Setari Cookie-uri

fem pesti + barbat scopion???

stie cineva cum aplanezi un conflict dintre cei 2 cand amandoi cred cu tarie ca au dreptate , amandoi gelosi, amandoi orgoliosi etc??????????
kudl
Postat pe 29 Iulie 2008 03:03
De obicei cel mai destept cedeaza.:))
Eu sunt peste si prietenul scorpion. Ies scantei de foarte multe ori, mai cedez eu, mai cedeaza el (mai mult eu...) , uneori ramane fiecare cu parerea lui si ingropam securea...
Nu e o relatie usoara dar merita efortul. Acum depinde ce vrei: langa un scorpion nu vei avea niciodata o viata linistita, tihnita. El este mereu agitat, in cautare de raspunsuri, gelos....Deci va fii de multe ori furtuna dar ....marea nu-i nicicand mai linistita decat dupa furtuna, nu?
Deci extraveralul in buzunar, rabdarea la indemana si pregateste-te ca vei avea parte de o calatorie de neuitat.
serena1
Postat pe 29 Iulie 2008 09:46
eu sunt pesti si cand cineva imi demonstreaza ca are dreptate renunt eu...:D si mai e o posibilitate sa renunt... poate sa o iubesc ff mult:)

Postat pe 30 Iulie 2008 09:05
serena mare drepatate ai
kudl
Postat pe 30 Iulie 2008 23:36
eu sunt pesti si sotul scorpion si cand vine vorba de discutii contradictorii el imi explica foarte calm parerea lui si la sfarsit imi zice ,,eu cred ca asa e bine - dar facem cum vrei tu,, si normal ca cedez si ii zic ok ramane cum ai decis . Scorpionolor le place sa stie tot timpul cum gandesti nu le place sa ii iei prin surprindere
veturia2006
Postat pe 1 August 2008 18:27
Veturia esti o scumpa!

Ei da, asa e Pestii cedeaza aproape permanent numai pentru linistea din camin, daca este sa nu exista intelegere. Incearca sa-ti explice totusi, aproape totdeauna, cum vad ei lucrurile, DAR vor merge pe mana ta.
Atentie insa, cand au spus STOP. Asa este, de asemenea!
Crede-ti-i voi prosti, DAR bunatatea NU este acelasi lucru cu prostia.
Prosti sunt doar cei care incearca, sau isi imagineaza ca POT SA PROFITE. Ha! Asa o sa fie, DAR numai atat cat o sa vi se permita - adica, cei BUNI (Pestii) Nu inseamna ca nu "va citesc" daca incearca sa va inteleaga defectele.


Raspunsul la intrebarea initiala:

LASA-L !!!
N-ai decat O SINGURA VIATA, TRAIESTE-O FRUMOS si nu CONTRAZICANDU-VA la nesfarsit.
Simply_i
Postat pe 6 August 2008 18:44
Dar despre relatia fem. taur + barbat scorpion? Care este parerea voastra?
paula27
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:07
scorpionul meu cel incapatanat cedeaza daca ii demonstrez ca am eu dreptate. si daca ma mai prefac si putin suparata k s-a contrazis cu mine isi cere scuze si mai vine si cu cate o floricica"in dinti"
deea_20
Postat pe 30 Noiembrie 2008 20:40
eu peste el scorpion:))
trebuie sa recunosc e cea mai agitata relatie..ever,dar vezi patrea buna nu te plictisesti si sex incredibil
in rest...eu cedez mai des,el cu abitia lui ,cu capul in nori..bla bla..dar eu zic ca merita
tonikana
Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:26
Doamne!
Imposibil
Sunt pesti, fostu e scorpion.
Scorpionul are mereu dreptate, el e cel mai important, ce face el, nu mai face nimeni. Restul...nu exista! Fereasca sfantul!
Orgolios, materialist, insensibil! Frumos dar veninos.
Daca vreti liniste si pace, feriti-va!

Semnat: O patita!
femme
Postat pe 7 Martie 2009 00:22
buna dimineata
Cassey
Postat pe 18 Mai 2009 09:16
buna adresa mea mariuz_29yahoo.com ea pesti io scorpion
abyby68
Postat pe 19 Mai 2009 13:15
De la: abyby68, la data 2009-05-19 13:15:08buna adresa mea mariuz_29yahoo.com ea pesti io scorpion


Esec total
Diavolyta_
Postat pe 19 Mai 2009 13:20
De la: femme, la data 2009-03-07 00:22:59Doamne!
Imposibil
Sunt pesti, fostu e scorpion.
Scorpionul are mereu dreptate, el e cel mai important, ce face el, nu mai face nimeni. Restul...nu exista! Fereasca sfantul!
Orgolios, materialist, insensibil! Frumos dar veninos.
Daca vreti liniste si pace, feriti-va!

