Setari Cookie-uri

REFERITOR INTALNIRE

Buna!

Imi lace foarte mult de un barbat, e cu 9 ani mai mare decat mine si ne-am cunoscut la serviciu la mine, el in calitate de client, eu consilier.Am 23 de ani.De fiecare data cand a venit mi-a dat de inteles ca ma place, insa nu m-a invitat niciodata in oras.Mi-am luat inima in dinti si am facut eu primul pas, l-am invitat in oras la un film.A fost foarte incantat de idee si a acceptat.Am iesit la film, i-a placut foarte mult a fost o comedie, iar culmea ironiei a fost ca am fost doar noi doi si inca un cuplu in sala in care s-a rulat filmull... era in timpul saptamanii....Oricum i-a placut, am mai stat de vorba la un suc si m-a condus acasa.Pe drum mi-a intors invitatia la o cina iar saptamana viitoare ma invita la restaurant.Credeti ca ma place int-adevar si n-a avut curajul sa ma invite in orasadeoarece eram consilierul lui?Sau poate s-a gandit ca sunt prea mica pentru el?vreau un sfat si de asemenea ce ar trebuie sa fac pe viitor sa vad daca int-adevar tine la mine.

Multumesc,


astept raspunsuri
kudika137835
Postat pe 9 Iulie 2010 15:08
daca a fost asa incantat ca l-ai invitat in oras... a acceptat... v-ati simtit bine impreuna... te-a invitat si la o a doua intalnire .... ...................









te place sigur te place si probabil ca i-a fost putin rusinica sa iti zica el ... stii ... daca nu vrei sa faci primul pas, dai de inteles ca esti interesat ca celalalt sa preia initiativa asta a facut si el zic


go for it ! if u like him
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 01:20
Cu siguranta este atras de persoana ta...altfel nu acorda o a 2 oportunitate de a va intalni....si consider ca vrea ceva serios de la tine,din moment ce prefera sa iesiti in oras,pentru a va cunoaste mai bine.Existau si alte locuri unde ar fi putut propune sa va int... :)
adorrra
Postat pe 17 Iulie 2010 10:01
yes go for it
kudika228340
Postat pe 20 Iulie 2010 10:48
Love is in the air Mai stai pe ganduri? Deja primul pas a fost facut
_Cryssa_
Postat pe 20 Iulie 2010 10:52
Buna!

Nu m-a mai sunat sa ma invite la restaurant.Nici eu nu i-am dat nici un semn.Au trecut 2 saptamani timp in care nu a dat nici un semn.Eu am fost in concediu o saptamana, are o scuza ca am fost plecata, dar acum sunt in bucuresti de o saptamana si nu a dat nici macar un telefon.Sunt foarte dezamagita! Care credeti ca e motivul pentru care el nu m-a mai sunat desi mi-a facut invitatia acun 2 saptamani, eu i-am spus ca o sa fiu plecata cateva zile in concediu dar stia ca ma intorc pe 19 iulie in Bucuresti? e deja 23 iulie si el nu a dat nici un semn! Sa fie vorba de diferenta de varsta de 9 ani intre noi si poate ma considera mica pentru el sau nu mai e interesat de mine!

Astept raspunsuri!
kudika137835
Postat pe 23 Iulie 2010 21:04
De la: kudika137835, la data 2010-07-23 21:04:48Buna!

Nu m-a mai sunat sa ma invite la restaurant.Nici eu nu i-am dat nici un semn.Au trecut 2 saptamani timp in care nu a dat nici un semn.Eu am fost in concediu o saptamana, are o scuza ca am fost plecata, dar acum sunt in bucuresti de o saptamana si nu a dat nici macar un telefon.Sunt foarte dezamagita! Care credeti ca e motivul pentru care el nu m-a mai sunat desi mi-a facut invitatia acun 2 saptamani, eu i-am spus ca o sa fiu plecata cateva zile in concediu dar stia ca ma intorc pe 19 iulie in Bucuresti? e deja 23 iulie si el nu a dat nici un semn! Sa fie vorba de diferenta de varsta de 9 ani intre noi si poate ma considera mica pentru el sau nu mai e interesat de mine!

