Setari Cookie-uri

OPERATIA DE INDEPARTARE A GRASIMII DE PE BURTA

Mama mea a suferit cateva interventii chirurgicale , iar datorita faptului ca este grasa , partea de jos a abdomenului arata foarte urat. Medicul chirurg a spus ca poate sa indeparteze acea cuta de grasime si de piele care atarna. Intrebarea mea este :daca cineva a facut o asemenea interventie in urma cu ani de zile si cum se prezinta acum. Daca s-a refacut acea cuta de grasime s-au sant ok?! Mie mi-a spus cineva ca se reface de aceea doresc sa stiu. Va multumesc anticipat tuturor care ami ve-ti raspunde !
lelly
Postat pe 27 Aprilie 2010 16:12
Organismul isi urmeaza cursul biologic,deci normal ca SE POATE sa se acumuleze iarasi acel surplus de grasime.Dar la fel de bine poate sa nu reapara.Depinde numai si nimai de pacient,de cum se ingrijeste.
gbispas
Postat pe 19 Mai 2010 09:41
De la: bestmam, la data 2010-05-19 11:03:41Buna, si eu am facut lipoabsortie acum 3 ani si nu s-a pus la loc acolo de inde s-a scos. In cazul mamei tale prin acea operatie care se chiama cred Abdominoplastie, i se taie efectiv pielea si implicit grasimea , is e construieste un alt ombilic si personal nu cred ca i se mai face la loc acel usrplus de grasime asa cum este acum. Eu intentionez sa mai fac o liposuctie anul acesta deoarece sant multumita de cea de acum 3 ani. Ah, trebuie sa mai fac una deoarece nu mi s-a scos toata cantitatea de grasime ca nu era voie. Trebuiau 2 sedinte dar eu am vrut sa astept sa vad cum se prezinta corpul meu dupa prima. E adevarat ca am asteptat 3 ani din mai multe motive , financiare dar si din cauza durerii si ca nu te simti prea comod sa porti acel corset 1 luna si jumatate. Sper ca te ajuta raspunsul meu dar ai intrebat si doctorul? ce zice? si unde intentionezi sa mergi? in Bucuresti sau in alta parte? Te rog sa imi dai detalii ca nu m-am hotarat inca unde sa merg. Mersi pa pa
cam ce bani se cere pt asta?....
dreams_healthy
Postat pe 19 Mai 2010 11:11
Eu am platit acum 3 ani 36 mil lei vechi. si a doua sedinta ar fi fost vreo 25. Acum nu mai stiu preturile. Vreau sa ma interesez de liposuctia cu laser. Am auzit ca e mai usor de suportat, fara taieturi si fara vanatai, ca la cea normala inciziile acelea trebuie sa le ingrijesti , sa schimbi pansamente cu dezinfectant zi de zi si esti foarte vanata pe zonele pe unde se umbla. Totodata eu as vrea sa imi pun pe fund grasimea care o scot si de aceea nu cred ca daca fac procedura prin laser o sa pot face asta. Sper ca te-am lamurit, daca mai ai intrebari te rog sa imi spui. pa
intrigante
Postat pe 19 Mai 2010 11:17
buna fetelor,eu am o cunostinta care a facut o operatie de genul acesta,la o clinica particulara din galati,a platit 2mii de euro,spunea k a fost spitalizata 3zile iar conditiile de acolo au fost exceptionale,recuperarea ei a fost destul de rapida,stiu k a purtat un corset timp de o luna,dar acum este bine,ce-i drept pe ea o deranja cel mai mult pielea ramasa inestetic in urma slabirii.acum tine regim pt o foarte lunga perioada de timp,medicii au avertizat-o k se poate ingrasa la loc si sa se depuna totul in jurul burtii are voie sa ramana insarcinata dar sa nu ia mai mult de 7 kg pe toata perioada sarcini,acum fiecare intelege si face ce vrea,v-am spus si eu ce stiu.o zi buna si multa bafta.
un_inger_trist
Postat pe 19 Mai 2010 11:55
De la: bestmam, la data 2010-05-19 11:17:03Eu am platit acum 3 ani 36 mil lei vechi. si a doua sedinta ar fi fost vreo 25. Acum nu mai stiu preturile. Vreau sa ma interesez de liposuctia cu laser. Am auzit ca e mai usor de suportat, fara taieturi si fara vanatai, ca la cea normala inciziile acelea trebuie sa le ingrijesti , sa schimbi pansamente cu dezinfectant zi de zi si esti foarte vanata pe zonele pe unde se umbla. Totodata eu as vrea sa imi pun pe fund grasimea care o scot si de aceea nu cred ca daca fac procedura prin laser o sa pot face asta. Sper ca te-am lamurit, daca mai ai intrebari te rog sa imi spui. pa
multumesc,draga prietena.....o zi buna sa ai
dreams_healthy
Postat pe 19 Mai 2010 15:15
De la: lelly, la data 2010-04-27 16:12:20Mama mea a suferit cateva interventii chirurgicale , iar datorita faptului ca este grasa , partea de jos a abdomenului arata foarte urat. Medicul chirurg a spus ca poate sa indeparteze acea cuta de grasime si de piele care atarna. Intrebarea mea este :daca cineva a facut o asemenea interventie in urma cu ani de zile si cum se prezinta acum. Daca s-a refacut acea cuta de grasime s-au sant ok?! Mie mi-a spus cineva ca se reface de aceea doresc sa stiu. Va multumesc anticipat tuturor care ami ve-ti raspunde !

