Setari Cookie-uri

CAUZA TUTUROR PROBLEMELOR: STRESUL!

Oricat de incredibil pare este cat se poate de adevarat! Stresul emotional este cel care genereaza tot felul de efecte fizice, efecte carora noi le zicem boli sau afectiuni de tot felul. Maroritatea oamenilor cred ca aceste boli/afectiuni fizice au niste cauze tot fizile, exterioare dar de fapt sunt generate de ei insisi. Cum? Prin simplu fapt ca se streseaza, exerseaza acele emotii negative neconstientizand ca acesta este motivul pentru care le merge rau nu numai pe planul sanatatii fizice ci si pe orice alt plan. Problema este faptul ca cu cat exerseaza mai mult acele stari emotionale cu atat devin mai buni la a simti acele emotii negative si la un moment dat incep sa se manifeste si fizic prin diverse boli, afectiuni de la cele mai usoare gen o raceala , o durere de cap pana la cele mai grave gen cancer, sida!
Da!Asta e motivul pentru care apar bolile si problemele in general! Ceea ce gandim, simtim au efect asupra corpului nostru, fiecare celula din corpul nostru raspunde la aceste emotii care le transmitem de cele mai multe ori involuntar si acea celula devide ca o expresie a noastra dar la o scara mult mai mica. Adica incepe procesul de autodistrugere ceea ce genereaza diverse anomalii , disfunctzii in organism, asa zisele boli.
Bine, si atunci care i solutia!? In mod loic daca ceea ce a cauzat problemele sunt acele ganduri, emotii negative carea au devenit foarte consistente, cum zic medicii cronice atunci ele trebuie schimbate cu anduri, emotzi mai bune , din ce in ce mai bune pana devine la fel de usor sa te simti bine cum era usor sa te simti rau. Si in mod sigur si efectele stresului emotional vor disparea , adica bolile, afectiunile cum vreti sa le ziceti. Probabil ca ati auzit de tot felul de vindecari miraculoase? Expilcatia nu poate fii decat faptul ca acele persoane au renuntata la a gandi , a simtii ceea ce a generat acele boli.
Stiu ca e destul de complicat sa treci de la o stare negativa la una pozitiva dar e posibil si exista forte multe metode , tehnici prin care poti sa obtii schimbarea in bine.
Eu unul stiu unele dintre cele mai simple metode de schimbare in bine prin care m am ajutat pe mine si pe multi altii. Nu trebuie decat sa fii deschis , dispus sa incerci ceva nou! Daca simtit ca eu va pot ajuta puteti sa ma contactati pe mail sau sa ma adaugati in lista de messenger : sanducosmin84@yahoo.com .
Daca medicul sau nutritionistul zice ca un mar pe zi face miracole eu zic ca un simplu zambet poate schimba lumea! :)
sanducosmin26
Postat pe 28 Aprilie 2010 14:43
Aceasta persoana abereaza. Isi da aere de mare guru si energoterapeut dar este doar un escroc. Daca dati peste el facandu-si reclama in Publitim sau alte locuri, ignorati-l. Promite marea cu sarea, ca poate vindeca orice boala, ca ajuta acolo unde doctorii nu pot. Minte.
Eu am apelat la el intr-un moment de disperare, dar am vazut ca nu e in stare sa ajuta un om grav bolnav, mai rau, ii si face rau la psihic. Aceasta persoana nu are pic de bunsimt, este in stare sa acuze un om pe patul de spital cu cateva saptamani de trait, ca el isi doreste sa fie bolnav si de asta este in situatia in care e.
Acest om pe nume Sandu Cosmin din Timisoara nu este capabil sa ajute pe nimeni, nici macar cu tehnici antistress. Mai degraba impinge pacientul peste limita nebuniei cu tampeniile pe care debiteaza.
Pe scurt, feriti-va de el ca de dracu.
L-as denunta daca as stii unde, la ce instituitie sa apelez. Cine penalizeaza pseudo-doctorii si pseudo-psihologii fara diploma, escrocii care profita de disperarea bolnavului si a familiei acestuia?
kudika396874
Postat pe 4 Mai 2011 18:41
exact!!!!!!!! sex sex sex sex
laramira
Postat pe 3 Iulie 2011 18:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata dupa transplant de rinichi 84 De la: Martha_healthy 3 Februarie 2014 23:18
toate cremele bronzante miros respingator?? 13 De la: terapeut 20 Ianuarie 2010 19:51
SPASMOFILIE,OSTEOPENIE,OSTEOSPOROZA.... 2 De la: healthy003573 19 Iunie 2009 18:44
Ce e de facut inainte sa concepi un copil? 22 De la: kudika421339 28 Octombrie 2011 21:03
Dermatita Pitiriaziforma 5 De la: office_salinasusesi_ro 19 Februarie 2010 15:00