Setari Cookie-uri

Febra!

Buna!
Am racit foarte rau si am febra 39.3
Nu pot sa iau pastile pentru ca am probleme cu stomacul. Ce supozitoare sau injectii pot sa-mi cumpar ca sa-mi treaca febra? Acum o ora aveam doar 38.5
Cred ca imi creste repede.
kudika_927519
Postat pe 12 Iulie 2013 16:42
De la: kudika_927519, la data 2013-07-12 16:42:37Buna!
Am racit foarte rau si am febra 39.3
Nu pot sa iau pastile pentru ca am probleme cu stomacul. Ce supozitoare sau injectii pot sa-mi cumpar ca sa-mi treaca febra? Acum o ora aveam doar 38.5
Cred ca imi creste repede.



Produsul Algocalmin,sub forma de supozitoare,este cel mai la indemana si nu este scump,frectie cu otet diluat cu apa!!!Si hidratare pe masura,consumul de lichide ajuta la scaderea febrei!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Iulie 2013 17:03
ai uitat cva ,,sa i zici sa mearga la medic,,tu ai cva atestat sa vorbesti
prazlea1
Postat pe 12 Iulie 2013 18:46
sau macar puteai sa i zici sa mearga la farmacie ca o sa i zica ce i trebuie dar tu cum crezi ca,,,acum esti tu,,ti sa urcat la cap,,,
prazlea1
Postat pe 12 Iulie 2013 18:48
De la: kudika_927519, la data 2013-07-12 16:42:37Buna!
Am racit foarte rau si am febra 39.3
Nu pot sa iau pastile pentru ca am probleme cu stomacul. Ce supozitoare sau injectii pot sa-mi cumpar ca sa-mi treaca febra? Acum o ora aveam doar 38.5
Cred ca imi creste repede.


Gizas Cristi tamplaru nostru cel de toate zilele, de doctori ai auzit?? adica no sti sutem cativa in Romania care platim niste taxe ca sa functioneze asa zisul 112 un fel forma de medici instant la pliculet numa ca tre sa-ti muti curu sexos pana la ei ca sa iti recomande ceva.

La 38.5 inca esti lucida, daca creste nus cum o sa mai citesti raspunsurile vracilor de pe kudi ca sa-ti scada febra ca azi maine incepi sa ai halucinatii...
Oricum daca tot esti puturoasa din experienta mea de medic de excavatoare eu zic la 40,5 baga-te in apa rece si niste impachetari ca altfel o sa o cam dai in bara..

Nigma
Postat pe 12 Iulie 2013 18:58
De la: kudika_15804, la data 2013-07-12 17:03:24
De la: kudika_927519, la data 2013-07-12 16:42:37Buna!
Am racit foarte rau si am febra 39.3
Nu pot sa iau pastile pentru ca am probleme cu stomacul. Ce supozitoare sau injectii pot sa-mi cumpar ca sa-mi treaca febra? Acum o ora aveam doar 38.5
Cred ca imi creste repede.



Produsul Algocalmin,sub forma de supozitoare,este cel mai la indemana si nu este scump,frectie cu otet diluat cu apa!!!Si hidratare pe masura,consumul de lichide ajuta la scaderea febrei!!!


Io zic ca niste apa sfintita si tamaie poate vreo doua rugaciuni cine stie poate barbosu cel de sus face o minune si ii scade febra si nu mai trebe sa-si bage dejtu in cur sa-i scada temperatura nici sa miroase a salata de la otet..
Nigma
Postat pe 12 Iulie 2013 19:00
O raceala e ceva banal! Cel putin de la o varsta incolo. Ca la un tzanc de 5 ani poti sa zici ca e periculor daca e o raceala puternica.
Daca tu te duci la medic pentru o raceala nu ma mir ca pleaca medicii in strainatate. Cred ca sunt foarte plictisiti.
Ma rog depinde si de varsta ta. Poate esti doar un copil cu o mamica foarte panicoasa. Ori asta ori esti ipohondru.
Eu cand locuiam cu parintii nu i-am vazut vreodata ducandu-se la medic pentru o raceala. Nici macar pe farmacista nu o luau la intrebari. Toata lumea stie cum se trateaza o raceala. Pe mine nu m-a dus mama la medic cand aveam 14 ani si febra 39.7
Formula aspirina+paracetamol=lectie de viata!!!
Asa ca data viitoare nu te mai da tu destept..ca ma faci sa rad grav
Ori dai omului un sfat,ori ti critica pentru tine
kudika_927519
Postat pe 12 Iulie 2013 19:01
Mai Nigma mai..cand o sa racesti tu si o sa faci febra,io merg cu tine de manuta la domnu doftor.
Cred ca tu halucinezi
Stai linistit ca nu mor eu de la raceala. Si daca nu-mi trece cu varianta "dejtu in cur",mai am si varianta "acu in cur"
kudika_927519
Postat pe 12 Iulie 2013 19:07
De la: kudika_927519, la data 2013-07-12 19:01:41 O raceala e ceva banal! Cel putin de la o varsta incolo. Ca la un tzanc de 5 ani poti sa zici ca e periculor daca e o raceala puternica.
Daca tu te duci la medic pentru o raceala nu ma mir ca pleaca medicii in strainatate. Cred ca sunt foarte plictisiti.
Ma rog depinde si de varsta ta. Poate esti doar un copil cu o mamica foarte panicoasa. Ori asta ori esti ipohondru.
Eu cand locuiam cu parintii nu i-am vazut vreodata ducandu-se la medic pentru o raceala. Nici macar pe farmacista nu o luau la intrebari. Toata lumea stie cum se trateaza o raceala. Pe mine nu m-a dus mama la medic cand aveam 14 ani si febra 39.7
Formula aspirina+paracetamol=lectie de viata!!!
Asa ca data viitoare nu te mai da tu destept..ca ma faci sa rad grav
Ori dai omului un sfat,ori ti critica pentru tine


