Setari Cookie-uri

irc stadiu final

multumesc celor care mi-au raspuns anterior;problemele mele continua ;mama mea are insuficienta renala stadiu final ,creatinina 6.80 uree300;fistula nu a reusit deoarece venele sunt deficitare;urmeaza sa-i puna un fel de proteze care sa ajute venele ;sau ceva de genulasta ;nu striu ce alte solutii ar mai fi ;oareaceste proteze sunt durabile;poate cunoasteti cazuri asemanatoare ;multumesc mult
healthy012653
Postat pe 2 Iulie 2010 11:09
De la: healthy012653, la data 2010-07-02 11:09:09multumesc celor care mi-au raspuns anterior;problemele mele continua ;mama mea are insuficienta renala stadiu final ,creatinina 6.80 uree300;fistula nu a reusit deoarece venele sunt deficitare;urmeaza sa-i puna un fel de proteze care sa ajute venele ;sau ceva de genulasta ;nu striu ce alte solutii ar mai fi ;oareaceste proteze sunt durabile;poate cunoasteti cazuri asemanatoare ;multumesc mult
Buna!Imi pare rau pt mama ta dar nu fi disperata,aceste "proteze"dureaza 5 ani,apoi ii poate face o fistula sau ii mai pune un alt port venos.Eu cand am intrat in dializa am avut 12,2creatinina,422ureea,am facut dializa aproape 2 ani,in 11.05. 2008am facut transplant.Mergi neaparat la spitalul Fundeni si la Cluji si inscrio pe mama ta pe lista de transplant,URGENT,poate face transplant fara sa mai faca dializa,am multe cazuri asa,pana atunci sa tina un regim strict fara sare,fff putina carne,branza si peste,mai mult legume(ciuperci,fasole verde,morcov,telina,...)atentie la cartofi,fasole uscata,mazare si varza,neaparat1,5l apa plata....si asa cum am spus mai sus mergeti URGENT SI O INSCRIE PE LISTA DE TRANSPLANT,acum se fac mai repede transplanturile.Va doresc multa,multa sanatate si nu uita INSCRIEREA.
doinitaeda
Postat pe 4 Iulie 2010 22:42
Buna! te pot ajuta cu tratament naturist. Pentru mai multe informatiite contacteaza ma pe mail sau ym altfel35@yahoo.com
Gabriela
kudika225175
Postat pe 5 Iulie 2010 11:49
De la: kudika225175, la data 2010-07-05 11:49:30Buna! te pot ajuta cu tratament naturist. Pentru mai multe informatiite contacteaza ma pe mail sau ym altfel35@yahoo.com
Gabriela
Buna! Daca spune IRC-STADIUL FINAL,numai DIALIZA sau TRANSPLANTUL o mai pot ajuta sau Bunul Dumnezeu,atat.Eu sant sigura ca nu stiti ce inseamna irc /dializa,alfel nu ati propune asa repede un tratament naturist,este o mare gresala si in acelasi timp o rautate sa dai sperante unui pacient cronic,numai pt a castiga catva banuti.Mai multa atentie si cunoastere a bolilor din partea celor ce se grabesc sa "vindece"nu ar mai crea atata dezamagire si suferinta psihica.Va doresc sanatate si intelepciune.
doinitaeda
Postat pe 12 Iulie 2010 14:16
De la: doinitaeda, la data 2010-07-12 14:16:25
De la: kudika225175, la data 2010-07-05 11:49:30Buna! te pot ajuta cu tratament naturist. Pentru mai multe informatiite contacteaza ma pe mail sau ym altfel35@yahoo.com
Gabriela
Buna! Daca spune IRC-STADIUL FINAL,numai DIALIZA sau TRANSPLANTUL o mai pot ajuta sau Bunul Dumnezeu,atat.Eu sant sigura ca nu stiti ce inseamna irc /dializa,alfel nu ati propune asa repede un tratament naturist,este o mare gresala si in acelasi timp o rautate sa dai sperante unui pacient cronic,numai pt a castiga catva banuti.Mai multa atentie si cunoastere a bolilor din partea celor ce se grabesc sa "vindece"nu ar mai crea atata dezamagire si suferinta psihica.Va doresc sanatate si intelepciune.


D-nei /dsoarei doinitaeda

Medicina naturista, alternativa intervine cu succes acolo unde medicina traditionala sterge orice speranta de pe fatza sau din sufletul pacientului.
Trebuie sa ti spun ca medicina traditionala spune ca diabetul nu si are leac , ca de la pancreatita la moarte e un pas foarte mic, ca temutul cancer face ravagii in organism si multe altele. Majoritaea bolilor actioneaza acolo unde sistemul imunitar este scazut, unde capacitatea de aparare a organismului este minora .
Pentru a incepe un tratament e nevoie de o dezintoxicare concomitent cu suplimentele nutritive care asigura o protectie eficienta impotriva radicalilor liberi.
E foarte adevarat ca medicul trateaza dar e la fel de adevarat ca natura ajuta.
Asadar nu subestima puterea vindecatoare a plantelor si nici puterea psihicului .
Cu stima
Gabriela
kudika225175
Postat pe 12 Iulie 2010 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hernie de disc lombara-,,coada de cal" 1 De la: kudika458078 13 Noiembrie 2011 19:11
??? 4 De la: MissRainbow 20 Februarie 2012 19:55
SINUCIDERE 6 De la: kudika_977374 16 Ianuarie 2015 09:52
Amortirea mainilor.. 16 De la: nicossia 18 Februarie 2011 18:13
Ulcer 2 De la: kentfarafiltru 9 Decembrie 2009 19:44