Astept raspunsuri!



orice e posibil!!! rabdare !
anastasia_m
Postat pe 23 Iulie 2010 21:36
De la: kudika137835, la data 2010-07-09 15:08:31Buna!

Imi lace foarte mult de un barbat, e cu 9 ani mai mare decat mine si ne-am cunoscut la serviciu la mine, el in calitate de client, eu consilier.Am 23 de ani.De fiecare data cand a venit mi-a dat de inteles ca ma place, insa nu m-a invitat niciodata in oras.Mi-am luat inima in dinti si am facut eu primul pas, l-am invitat in oras la un film.A fost foarte incantat de idee si a acceptat.Am iesit la film, i-a placut foarte mult a fost o comedie, iar culmea ironiei a fost ca am fost doar noi doi si inca un cuplu in sala in care s-a rulat filmull... era in timpul saptamanii....Oricum i-a placut, am mai stat de vorba la un suc si m-a condus acasa.Pe drum mi-a intors invitatia la o cina iar saptamana viitoare ma invita la restaurant.Credeti ca ma place int-adevar si n-a avut curajul sa ma invite in orasadeoarece eram consilierul lui?Sau poate s-a gandit ca sunt prea mica pentru el?vreau un sfat si de asemenea ce ar trebuie sa fac pe viitor sa vad daca int-adevar tine la mine.

Multumesc,


astept raspunsuri


consilier pe probleme..de ce?
mitura
Postat pe 23 Iulie 2010 22:53
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 01:20:57daca a fost asa incantat ca l-ai invitat in oras... a acceptat... v-ati simtit bine impreuna... te-a invitat si la o a doua intalnire .... ...................









te place sigur te place si probabil ca i-a fost putin rusinica sa iti zica el ... stii ... daca nu vrei sa faci primul pas, dai de inteles ca esti interesat ca celalalt sa preia initiativa asta a facut si el zic


go for it ! if u like him






... go fo it ! if you like him ... ... ce natafletze ... ... sinteti multe in halul asta mai fetilor ...

... go for it si apoi afla ca ii era ''rusinica'' putin pentru ca e insurat sau il asteapta mindra, cu care traieste de n'spe mii de ani, acasa ... dupa ce o plimba prin tot felul de boscheti si restaurante de la marginea orasului ... daca afla cosinzeana pina la urma ii spune cu lacrimi in ochi ca s-a indragostit de ea si e intr-o mare cumpana ... si mai deschide consinzeana noastra un topic peste vreun an de zile ... de genul - il iubesc dar mai are pa una (o boccie cu care era inaintea mea) ... mai fetilor voi chiar credeti in telenovele ??? ...
marco918
Postat pe 23 Iulie 2010 23:13
suna-l tu. tot tu ai facut primul pas. de ar fi toate femeile asa ca barbatii sint cam netoti la spartul ghetii
Histria
Postat pe 25 Iulie 2010 19:06
cu siguranta te place, dar probabil ca ... a avut o retinere vis-a-vis de varsta ta, considerand ca ai alte pretentii de la un posibil partener. Oricum daca iti place tipul... nu-l pierde ca il ia alta si se foloseste de el.
kostis
Postat pe 13 August 2010 20:08
Exista posibilitatea sa nu-i vina sa creada ca iti place de el, oricum dupa cate zici tu .... este gnul mai timid asa.... desi stia ca vii in bucuresti pe 19... astepta telefon de la tine sa se asigure ca totu-i in regula cu voi.
kostis
Postat pe 13 August 2010 20:12
Merci de sfat!

Nu m-a sunat.I-am dat eu mesaj si mail la servici si am vazut ca a plecat si el in concediu.La intoarcerea din concediu mi-a raspuns la mail(la mesaje mi-a raspuns ca e in concediu)si m-a intrebat ce fac dar nu m-a invitat la restaunram asa cum a promis.A trecut o saptamana de cand s-a intors la servici si nu m-a invitat.Astept pana miercuri sa vad ce face si daca nu il invit eu in oras.Pana la urma nu am nimik de pierdut.Tu ce zici?
kudika137835
Postat pe 15 August 2010 13:41
De la: kudika137835, la data 2010-08-15 13:41:19Merci de sfat!