poti sa te uiti in fiecare seara pe programul travel si living de la discoveri si vei vede cum se fac aceste operati cam pe la ora 22 nu sunt sigur dar incearca....

gratuit89
Postat pe 19 Mai 2010 18:41
Hi am facut si eu aceasta operatie se numeste ABDOMINOPLASTIE este cea mai grea operatie estetica dar nu cea mai de nusuportat, pe 1 iunie anul asta fac un an de cand am facut o si ma simt ok.Este important cine o face si daca a mai facut sa stie cum sa o faca , ramane semn dar se va duce cu timpul. Deci totul e ok, decat sa se chinuie cu sortul ala pt ca asa se numeste mai bine scapa de el si va fi alt om dupa. Succes
sexy_healthy
Postat pe 20 Mai 2010 08:42
as dori mult sa-mi scri si mie unde ai facut operatia cit ai stat internata si cu aproximatie cit a costat

multumesc anticipat ika
maij
Postat pe 20 Mai 2010 21:42
Buna ! Unde ai facut operatia? La ce medic? Si,cam cat a costat? Fetelor,eu vreau intai sa-mi pun inel la stomac si apoi sa fac aceasta operatie de abdominoplastie. Stiti pe unde se fac ambele? Va multumesc!
flodia
Postat pe 21 Mai 2010 08:36
De la: flodia, la data 2010-05-21 08:36:51Buna ! Unde ai facut operatia? La ce medic? Si,cam cat a costat? Fetelor,eu vreau intai sa-mi pun inel la stomac si apoi sa fac aceasta operatie de abdominoplastie. Stiti pe unde se fac ambele? Va multumesc!

nu ti pune inel la stomac....e f periculos....surse sigure...
gratuit89
Postat pe 23 Mai 2010 01:45
De la: dreams_healthy, la data 2010-05-19 11:11:10
De la: bestmam, la data 2010-05-19 11:03:41Buna, si eu am facut lipoabsortie acum 3 ani si nu s-a pus la loc acolo de inde s-a scos. In cazul mamei tale prin acea operatie care se chiama cred Abdominoplastie, i se taie efectiv pielea si implicit grasimea , is e construieste un alt ombilic si personal nu cred ca i se mai face la loc acel usrplus de grasime asa cum este acum. Eu intentionez sa mai fac o liposuctie anul acesta deoarece sant multumita de cea de acum 3 ani. Ah, trebuie sa mai fac una deoarece nu mi s-a scos toata cantitatea de grasime ca nu era voie. Trebuiau 2 sedinte dar eu am vrut sa astept sa vad cum se prezinta corpul meu dupa prima. E adevarat ca am asteptat 3 ani din mai multe motive , financiare dar si din cauza durerii si ca nu te simti prea comod sa porti acel corset 1 luna si jumatate. Sper ca te ajuta raspunsul meu dar ai intrebat si doctorul? ce zice? si unde intentionezi sa mergi? in Bucuresti sau in alta parte? Te rog sa imi dai detalii ca nu m-am hotarat inca unde sa merg. Mersi pa pa
cam ce bani se cere pt asta?....
kudika414162
Postat pe 21 Iulie 2011 16:06
si eu imi doresc sa fac abdominoplastie.te rog frumos daca vrei sa-mi dai si mie mai multe detalii.unde ai facut aceasta operatie la ce medic cun te simti si cata durere ai avut?iti doresc sanatate!
healthy010854
Postat pe 23 Septembrie 2011 17:54
va rog spunetimi si mie cit costa o astfel de operatie si la ce spital se face
mihaela461661
Postat pe 16 Noiembrie 2011 23:04
Buna ,

Eu am o prietena care s-a operat la Dr Kasem de abdominoplastie in urma uneI nasteri.Operatia a fost facuta cu laser,Dr Kasem foloseste cea mai buna tehnologie cu laser si rezulatatele sunt mult mai bune decat in cazul unei interventii clasice.
Dr Kasem Abu Bakr-chirurg estetician si flebolog,il gasesti pe net.
kudika472042
Postat pe 21 Noiembrie 2011 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hepatita C 3 De la: 4Life 28 Februarie 2010 11:00
hernie de disc 3 De la: olimpia_valentina 29 Noiembrie 2013 23:37
epilepsie 7 De la: healthy002469 29 Iunie 2009 14:18
vanatai la subrat din cauza epilatorului. 33 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 21:26
RE! 1 De la: 31 Decembrie 2016 13:23