Setari Cookie-uri

Sagetator-Pesti

El sagetator, ea pesti,se poate inchega o relatie de iubire ,casatorie?
kudika041255
Postat pe 10 Iulie 2010 11:07
De putut se poate, in aceeasi situatie se afla mama cu tata, care in 19 ani de casnicie nu prea s-au certat decat din lucruri marunte. Bine, depinde acum si de pozitia planetelor in timpul nasterii si alte chestii mai complexe... merita incercat
krone
Postat pe 10 Iulie 2010 11:34
De la: kudika041255, la data 2010-07-10 11:07:23 El sagetator, ea pesti,se poate inchega o relatie de iubire ,casatorie?



Buna seara,
draga mea, am fost maritata cu un Sagetator, a fost un FIASCO !!! o sa regret toata viata faptul ca m-am maritat cu el, eu sunt Pesti cu ascendent in Pesti, sunt o persoana f toleranta, poate prea toleranta , insa si Pestii au niste limite peste care nu pot trece; am fost tare indragostita de el, mi se parea ca toata lumea e a noastra, parea si el la fel de indragostit, toate au fost...relativ bune pina la casatorie; era ff galant, ma astepta dimineatra in statie cu flori, apoi ...dupa o vreme, venea dimineata sa ma ia de acasa cu masina...asta cind eram ff tineri si cu mintea-n nori, ne bucuram de orice clipa petrecuta impreuna, dansam, rideam,,,,,am devenit iubiti si asa a fost pret de vreo 2 ani; am hotarit sa ne casatorim, cum ? dupa ce disparuse de acasa de citeva zile ( era la mare, facea pe salvamarul) a aparut intr-o dimineata la poarta mea cu tatal lui, cu un buchet de flori in mina si ...."vrei sa fii sotia mea?" Ei, cine n-ar fi fost emotionata???? eram destul de suparati unul pe altul atunci, eu deja nu mai vedeam un viitor acestei relatii pt ca, de putina vreme observasem ca-i place cam mult sa bea si ca...probabil se abtinuse destula vreme, cu succes. A motivat disparitia lui de acasa (de care parintii lui stianu, cred) prin faptul ca a avut nevoie de timp sa hotarasca EL daca e momentul sa ma ceara de nevasta. Pe mine m-a surprins gestul lui, pt ca noi nu vorbisem niciodata de cast noastra. EI, ca sa n-o mai lungesc atit, s-a dovedit a fi cea mai proasta alegere, un afemeiat si un alcoolic; din cauza bauturii a devenit si brutal si, dupa citiva ani de chin, EFECTIV DE CHIN, am hotarit ca e mai bine sa plec. Asta nu se mai putea numi casnicie, totul se rezuma la o convietuire in doi, aproape de limita suportabilitatii, sub acelasi acoperis, in conditiile in care, beat fiind, el era o SPAIMA, un COSMAR pentru mine.

Acum, nu trebuie sa generalizam, am prietene casatorite cu barbati SAGETATORI, sunt soti si tati iubitori.
Insa, at cind naravurile astea urite pun stapinire pe un om, cred ca indiferent de zodie, devine NEOM in scurt timp.

Sa-ti dea Dzeu mult noroc, sa ai parte de iubire si de un Sagetator ...altfel decit cel pe care l-am avut eu.
Sa stii ca anumite lucruri, semne, le putem vedea devreme, insa, daca esti orbit de sentimente, treci cu vederea, ARSITA aia a iubirii devine foarte diafana in scurt timp, daca nu exista educatie, bun simt si respect reciproc, se duce si iubirea.

MULT NOROC !
Dana
danaf_dana
Postat pe 13 Iulie 2010 22:38
Sincer,,Nu cred ..desii mi-as dorii foarte mult sa se poate..eu sunt sagetatoare si el este pesti..nu cred ca este o diferenta majora intre cele doua sexe....il iubesc la nebunie sagetator fiind..insa avem prea putine lucruri in comun..niste firi total opuse..nistre reguli de viata dupa care ne ghidam total opuse...niste principii total opuse..e adevarat ca opusul atrage dar la un moemnt dat s-ar putea sa nu mai reziste unul dintre noi..inca de la inceputul relatiei ..si au trecut aprox 1 an de atunci..am simntit ca nu vom ramane impreuna..ce cava la un momentdat ne va despartii..inca simnt lucru asta..poate si pt ca sagetatorii se plictisesc foarte repedesi au nevoie de actiune intr-o relatie..sper sa nu fi dezamagita de sagetatorul tau..dar sincer iti spun ca avem obiceiul de a dezamagii oamenii din jurul nostru..si nu prea poti sa faci nimic in privinta asta..daca ai vrea sa il schimbi intr-un anumit fel s-ar putea sa reusesti o perioada dar la un moment dat v-a revenii la ideiile lui visavis de viata in general..pt ca e un filozof inascaut..ii place libertatea si nu o sa il poti face sa renunte la ea niciodata..poate doar pe o perioada scurta de timp..pana se v-a simntii nemultumit de ce se intampla si isi v-a lua singur papucii si v-a pleca unde vede cu ochii..e o persoana foarte independenta..si nu o sa il poti tine niciodata in casa sa va uitati la filme sau sa stai in pat 4 zile la rad pt ca v-a devenii frustrant pt el si s-ar putea sa isi puna intrebarea daca te mai iubeste...
tmihaelita
Postat pe 2 August 2010 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
El scorpion si eu gemeni incotro ne indreptam ? 3 De la: Helada 4 August 2009 10:57
Femeia Leu si barbatul Varsator 10 De la: bmine 30 Septembrie 2009 19:19
cum este relatia dintre ...ea berbec si el taur 5 De la: scorpio67 14 August 2009 12:37
Femeia gemenii si barbatul varsator... 4 De la: kudika113759 23 Iunie 2013 12:43
helo 6 De la: scorpyow10 5 Mai 2009 00:14