Setari Cookie-uri

urinare frecventa

va rog ajutati-ma,nu stiu de ce urinrz f des desi beau f f f f putina apa.nu am mancarimi,nu am scurgeri si nici dureri doar...ma duc la baie si de 7,8 ori pe zi fara sa consum lichide.vreau sfaturi am deja un mare complex cu chestia asta.
laraariss
Postat pe 2 Mai 2010 19:45
Ca nu bei lichide e destul de rau pentru tine.
Ca mergi la baie des..hmmm, in mod normal ar trebui sa mergem la baie cam la 2-3 ore exceptind noaptea cind doar in cazuri exceptionale se urineaza.
Daca tu mergi de 7 ori pe zi mie mi se pare Ok.
Mai bine vezi ce faci cu lichidele alea.
Nu te simti ametita, nu ai pielea uscata, nu ai dureri de cap, dureri in piept (zona sternului)?
micabis
Postat pe 2 Mai 2010 20:14
ameteli am de mult am fost tot timpul anemica.si da mai am dureri in zona sternului,in mare cam tot ce ai spus.dar e normal sa merg la baie asa des cand eu poate,cu indulgenta,beau 500 grame apa pe zi?am incercat sa beau mai multa,dar sunt la munca si trebuie sa ma opresc si sa ma duc la baie...si m-ai speriat putin,daca am toate simptomele pe care mi le-ai enumerat care e diagnosticul?
laraariss
Postat pe 2 Mai 2010 20:32
Organismul iti trimite semnale ca e dezhidratat.
E normal sa mergi la baie cum mergi, organismul insa elimina putinul lichid care se aduna din ceea ce maninci si tesuturile ti se dezhidrateaza.
Daca ai sa incepi sa bei apa nu ai sa mergi la baie mai des dar vei elimina toate neajunsurile de care vorbesti.
Daca ai sa continui sa-ti privezi corpul de apa ai sa te imbolnavesti. Nu exista o boala anume sau nu o stiu eu dar or sa-ti cedeze organele rind pe rind si inima si creierul sunt printre primele afectate de dezhidratare.
micabis
Postat pe 3 Mai 2010 04:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt insarcinata? 8 De la: kudika_942827 18 Noiembrie 2013 21:28
Dianele si greturile 40 De la: OanaSun 12 Martie 2011 12:18
apendicita 6 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 11:02
avort, sex ne protejat, pilula de a doua zi?? 5 De la: alina_udrescu 4 Februarie 2014 19:32
nelamurire cu antibebe-urile!!! 3 De la: pitique_blondine 15 Noiembrie 2009 22:03