Setari Cookie-uri

dureri articulare puternice, niciun diagnostic

Buna! Sunt un membru nou, care a tot intrat pe forum si a vazut ca cei care au anumite probelem au primit raspunsuri foarte folositoare. Asa ca m-am gandit ca poate voi gasi pe cineva in situatia mea sau voi primi niste lucruri ajutatoare, caci sunt pur si simplu disperata.Problema mea a debutat in iarna, cand au inceput sa ma doara articulatiile piciorului. Am fost la un ortoped, nu am primit nimic ajutator, apoi la un reumatolog, care in urma unor analize VSH si CRP foarte putin crescute mi-a recomandat ca tratament niste antiinflamatoare si fizioterapie. Intre timp, durerile continuau, am fost la un altul, mi-a schimbat tratamentul (cu medrol, flamexin) iar de data asta VSH si CRP tot mai mari (60 si 30). La inceputul lui martie a inceput si genunchiul sa ma doara foarte tare, am fost la un alt reumatolog, mi-a schimbat iar tratamentul (arcoxia, movalis). in maxim 2-3 sapt au inceput incheieturile mainilor sa ma doara, plus tumefieri. Mi-am facut din nou analize, VSH 90, CRP 60. Intre timp tin sa mentionez ca mi-am facut toate analizele pt reumatologie si niste virusi are ar fi putut da simptomele astea si au iesit negative. M-am internat la Matei Bals, unde mi-am facut o serie foarte mare de analize, ecografii, radiografii, EKG, exam. ginecologic, absolut toate fiind bune, in afara de VSH(100), CRP(80). Pur si simplu nu stiu ce sa fac, durerile cresc din ce in ce mai tare, ma dor articulatiile degetelor, incheietura mainii, si art. piciorului, plus mici tumefieri in zona lor, dureroase. Am fost la o multime de medici, niciunul nu mi-a spus concret un diagnostic, ma trimit in toate directiile. S-a mai confruntat cineva cu asa ceva? :(( (am uitat sa mentionez, poate are vreo importanta, am 20 de ani)
healthy015691
Postat pe 2 Mai 2010 01:23
cred ca tratamentul facut a fost doar simptomatic, nu a tratat cauza.infectii in gat cu streptococ ai avut in ultima perioada? exista si varianta cu afectiune autoimuna..
camiflorea
Postat pe 2 Mai 2010 08:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tusea persistenta 1 De la: columbina 6 Aprilie 2010 13:54
nodul de la injectii 12 De la: negoitamaria 9 Aprilie 2010 08:50
Medicamentele pentru bolnavii cronici sau Auschwitzul guvernului Boc 9 De la: doinitaeda 14 Septembrie 2010 17:06
Dragoste sau cariera? 30 De la: camiflorea 23 Ianuarie 2010 08:08
Tratament naturist pentru diabet - Mangosteen 18 De la: kudika325960 17 Octombrie 2010 16:17