Setari Cookie-uri

Intepaturi acute in ochi

Salutare, de ieri simt intepatura in ochiul stang, nu mi-a intrat nimic, nu-mi dau seama de la ce a inceput, deoarece brusc am inceput sa simt aceasta intepatura (cand inchid ochiul/cand clipesc). Am clatit ieri ochiul cu apa calduta dar nimic. Daca stie cineva ce este si ce as putea face va rog ajutati-ma...!
sereny7
Postat pe 27 Mai 2010 10:59
Solutia? medicul
kudika098645
Postat pe 27 Mai 2010 11:05
Si cit mai urgent.Mai poti incerca spalaturi cu ceai de musetel pina ajungi la medic.
kudika098645
Postat pe 27 Mai 2010 11:06
De la: fericire, la data 2010-05-27 11:06:39Si cit mai urgent.Mai poti incerca spalaturi cu ceai de musetel pina ajungi la medic.


!!!!!!!!!!!!!
exclus ceaiul de musetel la ochi !!!!!!!
mai degraba inainte de a pune in ochi tot felul de tampenii mergi si controleaza-ti tensiunea oculara! si nu pune in ochi nimic din ceea ce primesti sub forma de "sfat" de pe forum...cu ochii nu e de gluma,ceva gresit si ai ramas fara vedere!....tu alegi ce e bine sa faci!
sagara_laksami
Postat pe 12 Iunie 2010 10:38
Mergi URGENT la un control oftamologic. Nu vreau sa te sperii, insa eu sunt diagnosticata cu uveita, care asa a inceput, cu intepaturi, dupa care au urmat alte simptome, din ce in ce mai grave. Succes si sper totusi ca nu e atat de grav!
Mona Georgescu
Mona_Georgescu
Postat pe 15 Iunie 2010 09:37
Mergi neaparat la un control! E posibil sa ai probleme cu canalul lacrimal, sa nu mai produca suficiente lacrimi.Fiind vara, ochii pot fi mai uscati si incarcati de particule de praf. De asemenea, incearca sa iei pauza daca muncesti la calculator, sa clipesti cat mai des. Se stie ca atunci cand privesti in monitor timp indelungat ochiul nu mai clipeste ceea ce duce la starea de uscat si iritare. Poti incerca intre timp lacrimi artificiale de la farmacie. Unele din cele mai bune se numesc VISUSTRIN, sper ca am tinut bine minte numele. Nu sunt antibiotice, deci teoretic nu iti fac nimic rau doar suplinesc deficitul de lacrimi naturale.
Cum spunea cineva pe forum, ceaiul de musetel nu este deloc recomandat pt ochi. Este doar un fals mit!
Sanatate multa si nu-ti neglija ochii! Mergi la doctor!
andreea_8_11
Postat pe 16 Iunie 2010 11:37
De la: ANDREEA_8_11, la data 2010-06-16 11:37:08Mergi neaparat la un control! E posibil sa ai probleme cu canalul lacrimal, sa nu mai produca suficiente lacrimi.Fiind vara, ochii pot fi mai uscati si incarcati de particule de praf. De asemenea, incearca sa iei pauza daca muncesti la calculator, sa clipesti cat mai des. Se stie ca atunci cand privesti in monitor timp indelungat ochiul nu mai clipeste ceea ce duce la starea de uscat si iritare. Poti incerca intre timp lacrimi artificiale de la farmacie. Unele din cele mai bune se numesc VISUSTRIN, sper ca am tinut bine minte numele. Nu sunt antibiotice, deci teoretic nu iti fac nimic rau doar suplinesc deficitul de lacrimi naturale.
Cum spunea cineva pe forum, ceaiul de musetel nu este deloc recomandat pt ochi. Este doar un fals mit!
Sanatate multa si nu-ti neglija ochii! Mergi la doctor!


draga mea chestia cu "mitul" in ceea ce priveste "ceaiul de musetel nu este recomandat pt. ochi" o stiu de la medicul oftalmolog nicidecum din sfaturile de pe forumuri !!!!!
dar am observat ca, daca ai indrazneala sa sfatuiesti cumva, pe cineva in vre-un fel se gaseste cine sa sara la gatul tau.....in timp ce atii o sfatuiau sa puna diverse in ochi eu am sfatuit-o doar sa nu puna NIMIC INAINTE DE A MERGE LA MEDIC!SIMPLU.
sagara_laksami
Postat pe 16 Iunie 2010 14:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vaccinul H1N1 pro sau contra 53 De la: dorina27 12 Aprilie 2010 12:32
hepatita c in sarcina 1 De la: healthy009706 26 Martie 2010 17:35
xantelasma 10 De la: camiflorea 20 Martie 2010 08:29
Foarte urgent!!! 7 De la: office_salinasusesi_ro 15 Aprilie 2010 09:37
ma poate ajuta cineva??????? 3 De la: healthy010852 7 Ianuarie 2010 16:51