Setari Cookie-uri

sport de placere

Neatza! Fetelor, voi ce sporturi mai practicati??
Mie imi place sa fac miscare, numai ca urasc monotonia si nici la sala nu-mi place, imi place aerul si trebuie neaparat sa imi faca placere ce fac, ca altfel cam renunt....
Cred ca o sa merg la jogging dimineata, voi ce fel de miscare faceti??
xsAna
Postat pe 10 Mai 2010 08:58
tarot_healthy
Postat pe 13 Mai 2010 15:20
pai, uite eu cand am chef sa-mi dezmortesc oasele intru pe www.youtube.com si dau search pe pilates(sunt niste exercitii de 10 min);sau tot asa pe sparkpeople- este un set de exercitii promovate de o antrenoare- Nicholle in tot felul de situatii-adica antrenament pe zile, antrenament pt serviciu, antrenament pt celulita...
mai este un site www. reachfitness.tv cu mai multe video, insa aici sunt contra-cost multe dintre ele, dar poti intra si le poti face pe cele care sunt free.
Bafta!
andreeastancila
Postat pe 14 Mai 2010 07:38
Incearca ZUMBA.. e super...
cry_cristinuta
Postat pe 14 Mai 2010 07:54
Salut!Eu fac de placere, zilnic, cate una sau doua ore de exercitii pilates.Am inceput ca un client obisnuit acum cinci ani, si am ajuns instructor sportiv. Am o grupa de fete carora am reusit sa le transmit placerea de a practica exercitiile pilates. Le recomand tuturor doamnelor, indiferent de varsta sau de conditie fizica. Faceti putin sport zilnic si mancati sanatos. Va ajuta sa treceti mai usor peste stresul si greutatile cotidiente.
redmamma
Postat pe 14 Mai 2010 08:34
Salve,
mi-ar placea sa alerg zilnic, dar nu am timpul necesar la dispozitie.Cu toate astea ma straduiesc sa gasesc timp si sa alerg cel putin o ora. E cel mai bun remediu si pentru suflet si pentru trup, cel putin asa simt eu. Toate cele bune!
Eluta_
Postat pe 14 Mai 2010 10:10
mersi fetelor de sfaturi. se pare ca pilates e tare popular o sa caut si eu mai multe informatii despre si sa vedem daca imi iese
o zi frumoasa!
xsAna
Postat pe 14 Mai 2010 11:01
Buna!
Eu iti recomand alergatul. Poate parea monoton, dar daca iti pui castile in ureche si iti pui si muzica preferata sau numai radio...e mult mai placut. Asa fac si eu. Alerg aproape zilnic 30-40 min, de obicei seara cand ajung acasa..pe la 7-8, dupa care mai fac si niste exercitii in fata televizorului. Abdomene, in mai multe feluri, intinderi, flotari ( doar cateva), exercitii pt fese...aprox 20 min.Si ma simnt foarte bine dupa. Chiar daca ajung obosita acasa, tot ies. Imi revin dupa o alergare. Ideea e sa tu te pui in pat cand vi obosita de la servici ci fuga!!!!!. Cand mi-e "lene" imi iau rolele. Povestind cu prietenii intre timp nici nu iti dai seama ca ai facut miscare, si nu oarecare, 2 ore. Bine, trebuie sa ai si prietenii pe masura :-)). Sincer, eu cand ies cu rolele dau de niste oameni la 45-50 de ani care ies la o poveste cu rolele. Cred ca nu trebuie sa-ti spun cum arata oamenii aceeia.
Mai merg si la piscina. Bazin 1 ora si jum. Nu conteaza ce miscare faci, sa o faci cu placere si atat cat iti cade bine. Ca doar faci sport de placere si nu te pregatesti pentru olimpiada.
Apropo de pilates....e super gimnastica aceea, doar ca cineva trebuie sa-ti arate si sa-ti explice cum so faci. Nu sunt doar niste ridicari de picioare simple. Dar cred ca iti poate da indicatii mai precise d-ra care zicea ca e instructor de pilates.
Orice sport si oricat ai face fa-o cu consecventa si o sa ai rezultate superbe.
Credeti-ma stiu ce vorbesc....am facut 12 ani sport de performanta si nu din categoria celor mai usoare.
Bafta
healthy002731
Postat pe 14 Mai 2010 11:17
De la: Eluta_, la data 2010-05-14 10:10:38Salve,
mi-ar placea sa alerg zilnic, dar nu am timpul necesar la dispozitie.Cu toate astea ma straduiesc sa gasesc timp si sa alerg cel putin o ora. E cel mai bun remediu si pentru suflet si pentru trup, cel putin asa simt eu. Toate cele bune!