Nu m-a sunat.I-am dat eu mesaj si mail la servici si am vazut ca a plecat si el in concediu.La intoarcerea din concediu mi-a raspuns la mail(la mesaje mi-a raspuns ca e in concediu)si m-a intrebat ce fac dar nu m-a invitat la restaunram asa cum a promis.A trecut o saptamana de cand s-a intors la servici si nu m-a invitat.Astept pana miercuri sa vad ce face si daca nu il invit eu in oras.Pana la urma nu am nimik de pierdut.Tu ce zici?


e buna idea. daca-l vezI vorbeste deschis sa vezi ce vrea. restaurantul e mai sofisticat, un bar si cateva pahare lamuresc mai bine situatia.
Histria
Postat pe 15 August 2010 19:49
De la: hystria1, la data 2010-07-25 19:06:45suna-l tu. tot tu ai facut primul pas. de ar fi toate femeile asa ca barbatii sint cam netoti la spartul ghetii





...nu chiar toti ...

Postat pe 15 August 2010 20:22
Nu conteaza varsta...trebuie sa ii aratzi k gandeshti chit k eshti cu 9 ani mai mica dekt el shi v'a fi shi mai placut impresionat!
Studiaza'l poate e mai timid...shi asta e baiul de fapt.De asta numai tu te potzi lamuri.
mynerva
Postat pe 17 August 2010 04:54
Si ink ceva!
Nu il obishnui sa faci tot tu primul pas pt k rolul de femeie shi barbat se v'a inversa:))
Inceark sa il atragi,sa il provoci in asha fel inkt sa simta nevoia sa va tot vedetzi...nu sa iei tot timpul tu initziativa!
mynerva
Postat pe 17 August 2010 04:58
Merci de sfat!Mynerva!
faturie tale, l-am atras cu gandirea mea si cu felul meu de a fi si mai ales cu frumusetea mea.M-a invitat el acum la film, a facut el primul pas.E mai rezervat din fire, nu mi s-a parut delox timid... se simte un pic strain pentru ca e ungur si nu se simte in largul lui in bucuresti.E tentat sa plece in orasul lui natal in viitor.El a venit in bucuresti in urma cu 6 ani, s-a transferat cu serviciul.Nu a reusit sa se acomodeze in bucuresti, in fiecare weekend pleaca acasa la parinti.I-ma dat de inteles ca eu nu as pleca in alta parte din bucuresti decat in concediu sau la pensie, pentru ca aici sunt toate oportunitatile, un servici mai bine platit, un loc de munca mai usor de gasit, ritmul din bucuresti...A recunoscut ca daca sta mai mult de o saptamana acasa se plictiseste dar in acelasi timp m-a pus pe ganduri faptul ca el isi doreste o viata mai linistita, salariul nu mai conteaza acum pentru el, poate sa se descurce in afara bucurestiului si cu un salariu mai mic pentru ca sunt alte conditii.M-a pus un pic pe ganduri.O problema ar fi faptul ca nu e hotarat sa ramana in bucuresti iar a 2-a diferenat de inaltime, pentru mine nu conteaza, dar pentru el cred ca da.Are 1.93 iar eu am 1.61, cu tocuri sa zicem 1.70.e o diferenat mare.Crezi ca o sa conteze diferenta de inaltime pentru el, si mai ales faptul ca poate in viitor ma va prezenta parintilor eu mica de inaltime, el inalt?

Ce sfaturi imi dati?
kudika137835
Postat pe 21 August 2010 17:17
Buna!