Semnat: O patita!


da ...ce ? nu e asa ? ,,,,scorpionii chiar sunt frumosi :> si veninosi si au mereu dreptate .....numai ca la insensibil ai dat-o in bara ....poate gelos ....

semnat : un scorpion
lucic07
Postat pe 19 Mai 2009 14:00
eu am inceput ...eu termin......intr-adevar nu se merita...........fugiti ca pe cat e de frumos pe ata va deveni rau...
kudl
Postat pe 28 Mai 2009 18:14
simplu

luuuuuuciiiiiiiic, esti scorpion???????????????
l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 18:17
hi hi..cate prostie exista in lumea asta televizorul asta va hipnotizeaza...doamne..nu as putea crede niciodata in tampeniile astea..horoscop..tarot..superstitii...clarvazatori...doame cati oameni naivi...
eek
Postat pe 28 Mai 2009 18:21
sunt multi insensibili luci.....cand isi pierd interesul sunt f egoisti...
kudl
Postat pe 28 Mai 2009 18:30
scorpionul ...uhhh ...frumos si veninos ...asa e ...
paris_love
Postat pe 3 Iulie 2009 20:05
are dreaptate serena dar si mai multa dreptate are simply i si am zis asta ptr ca la mn chiar asa e in legatura cu ce a zis ea eu pesti el scorpion
alexandra97
Postat pe 4 Iulie 2009 12:15
da sa sti ca relatia dintre un peste si un scorpion,mereu va fi cu scantei, ca cica numai el are dreptate, numai ca el tre sa faci...bla-bla-bla..noi sa cedam mai mult ca cica e ca el, ca el a cedatde mai multe ori si multe chestii din astea.
daca vrei sa ai o relatie plina de "aventura" mergi mai departe si inarmeaza-te cu multa rabdare.
Flory_403
Postat pe 5 Iulie 2009 18:14
eu berbec cu ascendent in pesti el varsator cu ascendent in scorpion, amandoi am trecut pragul de 30 de ani deci ascendentul ar trebui sa fie mai puternic.cum e? rai si iad si iar rai....el se razgandeste de 100 de ori pe minut, este gelos, posesiv dar in acelaca ai norocul ca sa fie un asi timp corect, logic, munceste pana cade din picioare, in pat e de vis. In general e plin de fantezie, de umor, de idei trasnite, are un fix cu testele si interpretatul vorbelor si actiunilor. Daca totul se discuta cu cartile pe masa si logic nu e nici o problema. In principiu eu nu am dreptate, ma insel, trag toata ziua concluzii si mai apoi cand se dovedeste ca eu am dreptate nu mai comenteaza nimic, dar nici nu ar recunoaste asta vreodata. Daca il lasi asa ca el si nu ii reprosezi si ii dai timp sa se convinga ca il iubesti, ca ii vrei binele, ca ai dreptate se transforma intr-un om minunat, te asculta, iti ia in considerare ideile si sfaturile. Nu te va lauda niciodata cu vorbe dar vei vedea aprecierea lui din atitudinea pe care o are fata de tine. A, si inca ceva dupa ce capata incredere in tine si in relatia voastra va deveni dependent in a-ti povesti tot ce face, unde se duce, de unde vine, ce a vorbit, cu cine si tot asa, asculta-l, sfatuieste-l ii este foarte greu sa se deschida si sa comunice si in momentul in care simte ca nu il asculti se va inchide in el si atunci l-ai pierdut definitiv, deci obisnuieste-te ce 5-10 telefoane pe zi, cu schimbari totale in fiecare minut, e frumos, e palpitant, e dinamic.Si daca ai norocul sa fie un barbat cu caracter si coloana vertebrala sa nu minta si sa nu insele ( asta nu tine de zodie ci de educatie) atunci relatia va fi superba crede-ma merita toate eforturile de la inceput.Are nevoie sa se convinga ca il iubesti, ca e cel mai important pentru tine, ca ai nevoie de el, ca il astepti intr-un fel esti stanca lui, din tine isi ia puterea de zi cu zi, dupa ce se convinge de toate astea iti va oferi o viata de vis!!!!
Astept si parerile voastre daca ati cunoscut combinatie ca a noastra!
alleena
Postat pe 23 Septembrie 2009 10:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 7 De la: yrtdssdd 29 Mai 2009 22:32
compatibilitate 9 De la: yumalai 9 Mai 2009 06:45
scorpioancelor v cer o mana d ajutor.. 33 De la: hellya 24 Iunie 2009 17:29
femeia berbec 61 De la: kudika387327 26 Aprilie 2011 02:18
Help! 5 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 21:44