petrol.Fa acest lucru de 2-3x pe sapt si in mai putin de o luna vei vedea o imbunatatore.
healthy015127
Postat pe 13 Mai 2010 20:11
o imbunatatire. scuzati-mi greselile dar sunt in timpul serviciului iar toata atentia mea se indreapta catre pacientii.
healthy015127
Postat pe 13 Mai 2010 20:14
si eu am aceeasi problema si am incercat cu sampoanele de la forever dar a aparut mai multa matreata asa ca nu sunt prea bune
yo_corinaaa
Postat pe 14 Mai 2010 14:26
Sampoane, alte cosmetice de inalta calitate , fara chimicale gasiti accesind www.gononi.info , sectiunea catalog
colnago
Postat pe 14 Mai 2010 15:15
De la: mariam, la data 2010-05-13 09:07:12Buna ziua!
Sampon si Balsam de la Forever Si First tot de la Forever.
Rezultat garantat.
Dupa ce va spalati pe cap va frecati cu sare si apoi limpeziti.(Leacuri din Carpati). Sotul meu a scapat definitiv de matreata dupa 6 sedinte.
Succes!
Mihai Maria
kudika137275
Postat pe 14 Mai 2010 17:57
Buna! EW am incercat cel de la VICHY, DAR a dat rezultate 100%. E cam scump dar cine isi permite e f eficient intr-o saptamana.
alexia24
Postat pe 14 Mai 2010 23:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine elibereaza bilet de trimitere pt.analize gratuite? 6 De la: ioana_maddy20 4 Martie 2014 15:32
sarcina 10 De la: carmen_1 9 Februarie 2010 19:40
STERILETUL COOPER T 12 De la: didi15 26 Mai 2010 07:30
Operatia de fibrom 4 De la: healthy012503 10 Mai 2011 21:27
OCHI UMFLATI 5 De la: ileanah 7 Februarie 2010 14:25