Tu din cate bag sama esti mai tare ca sabia lui Zoro.. Aacum avem raspunsul, medicii din Romania pleaca in strainatate pentru ca sunt plictisiti de raceli..pfaii si amaratii astia fac strategii pe termen lung sa-i tina in tara cand raspunsu era o aspirina..

Of papusa mica si sexoasa cu lectia ta de viata nu rade prea grav data viitoare ca neuronii iti sunt cu limited edition si sincer cred ca deja ai ajuns la limita lui 0 absolut ala a lui Kelvin sti tu ca esti desteapta ..

Ma tot gandesc oare febra e cauzata de raceala?? hai micuta oana cuzino spune-ne si noua..
Nigma
Postat pe 12 Iulie 2013 19:08
De la: kudika_927519, la data 2013-07-12 19:07:05Mai Nigma mai..cand o sa racesti tu si o sa faci febra,io merg cu tine de manuta la domnu doftor.
Cred ca tu halucinezi
Stai linistit ca nu mor eu de la raceala. Si daca nu-mi trece cu varianta "dejtu in cur",mai am si varianta "acu in cur"


Adica sa inteleg ca era post de verificarea cunostintelor ca tot detii lectia de viata??
Ca amu il trimit pe barbos cu scandura la tine..
Nigma
Postat pe 12 Iulie 2013 19:10
De la: kudika_927519, la data 2013-07-12 19:01:41 O raceala e ceva banal! Cel putin de la o varsta incolo. Ca la un tzanc de 5 ani poti sa zici ca e periculor daca e o raceala puternica.
Daca tu te duci la medic pentru o raceala nu ma mir ca pleaca medicii in strainatate. Cred ca sunt foarte plictisiti.
Ma rog depinde si de varsta ta. Poate esti doar un copil cu o mamica foarte panicoasa. Ori asta ori esti ipohondru.
Eu cand locuiam cu parintii nu i-am vazut vreodata ducandu-se la medic pentru o raceala. Nici macar pe farmacista nu o luau la intrebari. Toata lumea stie cum se trateaza o raceala. Pe mine nu m-a dus mama la medic cand aveam 14 ani si febra 39.7
Formula aspirina+paracetamol=lectie de viata!!!
Asa ca data viitoare nu te mai da tu destept..ca ma faci sa rad grav
Ori dai omului un sfat,ori ti critica pentru tine
ai zis cva,,,toata lumea stie cum se trateaza o raceala,,,atunci ce cauti aici ce sfaturi vrei daca sti,,dute la farmacie si imediat iti da ce ai nevoie,,sau ai nevoie de altcva
prazlea1
Postat pe 12 Iulie 2013 19:11
De la: kudika_927519, la data 2013-07-12 16:42:37Buna!
Am racit foarte rau si am febra 39.3
Nu pot sa iau pastile pentru ca am probleme cu stomacul. Ce supozitoare sau injectii pot sa-mi cumpar ca sa-mi treaca febra? Acum o ora aveam doar 38.5
Cred ca imi creste repede.



Mai fire-ar a -ului de viata...Azi maine deschidem un topic cand ne sta nod o besinutza in burtica....Pana ai deschis topicul , mai bine il intrebai pe nea Gogu si aflai ce voiai
Rotty_
Postat pe 12 Iulie 2013 19:19
Uau..voi sunteti specimene plictisite autentice. Eu ma simt mai bine deja. Rasul e benefic!! Asa ca haideti mai vreau comenarii haioase
kudika_927519
Postat pe 12 Iulie 2013 19:23
Apropo Nigma pe tine te desemnez sef de turma de bufoni
kudika_927519
Postat pe 12 Iulie 2013 19:26
De la: kudika_927519, la data 2013-07-12 19:01:41 O raceala e ceva banal! Cel putin de la o varsta incolo. Ca la un tzanc de 5 ani poti sa zici ca e periculor daca e o raceala puternica.
Daca tu te duci la medic pentru o raceala nu ma mir ca pleaca medicii in strainatate. Cred ca sunt foarte plictisiti.
Ma rog depinde si de varsta ta. Poate esti doar un copil cu o mamica foarte panicoasa. Ori asta ori esti ipohondru.
Eu cand locuiam cu parintii nu i-am vazut vreodata ducandu-se la medic pentru o raceala. Nici macar pe farmacista nu o luau la intrebari. Toata lumea stie cum se trateaza o raceala. Pe mine nu m-a dus mama la medic cand aveam 14 ani si febra 39.7
Formula aspirina+paracetamol=lectie de viata!!!
Asa ca data viitoare nu te mai da tu destept..ca ma faci sa rad grav
Ori dai omului un sfat,ori ti critica pentru tine