Ai mare dreptate, asta e cel mai sanatos sport, e cardio si iti antreneaza intregul trup. E adevarat ca si psihic, iar o ora pe zi cum procedezi tu, este excelent. Felictari! As putea spune ca da, alergatul la inceput se face mai greu pana iti intri in ritm, apoi devii dependent, il practici de placere.E sanatos daca-l practici intr-un parc, inspiri aer curat in comparatie cu sala, si cjeltuielile sunt zero.
miki2009
Postat pe 14 Mai 2010 14:14
Cel mai bine e sa gasesti mai multe sporturi care sa ti placa si sa le alternezi. Eu personal sunt fan inot (dar e cam scump in Bucuresti), pilates, ciclism, tenis si jogging. Cred ca e important si sa ai cu cine sa te tii de sporturile astea,ca intr o zi in care te simti fara energie sa traga de tine si sa nu te lase sa cazi in delasare.
Succes! :)
serenika_b
Postat pe 14 Mai 2010 16:51
as vrea si eu sa fac jogging dr in orasul in care stau nu prea cunosc satfel de zone ,eu sunt din iasi daca stiti imi spuneti va rog,multimesc
kudika002442
Postat pe 14 Mai 2010 21:53
De la: healthy000437, la data 2010-05-14 21:53:54as vrea si eu sa fac jogging dr in orasul in care stau nu prea cunosc satfel de zone ,eu sunt din iasi daca stiti imi spuneti va rog,multimesc


Salut! depinde in ce zona stai in Iasi, cand eram studenta, vedeam multe persoane care faceau jogging pe malul Bahluiului, de la Iulius Mall pana in Podu Ros sau in Copou
ameliemelo
Postat pe 15 Mai 2010 03:13
Orice sport faceti este foarte bun, depinde de caracterul fiecaruia si de timpul pe care puteti sa il alocati facand miscare. Sunt instructor de fitness si aerobic si vreau sa contrazic putin ideea de monotonie in sala de fitness. Daca aveti posibilitatea, alegeti-va un instructor personal bun si atunci nu va mai exista monotonie, va garantez. Cine nu are posibilitatea mergeti si inotati cat de mult, alergati, dansati, iesiti cu rolele, jucati tenis, baschet sau ce va place. Dar pentru a va contura putin corpul, pentru un tonus muscular frumos alegeti totusi macar o perioada fitnessul si rugati pe cineva experimentat sa va ajute sa executati exercitiile corect in functie de ceea ce va doriti sa obtineti.
Succes, multa ambitie si energie va doresc!
LoryLo
Postat pe 15 Mai 2010 06:53
tarot_healthy
Postat pe 18 Mai 2010 12:37
De la: redmamma, la data 2010-05-14 08:34:34Salut!Eu fac de placere, zilnic, cate una sau doua ore de exercitii pilates.Am inceput ca un client obisnuit acum cinci ani, si am ajuns instructor sportiv. Am o grupa de fete carora am reusit sa le transmit placerea de a practica exercitiile pilates. Le recomand tuturor doamnelor, indiferent de varsta sau de conditie fizica. Faceti putin sport zilnic si mancati sanatos. Va ajuta sa treceti mai usor peste stresul si greutatile cotidiente.


Ai putea sa-mi indici niste DVD-uri sau CD-uri cu exercitii Pilates?

M-am uitat si pe you tube, nu stiu ce sa aleg.Ma poti ajuta? multumesc
Carmen.Adresa mea de mail e drdragulescu@yahoo.com.
kudika181581
Postat pe 19 Mai 2010 10:03
Scoateti bicicletele din debarale si ...la drum.. e excelent...
tonifica musculatura, si daca te abati de la sosea ai aer curat ...o placere..
claudeafozocas
Postat pe 31 Mai 2010 09:56
....eu iti sugerez....3 sporturi oarecum noi....1 Aruncarea cu privirea....dupa barbati....2 Halbere....si 3 Coniac Canoe....inceraca si nu vei regereta....daca nu te vei simti revigorata....sigur vei avea pofta de somn
gratuit89
Postat pe 1 Iunie 2010 14:20



--------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 18 Iunie 2010 21:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fitness pe cont propriu sau la sala???/ 27 De la: sweetseawhisper 4 Martie 2012 23:20
CASTIGA 3 SIROPURI FYT FORM CU CARE A SLABIT MAMA NATURA 2 De la: kudika226898 5 Aprilie 2011 11:49
Vand aparat Leg Magic 3 De la: Vipassana 27 Decembrie 2011 17:14
stiti centre care au aparatul POwER PLATE? 4 De la: ralucelt 22 Martie 2010 09:12
c ziceti ? 23 De la: DayannaT 30 Ianuarie 2011 18:46