Va rog sa imi dati si mie un sfat, iubesc un barbat, ne-am cunoscut prin prisma serviciului , am tot asteptat sa fac el primul pas,sa ma invite in oras insa nu s-a intamplat acest lucruAm facut eu primul pas si l-am invitat la film. A fost incantat si mi-a raspuns la invitatie si de asemenea mi-a intors invitatia si m-a invitat la restaurat.N u s-a tinut de promisiune. Eu eram in concediu, el era la servici si in saptamana respectiva cand trebuia sa ne intalnim i-am spus ca e posibil sa fiu plecata din bucuresti, dar nu m-a sunat sa vada daca sunt sau nu plecata;a intrat in concediu si nu a mai dat nici un semn. Dupa 1 luna l-am sunat eu sa ne intalnim sa ma ajute cu o problema personala, a fost foaret spontan si amabil, am iesit, m-a invitat el la film de data asta, insa nici acum nu si-a tinut promisiunea. Nu a dat nici un semn.Nu il inteleg, nu mi-a spus daca are pe cineva.Nu stiu de ce de fiecare data nu se tine de cuvant, ma invita dar nu-si tine promisiunile.Sa fie din cauza diferentei de varsta, el are 32 ani eu am 23 sau din cauza inaltimii, el are 1.90 eu am 1.62 fara tocuri, cu tocuri 1.70.

Ce credeti? ce ar trebui sa fac? sa-l uit si sa-mi vad de viata mea sau sa-i propun eu iar o iesire unde sa vorbim deschis si sa-i dau de inteels ca il iubesc?
Astept sfaturi
kudika137835
Postat pe 8 Septembrie 2010 19:14
Stai asa ca nu-i asa! Din iulie cand ai deschis topicul ai aceeasi problema? Iti pui aceleasi intrebari?
Si zici ca-l IUBESTI?
rashela
Postat pe 8 Septembrie 2010 19:19
De la: rashela, la data 2010-09-08 19:19:31Stai asa ca nu-i asa! Din iulie cand ai deschis topicul ai aceeasi problema? Iti pui aceleasi intrebari?
Si zici ca-l IUBESTI?


S-a intamplat sa o izbeasca o dragoste la ultima vedere cand el s-a dus cu treaba unde lucreaza tipa...si de atunci nu ii mai trece,o tine langa ca pe 282 sexul oral
Barbie30
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:01
Varsta si inaltimea nu au nici o legatura cu faptul ca el nu te priveste ca o potentiala iubita.Daca te vedea astfel putea fi si invers(adica tu sa fii mai in varsta si mai inalta ca el)si nu i-ar fi pasat,desi sunt barbati care si-au creat o anumita imagine despre femeia visurilor.Invitatiile tale din trecut le-a acceptat doar din bun simt sau din pur spirit cavaleresc ,ca sa spun asa, ajutandu-te sa rezolvi problemele personale de care ai pomenit anterior.Un barbat care e atras de o femeie nu asteapta luni de zile sa o invite in oras,mai ales cand aceasta-i transmite mesaje clare ca ar fi dispusa sa aibe o relatie cu el.Am observat ca pui mereu problema diferentei de varsta si inaltime ca un eventual impediment in calea fericirii voastre,dar nu te-ai gandit ca poate ceva anume din discutiile avute cu tine l-a determinat sa nu-si tina promisiunile de a te invita in oras.Adica,e posibil sa nu-i placa firea ta, cum gandesti,etc...Parerea mea e ca el te priveste ca o colega de munca si atat!Pastreaza-ti bruma de mandrie si nu-l mai cauta!Vei sti cu siguranta cand va aparea "fat frumos"....te va invita el in oras!
kudika176534
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:15
De la: kudika176534, la data 2010-09-08 20:15:31Vei sti cu siguranta cand va aparea "fat frumos"

si daca i se maresc dioptriile pana atunci...se poate lovi cu nasul de el si tot degeaba
miss_darine
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cucerirea in versuri 7 De la: kudika179308 8 Mai 2010 00:54
pentru fete 15 De la: cami_goanga10 7 Aprilie 2010 21:39
la multi (b)ani tuturor femeilor cu oaczia zilei de 8 marie 19 De la: azalis 6 Martie 2009 17:19
Unde i-ati cunoscut pe iubitii vostri? 62 De la: rinah 2 Decembrie 2009 17:28
matrimonial...ptr un coleg 16 De la: crisalidda 4 Ianuarie 2011 21:25