N-ai zis ca nu poti lua pastile din cauza problemelor de stomac?
Viorica_Ecaterina
Postat pe 13 Iulie 2013 09:51
De la: kudika_927519, la data 2013-07-12 19:23:28Uau..voi sunteti specimene plictisite autentice. Eu ma simt mai bine deja. Rasul e benefic!! Asa ca haideti mai vreau comenarii haioase


Ok, m-am prins, ti-ai creat acest cont ca sa-ti bati joc. Joaca-te in continuare pana o sa te plictisesti.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 13 Iulie 2013 09:54
Inainte sa comentezi e recomandat sa citesti tot ce s-a vorbit. In primul rand aspirina si paracetamolul le luam cand eram mica. Mi le dadea mama cand aveam febra. Am crezut ca am scris suficient de clar ca sa inteleaga orice natang. In al doilea rand nu eu am inceput sa ma cert,ci alti utilizatori. Mai citeste topicul si apoi comenteaza.
kudika_927519
Postat pe 13 Iulie 2013 12:59
De la: kudika_927519, la data 2013-07-13 12:59:12Inainte sa comentezi e recomandat sa citesti tot ce s-a vorbit. In primul rand aspirina si paracetamolul le luam cand eram mica. Mi le dadea mama cand aveam febra. Am crezut ca am scris suficient de clar ca sa inteleaga orice natang. In al doilea rand nu eu am inceput sa ma cert,ci alti utilizatori. Mai citeste topicul si apoi comenteaza.


Am citit tot topicul si nu pot sa vad decat cum faci misto, dar si jignesti, in stanga si-n dreapta, nu-i bai treaba asta, daca recunosti ca faci asta si nu te tii tantosa, dupa cum faci tu. :)

Tu cu manuta ta ai scris ceva de genul, aspirina si paracetamol=lectie de viata, deci ce putea intelege oricine de aici? Ca tu iei in continuare paracetamol si aspirina, desi spui ca ai ai probleme cu stomacul. De fapt, cred ca problema ta nu este stomacul, nu este nici febra, caci un om cu febra nu ar avea timp si chef sa scrie tot felul de tampenii, si ar incerca sa se odihneasca, sa faca niste bai fierbinti etc, problema ta este ca ti-ai creat un cont din spatele caruia sa jignesti si sa te tii de mistouri. N-ai tupeu sa intri de pe contul tau real si sa ne faci natangi in fata, de ce oare?

Hai, m-am convins cu cine stau de vorba, ma plictisesti, cauta-ti pe altcineva cu care sa-ti ocupi timpul.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 13 Iulie 2013 13:40
De la: Rotty_, la data 2013-07-12 19:19:29
De la: kudika_927519, la data 2013-07-12 16:42:37Buna!
Am racit foarte rau si am febra 39.3
Nu pot sa iau pastile pentru ca am probleme cu stomacul. Ce supozitoare sau injectii pot sa-mi cumpar ca sa-mi treaca febra? Acum o ora aveam doar 38.5
Cred ca imi creste repede.



Mai fire-ar a -ului de viata...Azi maine deschidem un topic cand ne sta nod o besinutza in burtica....Pana ai deschis topicul , mai bine il intrebai pe nea Gogu si aflai ce voiai


Maine, poimaine, o sa deschida un alt cont de pe care sa ne spuna cum se flotaie la birou si toata lumea lesina. Desigur ca vom fi catalogati drept natangi pentru ca nu vom crede persoana.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 13 Iulie 2013 13:43
Daca erai desteapta intelegeai la ce m-am referit draga
Btw e prima data cand imi fac cont pe kudika. Si cu siguranta ultima. Vad ca e doar o comunitate de natangi care isi varsa frustrarile pe oameni nevinovati care cer ajutor
Cat despre polemicile tale iti zic numai atat (nici n-am stat sa citesc tot;dar tu scrie in continoare;omoara-ti timpul pana nu te omoara el pe tine)
Bye
kudika_927519
Postat pe 13 Iulie 2013 21:09
PS: Chiar ai 35 de ani? Parca ai avea 10
kudika_927519
Postat pe 13 Iulie 2013 21:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gingii sensibile 6 De la: lil_miss_sunshine 24 Ianuarie 2011 16:18
Câteva consideraþii despre gripa porcinã 2 De la: greierash_is_back 18 Noiembrie 2009 15:35
HPV 18 134 De la: nykk 13 Ianuarie 2015 22:35
Un psihopat se poate indragosti ? 60 De la: Baiat_virgin 14 Ianuarie 2013 16:46
Febra! 21 De la: kudika_927519 13 Iulie 2013 21:11